Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

NLZ

Quote from: Kvikveg on 2013-11-06, 01:58:41
Quote from: NLZ on 2013-11-06, 01:50:24
Nem kéne szó nélkül cserélniük az első pár napban?
Elvileg igen, na de gyakorlatilag mittudomen mivel fognak lelkesen akadalyozni.
Honnét van? Ha csak nem valami csövi bolt, nem ezen fognak szívózni.
[reserved]

Kvikveg

Quote from: NLZ on 2013-11-06, 02:24:28
Quote from: Kvikveg on 2013-11-06, 01:58:41
Quote from: NLZ on 2013-11-06, 01:50:24
Nem kéne szó nélkül cserélniük az első pár napban?
Elvileg igen, na de gyakorlatilag mittudomen mivel fognak lelkesen akadalyozni.
Honnét van? Ha csak nem valami csövi bolt, nem ezen fognak szívózni.
Nem csovi, csak amiatt aggodom, hogy kiszedtem oket a csomagbol ergo nehez lesz eladniuk ergo huzni fogjak a szajukat jo esellyel. :/
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Kvikveg

#15992
Tud valaki gyors howto-t mondani dualboot pendrive letrehozasara?
grub kene, es majd tovabb akarom boviteni max 4 dolgot bootolhatora....
Az egyik bootolhato opcio az egy ubuntu lenne, melle ghost, acronis, a negyedik meg nem tudom mi...

http://www.circuidipity.com/multi-boot-usb.html

Mar csak ra kene jonnom melyikhez mik a menupociok VAGY hogy generaltathatnam le ezeket a grubbal. Argh.

Vagy ez lesz
http://www.pendrivelinux.com/multiboot-create-a-multiboot-usb-from-linux/
vagy ez
http://www.pendrivelinux.com/yumi-multiboot-usb-creator/

:/
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

SaiyaGin

Lehet valamit tenni azért, hogy az Origo ne kezdjen el magától frissíteni egy cikket, amit éppen olvasok? (Mozillát használok.)

NLZ

#15994
Quote from: SaiyaGin on 2013-11-25, 19:41:20
Lehet valamit tenni azért, hogy az Origo ne kezdjen el magától frissíteni egy cikket, amit éppen olvasok? (Mozillát használok.)
Hogy frissül?
Bár sztem NoScript minden interaktikus cuccot ki tud lőni, csak nehéz hozzászokni, vagy át kell állítani, hogy ne explicit kelljen mindent engedélyezni egyesével.
[reserved]

Selmo

Egy <meta http-equiv="refresh" content="x" > soron az sem segít

A tökéletesség unalmas.

SaiyaGin

#15996
Most jut eszembe, hogy a NoScriptet egyszer régebben már kipróbáltam, de aztán kitöröltem, mert faksznisnak találtam. ^^"

(De persze ha
Quote from: Selmo on 2013-11-25, 21:31:14
az sem segít

akkor úgyis mindegy.)

Szerk.: kipróbálom az igen fantáziadús névre hallgató YesScriptet, aztán meglátom, mire jutok vele.

NLZ

#15997
Egyáltalán hogy van ez a frissítés benne? Néhány percig néztem, de nem vettem észre semmit.
[reserved]

SaiyaGin

Quote from: NLZ on 2013-11-25, 23:01:34
Egyáltalán hogy van ez a frissítés benne? Néhány percig néztem, de nem vettem észre semmit.

Olyan nagyon nem figyeltem, hogy hogy van, de amikor egy hosszabb cikket olvasok, rendszeresen előfordul, hogy nekiáll újra betölteni az oldalt, amit épp olvasok (mintha benyomtam volna az F5-öt - csak épp nem nyomtam be). Nem egy kibírhatatlan dolog, de néha bosszantó tud lenni.

Kvikveg

Na grub2-vel mission impossible .iso-t bootolni ertelmesen.
Most eppen grub2 -> grub2dos -> es a lenti sorok copypasta-hegye van a menu.lst-ben:

title idejonacim amit a listaban latsz
map (hd0,0)/isofile.iso (hd32)
map --hook
chainloader (hd32)
boot


Egyedul a suse bootcd nem indul, mert defragmentalni kene ha jol latom. Marha. Ja meg a GHOST valami regebbi valtozata, de az nem erdekel, van ujabb.

Ha jokedvem lesz kidobom a grub2-t es csak grub2dos lesz.
Meh. :ejj:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Fazék

Anyám notebook-ját kéne egy kicsit felgyorsítanom. Dell N5010. kb irodai használatnak minősül, amit művel vele.
SSD-ben gondolkodtam, abból is a legolcsóbb 120-asat néztem ki, Kingston V300.
nem akarnék sokat költeni rá, szóval csak azért kérdezem, hogy van-é bárkinek birtokában olyan információ, tapasztalat ami alapján ez a típus kerülendő, és sokkal jobban megéri +3-4k-ért XY típust venni inkább?

Cobra

A V300 elvileg jó, de kétlem, hogy érezhető gyorsulást eredményez (a bootidőn kívül) azon a gépen.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Fazék

Quote from: Cobra on 2013-12-01, 20:55:15
A V300 elvileg jó, de kétlem, hogy érezhető gyorsulást eredményez (a bootidőn kívül) azon a gépen.
? hát azért elvárnám, hogy egy office, böngésző stb indulása határozottan komolyabb sebességgel történjen, mint egy 5400-as hdd esetében.

sztem már ezekkel is elégedett lenne anyám, egyéb gyorsítási lehetőséget nem igazán érzek a gépben. esetleg ram bővítés, de az meg tippre nem egyszerű, mert el is kéne adni belőle a mostaniakat, gyanítom, hogy mindkét slot használatban van azzal a 2GB-tal. meg nem is hinném, hogy olyan sokat segítene +2GB az ő géphasználatában

NLZ

HDD után érezhető lesz, inkább két SSD között nem érezni különbséget. Panasz rá nincs, olcsó is, úgyhogy sztem megéri.
[reserved]

Kuroi Tenshi

Quote from: Fazék on 2013-12-01, 21:10:33
esetleg ram bővítés, de az meg tippre nem egyszerű, mert el is kéne adni belőle a mostaniakat, gyanítom, hogy mindkét slot használatban van azzal a 2GB-tal. meg nem is hinném, hogy olyan sokat segítene +2GB az ő géphasználatában

A munkagépem egy os-hiba miatt 2GB-ig tud rendesen működni, utána ugyanúgy
swapel, mintha nem lenne benne több RAM. Hidd el, elég gyorsan megtelik. Naponta
több tucatszor zárom be és nyitom újra a böngészőket, mert simán megesznek 6-
800 MB-ot kevés lappal is, 1-1.5GB-ot pár tucat megnyitott, de azóta bezárt lappal.
Viszont a RAM-árak az utóbbi pár évben rendesen felmentek.

Raggie

#16005
Fazék: Nekem még az előző verziója volt a V100+ vagy valami ilyesmi, amíg el nem lopták a laptopom, de nagyon meg voltam vele elégedve. Sztem pont megfelelő laptop gyorsításra ez a kategória! :)

szerk: hdd után NAGYON JÓ lesz bármilyen SSD. Igenis fogja érezni a különbséget anyukád! ;)
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Darkstar

Egy ilyen konfigot mennyiért lehet egyben/darabonként eladni?
AMD A8 5600k
Asrcok FM2A85X Extreme-M
2x2GB Corsair 1.6k ram
2TB WD RED vinyó
OCZ 64Gb SSD
Silverstone ML03 ház
Valamilyen nem noname táp, de most az istennek meg nem mondom, hogy milyen.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Cobra

Alaplap + processzor Hardveraprón 30k
ram 8-9k
HDD újonnan 24k, használt 2Tb-osak 16-20k között vannak
SSD használt 64gb-osak 10-12k
Ilyen ház 1 van meghirdetve 19k-ért
Tápot tudni kéne milyen, 6-15k között
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Raggie

Quote from: Cobra on 2013-12-06, 09:57:00
Alaplap + processzor Hardveraprón 30k
ram 8-9k
HDD újonnan 24k, használt 2Tb-osak 16-20k között vannak
SSD használt 64gb-osak 10-12k
Ilyen ház 1 van meghirdetve 19k-ért
Tápot tudni kéne milyen, 6-15k között
18k-ért elvinném a WD Red-et, ha záros határidőn belül eladó már/még(a héten kéne megvennem). :)

EDIT: nem volt agyonhasználva ugye?! :D
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Darkstar

Annyira nem sietek, előbb az utódot is be kell szerezni. És abból megvárom a frissített verziót.  :smile:
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

kikuchiyo

Szert tettem egy Dell Precision 490 típusú munkaállomásra (tudjátok, ha a buszállomás az, ahol megáll a busz, akkor a munkaállomás...).

Mennyit ér ez ma?
Failure is the default option

Cobra

Szerintem zsonak írjál üzenetet, ő valószínűleg tud rá mit mondani.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Raggie

Quote from: Darkstar on 2013-12-09, 16:30:36
Annyira nem sietek, előbb az utódot is be kell szerezni. És abból megvárom a frissített verziót.  :smile:
Ok, már mindegy. Meg kellett rendelnem már az alkatrészeket! :)
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Selmo

Hali!

Gépet kéne frissíteni 125K-ból. Főleg játékra használják /WoW/, szóval valami középkategóriás VGA kéne bele. Ház, DVD van, meg egy Corasir VX 450-es táp, ami lehet kicsi lesz már, ezen kívül mindent cserélni kell, még winyóból is kéne legalább egy terás.

A tökéletesség unalmas.

Cobra

Wow-hoz elég lenne egy jobb FM2-es AMD is, egyébként meg i3 meg mellé 7770 vagy 650Ti ami kb belefér árban. Ram 2*4Gb DDR3-1600. A táp bőven elég lesz.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Fazék

#16015
kollégának kellene gép általános irodai használatra, néha világítástervezésre.

DELL LATITUDE E6500 (C2D P8400, 2GB, 160GB)
http://www.notebookcheck.net/Review-Dell-Latitude-E6500-Notebook.11958.0.html

vagy

HP PROBOOK 6540B (I5 430M, 2GB, 320GB)
http://www.notebookcheck.net/Review-HP-ProBook-6540b-WD690EA-Notebook.28619.0.html

a nyerő szerintetek használtan? előbbi 42,5k-ból, utóbbi 60k-ból lenne meg. ahogy nézem kb proci teljesítményben +40%-ot, grafikában meg +100%-ot tud az utóbbi, csak HP-t kevésbé komálom, (már az is sokat elmond sztem, hogy HP 1év garanciával születik, Dell meg 3 évvel,) nem vagyok benne biztos, hogy megéri-e az 50% felárat ráfizetni, mikor esetleg elég lehet teljesítményben a DELL is.

Kuroi Tenshi

Dell Latitude E6400 a munkagépem. Egy fos. Nem méltó a Latitude névre.
Anyagminőség, összerakás, tervezés, mindenféle szempontból visszalépés.
Ennél már a HP se lehet rosszabb (sőt, van otthon egy olcsóHP, 2006 óta
kvázi napi használatban, és még mindig semmi baja. Pedig nem is ProBook,
hanem a legeslegolcsóbb modelljük volt. A ProBookok amúgy egész jó
hírben állnak).

Fazék

#16017
Quote from: Kuroi Tenshi on 2013-12-13, 03:54:49
Dell Latitude E6400 a munkagépem. Egy fos. Nem méltó a Latitude névre.
Anyagminőség, összerakás, tervezés, mindenféle szempontból visszalépés.
Ennél már a HP se lehet rosszabb (sőt, van otthon egy olcsóHP, 2006 óta
kvázi napi használatban, és még mindig semmi baja. Pedig nem is ProBook,
hanem a legeslegolcsóbb modelljük volt. A ProBookok amúgy egész jó
hírben állnak).
hmm
apámnak pont egy ilyen E6500 van otthon, az övét kb 2 éve vettük, és eddig maximálisan meg vagyunk vele elégedve, persze igaz, ő használja 99%-ban, és neki nincs sok összehasonlítása alapja, én csak néha, amikor náluk vagyok éppen, és böngészni támad kedvem. annyit tapasztaltam, hogy az alja az tud melegedni, de végülis az se volt vészes. mik pontosan a gondjaid? amit olvastam aszerint pont a gépházat dícsérik, a minőségi összerakást a 6500-asnál, és nem érzékelek túl sok különbséget a 6400-ashoz képest látszatra

Cobra

A Dell kevesebbet fogyaszt és valamivel jobb a kijelzője (bár kisebb felbontású), cserébe Dell, bár a Latitude talán még értékelhető minőségű volt akkor, amikor ezt gyártották. A HP-nél a gond, hogy AMD GPU van benne, ami valőszínűleg csak a gyári HP VGA driverrel fog menni, az meg 2009-es...
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Fazék

Quote from: Cobra on 2013-12-13, 09:27:52
A Dell kevesebbet fogyaszt és valamivel jobb a kijelzője (bár kisebb felbontású), cserébe Dell, bár a Latitude talán még értékelhető minőségű volt akkor, amikor ezt gyártották. A HP-nél a gond, hogy AMD GPU van benne, ami valőszínűleg csak a gyári HP VGA driverrel fog menni, az meg 2009-es...
nem feltétlenül amd gpu van benne, lehet hogy csak intel gma hd. a leírásból nem derült ki számomra egyértelműen, de az árból úgy tippelnék, hogy csak sima intel