Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

Member

Valami freeware tűzfalat tudtok ajánlani?

Moha

Quote from: Member on 2008-10-18, 11:14:42
Valami freeware tűzfalat tudtok ajánlani?
Ha használható freeware tűzfal kell, akkor Sunbelt Firewall (korábbi Kerio), Zonealarmot szvsz kerüld el messzire!
Ugyan a Sunbelt sem tökéletes, de azért egész jól beállítható és a gépet sem fogja meg nagyon.

Ha viszont megbízható és olcsó tűzfal kell, akkor Outpost. Éves licenc valami 7000 HUF körül van, és családon belül 3 gépre felteheted.

Member

Azóta benyomtam valami Online Armor-t, eddig blokkolja, amit kellett. Majd teszek vele próbát, hogy pl. hamachi-t engedi-e.

Selmo

Ha már úgyis NODot használsz tedd fel a tűzfalas ESS-t.

A tökéletesség unalmas.

Próféta

Quote from: Fazék on 2008-10-18, 10:58:33
Quote from: Próféta on 2008-10-09, 20:37:24
Tools -> Language -> For Selection / For Paragraph / For all text
most jutottam el odáig, hogy végre alkalmazni is tudjam a segítségedet, egy újabb fordításnál.
csak éppen nem tudom, mert ott bizony nálam nincs ilyen opció.
alapból én is pontosan ott kerestem, mert sima MS office-ban is ott lehet állítani. de mivel ott nem találtam, ezért rákérdeztem itt, hátha ti tudjátok...
nálam így néz ki:
Eszközök -> Nyelv > Szókincstár illetve Elválasztás lehetőségek adottak ezen a menüponton belül, és az előbbi nem is választható, szürke.
help?  :redface:
A testreszabás/customize/minek hívják manapság beállítópanelen esetleg hozzá tudod venni a menühöz?
Ha nem, milyen verzió? Nálam 2.4.1-es Oo.o van, de kijött most a héten a 3.0 (utóbbinak viszont nincs még magyar változata, mert a Sun elszúrta, és most az FSF.hu rakja össze).
Ha csak a szótár hiányzik, akkor a honlapról talán le lehet szedni extensionként.

Moha

Tud valaki egy normális ingyenes DVD lejátszó programot ajánlani?
AVS DVD playert néztem, de még nem használtam, nem tudom, milyen. Használja ezt valaki?

Ill. tudom, hogy az MPlayer is viszi a DVD-t, de nem tudja lejátszani a menüt (vagy legalább is nem tudom, hogy kéne ezt beállítani)

Rounin

WMP? :D

Amúgy én VLC (VideoLan) használatával nézegetem a dvd-im. Mivel semmi extra igényem nincs, tökéletesen megfelel a n00b szintemnek.

Moha

Quote from: Rounin on 2008-10-19, 16:42:07
WMP? :D
Haha...
Hiába van fent a WMP 11, még ennek is kellene valami DVD codec, anélkül nem viszi. Meg ha egy mód van rá, nem szeretném használni.

Fazék

valaki meg tudná magyarázni nekem azon túl, hogy "szar windows", hogy mi tart azon tetves 10 mp-ig, hogy egy kiválasztott asztalon lévő ikonra nyomok egy shift+del-t és hogy földobja végre a törlés ok/mégse ablakot??

TurboK

Quote from: Moha on 2008-10-19, 16:29:43
Tud valaki egy normális ingyenes DVD lejátszó programot ajánlani?
AVS DVD playert néztem, de még nem használtam, nem tudom, milyen. Használja ezt valaki?

Ill. tudom, hogy az MPlayer is viszi a DVD-t, de nem tudja lejátszani a menüt (vagy legalább is nem tudom, hogy kéne ezt beállítani)
http://mpc-hc.sourceforge.net/
Media Player Classic Homecinema. Ugyanaz mint a sima MPC, csak plusz ezer bugfix, EVR támogatás, több beépitett filter (codec nélkül visz mindent), és tudtommal az egyetlen free lejátszó ami kezel hardveres gyorsitást (h264 1080p lejátszás 5% cpu használattal). Nem igényel telepitést, egy exe az egész progi. Egyetlen hibának azt tudom megemliteni hogy screenshotot nem ment pngbe.

VLC-t kerüld ahogy csak tudod.

Quote from: Fazék on 2008-10-19, 16:54:36
valaki meg tudná magyarázni nekem azon túl, hogy "szar windows", hogy mi tart azon tetves 10 mp-ig, hogy egy kiválasztott asztalon lévő ikonra nyomok egy shift+del-t és hogy földobja végre a törlés ok/mégse ablakot??
1. defrag
2. van valami a context menüdben ami bekavar (hülyén hangzik de igenis számít)
3. van valami háttérben futó alkalmazás ami belassít (pl virusirto)

Nézd meg a feladatkezelőben hogy van-e valami progi ami furán viselkedik ezalatt a 10mp várakozás között. Ha az explorer.exe csinálja, akkor próbálj megnyitni egy uj felhasználói fiókot és csináld meg ott ugyanezt (ha szűz fiókban nem okoz gubát a windows, akkor bizonyám te állitottál el valamit).

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Cobra

Nem olyan rossz a VLC, csak ASS-t nem tud megjeleníteni, ezért anime nézésre alkalmatlan. Az újabb 0.92-nek meg még a kezelőfelülete is szebb és átláthatóbb lett valamivel. (egyébként én MPC-t használok, VLC csak anyám laptopján van, mert a műholdvevő streamelt adását csak a VLC játssza le).
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Rounin

Mielőtt végleg leírnátok, azért megjegyzem, hogy VLC-t csak DVD-re használom, megszokásból és kényelemből.

Moha

Kösz az ajánlást, TurboK! Viszi rendesen a DVD-t, menüvel együtt. Ennyi nekem bőven elég.

Ramiz

Quote from: Rounin on 2008-10-19, 17:36:57
Mielőtt végleg leírnátok, azért megjegyzem, hogy VLC-t csak DVD-re használom, megszokásból és kényelemből.

Sokszorosan késő.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Fazék

Quote from: TurboK on 2008-10-19, 17:11:412. van valami a context menüdben ami bekavar (hülyén hangzik de igenis számít)
köszi a tippet!! vmiért eddig nem jutott eszembe, hogy ez is okozhatja, amint elkezdtem levadászni a context menüben megjelenő programok beállításai között, hogy ne jelenlenek meg, mert nincs szükségem ott rájuk, azonnal felgyorsultak a context menüt igénylő feladatok!  :merci:

Rounin

Quote from: Ramiz on 2008-10-19, 19:58:38
Quote from: Rounin on 2008-10-19, 17:36:57
Mielőtt végleg leírnátok, azért megjegyzem, hogy VLC-t csak DVD-re használom, megszokásból és kényelemből.

Sokszorosan késő.

Rokon lélek, rámismertél?

Selmo

Én is ezt használom, a beégetett feliratoknál ugye tökmindegy, a külső ASS feliratok 99%-nál pedig csak az elején van formázás amit úgyis áttekerek. A színes X betűtípus meg nem hiányzik.

A tökéletesség unalmas.

Cobra

Én a Yukikaze-t próbáltam megnézni VLC-vel, de ott pl a felirat helyett csak pár elszórt karakter jelent meg, pedig sima fehér betűkkel volt feliratozva.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Gewin

Üdv!
(remélem jó helyre írok nagyjából)
Annyit szeretnék kérdezni, hogy nincs e valakinek ötlete, hogy az asztali dvd lejátszó a feliratot miért úgy jeleníti meg, hogy
1. balról kezdi kiírni(tehát nem középen, mint a pc-n, ahol magától oda rakja, nem lett hozzányúlva a felirathoz)
2. miért lehet az, hogy kiír egy sort, és valahol a sorban van egy törés.(simán kiférne még 4-5-6 szó, de a felirat "eltörik", pl: az m-betűnek csak a fele látszik, ami utánna jön az nem látszik egyáltalán)
Valakinek esetleg valami ötlete?
Előre is köszönöm!

Moha

Egyértelműen a DVD lejátszó szoftverhibája. Ha mindig ilyen volt, akkor sajna egy gyengébb konstrukciójú "Made in China" darabot fogtál ki, ha csak most kezdett el hülyéskedni, korábban jó volt, akkor pedig olyasmivel lehet próbálkozni (már ha van rá lehetőség), hogy:
- Reset (ha van rajta ilyen gomb)
- Firmware frissítés (elég sok lejátszónál lehetséges, pl. a firmware-t netről letöltve és CD-re írva)
- Ha garanciális, akkor szerviz.

Egyébként milyen márka/típus az a DVD lejátszó?

TurboK

Quote from: Cobra on 2008-10-19, 21:50:51
Én a Yukikaze-t próbáltam megnézni VLC-vel, de ott pl a felirat helyett csak pár elszórt karakter jelent meg, pedig sima fehér betűkkel volt feliratozva.
Én eddig mindent az MPCHCvel néztem (amiota létezik), és azota 0 azaz nulla problémám volt feliratokkal. Sőt, mással se volt problémám filmlejátszásnál.
Az igazsághoz hozzátartozik hogy a sima MPCt tartott egy ideig mire belottem hogy normálisan kezeljen feliratot/shadert/screenshotot (hulye voltam és nem vmr9et használtam) - mpchc alatt az EVR mód viszont egyszerre visz mindent. Apro szépséghiba hogy EVR csak Vista alatt megy normálisan, de ott tényleg nagyon odaver.


Más. IE8 beta 2-vel volt egy olyan problémám hogy nem lehetett fájlokat menteni (jobb klikk mentés másként). Letöltött mindent amit akartam, de semmit nem másolt ki a célmappába, a Temporary Internet Files kulimászban maradt. Extenzív registry buherálás után meglett a probléma forrása.
HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Ext\Settings Bejegyzés alatt az Internet Explorer tárolja a letiltott bővitmények listáját. Én mindent letiltok amit nem használok, figyelemremélto hogy a progi olyan bejegyzéseket is tárol ami a gépen már nem lévő progikhoz tartoznak (ez azért történhetett meg mert nem az adott programot -pl Getright- uninstalláltam, hanem ujratelepitettem az egész Windowst és visszaállitottam a komplett régi fiokom registryjét. Régi programokat meg nem telepitettem vissza. XP -> vista frissités szintugy bennehagyhatott régi cuccokat.).

Na, ennek a listábak az üritése megoldotta a problémát, ismét normálisan lehet letölteni (konkrétan egy {2781761E-28E0-4109-99FE-B9D127C57AFE} bejegyzés volt a ludas, de a frissités és ujrakonfigurálás nem ártott mert volt vagy egy tucat már nem létező blokkolt app.).

Szal mégis van valami abban a "valószínőleg egy bővitmény okozza a hibát" sallangban amit az IE fejlesztők papagáj módra hajtogatnak az IEblogon. Elgondolkodtató.

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Dreamcleaver

Lehet Google-ben case sensitive keresést csinálni?

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Próféta

Quote from: Dreamcleaver on 2008-10-20, 12:18:11
Lehet Google-ben case sensitive keresést csinálni?
Ha lehet, akkor jól titkolják.

Valószínű, hogy nem lehet, mert nem fulltext search-öt nyomnak; simán kisbetűsítve (és így kisbetű-nagybetű megkülönböztetés nélkül) indexelik be a különálló szavakat. Ugyanígy nem képes töredékszavakra keresni.

Ha találsz olyan keresőszolgáltatást, ami tudja ezeket, akkor azért írd meg ide, érdekelne.

Gewin

Quote from: Moha on 2008-10-20, 01:34:07
Egyértelműen a DVD lejátszó szoftverhibája. Ha mindig ilyen volt, akkor sajna egy gyengébb konstrukciójú "Made in China" darabot fogtál ki, ha csak most kezdett el hülyéskedni, korábban jó volt, akkor pedig olyasmivel lehet próbálkozni (már ha van rá lehetőség), hogy:
- Reset (ha van rajta ilyen gomb)
- Firmware frissítés (elég sok lejátszónál lehetséges, pl. a firmware-t netről letöltve és CD-re írva)
- Ha garanciális, akkor szerviz.

Egyébként milyen márka/típus az a DVD lejátszó?

Kösz a tippet. A fentiek alapján inkább nem foglalkozom a dologgal, mert a "milyen márka"-ban lesz a hiba  :hopp: :lol:
Kösz azért a segítséget. :merci:

Dreamcleaver

Quote from: Próféta on 2008-10-20, 20:35:11
Quote from: Dreamcleaver on 2008-10-20, 12:18:11
Lehet Google-ben case sensitive keresést csinálni?
Ha lehet, akkor jól titkolják.

Valószínű, hogy nem lehet, mert nem fulltext search-öt nyomnak; simán kisbetűsítve (és így kisbetű-nagybetű megkülönböztetés nélkül) indexelik be a különálló szavakat. Ugyanígy nem képes töredékszavakra keresni.

Ha találsz olyan keresőszolgáltatást, ami tudja ezeket, akkor azért írd meg ide, érdekelne.

Hát sajna teljesen noob vagyok a programozáshoz. Olyanokat találok hogy "SQL-related case-sensitive search", de nekem ez nem sokat mond.

Ahogy ez sem:
http://dev.mysql.com/doc/refman/5.0/en/case-sensitivity.html

Google nem tudja.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Próféta

Az SQL az adatbáziskezelés lesz, azzal ne foglalkozz.
Én case sensitive search engine meg hasonló keresésekre nem találtam megfelelőt az első oldal találatai közt. Ha tényleg érdekel és jobban utánaolvasol, majd mondd el, mit találtál. Mindenesetre gyorsan kipróbálva a nagy G, a Yahoo, a Live meg még néhány egyike sem nagybetű-érzékeny.

Eredetileg mire kellett volna? Talán az eredeti célra van más módon jó megoldás.

TurboK

http://www.camworld.com/archives/001206.html

altavista megkülönbözteti a kis/nagybetű, elvileg.

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Dreamcleaver

#9027
Quote from: Próféta on 2008-10-23, 01:01:30
Eredetileg mire kellett volna? Talán az eredeti célra van más módon jó megoldás.

Angol szakra etimológiai szakszemináriumra dolgoztam ki egy beadandót és ahhoz kerestem anyagot, de inkább megoldottam másnap a könyvtárban szakkönyvekből.

Pl a Modern English (amit most beszélünk) gyakori rövidítése nyelvészetben a MoE (mert az ME = Middle English). Na most találd ki mit hoz ki erre a google.  :D

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Próféta

Quote from: TurboK on 2008-10-24, 04:08:00
altavista megkülönbözteti a kis/nagybetű, elvileg.
Engem nem szeret, nekem nem csinálja.

Quote from: Dreamcleaver on 2008-10-24, 04:14:32Na most találd ki mit hoz ki erre a google.  :D
Nekem is volt dolgom OMG szabványokkal, szerencsére van honlapjuk :)

Member

Mencoder-rel tudok feliratot kimenteni mkv-ból? Mkvextract valamiért ezen az OSen b*szik futni, Virtualdubmod meg kiakad a h264-en.