Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

Cobra

Mit csinál/nem csinál a WMP, amikor megnyitod aaz mkv-t? Ha kép vagy hang nincs, akkor hiányzik a hozzá szükésges codec. Ffdshow+VobSub+Haali media splitternek elégnek kellene lennie. www.free-codecs.com -ról szrezd be a legújabb verziókat ezekből, bár a Matroska packkal is mennie kellene.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

noriko

oh, fejlemények! megnéztem egy másik mkv-t (amit korábban nem vitt) és úgy látszik valamit mégiscsak ért a sok spontán variálásom a codec-ekkel mert most ment  :smile:

de amit először próbáltam vele lejátszatni, az nem megy.
először feljön a szokásos ablak, hogy nem ismeri, azt leokézom,
aztán egy másik ablak, hogy embedded truetype font-okat tartalmaz a file és akarom-e loadingolni a fontokat (szép magyarosan :biggrin:).
ha yes: minden fekete, alul a pause megnyomható, tehát elvileg play-en van, de a helyzetjelző meg se moccan.
ha no: akkor is ez van (közben néztem, azért írtam külön  :redface:)
"I wish I could, but I don't want to."

Kyo-han

Quote from: noriko on 2006-04-10, 19:14:00
oh, fejlemények! megnéztem egy másik mkv-t (amit korábban nem vitt) és úgy látszik valamit mégiscsak ért a sok spontán variálásom a codec-ekkel mert most ment  :smile:

de amit először próbáltam vele lejátszatni, az nem megy.
először feljön a szokásos ablak, hogy nem ismeri, azt leokézom,
aztán egy másik ablak, hogy embedded truetype font-okat tartalmaz a file és akarom-e loadingolni a fontokat (szép magyarosan :biggrin:).
ha yes: minden fekete, alul a pause megnyomható, tehát elvileg play-en van, de a helyzetjelző meg se moccan.
ha no: akkor is ez van (közben néztem, azért írtam külön  :redface:)

VLC Media Player-el próbáld...eddig nekem minden vitt, kivétel azt, ami 0 byte hosszú volt  :LolLolLolLol:

Member

Nekem VLC néha fagy, de ettől függetlenül az MKV-n kívül valóban mindent visz, csak ajánlani tudom én is.

noriko

Quote from: Member on 2006-04-12, 23:50:34
Nekem VLC néha fagy, de ettől függetlenül az MKV-n kívül valóban mindent visz, csak ajánlani tudom én is.
:LolLolLolLol: pont mkv-val akadtam el

amúgy nem az mplayer az ami tényleg mindent visz? mert ha azzal is problémázni kell majd, akkor... :frown:
vagy hova gondolok, nincs is olyan ami "mindent visz"?  :biggrin:
"I wish I could, but I don't want to."

Rage

Quote from: noriko on 2006-04-13, 02:00:50
nincs is olyan ami "mindent visz"?  :biggrin:
MPlayer a baratod. ;]
痛みを感じる方向に、出口がある!

Selmo

Quote from: Member on 2006-04-12, 23:50:34
Nekem VLC néha fagy, de ettől függetlenül az MKV-n kívül valóban mindent visz, csak ajánlani tudom én is.
Fura. Nekem eddig soha nem problémázott mkv lejátszásnál...

A tökéletesség unalmas.

Member

Quote from: Selmo on 2006-04-13, 03:46:39
Fura. Nekem eddig soha nem problémázott mkv lejátszásnál...
Nekem vmi v0.72 van meg, tehát még eléggé bétás, lehet, hogy azért. Arra viszont ott a Media Player Classic. ;)
Viszont semmi sem bírkózik meg a WinXP-s Movie Maker-ben kreált fájlokkal. :frown:

Kyo-han

Nekem is visz mindent a VLC Player...MPlayer-ről meg annyit, h van egy rakat avi file-om, aminél késik a hang, kifagy, stb MPlayer alatt, VLC-vel meg tökéletesen mennek...és nem codec hiba...télleg visz mindent szinte az MPlayer, de az a baj, h ott van az a SZINTE...VLC meg visz mkv-t is nálam is... :biggrin:

sirtomi

Quote from: Kyo-han on 2006-04-13, 11:28:17
Nekem is visz mindent a VLC Player...MPlayer-ről meg annyit, h van egy rakat avi file-om, aminél késik a hang, kifagy, stb MPlayer alatt, VLC-vel meg tökéletesen mennek...és nem codec hiba...télleg visz mindent szinte az MPlayer, de az a baj, h ott van az a SZINTE...VLC meg visz mkv-t is nálam is... :biggrin:
Nálam nincs ott az a "szinte" az MPlayer-nél. Egyszer felraktam és azóta mindent azzal nézek, fagyást még egyszer sem okozott, hang sem késett még soha, és az mkv-val is boldogul.
Erdekes ez az informatika  :smile:

pandemonius

Üdv

Valaki meg tudná mondani, hogy jelenleg (csütörtök 14:09) működik az ftp? Már tegnap óta nem tudok fellépni, és érdekelne, hogy próbálkozzak e egyáltalán. Előre is köszi.

Member

A hiba kivételesen az ön készülékében van, asszem. :frown: Nekem megy.

A VLC-ben azt szeretem, hogy a vacakul kiírt adathordozóknál (ahol nem 150 MB van elírva hanem mondjuk 10 KB) a filmben megakad egyszer, aztán pörög tovább, míg a többiek simán kilépnek hibaüzenettel (a School Rumble 11-23-ig ilyen volt nálam pl).
Ha egy kombóban kicserélsz egy apró mágiát, már teljesen más a hatása, mint azelőtt. Ugyanez van a kodekeknél/lejátszóknál is szerintem ;)

Kyo-han

Quote from: sirtomi on 2006-04-13, 14:22:54
Quote from: Kyo-han on 2006-04-13, 11:28:17
Nekem is visz mindent a VLC Player...MPlayer-ről meg annyit, h van egy rakat avi file-om, aminél késik a hang, kifagy, stb MPlayer alatt, VLC-vel meg tökéletesen mennek...és nem codec hiba...télleg visz mindent szinte az MPlayer, de az a baj, h ott van az a SZINTE...VLC meg visz mkv-t is nálam is... :biggrin:
Nálam nincs ott az a "szinte" az MPlayer-nél. Egyszer felraktam és azóta mindent azzal nézek, fagyást még egyszer sem okozott, hang sem késett még soha, és az mkv-val is boldogul.
Erdekes ez az informatika  :smile:

Nem mondom h mindennél rossz...de pl van fent a FTP-n jópár rész a Naruto-ból is, amiknél a MPlayer-el késik a hang de nagyon, a video akad, és kilép 5 perc után mindenféle figyelmeztetés nélkül...na ezeket a részeket VLC-vel nézve gondtalan a szórakozás  :Kiraly:

sirtomi

Új gépemről nem tudok bejelentkezni ftp-re. "Login incorrect" hibával elszáll, pedig még Moha helpjét is megnéztem  :haha:
Van valakinek tippje?

Member

Esetleg több paraméter? Annyit tudtunk meg a gépedről, hogy új... :rolleyes:

Kyo-han

Elvileg nem is kell többet tudni, mint h új  :biggrin:
Net megy rajta rendesen? Tűzfal által nincs véletlenül blokkolva a port, v a ftp kliens? Másik gépről nincs egyidőben bejelentkezve a ftp-re? BIZTOS mindent jól adtál meg (név, jelszó, cím) ?

rnswarrior

#4036
Hello! Régen használtam az ftp-t és újrainstalláltam az xp-t. Új jelszót kértem a nevemhez, ami a főoldalon működik, de a total commanderben nem. 530 login incorrectet ír. Regisztráljak új névvel? Mindent úgy állítottam be ahogy kell.

Fazék

Quote from: rnswarrior on 2006-04-13, 18:53:37
Hello! Régen használtam az ftp-t és újrainstalláltam az xp-t. Új jelszót kértem a nevemhez, ami a főoldalon működik, de a total commanderben nem. 530 login incorrectet ír. Regisztráljak új névvel? Mindent úgy állítottam be ahogy kell.
            Matyi4
"az úgy állítottad be ahogy kell"-t azt erre a beállításra érted?

sztem ellenőrizzd le mégegyszer a linkelt leírás alapján, mert ha a főoldalon működik a felhasználóneved és jelszavad, akkor az ftp-nél is működnie kell.

ha megtetted és mégse, akkor írd le kb milyen tűzfalad van, stb, stb :smile:

rnswarrior

Zone alarm van. És engedélyezem a TC-t, hogy internetre menjen. Ultrafxp-nél is ez a hiba.

Fazék

Quote from: rnswarrior on 2006-04-13, 19:25:48
Zone alarm van. És engedélyezem a TC-t, hogy internetre menjen. Ultrafxp-nél is ez a hiba.
tudom ez nagyon vad ötlet, de azért mi lenne, ha az egyszerűség kedvéért kilőnéd a Zonealarmot is, és ha esetleg be van kapcsolva, akkor az XP tűzfalat is, bár azt azért feltételezem, hogy ki van kapcsolva.
és az első kérdésre nem válaszoltál.

nehéz úgy segíteni valakinek, hogy gőzöm sincs, milyen szinten vágja a számítástechnikát, könnyen lehet hogy jobb vagy nálam és akkor itt fölöslegesen jártatom a számat...

sirtomi

Quote from: Kyo-han on 2006-04-13, 18:31:01
Elvileg nem is kell többet tudni, mint h új  :biggrin:
Net megy rajta rendesen? Tűzfal által nincs véletlenül blokkolva a port, v a ftp kliens? Másik gépről nincs egyidőben bejelentkezve a ftp-re? BIZTOS mindent jól adtál meg (név, jelszó, cím) ?
Minden megy rendesen. Egyszerre csak az egyik gépet tudom használni.

Mondjuk van még egy olyan problémám, hogy távoli asztal használat sem működik, a régi gépen ugyanazokkal a beállításokkal viszont simán megy.

Az új Win az XP SP2, a régi sima XP minden nélkül. ZoneAlarm tűzfalam van.

Cobra

ZA a bűnös valószínűleg mindkét esetben. Elképzelhető, hogy a sima kikapcsolása se segít.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

sirtomi

Quote from: Cobra on 2006-04-13, 22:14:19
ZA a bűnös valószínűleg mindkét esetben. Elképzelhető, hogy a sima kikapcsolása se segít.
Az frankó. Milyen tűzfalat rakjak akkor fel?

Mattanja

Quote from: sirtomi on 2006-04-13, 22:21:52
Quote from: Cobra on 2006-04-13, 22:14:19
ZA a bűnös valószínűleg mindkét esetben. Elképzelhető, hogy a sima kikapcsolása se segít.
Az frankó. Milyen tűzfalat rakjak akkor fel?
Kerio personal firewall.
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

Xaga

Quote from: sirtomi on 2006-04-13, 22:21:52
Az frankó. Milyen tűzfalat rakjak akkor fel?

WinXP SP2

sirtomi

Quote from: Xaga on 2006-04-13, 22:27:45
Quote from: sirtomi on 2006-04-13, 22:21:52
Az frankó. Milyen tűzfalat rakjak akkor fel?

WinXP SP2
SP2 saját tűzfaláról eddig egy ember mondta hogy jó, és nagyon sokan óva intenek tőle :)

Kerio-t lehet hogy kipróbálom.

Xaga

Quote from: sirtomi on 2006-04-13, 22:29:48
SP2 saját tűzfaláról eddig egy ember mondta hogy jó, és nagyon sokan óva intenek tőle :)

Kerio-t lehet hogy kipróbálom.

És az a sok értet is hozzá vagy csak úgy hallotta vagy mer MS termék...

Kerio helyett inkább Outpost-ot ajánlanám személyes tapasztalatok alapján.

sirtomi

Quote from: Xaga on 2006-04-13, 22:32:37
És az a sok értet is hozzá vagy csak úgy hallotta vagy mer MS termék...

Kerio helyett inkább Outpost-ot ajánlanám személyes tapasztalatok alapján.
Outpost-ot más is ajánlotta már.

Az sok nagyrésze ért is hozzá rendesen, ez a dolguk.

Selmo

Amúgy villámgyorsan kipróbálhatod, hogy a tűzfal-e a hibás. Elindítod a gépet csökkentett módban hálózattal és megnézed, hogy így mit művel a TC. Ha így se megy, akkor nem a tűzfal a gond.

A tökéletesség unalmas.

Cobra

Én is SP2 saját tűzfalát használom és semmi gondom vele, igaz nem nagyon járok veszélyes oldalakon. SP2 saját tűzfala mondjuk akkor igazán elég, ha routered is van. ZA meg olyan, hogy van akinek hibátlanul megy minden  mellette, van akinél meg szinte semmi nem működik rendesen. Idáig én csak a NIS-t próbáltam, annak a 2003-as verziója egész jó volt, de ha a 2005-ös olyan lett, mint a NAV2005, akkor az is kerülendő.
Keriot, Sygate-et szokták sokan ajánlani.
Hide and fear, Cobra Commander is here !