Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

Cobra

7600GS-t mondom én is, de ebből eleve a passzívakat lehet inkább kapni. Ismerősnek vettem ilyet a gépébe karácsony előtt és votlt nekem itthon elfekvőben egy slothelyr eszerelhető kifelé fújó ventillátor, azt beraktam alá. A processzorhűtő meg a 8cm-es ventillátoros noname tápja mellett nem hallani ezt a plusz hűtőt :)
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Zsiga

Quote from: Cobra on 2008-02-05, 22:57:38
Zsiga, neked milyen hűtőd van? Én végül egy Glacialtech 7310-et vettem, de sajnos felmegy vele 60 fok főlé a processzor és max fordulaton (2600rpm) elég hangos a ventillátor.
Egy öreg Zalman 7700AlCu, 5V-on (~900rpm). Kicsit hangos a venti, de még elviselhető, és ha épp nem játszom akkor simán elviszi passzívan, persze van melette egy 12-es kifújó házventi meg egy 12-es táp. :)
Egyszer régen vettem rá egy Scythe Ninja-t, az dupla Orthos mellett is vitte passzívan, csak aztán eladtam mert a vinyók hűtése úgyis elnyomja még a Zalman kevéske hangját is.

Member

Olyan problémám lenne, hogy akármit viszek be koliba, már próbáltam srt-t és sub-bot is, a videóval megegyező névvel és a lejátszó nem ismeri fel, és átkonvertált mkv-nál ez külön poén. A noob-ok meg akármit bevihetnek, nekik alapból megjelenik és kész, pedig ugyanezt csinálják.

Kvikveg

Valaki felsotetitene bloetooth hasznalatbol. Mobilom elvileg tudja (haver hasznalta sajat-enyem kommunikaciora) es van gepbe dughato usb-s bogyorom, de lusta lama vagyok.
Gondolom drivertelepites bogyorohoz, utana... ize...
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Cobra

Köszi Zsiga, de ilyen féltéglákat inkább nem pakolok a gépembe :)
Member: milyen lejátszóval próbálozol? A feliratkezeléshez általában kell egy codec (pl VobSub) vagy olyan lejátszó, ami tartalmaz feliratozóprogramot.
Kvikveg: USB-s BT eszközt tleepíteni kell, utána bekapcsolod a telefon BT adó-vevőjét és párosítod őket.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Member

Quote from: Cobra on 2008-02-06, 21:03:16
Member: milyen lejátszóval próbálozol? A feliratkezeléshez általában kell egy codec (pl VobSub) vagy olyan lejátszó, ami tartalmaz feliratozóprogramot.
Asztali. :)

Próféta

Quote from: Member on 2008-02-06, 21:19:41
Quote from: Cobra on 2008-02-06, 21:03:16Member: milyen lejátszóval próbálozol?
Asztali. :)
Egy kicsit bővebben?
Esetleg szerepel itt, a lejátszók vagy felvevők közt?

Member

Annyit tudok róla, hogy valami Mustech. Csak ezt találtam, a formátumokat nem írták, de már tévedés, volt ékezet annál, akinek felismerte.

Manitu

#7598
Quote from: Member on 2008-02-06, 14:50:05
Olyan problémám lenne, hogy akármit viszek be koliba, már próbáltam srt-t és sub-bot is, a videóval megegyező névvel és a lejátszó nem ismeri fel, és átkonvertált mkv-nál ez külön poén. A noob-ok meg akármit bevihetnek, nekik alapból megjelenik és kész, pedig ugyanezt csinálják.
A sub és az srt sem túl egységes dolog, mindkét kiterjesztés nagyjából kéttucat teljesen különböző felíratformátumot takarhat. Nem tudom milyen progival próbálod a konvertálást, keress egy olyan formátumot benne, hogy subrip. Azt a legtöbb lejátszó megeszi (nem mind, hiszen pont azért van annyi fajta, mert anno az összes gyártó kialakította a sajátját :D).
Ha belenézel egy szövegszerkesztővel, akkor valahogy így kell kinéznie:

1
00:00:19,982 --> 00:00:21,916
Helló Józsi!

Sorszámozott mondatok, megjelenítési/eltünési időpontok és a konkrét szöveg.

Edit: Most nézem a linket, írja is, hogy XSub kell neki :rolleyes:


Kvikveg

Quote from: Cobra on 2008-02-06, 21:03:16...
Kvikveg: USB-s BT eszközt tleepíteni kell, utána bekapcsolod a telefon BT adó-vevőjét és párosítod őket.
Wow, szex, ezt ki kell probalnom!  :Kiraly:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Kuroi Tenshi

Quote from: Kvikveg on 2008-02-07, 00:10:31
Quote from: Cobra on 2008-02-06, 21:03:16...
Kvikveg: USB-s BT eszközt tleepíteni kell, utána bekapcsolod a telefon BT adó-vevőjét és párosítod őket.
Wow, szex, ezt ki kell probalnom!  :Kiraly:
aztán vigyázz vele, mert ellepnek és széttépnek a kis tej tintafogúak

Press [1] for sugar or [2] for soda.

(28-1)GET - nearing buffer overrun!

kikuchiyo

Failure is the default option

Member

Quote from: Manitu on 2008-02-06, 22:50:33
Edit: Most nézem a linket, írja is, hogy XSub kell neki :rolleyes:
Ehhez van HASZNÁHATÓ progi? 3at próbáltam eddig, az egyiknél fél órán át kerestem a hiányzó file-okat, de mind anyázott. Ezek AviSub (a filmbe égetésnél kisül), srt2divx, sub2divx (Error 55: File already open, pedig dehogy).

Manitu

Duno, én is most hallottam róla először, úgyhogy részletekkel nem tudok szolgálni. Évek óta nem nyúltam felíratfájlokhoz. Nézz körül doom9-en, hátha mondanak valami okosat.


Kvikveg

Adott egy par eves DVD (film. legalis).
Adott a gepem DVDiroja (ujabb).
Es adott egy olyan felporges, ami mellett elvezhetetlen a film.
Hilfe.
Felmasolni a winchesterre meg lehetetlen. Argh.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Cobra

Nero DriveSpeed-et próbáld ki, vagy AnyDVD segítségével másold le a gépre a DVD image-ét.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Kvikveg

Quote from: Cobra on 2008-02-07, 23:14:26
Nero DriveSpeed-et próbáld ki, vagy AnyDVD segítségével másold le a gépre a DVD image-ét.
Ezaz amit kerestem! Koszi!
Kozben megneztem belole amit akartam, de ilyen amugy is kerestem.  :tezsvir:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

ultimecia

Egy egyszerű kérdésem lenne, de nem találtam rá választ, mivel a mikrofos oldalán csak áradoznak a termékeikről, de magyarázat sehol sincsen semmire..
1, Az OEM az mit takar? Az ugye rendes CD-s kiszerelés?
2, Az office 2007-es termékek mennek-e xp-n?
3, Vistán megy-e a 2003-mas office?

Member

2. Ja. Sőt, nekem megy az XPs.

Próféta

1. Annyiban más a simánál, hogy hivatalosan csak új számítógéppel együtt szabad megvásárolni, és esetleg korlátozások lehetnek arra, hogy telepíthető át másik gépre. Ugyanakkor olcsó.
3. Megy.

ultimecia

Tehát, oem-et eleve nem vehetek a használt gépemre legálisan. Illetve ha veszek olyan mintha illegális lenne?
Ha netán vennék is, akkor azt csak az adott gépre vehetném. Ha kicserélek rajta valamit akkor átvált illegálisra/ újj gépet veszek  :wtf:
És akkor pl a vista leáll és nem fog többé elindulni?
+Olcsó? 35K az olcsónak számít :eek: :fuk-u: Nem oem vezió 80K :wtf
Ahogy néztem depon nem oem meg nincs is magyarban, csak englishben.
És a mikrofos csodálkozik hogy nem veszik meg a szarságaikat :morci:

Nincs valahol oldal ahol ez le van írva?

Zsiga

Quote from: ultimecia on 2008-02-08, 09:24:52
Egy egyszerű kérdésem lenne, de nem találtam rá választ, mivel a mikrofos oldalán csak áradoznak a termékeikről, de magyarázat sehol sincsen semmire..
1, Az OEM az mit takar? Az ugye rendes CD-s kiszerelés?
2, Az office 2007-es termékek mennek-e xp-n?
3, Vistán megy-e a 2003-mas office?

1. XP, Vista
2. http://office.microsoft.com/en-us/products/HA101668651033.aspx
3. http://support.microsoft.com/kb/822129/en-us
Van ott magyarázat, csak keresni kell, de látom fikázni egyszerűbb. ::)
A másik postodra: Természetesen van magyar OEM Vista, a Home Premium pl. 25k bruttó, a Home Basic meg 20 alatt van.

Próféta : Az még a régi szabályozás volt, ma már legális hardver nélkül OEM Windows-t venni, csak az első telepítéskor kötődik jogilag a hardverhez. Az EULA szerint más gépre nem telepíthető, komolyabb hardvercserénél (alaplapcsere elsősorban) újraaktiválást kér, összesen kétszer aktiválható (a Vista, az XP akárhányszor).

ultimecia

#7612
A második postban pont az nehezményeztem, hogy nincsen NEM oem verziójú magyar, csak oem verziójú van.
És tényleg egyszerűbb fikázni, mert pl magyar oldalon semmit nem találsz hozzá.
Persze én vagyok a hibás, hogy nem túrom fel a 120 adik helyen lévő english fórumot :smile: Ha lenne normális termékleírásuk és nem csak fényeznék a termékeiket a hivatalos magyarnyelvű oldalukon, akkor nem tennék fel ostoba kérdéseket :angyali:
:merci: az infokat.
Valoszinü inkább az XP-t fogom javasolni ügyfélnek ezek tükrében. (Főleg hogy félévente cseréli gépét és havonta kinyírja valamivel :D)

Kvikveg

Mikrofonom halk, noverem amikor hasznalta neki ok volt. Sztereo asztalra teheto, elem jo benne, aiwa CM-DS5.
Probalkoztam a hangeroallitassal ittott, de nem latom, hogy lenne hatasa. Mivel orditozni nem ohajtok, a gitar van az olemben, es 30cmre tole erosen megpengetve az eredmeny a legyf*nghoz hasonlatos az audacityban. Nagyitoval kell keresni a hatast...
Lehet, hogy ez a normalis, de nekem akkor is furcsa.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

kikuchiyo

Melyik audiobemenetet használod?

A mikrofonnak szokott lenni külön Mic vagy milyen bemenete, az eleve erősített a normál Line inhez képest. A Line in bemenet magnóról és hasonlókról való átvételre való, gyanítom, hogy te arra dugtad a mikrofont.
Failure is the default option

Kvikveg

Quote from: kikuchiyo on 2008-02-08, 17:54:18
Melyik audiobemenetet használod?

A mikrofonnak szokott lenni külön Mic vagy milyen bemenete, az eleve erősített a normál Line inhez képest. A Line in bemenet magnóról és hasonlókról való átvételre való, gyanítom, hogy te arra dugtad a mikrofont.
Nem nyert, a mic bemenetbe dugtam a gep hatuljan...
Arrgh, mikrofon erositeset most bekapcsoltam. Jol eldugtak...
Koszi. Legalabb valamit javult a dolog.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

smash++

Hali!

Az a helyzet,hogy felraktam a vistat "legális" ala diák tiszta szoftv...
Szóval eddig talán elmondhatom,hogy semmi gond.De van nékem egy SB Audigy karim és egy faja 5.1-es Genius hangfal szett. Az xp alatt nem volt ilyen gondom,mert a cdről lehetett telepíteni egy progit a hangkarihoz amivel méndenféle jó pofa dolgot lehetett állítani. Pl hogy jól szóljon a mély is és egyéb finomságok. Vmi audigy media center szerűség lehetett.
A vistaval az a helyzet,hogy a gyári driver szart sem ér,mert csak xp-ig kompatibilis.Most leszedtem a creativ honlapról egy vista 32-es drivert.Hang már van nem csúnya.De nincs mély és nem rakta fel nekem azt a jó kis progit (aminek nem tudom a nevét).

SB Audigy-s kolléga vagy aki benne van a témában légyszi segítsen!!!! AMV-t akarok hallgatni full potenciálban....
Köszi!!!

Zsiga

Quote from: smash++ on 2008-02-08, 23:33:20
Hali!

Az a helyzet,hogy felraktam a vistat "legális" ala diák tiszta szoftv...
Szóval eddig talán elmondhatom,hogy semmi gond.De van nékem egy SB Audigy karim és egy faja 5.1-es Genius hangfal szett. Az xp alatt nem volt ilyen gondom,mert a cdről lehetett telepíteni egy progit a hangkarihoz amivel méndenféle jó pofa dolgot lehetett állítani. Pl hogy jól szóljon a mély is és egyéb finomságok. Vmi audigy media center szerűség lehetett.
A vistaval az a helyzet,hogy a gyári driver szart sem ér,mert csak xp-ig kompatibilis.Most leszedtem a creativ honlapról egy vista 32-es drivert.Hang már van nem csúnya.De nincs mély és nem rakta fel nekem azt a jó kis progit (aminek nem tudom a nevét).

SB Audigy-s kolléga vagy aki benne van a témában légyszi segítsen!!!! AMV-t akarok hallgatni full potenciálban....
Köszi!!!
Szintén Vista+Audigy+Genius5.1, és gond nélkül megy a Microsoft-féle AutoUpdate-es driverrel. Vezérlőpult/Hang/Hangszórók/Beállítás rovatban be van állítva az 5.1? Az ottani tesztnél szól a mély?

smash++

Quote from: Zsiga on 2008-02-09, 00:00:29
Szintén Vista+Audigy+Genius5.1, és gond nélkül megy a Microsoft-féle AutoUpdate-es driverrel. Vezérlőpult/Hang/Hangszórók/Beállítás rovatban be van állítva az 5.1? Az ottani tesztnél szól a mély?
Igen szól,mert már ezt is megnéztem az elején.Ezért furcsáltam és nem vágom most mi a gond.Lehet lekéne kapni a creativ sb drivert?

Zsiga

Quote from: smash++ on 2008-02-09, 00:23:19
Igen szól,mert már ezt is megnéztem az elején.Ezért furcsáltam és nem vágom most mi a gond.Lehet lekéne kapni a creativ sb drivert?
Akkor még a lejátszóprogram/codec lehet a gond, pl. ffdshow-ban vagy AC3 Filter-ben is be kell kapcsolni az 5.1-et.