Támogatás

Started by zsozso, 2004-04-18, 18:37:56

Previous topic - Next topic

Zsiga

Ez mind szép és jó és én is megnézném egy ilyen kérdőív eredményeit, de azért szóljatok egy-két nappal előtte hogy még időben elmenekülhessek szabadságra mielőtt megszállja a fórumot 50ezer újonc. ^^"

LiaLia

Quote from: Zsiga on 2009-07-25, 00:23:47
Ez mind szép és jó és én is megnézném egy ilyen kérdőív eredményeit, de azért szóljatok egy-két nappal előtte hogy még időben elmenekülhessek szabadságra mielőtt megszállja a fórumot 50ezer újonc. ^^"

:lol: :lol: :lol:

A fórumot külsősök is simán olvashatják, úgyhogy amilyen lusták, nem fognak regisztrálni, anélkül is látják a linket.
És szerintem nem lesz 500 aki válaszol majd.
Amúgy meg egy doktornéninek ez probléma lenne?  :eek: terelni az ifjúságot, a helyes irányba....  :angyali:

Zsiga

A doktornénire kezdenek rászállni a drogzsaru haverok mert sok nyugtató fogy mostanában... :D

LiaLia

Quote from: Zsiga on 2009-07-25, 01:29:26
A doktornénire kezdenek rászállni a drogzsaru haverok mert sok nyugtató fogy mostanában... :D

:D aha, munkahelyi ártalom  :falba:

Bár ahogy láttam, egész sok admin van azért fórumon  :smile:

NLZ

[reserved]

LiaLia

Quote from: NLZ on 2009-07-26, 23:45:28
:_off:

NLZ,
neked mi a véleményed a kövéleménykutatásról, mint egy általam felvetett lehetséges módszerről, hogy jobban fel lehessen hívni az ftp letöltők figyelmét a szerver támogatásának jelentőségére?

Zsiga részéről felmerült egy kisebb probléma, hogy lenne-e elég kapacitása az adminoknak a fórumba újonnan érkező tagokkal folytatott kommunikáció megfelelő bonyolítására.

Kuroi Tenshi

Quote from: LiaLia on 2009-07-27, 00:03:26
mi a véleményed a kövéleménykutatásról, mint egy általam felvetett lehetséges módszerről, hogy jobban fel lehessen hívni az ftp letöltők figyelmét a szerver támogatásának jelentőségére?

Tipikus női "megoldás": túl körmönfont, közvetett és
körülményes. :hehe:

Egy kérdőívvel szerintem nehezen hívnád fel a letöltők
figyelmét:
Quote from: LiaLia on 2009-07-25, 00:07:58
Az egész egyik alaplényege lenne, hogy a fórumba lenne irányítva mindenki, konkrétan a Hírek, információk részbe. Így ahogy belépnek megnézni a kérdések oldalát, láthatnak olyan topikcímeket, mint Támogatás, vagy Támogatás infó, és beleolvashatnak, hogy milyen hosszas beszélgetések folynak a támogatásról.
Miután minden oldalon van egy-két olyan post, hogy
"helló nem olvastam végig x oldalt, de miért nem csináltok
smsweb warezszervert?" miközben külön kiemelt topicban
pont le van írva...

Quote from: LiaLia on 2009-07-25, 00:07:58
Lehetne közéjük tenni rávezetőbb kérdéseket, ami az anyagiakról is szólna, hogy pl.
-egy hónapban mennyit költesz animével kapcsolatos dolgokra?
stb.

Lehet, hogy velem van a baj, de engem ez marhára nem
vezetne rá :) Sőt, szerintem ha azt meglátnám, hogy
"lécci töltsd már ki ezt a kérdőívet", olyan gyorsan zárnám
be, hogy még azt se tudnád mondani, hogy bakfigy :) és
evvel nem csak én vagyok így...

LiaLia

Quote from: Kuroi Tenshi on 2009-07-27, 00:56:26
Tipikus női "megoldás": túl körmönfont, közvetett és körülményes. :hehe: 

ááá, ez a "tipikus női" erős volt..., most nem találok olyan emotikont, hogy a "falat szántja végig 10 körömmel", amúgy nőiesen
:Eztneked: :bruhuhu:  :angyali:  :haha:

A tipikus férfi megoldás eddig úgy látom, mintha nem teljesen jött volna be.  :lazza:
"Tessék nézd meg mi van, találd ki szó nélkül, cselekedj azonnal, gondold át, mielőtt megszólalsz, lásd meg elsőre, és pont oda írj, ahova kell."
Eddig mintha nem vették volna maguktól észre a letöltők, hogy támogatni kellene a szervert, és mintha nem özönlöttek volna arra sem ide, hogy ki lett téve két fórumlink, hogy tessék nézd meg mi van a támogatásssal, mert most vége a szervernek.

Quote from: Kuroi Tenshi on 2009-07-27, 00:56:26
Egy kérdőívvel szerintem nehezen hívnád fel a letöltők figyelmét:
Miután minden oldalon van egy-két olyan post, hogy "helló nem olvastam végig x oldalt, de miért nem csináltok smsweb warezszervert?" miközben külön kiemelt topicban pont le van írva...
Lehet, hogy velem van a baj, de engem ez marhára nem  vezetne rá :) Sőt, szerintem ha azt meglátnám, hogy  "lécci töltsd már ki ezt a kérdőívet", olyan gyorsan zárnám
be, hogy még azt se tudnád mondani, hogy bakfigy :) és evvel nem csak én vagyok így...

Lehet, hogy te kikerülnéd, de a nők lehet, hogy elszórakoznának a kérdőívkitöltéssel  :blabla:, és a tizenévesek is. A pasik meg lehet, hogy nem a kérdőív miatt, de benéznének a fórumba. Főleg, hogy nem arról lenne szó, hogy most bezár a szerver, hanem az usteam kiváncsi a válaszaikra, vagy a véleményükre. Mert amúgy tényleg érdekes lehet, hogy mi jönne ki a válaszokból.
A többi férfiembernek meg ott marad, hogy Vége-Nincs pénz-Fórum -Támogatás oldal- Nézd meg- 2 link.  :smile:
Nem gondolom, hogy csak ettől fellendül a támogatás, de mi lenne, ha ti, mint az usteam férfi tagjai, nem ragaszkodnátok egyetlen, tökéletes megoldáshoz?    :D

Ez a "nem olvasom végig, itt az ötletem" meg úgyis lesz még párszor.  :smile: Az meg egyébként teljesen logikus, ha a Támogatás oldal van legfelül, és több topikkal lejjebb a Támogatás infó, akkor a legfelsőbe néznek bele  :D Nem lehetne totál legfelülre felhozni a Támogatás infót?  :haha:

És a cola is... Neked melyik a jobb? a Coca, vagy a Pepsi?

Kuroi Tenshi

Quote from: LiaLia on 2009-07-28, 00:39:12
ááá, ez a "tipikus női" erős volt...,

:hehe:

Quote from: LiaLia on 2009-07-28, 00:39:12
A tipikus férfi megoldás eddig úgy látom, mintha nem teljesen jött volna be.  :lazza:
Quote from: LiaLia on 2009-07-28, 00:39:12
mi lenne, ha ti, mint az usteam férfi tagjai, nem ragaszkodnátok egyetlen, tökéletes megoldáshoz?    :D

A jelenlegi módszerről nem én döntöttem -- ha én
alakítanám, kicsit radikálisabb, közvetlenebb módszerrel
talán már több hatása lenne ;)
Amúgy lett ennek is eredménye: összejött egy félévközi
csoportos kör 50k-val és még ezen felül pár ember külön is
fizetett elő.

Quote from: LiaLia on 2009-07-28, 00:39:12
Nem lehetne totál legfelülre felhozni a Támogatás infót?

Sajnos a fórummotor automatikusan a legutolsó hozzászólás
dátuma szerinti sorrendbe rendezi  a topicokat

Quote from: LiaLia on 2009-07-28, 00:39:12
És a cola is... Neked melyik a jobb? a Coca, vagy a Pepsi?

Egyik se :zomg: agyoncukrozott vegyipari lé

Selmo

Aki eddig szart az olvassel.txt-re az minden másra is hasonlóképp. Ha bezzeg leáll az FTP egyből csomóan jönnek , hogy "ménincsenmá?tölteniakarok!". Én zso helyében simán lecsatoltam volna mindent 1 hétig a txt-n kívül.

Quote from: LiaLia on 2009-07-28, 00:39:12
Ez a "nem olvasom végig, itt az ötletem" meg úgyis lesz még párszor.  :smile: Az meg egyébként teljesen logikus, ha a Támogatás oldal van legfelül, és több topikkal lejjebb a Támogatás infó, akkor a legfelsőbe néznek bele  :D Nem lehetne totál legfelülre felhozni a Támogatás infót?  :haha:
Nem, mivel időrend szerint rendezi.
Másrészt aki arra se veszi a fáradtságot, hogy körülnézzen, azt továbbra is le fogjuk ugatni. Lehet hogy máshol ha átmennek a szomszédba akkor ledobják magukat a fotelba és kérnek egy sört, miközben bekapcsolják a TV-t, de mi errefelé be szoktunk mutatkozni és kérdezni. Tudom, hogy kicsit sántít a hasonlat, de akkor is, vegye már azt a fáradtságot, hogy körbenéz. Azt is tudom, hogy a mai világban ez nem divat, mi viszont nagy ívben teszünk rá, hogy mi a divat, akinek nem tetszik elmehet jó messzire.

A tökéletesség unalmas.

Kuroi Tenshi

Kéne ide egy tábla, vagy egy új stickyzett topic:
"Vigyázat, a moderátorok harapnak!" :haha:

Flaser

Quote from: Kuroi Tenshi on 2009-07-28, 01:23:44
Kéne ide egy tábla, vagy egy új stickyzett topic:
"Vigyázat, a moderátorok harapnak!" :haha:

Nem, nem, ide nem az a tálba kell:

A "kutya harap eszik!" mintájára ide, a "A moderátokrok harapnak »kóstolnak«" tábla kell
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

SaiyaGin

Quote from: Selmo on 2009-07-28, 01:16:44
Másrészt aki arra se veszi a fáradtságot, hogy körülnézzen, azt továbbra is le fogjuk ugatni.

Ezzel a módszerrel elég nehéz lehet kiénekelni a segíteni akarók zsebéből a szerződést...

LiaLia

Quote from: Kuroi Tenshi on 2009-07-28, 01:10:36
A jelenlegi módszerről nem én döntöttem -- ha én alakítanám, kicsit radikálisabb, közvetlenebb módszerrel talán már több hatása lenne ;) Amúgy lett ennek is eredménye: összejött egy félévközi csoportos kör 50k-val és még ezen felül pár ember külön is fizetett elő.

Az így jó, hogy most 2 hónapra elegendő a pénz, csak azért még mindig kérdés, hogy mi lesz a 3. hónapban. Azt már tényleg nem érdemes elemezgetni, hogy mi lett volna ha, de az továbbra is él szerintem, hogy hosszútávon hogy lesz fenntartva a szerver.  :comp:
Azzal, hogy nyitott az ftp, és regisztrált 50ezer, azaz ötvenezer ember, egy olyan bázist hoztatok létre, amit kézben is kell tartani, merthogy ennek vannak költségei. Ehhez van egy admincsapat, csak nekem úgy tűnik, hogy nem vagytok még igazán ezzel kapcsolatban közös nevezőn. Mert egy dolog a fórumot karbantartani, és másik, hogy ott nyomulnak ezrek az ftp-n.

Quote from: LiaLia on 2009-07-28, 00:39:12
És a cola is... Neked melyik a jobb? a Coca, vagy a Pepsi?
Quote from: Kuroi Tenshi on 2009-07-28, 01:10:36
Egyik se :zomg: agyoncukrozott vegyipari lé
Oppá, oppá.  :eek:  :D Pont erről akartam írni.  :whoah:
A cola egy adalékokkal kevert víz. De miért van az, hogy milliárdos forgalmuk van?
Mert túl jól reklámozzák.
És most ezzel nem azt akarom mondani, hogy az usteam kezdjen agymosásos kampányt a letöltőknek, mint ahogy a colások, de egyáltalán nem mindegy, hogy hogy van valami tálalva, és mi van mellette körítésnek.  :hail:


Quote from: Selmo on 2009-07-28, 01:16:44
Aki eddig szart az olvassel.txt-re az minden másra is hasonlóképp. Ha bezzeg leáll az FTP egyből csomóan jönnek , hogy "ménincsenmá?tölteniakarok!". Én zso helyében simán lecsatoltam volna mindent 1 hétig a txt-n kívül.
Másrészt aki arra se veszi a fáradtságot, hogy körülnézzen, azt továbbra is le fogjuk ugatni. Lehet hogy máshol ha átmennek a szomszédba akkor ledobják magukat a fotelba és kérnek egy sört, miközben bekapcsolják a TV-t, de mi errefelé be szoktunk mutatkozni és kérdezni. Tudom, hogy kicsit sántít a hasonlat, de akkor is, vegye már azt a fáradtságot, hogy körbenéz. Azt is tudom, hogy a mai világban ez nem divat, mi viszont nagy ívben teszünk rá, hogy mi a divat, akinek nem tetszik elmehet jó messzire.

Igen Selmo, nagy ívben tojnak rá, és ez dühítő. De közben a másik oldalon ott vannak a költségek. Valami középút lehet? Hogy működjön a szerver, legyenek aktívabbak a letöltők, és közben ki lehessen fizetni a számlákat is?

Azzal én is egyetértek, hogy a fórumoknak vannak írott és íratlan szabályai. Ha valaki frissen regisztrált, nézzen előbb körül, és ne ész nélkül írjon, vagy ha úgy ír, ne háborodjon fel, ha egy admin szól neki. Azért kell egy kis szigorúság  :uzi:  :smile:

Zsiga

Quote from: LiaLia on 2009-07-28, 23:59:10
Ehhez van egy admincsapat, csak nekem úgy tűnik, hogy nem vagytok még igazán ezzel kapcsolatban közös nevezőn.
Van itt egy kis félreértés amit nem ártana tisztázni. Nincs semmiféle admincsapat, van egy darab adminisztrátor aki egy személyben dönt mindenben, mivel az övé a szerver és a fórum is; és vagyunk mi páran moderátorok, de nekünk semmi de semmi közünk nincs az ftp-hez (nekem pl. még feltöltő rangom sincs a szerverre, nemhogy admin), mi csak a fórumon tartunk rendet.

Member

#795
Quote from: LiaLia on 2009-07-28, 00:39:12
Lehet, hogy te kikerülnéd, de a nők lehet, hogy elszórakoznának a kérdőívkitöltéssel  :blabla:, és a tizenévesek is. A pasik meg lehet, hogy nem a kérdőív miatt, de benéznének a fórumba.
Örülök, hogy férfi-nő téma felé húztatok, én személy szerint szeretek kérdőívet kitölteni (de engem sem az eredmény érdekel, hanem hogy mennyire látom át benne az átveréseket (már ha ügyes az illető és tesz bele) és a hibáit kritizáljam :)), az ismerőseim 90%-a nem, olyan címmel meg nem teheted ki, hogy "Egy kérdőív kitöltésével segítheted az oldal fennmaradását!".

QuoteNem gondolom, hogy csak ettől fellendül a támogatás, de mi lenne, ha ti, mint az usteam férfi tagjai, nem ragaszkodnátok egyetlen, tökéletes megoldáshoz?    :D
Csak megpróbáljuk kizárni azokat, amik nem vezetnek eredményre/jogi buktatóval fenyegetnek/túl nagy a befektetés és nem biztos, hogy megtérül. Ugyanis zso pénzével játszunk éppen.

QuoteÉs a cola is... Neked melyik a jobb? a Coca, vagy a Pepsi?
Coop Cola 2,5L + meggy izű szörp és van házi Cherry Coke, kell ennél jobb?

"De miért van az, hogy milliárdos forgalmuk van? Mert túl jól reklámozzák."
És ha agyonreklámoznák az ftp-t, máris le lenne csapva, mint anno egy szép, hűvös hajnalon.

LiaLia

Quote from: Zsiga on 2009-07-29, 00:19:58
Van itt egy kis félreértés amit nem ártana tisztázni. Nincs semmiféle admincsapat, van egy darab adminisztrátor aki egy személyben dönt mindenben, mivel az övé a szerver és a fórum is; és vagyunk mi páran moderátorok, de nekünk semmi de semmi közünk nincs az ftp-hez (nekem pl. még feltöltő rangom sincs a szerverre, nemhogy admin), mi csak a fórumon tartunk rendet.

Így akkor igencsak félreértettem, elnézést. Bár a hozzászólásokból nekem nagyon úgy tűnt, hogy ti is kompetensek vagytok az ügyben. Ezek szerint nem.
És ez alapján akkor igencsak egymástól függetlenül működik a szerver és a fórum, az ftp-sek és a fórumozok.
Viszont akkor egyértelműen lehetne ezt közölni, még a legelején, hogy zsozso az egyedüli, aki dönt és működteti az egészet, és a kérdéseket, hozzászólásokat hozzá lehet intézni.

Quote from: Member on 2009-07-29, 14:32:32
Örülök, hogy férfi-nő téma felé húztatok, én személy szerint szeretek kérdőívet kitölteni (de engem sem az eredmény érdekel, hanem hogy mennyire látom át benne az átveréseket (már ha ügyes az illető és tesz bele) és a hibáit kritizáljam :)), az ismerőseim 90%-a nem, olyan címmel meg nem teheted ki, hogy "Egy kérdőív kitöltésével segítheted az oldal fennmaradását!".

Önmagában egy kérdőív, az ftp-n, fórumon, és az usteam oldalon megforduló emberek animés szokásairól, szerintem teljesen rendben lenne. És ebbe az anyagiak is beletartoznak, mert az anime is pénzbe kerül. Az, hogy ez akár másodlagosan azt eredményezné, hogy többen néznének be a fórumba, és akár itt maradnának a témák miatt, vagy néznek bele a Támogatás részébe, csak előny lenne az Usteam fenntartójának.
Ez szerintem sokkal inkább: "Melyik volt előbb, a tyúk, vagy a tojás?" szindróma. Lehet bele gonosz szándékot beleszuggerálni, összeesküvést akár, de pozitívan is segítheti a fenntartót.

Quote from: Member on 2009-07-29, 14:32:32
Csak megpróbáljuk kizárni azokat, amik nem vezetnek eredményre/jogi buktatóval fenyegetnek/túl nagy a befektetés és nem biztos, hogy megtérül. Ugyanis zso pénzével játszunk éppen.

Na, most igazított ki Zsiga, hogy nem ti vagytok ennek az egésznek a fenntartói, és döntéshozói. Akkor hogy is van most ez??? Ti foglalkoztok a jogi, és egyéb buktatókkal, de amúgy nem vagytok kompetensek.

Quote from: Member on 2009-07-29, 14:32:32
És ha agyonreklámoznák az ftp-t, máris le lenne csapva, mint anno egy szép, hűvös hajnalon.

Pont erről beszéltem a hozzászólásom folytatásaként, hogy nem az agyonreklámozásra gondolok az ftp-vel kapcsolatban. Csak a feltöltők felé egy megfelelő tálalást, figyelemfelkeltést.

[[Sajnos még mindig nem találok olyan jelet a hozzászólásnál, hogy "nagyon kaparja a falat 10 körömmel". ]]

Zsiga

Zsozso a főnök, mi (nem csak a moderátorok, hanem az aktívab/tapasztaltabb fórumozók is) meg próbálunk neki ebben is segíteni ahogy tudunk, pl. hogy kiszűrjük a nem megvalósítható (vagy korábban már felmerült/elvetett) ötleteket, hogy neki már csak azzal kelljen foglalkoznia amivel tényleg érdemes. Meg persze sok fórumozó támogatja is a szervert anyagilag.

Member

Quote from: LiaLia on 2009-07-29, 21:36:21
Önmagában egy kérdőív, az ftp-n, fórumon, és az usteam oldalon megforduló emberek animés szokásairól, szerintem teljesen rendben lenne. És ebbe az anyagiak is beletartoznak, mert az anime is pénzbe kerül. Az, hogy ez akár másodlagosan azt eredményezné, hogy többen néznének be a fórumba, és akár itt maradnának a témák miatt, vagy néznek bele a Támogatás részébe, csak előny lenne az Usteam fenntartójának.
Usteam azért eléggé híres fórum, és ha valaki eddig akart erre járni, az már járhatott, nem véletlenül van 70 millió regisztrált tag 0 hozzászólással. A probléma inkább abban áll, hogy amíg ingyenes valami, addig örülnek neki, és ha megszűnne, van B-terv (torrent, IRC, AA fordítás+videó, emule, DC++), és zso eléggé lágyszívű ahhoz, hogy ne állítsa le vagy korlátozza a letöltést rövid időre, hogy feltűnjön a kis drágákban a probléma súlyossága.

QuoteAkkor hogy is van most ez??? Ti foglalkoztok a jogi, és egyéb buktatókkal, de amúgy nem vagytok kompetensek.
Csak az autószerelő tud autót szerelni, vagy az is bele tud nyúlni, aki imádja őket, de papírja nincsen? Azért a legtöbben itt már 18 év felettiek, és dolgoztak is, akár beleláthattak a céges munkákba is, a kettő nem feltétlen függ össze.

QuotePont erről beszéltem a hozzászólásom folytatásaként, hogy nem az agyonreklámozásra gondolok az ftp-vel kapcsolatban. Csak a feltöltők felé egy megfelelő tálalást, figyelemfelkeltést.
Feltöltők???
Eddig nem sok olyan megoldást javasoltál, ami felhasználókhoz eljutna, hatásos és nem hívja fel pár jogdíjvadász figyelmét sem, esetleg példa?

LiaLia

Quote from: Zsiga on 2009-07-29, 21:42:42
Zsozso a főnök, mi ....meg próbálunk neki ebben is segíteni ahogy tudunk, .... Meg persze sok fórumozó támogatja is a szervert anyagilag.

Értem.

Quote from: Member on 2009-07-29, 21:47:25Usteam azért eléggé híres fórum, és ha valaki eddig akart erre járni, az már járhatott, nem véletlenül van 70 millió regisztrált tag 0 hozzászólással. A probléma inkább abban áll, hogy amíg ingyenes valami, addig örülnek neki, és ha megszűnne, van B-terv (torrent, IRC, AA fordítás+videó, emule, DC++), és zso eléggé lágyszívű ahhoz, hogy ne állítsa le vagy korlátozza a letöltést rövid időre, hogy feltűnjön a kis drágákban a probléma súlyossága.

Jelenleg továbbra is a fórumban van szó bővebben a támogatásról és annak hiányáról. A lágyszívűséget nem értem, mivel erre rámegy az általa alapított cég.

Quote from: Member on 2009-07-29, 21:47:25
Feltöltők???
Eddig nem sok olyan megoldást javasoltál, ami felhasználókhoz eljutna, hatásos és nem hívja fel pár jogdíjvadász figyelmét sem, esetleg példa?

Letöltők. Elírtam.
Ha egy jogdíjvadász ide akar jönni, simán idejön, főleg, ha már előzőleg volt ezzel probléma. A fórum nyilvánosan olvasható nem regisztráltaknak is. Az Usteam nyílt oldalán, a nyílt chatben arról beszélgetnek, hogy: Hé, mi az ftp-elérhetősége, és kedvesen válaszolnak rá mások, hogy 3.....
Írtam az ftp txt-jéről, mint egyetlen közvetlen üzenőhely a csak ftp-t használóknak. Kérdőívről, amiben szintén nem jelenne meg konkrétan, hogy: Ember, fizess, de mégis aktivizálna. Az ftp-s regisztráció megújításáról, korlátozásról. Amit az online termékekről írtam, zsozsonak volt célzása rá, hogy valami hasonlón dolgozik most, nem tudom, milyen újításokat fog kihozni az Interhost oldalán. Írtam az usteamtől független, csak az interhost oldalának népszerűsítéséről egymás között, saját oldalakon, ehhez persze szolgáltatások, vagy plusz termékek is kellenek, hogy legyen mit eladni a cégnek. Még az elején írtam arról, hogy Kuroi Tenshi gyűjtéseihez hasonlóan akár országos "klubbokat" lehet kezdeni, pár embernek összeállni, és közösen rendelni szolgáltast, így nem egy ember bankszámlája lenne terhelve, és személyes találkozóval nem lenne nyoma pénzforgalomnak, emellett személyesebbé válna az usteam használat.

Belátom, ezek hatástalan javaslatok voltak.

Selmo

Quote from: LiaLia on 2009-07-30, 21:38:55
Ha egy jogdíjvadász ide akar jönni, simán idejön, főleg, ha már előzőleg volt ezzel probléma. A fórum nyilvánosan olvasható nem regisztráltaknak is. Az Usteam nyílt oldalán, a nyílt chatben arról beszélgetnek, hogy: Hé, mi az ftp-elérhetősége, és kedvesen válaszolnak rá mások, hogy 3.....
Pont ezen okból van eltávolítva minden itthon licenszelt dolog. Nincs kedvem kikeresni, hogy hányan írták akkoriban, hogy "holaBleachem,mikorkerülvissza?!!!".

Quote from: LiaLia on 2009-07-30, 21:38:55
Írtam az ftp txt-jéről, mint egyetlen közvetlen üzenőhely a csak ftp-t használóknak. Kérdőívről, amiben szintén nem jelenne meg konkrétan, hogy: Ember, fizess, de mégis aktivizálna.
Látod mindez hány embert érdekel(t) 50 000-ből. Miből gondolod, hogy akármi más többeket érdekelne?

Quote from: LiaLia on 2009-07-30, 21:38:55Amit az online termékekről írtam, zsozsonak volt célzása rá, hogy valami hasonlón dolgozik most, nem tudom, milyen újításokat fog kihozni az Interhost oldalán. Írtam az usteamtől független, csak az interhost oldalának népszerűsítéséről egymás között, saját oldalakon, ehhez persze szolgáltatások, vagy plusz termékek is kellenek, hogy legyen mit eladni a cégnek.
Zso dolgozik rajta, majd közli az eredményt.

Quote from: LiaLia on 2009-07-30, 21:38:55Még az elején írtam arról, hogy Kuroi Tenshi gyűjtéseihez hasonlóan akár országos "klubbokat" lehet kezdeni, pár embernek összeállni, és közösen rendelni szolgáltast, így nem egy ember bankszámlája lenne terhelve, és személyes találkozóval nem lenne nyoma pénzforgalomnak, emellett személyesebbé válna az usteam használat.
Próbálj meg egyet létrehozni, kíváncsian várom, mennyi lesz az eredménye.

Quote from: LiaLia on 2009-07-30, 21:38:55
Belátom, ezek hatástalan javaslatok voltak.
Ismerve a kedves letöltőket, jó ha 1% olvasta azt a txt-t és jó, ha annak 10%-a eljutott a fórumba is.
Tudod, úgy tűnhet, hogy ez egy kiégett, mindenre legyintő bagázs, pedig csak tisztában vagyunk a dolgokkal. Igen, bárki megtalálja az FTP-t aki hallott róla fél füllel. A sávszél kihasználás nem kicsi. Mégis hány aktív fórumozó van? Elárulom: 100 alatt. Hogy hányan támogatják összesen azt csak zso tudja megmondani. Nem vagyunk lelkes, ifjonti hévvel megáldott bizakodók? Már rég nem.

A tökéletesség unalmas.

Kvikveg

Hajra LiaLia!
De most komolyan. Legalabb otletborzezik, es nem rohadt le meg az agya mint az enyem.
Mondjuk ha a tarhely amugy a tobbihez kepest jo arban, akkor lehetne siman azt reklamozni, mindenfele mellekes ftp-t tamogasd szoveg nelkul. Na mekkora hulyeseget mondtam?



Joejt, ki vagyok utve.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Member

Quote from: Selmo on 2009-07-31, 00:06:34
Igen, bárki megtalálja az FTP-t aki hallott róla fél füllel.

Ennyi.
QuoteMégis hány aktív fórumozó van? Elárulom: 100 alatt. Hogy hányan támogatják összesen azt csak zso tudja megmondani. Nem vagyunk lelkes, ifjonti hévvel megáldott bizakodók? Már rég nem.
Inkább 50 max, a többi "nem megy az ftp, segítsetek", ha leállás van, "miért üresek a mappák?!", vagy "mikor kerül fel az xyz?!" arc.
Egy ilyen hálálan csűrhével megáldva meg tényleg semmi okunk bizakodni naiv megoldásokban.

noriko

Most sem A megoldás következik, csak átmeneti támogatásszerző javaslat.

Augusztus 21-23. lesz a nyári animecon. Esetleg meg lehetne szervezni a helyszínen is előfizető gyűjtést, azok közül, akiknek macerás a postán küldözgetett szerződés.
Mondjuk ftp .txt üzenettel, hogy keressék az interhost táblát itt és itt, + MAT engedéllyel... ha már annyi animés gyűlik össze egy helyen, ki lehet használni valahogy.
"I wish I could, but I don't want to."

Ramiz

Én eddig is sejtettem, hogy zsozso iszonyú munkát öl az oldalba, de hogy ENNYIRE, azt rémálmomban sem gondoltam volna... o.O Riszpekt! Szerintem zsozso te egy emberként többet tettél a magyarországi animenézés terjedéséért, mint bármennyi AnimeCon... :D Egyébként én alig használtam az ftp-t az utóbbi 2-3 évben (talán ha pár mangát leszedtem...), de mivel már a fórum is rengeteg helyet és sávszélt foglalhat, illetve régen azért töltögettem a fórumról is, kicsit szégyellem magam, hogy nem volt eddig interhost-os tárhelyem. Viszont a leállás és a nagy mennyiségű, a segítség lehetőségéről eddig nem is tudó, viszont mindennap megállás nélkül töltögető emberek ráébresztése a valóságra tényleg az egyetlen lehetőség szerintem.

A válság meg tényleg suxx, nekem a Sziget akciós hetijegy után most úgy tűnik, még az egyetlen napi jegyről is le kell mondanom, amikor a DIE TOTEN HOSEN :whoah: játszik, annyira megszorultam... otthonról sem jön már semmi pénz. De azért igyekszek beszállni a webhost-ba, amint lesz egy kis lóvém (úgyis unom már a rapidshare-t).
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

LiaLia

Quote from: Kvikveg on 2009-07-31, 00:11:59
Hajra LiaLia!

Köszönöm Kvikveg!!  :merci:  Ez most nagyon jól esett. Örülök, hogy nők is járnak erre, a sok férfitag mellett. :D
Nagyon jó lett a bannered, igazán ötletes és jópofa!!!  :cool:

Quote from: Selmo on 2009-07-31, 00:06:34
Quote from: LiaLia on 2009-07-30, 21:38:55
...jogdíjvadász....
Pont ezen okból van eltávolítva minden itthon licenszelt dolog.
Gondolom emellett közvetlenül nem lehet fizetésre felszólítani, mert már az is büntetendő. Pont emiatt javasolgatok nem közvetlen dolgokat, a többi mellett.

Quote from: LiaLia on 2009-07-30, 21:38:55
Írtam az ftp txt-jéről
Quote from: Selmo on 2009-07-31, 00:06:34
Látod mindez hány embert érdekel(t) 50 000-ből. Miből gondolod, hogy akármi más többeket érdekelne?
Ha most idejön valaki a fórumra, a tárhelyen kívül más altarnatívát nem talál, hogy mire fizessen, és ez már kiderült a kispénzű diákoknak nem igazán jön be. Pl. egyedül Kuroi Tenshi aláírásában van szó az interhostról még.
Írtam arról is, hogyha a txt-ben a leállásról van szó, és nincs leállás, akkor nem fognak vele foglalkozni.

Quote from: LiaLia on 2009-07-30, 21:38:55... "klubbokat"...
Quote from: Selmo on 2009-07-31, 00:06:34
Próbálj meg egyet létrehozni, kíváncsian várom, mennyi lesz az eredménye.
Rendben, megalapítom az Örs Vezér Téri Anime Rajongói Klubot, usteam tagoknak. De akkor ez legyen kihirdetve az ftp-n, az usteam oldalán, és a fórumban körüzenetben, és fogok nyitni a fórumban erről egy topikot. Majd meglájtuk, hányan jelentkeznek.
Az vállalom, hogy a jelentkezőket majd elkordinálom az interhosthoz. A klub meghirdethető programját meg még átgondolom.
És ehhez kérek az aktív fórumozóktól, moderátoroktól támogatást.

Quote from: Selmo on 2009-07-31, 00:06:34
Tudod, úgy tűnhet, hogy ez egy kiégett, mindenre legyintő bagázs, pedig csak tisztában vagyunk a dolgokkal. ..Nem vagyunk lelkes, ifjonti hévvel megáldott bizakodók? Már rég nem.
Ebben igazad van, nekem egyre inkább annak tűnik.

Alapvetően én csapatban, team-ben gondolkodom, szerintem nem egy emberes, egy főnökös dolog ez. Én úgy látom, hogy ez már akkora nagyságú dolog, amit egy ember nehezen tudna végigvinni. Ftp fenntartás, cég működtetés, kommunikáció a tagokkal, ott van az usteam oldal, itt a fórum, és továbbra is az embereket az interhost felé kell irányítani, hogy ne haljon be a dolog.
Ez azt gondolnám, hogy legyen rövidtávú és hosszútávú terv az egészről, és ehhez tudjon mindenki igazodni a maga módján, ki mit tud hozzátenni a közös ügyhöz. Szervezetten, nem egyedi akciókkal.

És most megint eszembe jutott valami, de jobb ha nem írom tovább.
Pl. biztosan lennének többen, önként jelentkezők, akik az usteam oldalát feltöltenék még valami tartalommal, vagy érdekesebbé tennék, foglalkoznának a külalakjával. Azon keresztül is a fórumba lehet irányítani az embereket.

LiaLia

Ahogy ígértem, egy klubnak való program, amit vitára bocsátok. Van ehhez még egy ötletem, de először csak az elsőről írok, kicsit sok lenne egyszerre a kettő.
1. Usteam Baráti Találkozó Tagoknak Budapesten 2009-2010.
2. Usteam Junior Prodzsekt

Baráti Találkozó Tagoknak Budapesten 2009-2010
- amit elsőre gondoltam, hogy csak Örs Vezér Téri legyen, mégsem tartom jónak. Ha már ki lesz mindenhol hirdetve, és hosszabb ideig kint lesz a hirdetmény, jobb, ha általánosabb összejövetel lesz.
- a rendszeres programok mellett könnyebb beszélni az ftp fenntartásáról.
- eleve úgy gondolom, hogy az ftp, a fórum és az Usteam oldal egy, elég tudathasadásos dolog lenne különállóaknak kezelni őket. És ezért örülnék, ha az aktív és veterán usteam fórumtagok is bekapcsolódnának, hozzátennének a programhoz. Persze, ha erre egyáltalán rábólint a főnökség és a "felügyelő bizottság"  :smile:
- az egész program megnevezésen lehet még variálni, hogy pl. érdekesebb legyen a kezdőbetűkből egy mozaikszó  :smile:
- szombati napokon, szabadtéren, pikniknek meghirdetve lenne
- annak még jogilag utánakérdezek, hogy lehet-e úgy hirdetni találkozót, hogy a fórum és az usteam oldal támogatására, nem ütközik-e valamibe. Nem lesz szó az ftp-ről, legalábbis hivatalosan, nyilvánosan nem.
- a belépés ingyenes, a piknik támogatására mindenki hozzon egy tányér süteményt és 1/2 liter italt+ 2-3 plusz műanyag poharat. Így megoldható a vendéglátás.
- ez 4, 1 éves időre elosztott találkozót jelent, kb. negyedévente lenne egy.
- mindegyik találkozó évszakhoz kötött, lenne egy főbb szimbóluma, amire előtte már lehet készülni a fórumban is
- a találkozóhoz tartozna egy gmail-en regisztrált emailcím + a fórumban egy topik, ahol lehet erről beszélgetni, és bekapcsolódhatnak a jelentkezők.
- előzetesen kéretik jelezni a részvételt, hogy látható legyen mégis hányan jönnének, ehhez nicknév+ keresztnévvel és budapestieknek a kerület, vagy budapesten kívül a helység megadása
- egy ügyes grafikai ember csinálhat a találkozóhoz egy plakát-félét is

Nyers vázlat a programról:
1. Ősz: szeptember vége, október eleje, Szimbólum: folyó - Folyó melletti piknik a Margitszigeten
Kerestem hozzá haikut, de nem igazán vannak jók a folyóról, úgyhogy ha valaki tud szóljon. De van egy zen példázat a folyóról, hogy a túlpartra átkeléskor használt csónakot hagyja ott az ember a parton, ne cipelje magával utána is.
Pikniken kívül plusz progam: - kapurarúgás hozott labdával, - füvön üldögélés, - Zöld Mozgalom támogatása: "A szemét a kukába való" és "Védd a fákat, de ne egyél hódot!" jemondatok megvalósításával.

2. Tél: január vége, Szimbólum: hegy - Piknik a Gellért hegy tetején
Macuo Baso haikuja, Fodor Ákos fordításában:
Újabb év múlt - ám
nem kopott el lábbelim,
nem fogyott utam
Plusz program: - hó esetén hóember építés, hógolyócsata, - forralt bor kóstoló, 14 év alatt gőzölgő citromos tea, - gyönyörködés a panorámában

3. Tavasz: április eleje - Cseresznyafavirág - Tavaszi virágos piknik a Margitszigeten
Macuo Baso haikuja, Fodor Ákos fordításában:
Üres a csészéd?
Tégy belé szem-tápláló
színes virágot
Plusz program: illatokkal, színekkel kapcsolatos valami

4. Nyár: június vége, július eleje - Nap- A napsütötte János-hegy meghódítása, piknik a hegytetőn
Macuo Baso haikuja, Fodor Ákos fordításában:
Fönt: hars kakukkszó!
Delel a nyár! A fű is
lábujjhegyen áll!
Plusz program: lehetőség szerint harcművészetek, és egy-egy önvédelmi ütés, rúgás megtanulása

Próféta

Kedves LiaLia! Az igyekezeted és a segítőkészséged egyaránt bámulatos és tiszteletet parancsoló. Viszont ezúttal mintha nyitott kapukat döngetnél, persze csak félig-meddig.

A fórum közönségének magától is eszébe jutott, hogy jó dolog néha személyesen is találkozni :) A találkozók nem rendszeres időközönként vannak, de azért viszonylag gyakran, és elég sokfélék. Akár ki is lehet bővíteni a listát a te negyedévenkénti tematikus ötleteddel, ha elég sokunknak megtetszik a gondolat :) Viszont pont az aktív fórumozók szoktak elmenni ezekre a találkozókra - illetve ennek a körnek is mindig csak egy-egy kis szelete - vagyis itt nincs sok értelme kampányolni az FTP-vel kapcsolatban, mert mindannyian tisztában vagyunk a helyzettel :)

Szóval akkor ha jól értem, a status quo-hoz képest két lényegi különbséget javasolsz. Egyrészt legyenek jó előre meghirdetett, periodikus találkozók; ez egész jó ötlet, de az FTP-n önmagában nem segít, ld. fenn. Másrészt szerinted ezeket direkte az ftp-n (vagy a főoldalon) is lehetne reklámozni, hogy ne csak a fórumozók lássák. No de az FTP-n (ill. főoldalon) akkor ennyi erővel közvetlenül a Támogatás / Támogatás FAQ / USTEAM a barátnő szemszögéből / stb. linkeket is el lehet helyezni feltűnő helyre - mint ahogy tudtommal valamelyik ki is van rakva, azért ekkora most az újonc-bevándorlás - így a találkozókra való terelés egy nyakatekert közbenső lépés lenne csupán.

A harmadik lehetőség, hogy valami egészen más volt a terved, csak félreértettem; ez esetben kérlek részletezd :)

A Junior Pro*ektedet kíváncsian várjuk!

LiaLia

Quote from: Próféta on 2009-08-09, 21:54:31
Egyrészt legyenek jó előre meghirdetett, periodikus találkozók; ez egész jó ötlet, de az FTP-n önmagában nem segít, ld. fenn...
No de az FTP-n (ill. főoldalon) akkor ennyi erővel közvetlenül a Támogatás / Támogatás FAQ / USTEAM a barátnő szemszögéből / stb. linkeket is el lehet helyezni feltűnő helyre
A fórumot csak belevettem, de a lényeg szerintem az ftp-seken van. A fórum kommunikációs hely lehet.
Az usteam főoldalra nem kerülhet ki a nyílt támogatásra felszólítás, mert a pénzkérést az anime letöltésért már büntetik.
Ha közös program van, azt feltételezem, hogy közvetlenül könnyebb a támogatásról beszélni, és pl. még arra is rájöhet egy csak ftp-t használó letöltő, hogy emberek, ill. működtető is van az ftp túlsó oldalán.
Probléma volt az is, hogy sok a postaköltség a szerződésekkel. Ez egy olyan alkalom lehetne, amikor személyesen köttetik meg a szerződés, nincs postaköltség.
A fórum találkozók gondolom elsősorban baráti találkozók, viszont ezek a negyedévesek, főleg az ftp-sek felé lehetnek nyíltabbak.

Quote from: Próféta on 2009-08-09, 21:54:31
A Junior Pro*ektedet kíváncsian várjuk!
Én is projektnek szoktam írni, de most valahogy nem volt kedvem hozzá  :smile:

Muska1986

Sziasztok,

még mielőtt rutinból megkapnám a napiszart, szeretnék bemutatkozni - Muska vagyok :morci:. Jórég óta vagyok én is USteam tag, animét is már pár éve nézek, úgyhogy azt hiszem, joggal érzem azt, része vagyok ennek az oldalnak, habár nem akkora mértékben, mint akár ti, akár azok, akik segítenek abban, hogy fennmaradjon ez a portál.

Szóval, a kérdésem a következő: olvastam pár előző beírásotokban, hogy "már akik segítenek fenntartani a USteamet"... hogy is lehet segíteni konkrétan? Én speciel a gazdagság felé törekszem, egyelőre azonban csak a lelki oldala van ennek meg - mindenesetre szeretném tudni, mik a lehetőségek.

Előre is köszi