Támogatás

Started by zsozso, 2004-04-18, 18:37:56

Previous topic - Next topic

lynx655

A jelenlegi támogatási rendszer éppen azért működik ilyen hatásfokkal, mert valami olyat próbál nyújtani amire igazán nincs szüksége egyikőnknek sem, viszont magas egyszeri kiadással és szerződéskötéssel stb. jár.

Ugyan tisztában vagyok vele, hogy alapítványi módon nem tud működni a rendszer, de ti ahogy olvasom sokmindent eddig is zsebből fizettetek. Ezek alapján ez a fajta működtetés csak azért rossz, mert az a zseb elég szűkös.

Amennyiben létrehoznánk egy külön számlát, aminek semmi köze nem lenne a céghez, és zsebpénzt utalgatnánk rá, az mennyire ütközik törvénybe? Gondolom ez már felmerült ugyan, szóval valószínűleg nem jó.

Vagy mondjuk nagyon megoldhatatlan lenne, hogy a cégprofilt kiszélesítve lehetne mondjuk pártolójegyeket venni, és kitalálnánk valamiféle "szolgáltatást" mögé... vagy mittomén, papírfecniket árulnátok :D

De ez a csoportos webhosting vétel se rossz ötlet, de ezt lehetne úgy is talán, hogy mondjuk a fent említett számláról finanszíroznánk egy harmadik személy nevében a webhostingot. Szóval bármilyen összeg befolyna, akkor abból valaki vállalná, hogy szerződést köt és onnan menne az összeg.

Nem tudom sajnos mennyire értelmes amit ajánlok, nem ismerem az itthoni viszonyokat...

Fazék

ez az egyszerűbb és rugalmas árú szolgáltatás sztem is jó ötlet.
milyen tevékenységi körök vannak bejegyezve a cég mellé? kiállíthattok olyanra számlát, hogy "számítástechnikai tanácsadás"

Kvikveg

Quote from: Fazék on 2009-06-11, 16:25:06
ez az egyszerűbb és rugalmas árú szolgáltatás sztem is jó ötlet.
milyen tevékenységi körök vannak bejegyezve a cég mellé? kiállíthattok olyanra számlát, hogy "számítástechnikai tanácsadás"
Es a "Help topic - hardver-szoftver" lenne mogotte...  :D
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

NLZ

Quote from: lynx655 on 2009-06-11, 16:19:49
A jelenlegi támogatási rendszer éppen azért működik ilyen hatásfokkal, mert valami olyat próbál nyújtani amire igazán nincs szüksége egyikőnknek sem, viszont magas egyszeri kiadással és szerződéskötéssel stb. jár.

Ugyan tisztában vagyok vele, hogy alapítványi módon nem tud működni a rendszer, de ti ahogy olvasom sokmindent eddig is zsebből fizettetek. Ezek alapján ez a fajta működtetés csak azért rossz, mert az a zseb elég szűkös.

Amennyiben létrehoznánk egy külön számlát, aminek semmi köze nem lenne a céghez, és zsebpénzt utalgatnánk rá, az mennyire ütközik törvénybe? Gondolom ez már felmerült ugyan, szóval valószínűleg nem jó.

Vagy mondjuk nagyon megoldhatatlan lenne, hogy a cégprofilt kiszélesítve lehetne mondjuk pártolójegyeket venni, és kitalálnánk valamiféle "szolgáltatást" mögé... vagy mittomén, papírfecniket árulnátok :D

De ez a csoportos webhosting vétel se rossz ötlet, de ezt lehetne úgy is talán, hogy mondjuk a fent említett számláról finanszíroznánk egy harmadik személy nevében a webhostingot. Szóval bármilyen összeg befolyna, akkor abból valaki vállalná, hogy szerződést köt és onnan menne az összeg.

Nem tudom sajnos mennyire értelmes amit ajánlok, nem ismerem az itthoni viszonyokat...
Ha egy számlaszámra csak úgy utalgatnak, akkor az Apeh hamar elkezd szaglászni.
[reserved]

lynx655


katz

Alapítsunk anime egyházközösséget :D
Quote from: Fazék on 2009-06-11, 16:25:06
ez az egyszerűbb és rugalmas árú szolgáltatás sztem is jó ötlet.
milyen tevékenységi körök vannak bejegyezve a cég mellé? kiállíthattok olyanra számlát, hogy "számítástechnikai tanácsadás"
Ez jó ötlet sztem.

Webhosting jó dolog, ha lesz munkám megint akkor megint előfizetek rá.

Alternatívaként átalakulhatna az ftp torrent szerverré, igy nem egy gépet terhelne állandóan a letöltés.

Moha

Quote from: katz on 2009-06-11, 17:17:50
Alternatívaként átalakulhatna az ftp torrent szerverré, igy nem egy gépet terhelne állandóan a letöltés.
Ez a megoldás egyszer már megbukott, nem hiszem, hogy Zsozso mégegyszer neki akarna futni...

katz

Quote from: Moha on 2009-06-11, 17:19:59
Quote from: katz on 2009-06-11, 17:17:50
Alternatívaként átalakulhatna az ftp torrent szerverré, igy nem egy gépet terhelne állandóan a letöltés.
Ez a megoldás egyszer már megbukott, nem hiszem, hogy Zsozso mégegyszer neki akarna futni...
Erről lemaradtam...

Selmo

Sok lenne a lelépő leech. Zárt oldalt aránytartással, meg nagyon nehéz lenne csinálni - lásd UPC torrent szívatás - nem beszélve a gépigényéről. De Zso amúgy sem akarja.

A tökéletesség unalmas.

NLZ

De az FTPről is "leechelnek" ugyanúgy, csak így a felhasználók segíthetnének a megosztásban. De tény, hogy így jóval nagyobb lenne a vinyón a terhelés.
[reserved]

Bicskei

Quote from: thely on 2009-06-11, 11:48:26
OFFT: externet meg 2-3 honapig. utana koltozok es uj helyen vmi digi... (kabeltv,tel,net egyben) van beajalva, X. kerulet

off
az extrernettel vigyázz kibaszott nagy lehuzos banda, persze ez csak mindig akkor derül kerül ki ha elakarsz jönni tőlük.addig okésak én lassan fél éve nem vagyok náluk de még mindig küldik a csekkeiket..

on.

a támogatással kapcsolatban...
ha pl valaki nem vesz semmit..(csomagot értve) de támogatni szeretne csak sima átutalással az mér probléma..???én magánemberként annak küldék lovét akinek akarok...
Ultras liberi

NLZ

És mi biztosítja, hogy az a pénz küldözgetés nem feketén árusítás?
[reserved]

Bicskei

ok ennyi erővel ha látnak téged h pénzt adsz egy lány ismerősődnek akkor el lehet vinni titeket sittre(mert ugyebár ő kurva te meg a"páciens vagy")...

de most komolyan más út nincs a támogatásra csak csomagvásárlás??
mert pl lehet sok embert az tart vissza h havnta kell meg stb...
igy meg lehetne egyszeri összeg...
vagy a csomagnál egyszeri összeg az elején azt aki akarja fél után megújítja...nem kell havi lebontásba csekkezni..
én egy másik társasággal szoborra gyűjtök...de ott megy minden a forumos árveréstől kezdve az urnázásig rendezvényen...
Ultras liberi

motifator

Nem azzal van a baj. A szerver hosting számláit a cég fizeti, nyilván a cégnek kell annyi bevétel, hogy tudja fizetni a hostingot, különben jönne az apeh, és kérdezné, hogy "há honnan vót a pénz szerverhostingra?". Ami pénzt magánemberként küldenétek a számlaszámra, abból nem lehet fizetni a hostingot, mert azt a cégnek kell kifizetnie, nem zsozsonak. Egy céges számlára nem kerülhet "csak úgy" pénz, az kijön a könyvelésen, az APEH ellenőrzi, így zsozso nem mehet csak úgy be a bankba, hogy a pénzt, amit ti átutaltok neki magánszemélyként, azt ő feltegye az interhost számlájára, és abból fizesse ki a szerverhosting árát. A cégnek csak úgy lesz APEH felé is tisztán pénze, ha vesztek tőle szolgáltatást. A pénz, ami a számlaszámra megy, abból max hardvert tud venni zsozso a szerverbe, mert arról nincs számla, nem tud róla az APEH. Most viszont az igazán égető probléma a hosting, amit csak a cég fizethet ki, zsozso magánszemélyként nem.
Persze gondolom senkit se utasít vissza, aki utalni akar neki, de a jelenlegi helyzetben sokkal jobb lenne előfizetni egy csomagra az interhostnál.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

katz

Quote from: Bicskei on 2009-06-11, 18:32:23
ok ennyi erővel ha látnak téged h pénzt adsz egy lány ismerősődnek akkor el lehet vinni titeket sittre(mert ugyebár ő kurva te meg a"páciens vagy")...
Céges téren nem ugyan az ;)
Ha a cég számláján megjelenik akármekkora összeg, amit a cég működési költségre használ fel, APEH megkérdheti honnan van és miért. Ellenkező esetben 1-200 ft-os elszámolatlan tételnél is szépen megbüntetnek pénzmosás miatt...

katz

Quote from: motifator on 2009-06-11, 18:36:50
...
Megelőztél ^^
Ha Zsozso bemegy a bankba, hogy a saját pénzét (amit esetleg más utalt neki) a saját cégébe döntse, azzal nincs gáz. Tulajdonosként megteheti.
Annyi, h vmi jogalap (ergo szerződés is) kell ahhoz, h vki tőle függetlenül küldjön a cégnek pénzt. erre jo webhost, vagy akármilyen "HW/SW tanácsadás" ami mögött lehet nincs semmi, csak a pénzmozgást fedezi.

Moha

Quote from: Bicskei on 2009-06-11, 18:25:06
a támogatással kapcsolatban...
ha pl valaki nem vesz semmit..(csomagot értve) de támogatni szeretne csak sima átutalással az mér probléma..???én magánemberként annak küldék lovét akinek akarok...
Magánemberként magánembernek küldhetsz pénzt. Hacsak nem milliós nagyságrendű, a kutyát sem érdekli.
Ellenben egy cégnek a számláján lévő utolsó fillérrel is el kell tudnia számolni, különben apeh bácsi mélyreható ánuszvizsgálatot tart...

Bicskei

értem...én csak azon filoztam h mi lenne a legegyszerűbb mindenkinek..az ha max egyszer utalnak egy számlára azt levan tudva minden..(oersze azon kivül ha a pénztárcából kivéve odadja az x összeget)         

a gazdasági részét vágom a dolgoknak mert anyán könyvelő..
én arra gondoltam h zsozsonak magánszámlán utalunk(mmint az ő magán számlájára) ö meg leveszi róla a pénzt azt felteszi a céges számlára ezzel elvileg nincs gond.

amugy legnagyobb buli az lenne ha létrehoznánk egy közhasznú egyesületet..
Ultras liberi

Moha

Quote from: Bicskei on 2009-06-11, 18:49:46
én arra gondoltam h zsozsonak magánszámlán utalunk(mmint az ő magán számlájára) ö meg leveszi róla a pénzt azt felteszi a céges számlára ezzel elvileg nincs gond.
Ha jól tudom, ilyenkor az ember "hitelez" a saját cégének. Az apeh pedig ilyenek miatt (is) szokott vagyonosodási vizsgálatot indítani, gondolom zsozso nem szívesen akarna egyet...

zsozso

Quote from: Moha on 2009-06-11, 18:54:05
Quote from: Bicskei on 2009-06-11, 18:49:46
én arra gondoltam h zsozsonak magánszámlán utalunk(mmint az ő magán számlájára) ö meg leveszi róla a pénzt azt felteszi a céges számlára ezzel elvileg nincs gond.
Ha jól tudom, ilyenkor az ember "hitelez" a saját cégének. Az apeh pedig ilyenek miatt (is) szokott vagyonosodási vizsgálatot indítani, gondolom zsozso nem szívesen akarna egyet...

Hat az a helyzet, hogy mar 4ik eve veszteseges a ceg, egyetlenegyszer sem vettem ki fizetest amiert a konyvelom sikitofraszt kap mar lassan, mivel mar azert is buntet az apeh  :zomg:
Death is the only redemption

lynx655

OFF-> @Bicskei: Nem tudom levenni a sigedről a szemem... nagyon zavaró :D

Akkor először is marad az eddigi megosztott webhosting módszer.
Csak ezt lehetne finomítani, pl. tényleg nyitni egy külön számlát, ahova lehet küldeni pénzt, akármennyit akárhányszor. Ha összejön ott egy féléves, vagy éves előfizetés, abból pedig egy vállalkozó szellemű egyén szerződést köt és előfizet belőle. Ez hasonlít a mostanira, csak itt az adott egyénnek nem kell foglalkoznia azzal hogy hogyan segíti ez az oldalt, hanem csak küldi a pénzt, aztán mi meg kezeljük.

Vagy a nehezebb a profilszélesítés.

NLZ

Quote from: lynx655 on 2009-06-11, 20:48:10
OFF-> @Bicskei: Nem tudom levenni a sigedről a szemem... nagyon zavaró :D
Mire nem jó egy AdBlock. Ki lehet vele szedni minden retek képet az aláírásokból.
[reserved]

darkqwerty

Hali!

SMS-en nem lehetne támogatni az ftp szervert?

Üdv.: M

Fazék

Quote from: darkqwerty on 2009-06-11, 21:24:55
Hali!

SMS-en nem lehetne támogatni az ftp szervert?

Üdv.: M
olvass vissza egy picit, már párszor ki lett tárgyalva, hogy sms miért nem jó

Moha

Quote from: darkqwerty on 2009-06-11, 21:24:55
SMS-en nem lehetne támogatni az ftp szervert?
Az SMS támogatással mindössze ez a probléma.

Scythe1985

#535
Hi!

Pénzt én is küldenék, de csak mint támogató. Semmijen extra hozzáférés és ilyesmi nem érdekel.

Nem tom mennyire körülményes, de...
Vmi nonprofit szervezetként, tagsági listával és tagdíjal meglehetne oldani.
Igaz ehez kell egy kb 10fős kemény mag.
És ha személyes aláírás kell akkor bukta.

Üdv
Scythe19

Ui: ha már említették, akkor bocs, a fórumnak csak az elejét és végét olvastam.

Kiegészítés:
tapsyhapsy irományát olvasva rájöttem, hogy csak egy kisebb nem rendszeres összeggel tudom támogatni a USTEAMet.

ClackTrack

Hali
Nem nagyon jártam eddig a forumon csak az ftprol nyargaltam át az írás miatt de egy kissebb összeggel én is be tudok szállni.

darkqwerty

Az van, hogy van egy 10000 -es Dominó feltöltőm, és "nem tudok vele mit kezdeni"
Ha az ftp-team -nek esetleg tudnék ezzel segíteni :confused:

ClackTrack

2 e átment sajnos most csak ennyire futotta....

BAttilaZS

Hello most olvastam hogy mi a gondotok és elkezdtem itt a fórumon is olvasgatni de nekem is az a gondom mint sokaknak hogy a segítség inkább egyszeri alkalom vagy nagyobb időközönként lehetne mert pl én suliba járok még és nincs igazán miből küldenem (de néha azért van 1 kicsi :D ) csak az nem biztos h minden hónapba van.
Ezért ha születik ilyen lehetőség szerintem sokan ha nem is nagy összeggel de segítenének.
Ja és ha már létezik ilyen lehetőség akkor bocs de nem sokat olvastam a fórumot.
Az élet olyan mint a gyereking:

                                                 Rövid és sz*ros