Cowboy Bebop (!spoilerek!)

Started by Ramiz, 2004-05-13, 14:14:24

Previous topic - Next topic

sirtomi

Jet korábbi életéről néznék meg egy rövidebb sorozatot vagy újabb filmeket :)

Kazenokizu

Én meg Faye további életéről. (Mondjuk érdekelne pl., hogy hogyan dolgozza fel Spike halálát...)

... mert boldogság nincsen, hiszen minden vágyad a megvalósulás pillanatában eltorzul, s inkább nyűg már, mint öröm. Ilyen az ember.

Damnatus

szvsz Jetet jobban bántja Spike halála.

Kazenokizu

Quote from: Damnatus on 2007-02-08, 16:53:59
szvsz Jetet jobban bántja Spike halála.
Ez teljesen igaz, de engem Faye jobban érdekel. (Bár szerintem Faye-t is nagyon bántja...) :smile: Meg Ed további élete is, mint ahogy Shuhants írta. Jet nem tartozott a kedvenceim közé a sorozatban.

... mert boldogság nincsen, hiszen minden vágyad a megvalósulás pillanatában eltorzul, s inkább nyűg már, mint öröm. Ilyen az ember.

Damnatus

Faye szerintem a fiúk többségét érdekli! ;) Tisztelet a kivételnek  :__devil:
Nekem mindegyik karakter tetszett. Vicious volt egy kicsit toposzfigura (a fehérhajú titokzatos rosszfiú).
CB-ben még sok lehetőség van, múltbéli történetek, vagy újabb kalandok. De Spikekal együtt lenne az igazi.

sirtomi

Spike nélkül nem CB a CB :)
Többi szereplőről azért tényleg lehetne csinálni valami kis rövidebb sorozatot. Esetleg még valami filmet a történethez.

Nekem Spike után Jet volt a kedvencem :)

kikuchiyo

Asszem újra kéne néznem ezt a sorozatot. :)
Failure is the default option

Kazenokizu

Quote from: Damnatus on 2007-02-08, 22:34:59
Faye szerintem a fiúk többségét érdekli! ;) Tisztelet a kivételnek  :__devil:
Nekem mindegyik karakter tetszett. Vicious volt egy kicsit toposzfigura (a fehérhajú titokzatos rosszfiú).
CB-ben még sok lehetőség van, múltbéli történetek, vagy újabb kalandok. De Spikekal együtt lenne az igazi.
Én Faye-t szerettem legjobban Spike után. Pedig nő vagyok. ;)

Jet-et azért nem szerettem, mert néhol szerintem elég furán viselkedett, magyarán nem úgy reagált, ahogy én elvártam volna a karakterétől.

Akit kifejezetten gyűlölök, az Julia. Brrrr.... Egy ilyen nőért kinyiffantania magát az embernek vétek. Hogy is mondja Faye? Julia az a fajta tucatszépség, akit az ember nem jó, ha magára hagy... (vagy vmi hasonló...) Na igen, az ilyeneket az életben is utálom.

Egyébként abban egyetértek sirtomival, hogy Spike nélkül nem CB a CB. Viszont a halála szerintem a lehető legeltaláltabb befejezése a sorozatnak, anélkül nehezen váltott volna ki ilyen katarzist a nézőből, szóval az sajnos mindenképp kellett. De mondjuk tényleg, ennyi évvel a sorozat után, készülhetne pár OVA a továbbiakról. Bár lehet, hogy az már nem lenne olyan jó, mint a sorozat, akkor meg végülis minek?

... mert boldogság nincsen, hiszen minden vágyad a megvalósulás pillanatában eltorzul, s inkább nyűg már, mint öröm. Ilyen az ember.

Dreamcleaver

Sztem csinálhatnának egy sorozatot a CB univerzumban egy tök új szereplőgárdával, a régi szereplőket feltüntetve egy-két mellékszálban. Bár mondjuk Faye vagy Ed akár még benne is lehetne az új gárdában. Akár Jet is, de az a lényeg, hogy csak az egyikük, hogy a sztori ne kötődjön nagyon a régi történeti szálhoz. Szal 1 régi szereplő + egy új csapat.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Damnatus

Julia - rossz franciasággal  - a femmes fatale, azaz a végzet asszonya.

Randal

A mangát olvasgassátok egy kicsit:)

Engem az érdekel inkább, hogy mi volt a csapat összetartó ereje?
Jet ugye rendőr volt, számára talán egyértelmű a fejvadászság. Spikenak úgyszintén, bár neki csak egy hely kellett. Nem is igazán törődött a többiekkel. Fayenek egy hasonszőrű társaság kellett, Ed pedig a CB-hez akart tartozni.

De nem hinném hogy valójában ezek lettek volna... A CB úgy tűnik inkább egy kis lövöldözős köntösbe bújtatott útkeresés, ahol pár ember egymáshoz csapódik, majd ahogy mindegyik megtalálja a amga útját, végérvényesen elválnak.
Ha jól emlékszem Ed és Ein lépett le leghamarabb, Jetnek teljesen mindegy volt, hogy Spike marad-e, csak Fayenek számított valamennyire, bár ő talán attól félt, hogy megint egyedül marad.

Vagy én látom az egészet rosszul:)

Amúgy az egész sorozatot a maygar szinkronnal néztem végig, nekem nagyon bejött. DVD-re is azzal van kiírva.

Shuhants

Quote from: Randal on 2007-02-09, 00:33:41
Jetnek teljesen mindegy volt, hogy Spike marad-e ...

Szerinem nem volt neki mindegy neki, csak tudta, hogy úgysem képes Spike-ot irányítani, meg nem is akarta. Egy barát már csak ilyen.

A mulkor, amikor megnéztem a sorozatot akkor ezt véltem felfedezni:

Spike - Ace of Clubs
Faye - Ace of Hearts
Ed - Jolly Joker
Jet Black - BlackJack

Damnatus

Ezeket hogyan fedezted fel?

Szerintem pont az volt az összetartó erő, hogy a kelleténél jobban senki nem vájkált a másik multjában. Mindenki azt csinált, amit akart, és tudta, hogy a CB-re, a többiekhez mindíg visszatérhet.

Rounin

Quote from: Randal on 2007-02-09, 00:33:41
Jetnek teljesen mindegy volt, hogy Spike marad-e

Szerintem nagyon felületesen figyeltél csak kettejük viszonyára, ha így véled.

Shuhants

Quote from: Damnatus on 2007-02-09, 08:43:35
Ezeket hogyan fedezted fel?

Hagytam, hogy az Erő vezessen!
Egyébként meg amikor Spike kezében kártylapot mutatnak, akkor az az Ace of Clubs. 2-3szor van iyen. És tényleg olyan is, mer tspike megy és lecsap akárkit.
Fayenél az Ace of Hearts van 3-4 alakalommal. És ő ilyen csini szereplő, ha kicsípi magát akkor pedig szívdöglesztő.
Jet Black - Black Jack erre csak a név hangzása alapján gondoltam.
Ed meg egyértelműen Joker!  Hülyén néz ki, idióta, igen hasznos, bár csak töltelék tagja a csapatnak.
Ein-t viszont nem tudom mi lehet...

westward

 Mivel ez az egyik kedvenc anime-m megosztom veletek én is véleményemet! Spike: Mint az a legelső részben is benne foglaltatik, kiválik a szindikátusból mert nem nagyon tetszik neki a dolog(következtetés: nem hidegvérű "gyilkos")).... Tökéletes vége van a sorozatnak.... a "jó" legyőzi ősi ellenfelét, de ebbe ő is belepusztul.... Remélem, hogy nem lesz folytatása, mert azzal csak megerőszakolnák az egész történetet!

Damnatus

De én azt szeretem, amikor a jó úgy győz, hogy életben marad!
Csak az utolsó két rész teszi elfogadhatóvá Spike halálát. 24 részen át keresi Juliát, a 25.-ben miután végre találkoznak a nő meghal, így Spikenak "nem marad miért élnie".

Fazék

Quote from: Damnatus on 2007-02-10, 08:18:35
De én azt szeretem, amikor a jó úgy győz, hogy életben marad!
Csak az utolsó két rész teszi elfogadhatóvá Spike halálát. 24 részen át keresi Juliát, a 25.-ben miután végre találkoznak a nő meghal, így Spikenak "nem marad miért élnie".
azt hiszem ideje lenne hogy folytassam az újranézését, mert nekem teljesen úgy rémlett, hogy Julia már "régóta" halott... :redface:

Flaser

Quote from: Fazék on 2007-02-10, 09:12:05
Quote from: Damnatus on 2007-02-10, 08:18:35
De én azt szeretem, amikor a jó úgy győz, hogy életben marad!
Csak az utolsó két rész teszi elfogadhatóvá Spike halálát. 24 részen át keresi Juliát, a 25.-ben miután végre találkoznak a nő meghal, így Spikenak "nem marad miért élnie".
azt hiszem ideje lenne hogy folytassam az újranézését, mert nekem teljesen úgy rémlett, hogy Julia már "régóta" halott... :redface:

...akárcsak valaki más. Egy percig azt hitték még élhetnek, de aztán jött a Keresztapás várható fordulat. ("You think they let you go, then they get you and pull you back in" - valahogy így rémlik.)
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

kikuchiyo

Újfent meg kell állapítanom, hogy az 5. rész a valaha készített egyik legjobb anime-epizód.
Failure is the default option

Próféta

#590
Quote from: kikuchiyo on 2007-02-12, 01:07:11
Újfent meg kell állapítanom, hogy az 5. rész a valaha készített egyik legjobb anime-epizód.
Mi az az "egyik" a mondatban?

(Na jó, szerintem is csak az "egyik", de ezt nem lehetett kihagyni)

Damnatus


Solid Snake

Quote from: Damnatus on 2007-02-12, 18:35:59
Melyik az 5. rész?

Ballad of Fallen Angels (Spike sötét múltja asszem a magyar címe, az első olyan epizód, amelyben megtudhatunk valamit Spike múltjáról -- a rész végén össze is csap Vicious-szal, majd kiesik a templomtorony tetjéről, előtte otthagy egy szeretetcsomagot /a.k.a. gránát/. Való igaz, hogy olyan szépen megkomponált jelenetet ritkán lát az ember)

Nekem személyes kedvencem a két záróepizód (The Real Folk Blues I-II.), valamint a humor kategóriában a Mushroom Samba és a Cowboy Funk (Bummos Teddy verhetetlen!  :morci:).

Szerk: Ha már epizódfavorizálásnál tartunk, kinek tetszett a Brain Scratch című rész? Na annak aztán volt GITS hangulata rendesen.  :jee:

Shuhants

A Brain Scratch inkább Lain-es volt szvsz. Amúgy szerintem a 2. részen kívül (amelyikben Ein csatlakozik) mindegyik király! Mindegyikben van valami hihetetlenül stílusos dolog (poén/rendezői megoldás/történeti elem).
Ilyenekre gondolok, mint amikor Andy beszól, hogy "You can call me Whyatt Earp!" a végén meg "Call me Musashi!!" 
vagy a hűtős részben:
QuoteLesson 1.
"Humans were meant to work and sweat to earn thir living.Those who try to get rich quick, or live at the expense of others, all get devine retribution somewhere along the way. That's the Lesson." (Jet)

Lesson 2.
""Survival of the fittest" is the law of nature. To fool and to be fooled is the reason we live. I've never had any thing good happen to me when I trust others. That's the lesson." (Faye)

Lesson 3.
"lesson, lesson... If you see a stranger, follow him." (Ed)

Lesson 4.
"You shouldn't leave things in the fridge." (Spike)
Ezt az utolsót jól megjegyeztük az albárletben a lakótársammal :)

Fate



Nekem a Symathy For The Devil a kedvenc részem, nagyon el lett találva.
"nekem mindegy csak a színe legyen vörös
mint a hajnal alja vörös
legyen minden legyen vörös"

Raggie

westward-hoz teljességgel csatlakoznom kell: nagyon remélem hogy nem lesz folytatás. Maximum egy-két egészestés filmet tudnék elképzelni amit az epizódok közé lehetne beilleszteni, de szerintem még ezekből sem sülne sok jó ki... Ez a sorozat tökéletes... nem kell bolygatni..
(ezért lettem tök szomorú mikor először végignéztem, mert már nem volt több rész... utána pár hónapig nem tudtam más animét megnézni uh inkább filmeztem :) ).

A tagok együttmaradása: azért maradtak együtt mert mindegyiküknek az érdeke volt. Természetesen kialakult valami érzelmi kötődés(lásd Faye mérges lesz, tehát aggódik, Spike-ra mikor a végén odamegy kinyiratni magát), de elsősorban szerintem így tudtak túlélni... végülis gondoljatok bele. Eléggé viccre van véve a sorozatban, de azért komoly fenyegetésként is benne van, hogy elfogy a pénzük, nincs benzinük és éhenhalhatnak az űrben... namost ez sokkal könyebben megeshet egy egyedül dolgozó emberrel, mint egy csapattal(mint ahogy Faye-el meg is esne ha a Bebop fel nem venné...).

Kedvenc epizód.... hmm... talán az uccsó kettő(de ezek nem érnek, mert a lezására egy jó sorozatnak minden embernek önkéntelenül is felértékelődik ;) )... meg az első is nagyon tetszik(kezdő képsorok RULZ :cool: ).
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Dreamcleaver

Ha egy jó sorozatnak van egy sz@r folytatása, az nem rontja az eredeti sorozat értékét. És van rá esély, hogy jó lesz a folytatás, szal csak nyerhetünk vele, ha megpróbálják. Ahelyett, hogy ekzárjátok a biztonságos aranykalitkába a sorozatot, inkább hagyni kéne lélegezni picit. ;)

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Raggie

#597
Quote from: Dreamcleaver on 2007-02-15, 18:28:56
Ha egy jó sorozatnak van egy sz@r folytatása, az nem rontja az eredeti sorozat értékét. És van rá esély, hogy jó lesz a folytatás, szal csak nyerhetünk vele, ha megpróbálják. Ahelyett, hogy ekzárjátok a biztonságos aranykalitkába a sorozatot, inkább hagyni kéne lélegezni picit. ;)
:lol:
Ez most nagyon hozzáértően hangzott...* ;) Egy olyan sorozatot, mi már jópár éve pihen nem hiszem, hogy olyan nagyon kellene "lélegezni hagyni", mivel már lezárult. Vége. Ha megbolygatják akkor abból csak egy szar folytatás sülhet ki.

Az eredeti sorozat ettől persze nem lenne rosszabb, de attól kezdve ha eszembe jut hogy Cowboy BeBop akkor nem egy nagyonjó sorozat lesz a szemeim előtt, hanem egy nagyon jó, ami után csináltak egy szart... és ezt nem szeretném... valamint ha most kijön egy Bebop folytatás annak tuti nagy vízhangja lesz és többen meg fogják nézni mint az eredeti sorozatot és akkor többen fogják eleve evvel a xarral azonosítani mint az eredeti sorozattal.
________
*:meg úgy, mintha számítana akármit is a mi véleményünk az új sorozat elkészülésének ügyében... :rolleyes: :)
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

sirtomi

Én nem folytatást szeretnék a CB-nek, hanem mellék szálakat. Újabba filmet, vagy a többi szereplőről esetleg egy rövidebb ova-t. Ha jól megcsinálnák ezeket, akkor nem rontana semmit az eredeti sorozaton.

Dreamcleaver

Őszintén szólva engem nem igazán érdekel ki mivel, hogyan azonosítaná a CB-t. Én már láttam, tudom, hogy jó, örülnék egy újabb történetnek ugyanabban az univerzumban. Ha meg rosszul sülne el, nem nézném. Plusz nem igazán tudom elképzelni, hogy az eredeti CB hírnevét bármivel is el lehet rontani, sőt, egy folytatás kapcsán talán még többen néznék meg.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS