Cowboy Bebop (!spoilerek!)

Started by Ramiz, 2004-05-13, 14:14:24

Previous topic - Next topic

Ramiz

Nemrég hallottam egy véleményt, miszerint Spike azért ment el a Bebopról  a végén, mert féltette a többiek életét. Nekem ez nem jutott eszembe, de lehet benne valami. Mit gondoltok?
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Raggie

Én nem hiszem. Sztem azért ment el, mert ez az ügy ugyis csak rá tartozott, csak ő intézhette el és lehet, hogy még túlélni sem akarta! úgyérezte eleget élt(vagy nem élt) már, ideje lesz a dolgok végére járni!
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Tiaro

Hát, szvsz ahány néző, annyi értelmezés...
Az enyémben pl ilyen érzelmek nem dominálnak, egyszerűen csak Julia halálával rájött, hogy nem futhat tovább a múltja elől, és inkább szembenézett vele, aztán...  :lazza:
I walk a lonely road / The only one that I have ever known
Don't know were it goes / But it's home to me and I walk alone
I walk this empty street / On the boulevard of broken dreams
Where the city sleeps / And I'm the only one and I walk alone

DWz

Sztem is a tobbiek miatt _is_ ment el. Plane Julia halala utan mar majdnem mindegy volt neki az elet, le akarta rendezni a dolgokat, egyszer es mindenkorra.

A vege fele valahogy szetesett az egesz csapat. Mar regen lattam a reszeket, de ha jol emlekszem van egy ilyen beszolas benne Jet reszerol a Beboppon, hogy 'milyen csond van'. Talalo.

Ramiz

Nem valószínű, hogy ez a fő ok, de tény, hogy amíg Spike a hajón van, elég erős támadás éri a Bebopot, és emiatt Jet ki is akad (Faye-nek mondja, amikor az a szemére veti, hogy nem tartóztatta Spike-ot).
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Raggie

#5
Az biztos, hogy a szemére vetette, de ő sem örült azért annak, hogy Spike nyilvánvalóan(?) a halálba rohan. Hiába monja Jet olyan sokszor, hogy csak kolonc a nyakukon és csak problémázik a kajával, azért ő is megkedvelte(?), megszokta a csapat egyik legrégibb tagjaként!

Az is érdekes téma, hogy vajon mi lesz a csapattal a sorozat vége után?
Együttmaradnak? Elválnak? Végülis csak Jet meg Faye maradtak...
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

DWz

Sztem kulonvaltak utjaik. Faye nem olyan, aki Jettel egyutt maradna, es sztem viszont se.

Ramiz

Biztos megkedvelte, nem arról van szó... de fontosabb neki a saját élete. Végül is er?s érzelmi köt?dés semelyik tagjai közt nem alakul ki a csapatnak... ja, de, Ed és Ein között :D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Aka-shi

Azzal azért nem értek egyet, h nem alakult ki szoros kapcsolat pl Jet és Spike között. Ha megnézed, amikor utoljára visszamegy a Bebopra, úgy néznek ki, mintha barátok lennének. Furcsa barátok, de azért azok.
Jet egyszerűen csak túl büszke ahhoz, hogy elismerje, fontos számára a másik...
Abban viszont egyetértek, hogy a sorozat végu után biztos szétválnának útjaik.

Tiaro

Azzal azért nem értek egyet, h nem alakult ki szoros kapcsolat pl Jet és Spike között. Ha megnézed, amikor utoljára visszamegy a Bebopra, úgy néznek ki, mintha barátok lennének. Furcsa barátok, de azért azok.
Jet egyszerűen csak túl büszke ahhoz, hogy elismerje, fontos számára a másik...
Abban viszont egyetértek, hogy a sorozat vége után biztos szétválnának útjaik Faye-el.
I walk a lonely road / The only one that I have ever known
Don't know were it goes / But it's home to me and I walk alone
I walk this empty street / On the boulevard of broken dreams
Where the city sleeps / And I'm the only one and I walk alone

DWz

Quote from: RamizBiztos megkedvelte, nem arról van szó... de fontosabb neki a saját élete. Végül is er?s érzelmi köt?dés semelyik tagjai közt nem alakul ki a csapatnak... ja, de, Ed és Ein között :D

En sem ertek egyet. Spike es Jet osszebaratkoztak sztem az esemenyek alatt valamilyen szinten. Persze erre is csak akkor jott ra Jet, amikor Spike mar elment. :(

Raggie

Az azért tulzás, hogy semmi érzelmi kötődés sem alakult ki köztük, ez biztos, de abban is van azért valami, hogy nem nagyon törték egymásért magukat mikor a (baj)társuk bajban volt. Vagy elsiklottak felette, vagy csak egy pillantásra méltatták, vagy csak elgondolkodtak pár pillanatra...stb. Szóval ez sem egy tipikus baráti viselkedés!
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Ramiz

Azért írtam azt, hogy erős érzelmi kötődés... én ezt nem nevem annak... van olyan osztálytársam, akivel jól el tudok dumálni, de ha nem látnám többet, mégsem hiányolnám nagyon... na mindegy, hagyjuk.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

DWz

Quote from: Raggie GordonAz azért tulzás, hogy semmi érzelmi kötődés sem alakult ki köztük, ez biztos, de abban is van azért valami, hogy nem nagyon törték egymásért magukat mikor a (baj)társuk bajban volt. Vagy elsiklottak felette, vagy csak egy pillantásra méltatták, vagy csak elgondolkodtak pár pillanatra...stb. Szóval ez sem egy tipikus baráti viselkedés!

Igaz, de sztem ebbol lehetett volna valami. Hisz mar olyan jol osszeszoktak, meg ilyenek.

Tiaro

Hááát, abból, amit láttam, nekem kb annyi esett le, hogy Jet egy öntörvényű, keményfejű, látszólag hideg, de valójában nagyon is érző emberke, aki nem tudja,vagy nem akarja kimutatni az érzelmeit. Nekem több részben is úgy tűnt, hogy valóban aggódik Spike miatt, csak kissé furcsán mutatja ezt ki.
I walk a lonely road / The only one that I have ever known
Don't know were it goes / But it's home to me and I walk alone
I walk this empty street / On the boulevard of broken dreams
Where the city sleeps / And I'm the only one and I walk alone

Raggie

Quote from: RamizAzért írtam azt, hogy erős érzelmi kötődés... én ezt nem nevem annak... van olyan osztálytársam, akivel jól el tudok dumálni, de ha nem látnám többet, mégsem hiányolnám nagyon... na mindegy, hagyjuk.
Van benne valami.. sőt...
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Raggie

Quote from: TiaroHááát, abból, amit láttam, nekem kb annyi esett le, hogy Jet egy öntörvényű, keményfejű, látszólag hideg, de valójában nagyon is érző emberke, aki nem tudja,vagy nem akarja kimutatni az érzelmeit. Nekem több részben is úgy tűnt, hogy valóban aggódik Spike miatt, csak kissé furcsán mutatja ezt ki.
Bizony, hogy van benne valami!
Úgy látszik ma mindenkivel egyetértek!
Jetről még annyit, hogy az ő múltjával foglalkozó részben is érdekesen/szokatlanul reagál pár eseményre.... ;)
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Ramiz

Az marha jó rész, amelyikben Jet múltjáról tudjatunk meg dolgokat, a Black Dog Serenade. Az előző rész végén a komment: "Igazi kemény történet férfiaknak" vagy valami ilyesmi. Hát tényleg az. A zenéje is király.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

ignus

Télleg nem lesz valamiféle folytatása? Mert jó lenne... :D
"...egyszer csak talajt érzett a lába alatt, sõt közvetlen az arca alatt, még a szája is tele lett vele..."

Ramiz

Folytatás Spike nélkül? ... Hát ...
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

ignus

Quote from: RamizFolytatás Spike nélkül? ... Hát ...

Lehet hogy én láttam már túl régen? Vagy nem néztem meg az utsó részt? Spike meghal?  :wtf:
"...egyszer csak talajt érzett a lába alatt, sõt közvetlen az arca alatt, még a szája is tele lett vele..."

DWz

Jaja, Spike elmegy gyilkolaszni, aztan neki is annyi. Vegen van egy Vicious Vs. Spike.

Cobra

Esetleg lehetne még movie, annál nem számít, hogy a sorozat vége lezárja az anime-t.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Raggie

Azt még el lehetne képzelni, de ez sztem így király ahogy van! Így lett leginkább eltalálva!
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Venom

Ööö... Spike mindenki véleménye szerint meghalt, de ha esetleg, véletlen, netalán az alkotók valamilyen úton-módon előveszik az amerikai klissét, akkor csak "összeesett a kimerültségtől", és a következő jelenetben már egy kórházi szobában fogjuk látni. Nagyon remélem, hogy nem. Szerintem így jó, ahogy van.

Jah igen, szerintem Spike és Faye között is volt valami viszony, Faye több részben is kimutatta, hogy aggódik Spike miatt (Pl Pierrot de Fou). És Spike halála után, még ha csak egy rövidebb ideig is, de Jet és Faye együtt maradtak, amolyan nosztalgia szinten.


The greatest thing in the world is to know how to be one's own self. - Montaigne

DWz

Quote from: VenomÖöö... Spike mindenki véleménye szerint meghalt, de ha esetleg, véletlen, netalán az alkotók valamilyen úton-módon előveszik az amerikai klissét, akkor csak "összeesett a kimerültségtől", és a következő jelenetben már egy kórházi szobában fogjuk látni. Nagyon remélem, hogy nem. Szerintem így jó, ahogy van.

Jah igen, szerintem Spike és Faye között is volt valami viszony, Faye több részben is kimutatta, hogy aggódik Spike miatt (Pl Pierrot de Fou). És Spike halála után, még ha csak egy rövidebb ideig is, de Jet és Faye együtt maradtak, amolyan nosztalgia szinten.

Remelem nem tamasztjak fel, Spike nem Bobby Ewing. ;)
Spike es Faye kozott csak barati (ha egyaltalan ez az) viszony volt sztem, semmi tobb.

Raggie

Spike és Faye között nem volt semmiféle kapcsolat! Egyszerűen csak együtt, dolgoztak! Faye azért "aggódott" Spike miatt, mert ő épp akkor kezdett el rájönni/sejteni, hogy neki sincs sehová visszamennie, csak a Bebop-os társaira számíthat. Tulajdonképpen innentől kezdve kezdi tásakként kezelni őket, de azért nem viszi túlzásba!
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

DWz

Quote from: Raggie GordonSpike és Faye között nem volt semmiféle kapcsolat! Egyszerűen csak együtt, dolgoztak! Faye azért "aggódott" Spike miatt, mert ő épp akkor kezdett el rájönni/sejteni, hogy neki sincs sehová visszamennie, csak a Bebop-os társaira számíthat. Tulajdonképpen innentől kezdve kezdi tásakként kezelni őket, de azért nem viszi túlzásba!

Csak helyeselni tudok, azaz pontosan.

Raggie

Quote from: DWzCsak helyeselni tudok, azaz pontosan.
Kösz. :tezsvir:
Visszatérve Jet-hez, nekem nagyon szimpi ahogy a csajjal bánt. Én nem biztos, hogy meg tudtam volna állni, hogy ne szivassam meg azért, mert egy ilyen "kis" dologért hagyott ott! :grrr: (ez is magyarul volt a javából :rotflol: )
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

DWz

Sztem tulsagosan is szerette, es ezert inkabb neki legyen jo, mint mindkettojuknek. Nekem is nagyon szimpatikus volt a viselkedese, Jet egy rendes ember.