Tudomány és Technika

Started by Exo, 2004-07-08, 21:40:16

Previous topic - Next topic

LiaLia

3D-ben még különlegesebb :cool: Nagyon érdekes.

kikuchiyo

Azt azért meg kell jegyezni, hogy a definíció, amit ő alkalmaz, egy elég faramuci valami, sehol máshol nem láttam még.
Az meg teljesen szubjektív, hogy egy fraktál vagy annak valamilyen képe mennyire "fraktálszerű" vagy "látványos".

A sima Mandelbrot-halmaznak vannak sokkal természetesebb 3D-s kiterjesztései (azaz a szokásos z -> z^2 + c leképezéssel lehet 3D-s képeket és vetületeket készíteni). Pl itt egy animáció, ami a szokásos nézet és a Buddhabrot között váltogat, a (Re z, Im z, Re c, Im z) 4D koordinátarendszerben elhelyezkedő ojjettum forgatásával.
Failure is the default option

Próféta

Quote from: kikuchiyo on 2009-11-18, 00:22:51
Azt azért meg kell jegyezni, hogy a definíció, amit ő alkalmaz, egy elég faramuci valami, sehol máshol nem láttam még.
Az meg teljesen szubjektív, hogy egy fraktál vagy annak valamilyen képe mennyire "fraktálszerű" vagy "látványos".
Valóban. Ha elolvasod, többek közt pont azért próbálgatta a faramuci dolgait a természetes kiterjesztések helyett, mert a Julia-halmaz nem minden vetülete annyira testszerű, ő meg mindenképp valami ilyesmire vágyott. Szubjektív, de látványos.
A skytopia-ról volt belinkelve amúgy a Superliminal oldal, itt vannak a Buddhabrot 4D vetületei szépen elmagyarázgatva, meg követhetőbb átforgató videók.

LiaLia

Füldugó teszt:

két fajtát vettem, egy szivacsosat és egy viaszos füldugót.

A szivacsos fehér kis zacskóból kivéve két puha narancssárga dugó. Berakás előtt össze kell kicsit hengergetni, akkor kisebb hengeres lesz, és úgy bele a fülbe, majd amikor kezdi visszanyerni az eredeti nagyságát, dugaszolja el a hallójáratot.
Jól szűri, tompítja a zajokat. A beszéd a szomszédból csak kisebb, távoli hangnak szól.
El lehet vele aludni, bár hátránya, hogy olyan érzés, mintha valami feszítené kicsit  a hallójáratot, úgyhogy emiatt az éjjel fel is ébredtem, és muszáj volt kivenni, bár akkor már csönd volt.

A viaszos papír tasakocskában, az illata alapján méhviaszból készülhetett, kemény, halványbordó színű. A papír miatt környezetbarát  :whoah: Az olvasható rajt, hogy Comfort zajvédő füldugó, használata kellemes (Há, há, há  :zomg: egész eddigi életemben csak ennek a kipróbálására vágytam)
A kemény golyókat kicsit meg kell gyurmázni, hogy felmelegedjenek, és így lágy, alakítható lesz, majd kúposan be lehet dugni a fülbe, majd miután kicsit kihűl felveszi a hallójárat és fül formáját.
Ez is szűri, tompítja a zajokat, talán ugyanannyira, mint a másik.
Hátránya, hogy nagyobb a súlya, és így zavaróbb. Nem is mertem benne oldalra elfordulni, hátha kiesik a fülemből.

Összességében a szivacsos jobb, mert könnyebb és stabilabbnak tűnik, így valamivel kellemesebb a használata. Bár azt nem tudom, hogy meg lehet-e szokni, hogy feszíti valami a fülem. Az meg még kérdés, hogyha így tompítja a zajokat, akkor reggel az ébresztőre hogy fogok felkelni... :smile:


NLZ

Quote from: LiaLia on 2009-12-01, 23:02:16
Füldugó teszt:

két fajtát vettem, egy szivacsosat és egy viaszos füldugót.

A szivacsos fehér kis zacskóból kivéve két puha narancssárga dugó. Berakás előtt össze kell kicsit hengergetni, akkor kisebb hengeres lesz, és úgy bele a fülbe, majd amikor kezdi visszanyerni az eredeti nagyságát, dugaszolja el a hallójáratot.
Jól szűri, tompítja a zajokat. A beszéd a szomszédból csak kisebb, távoli hangnak szól.
El lehet vele aludni, bár hátránya, hogy olyan érzés, mintha valami feszítené kicsit  a hallójáratot, úgyhogy emiatt az éjjel fel is ébredtem, és muszáj volt kivenni, bár akkor már csönd volt.

A viaszos papír tasakocskában, az illata alapján méhviaszból készülhetett, kemény, halványbordó színű. A papír miatt környezetbarát  :whoah: Az olvasható rajt, hogy Comfort zajvédő füldugó, használata kellemes (Há, há, há  :zomg: egész eddigi életemben csak ennek a kipróbálására vágytam)
A kemény golyókat kicsit meg kell gyurmázni, hogy felmelegedjenek, és így lágy, alakítható lesz, majd kúposan be lehet dugni a fülbe, majd miután kicsit kihűl felveszi a hallójárat és fül formáját.
Ez is szűri, tompítja a zajokat, talán ugyanannyira, mint a másik.
Hátránya, hogy nagyobb a súlya, és így zavaróbb. Nem is mertem benne oldalra elfordulni, hátha kiesik a fülemből.

Összességében a szivacsos jobb, mert könnyebb és stabilabbnak tűnik, így valamivel kellemesebb a használata. Bár azt nem tudom, hogy meg lehet-e szokni, hogy feszíti valami a fülem. Az meg még kérdés, hogyha így tompítja a zajokat, akkor reggel az ébresztőre hogy fogok felkelni... :smile:
Építesz valami Incredible Machinát, aminek a csörgő vekker a kiindulópontja és a vége pedig az, hogy kirepülsz az ágyból. :D
[reserved]

Moha

Quote from: NLZ on 2009-12-01, 23:51:12
Építesz valami Incredible Machinát, aminek a csörgő vekker a kiindulópontja és a vége pedig az, hogy kirepülsz az ágyból. :D
Tudok ajánlani párat. :D

Nakedape

Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Moha


Nakedape

Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

NLZ

Lassabb mint ha simán kocognál, ráadásul egy kis emelkedő. Csak van egy fogóckodó, de ez vajmi kevés. Kéne bele egy váltó, hogy lehessen normális sebességgel is haladni, meg nemtom jó-e, hogy ennyire előre kell görnyedni a kormányhoz.
[reserved]

Nakedape

namost, ti most valóban komolyan úgy gondoljátok, hogy valaki szerint ez jó ötlet?? najó NLZ gondolom nem :D

amúgy meg
távolt tartja a földet és egyéb koszokat a cipődtől! fantasztikus! 8)
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

NLZ

És még a buszra is felülhetsz vele.
[reserved]

Moha

Quote from: Nakedape on 2009-12-02, 23:18:03
namost, ti most valóban komolyan úgy gondoljátok, hogy valaki szerint ez jó ötlet??
Igen. Valaki szerint biztos jó ötlet, különben nem létezne. Szerintem viszont hülyeség. A futópad jó. A roller jó. Ez a kettőnek az ötvözete, de se nem hatékonyabb, mint a sima futópad, se gyorsabban nem haladsz vele, mint gyalog. Akkor meg?

Próféta

Quote from: Moha on 2009-12-03, 00:05:53
Igen. Valaki szerint biztos jó ötlet, különben nem létezne.
A Hülye Járásokat se fejlesztették volna ki, ha valaki szerint nem lenne jó ötlet.

LiaLia

Az ágykidobós ötleteket kösz  :smile: egyelőre az a tervezet, hogy a fejem mellé teszem az ébresztőt, aztán vagy meghallom reggel, vagy nem.

NLZ

Vegyél egy időzítős elosztót, aztán kapcsolj rá valami 500 wattos hangfalat, amivel dübörög vmi fincsi zene. :D
[reserved]

Nakedape

Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Makos


Nakedape

Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution



Nakedape

Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

LiaLia

Quote from: Próféta on 2009-12-09, 23:34:04
Lies, grand lies, statistics
Azonosítatlan repülő WTF
A statisztikában nagyon hangsúlyozni akartak, csak kicsit túllőttek a célon  :smile: Az a szomorú, hogy hiába tartanak klímakonferenciákat, minimális megállapodások születnek, és nem oldják meg túlzottan az alapproblémákat pl. CO2 kibocsátás, megújuló energiák, újrahasznosítás.

Az a kék fény érdekes :smile:

Quote from: Nakedape on 2009-12-10, 14:27:26
http://www.telegraph.co.uk/news/newstopics/howaboutthat/6724969/Scientists-create-the-worlds-smallest-snowman.html
:smile:

Nakedape

Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Moha

Quote from: Nakedape on 2010-01-08, 22:30:43
http://www.youtube.com/watch?v=-QxN1u7KWDM
Ez nagyon király! Nincs valami hasonló PC-re is? Ezt minkenképp ki akarom próbálni, de csak ezért nem fogok iPhone-t venni.

Nakedape

Quote from: Moha on 2010-01-08, 23:05:46
Quote from: Nakedape on 2010-01-08, 22:30:43
http://www.youtube.com/watch?v=-QxN1u7KWDM
Ez nagyon király! Nincs valami hasonló PC-re is? Ezt minkenképp ki akarom próbálni, de csak ezért nem fogok iPhone-t venni.
vmi vocodernek mondják
http://en.wikipedia.org/wiki/Vocoder#Software_vocoder_models
ez alapján kezdj keresgélni sztem
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

motifator

Inkább ne, a vokóder az más. Hogy hol találsz ilyen programot PC-re? Fingom sincs. Bocs  ^^"

Olyasmit kéne keresgélni, hogy voice to midi (esetleg voice to instrument). Dob is ki rá néháy dolgot a google, de fizetős cuccok, meg nem releváns találatok, próbálgatni kéne, aztán ha találsz jót, akkor torrentezni. Az igazi az lenne, ha létezne ilyen plugin valamelyik normálisabb multitrack recording software-hez, de valószínűleg azt laikusnak bonyolult lenne használni. És valószínűleg nincs is ilyen plugin, mert aki rendes multitrack software-t használ, annak akad egy midi billentyűzet is, ezért nem akarja majd a hangjával felvenni a midi sávokat.
Összességében meglepődnék, ha találnál ilyen jól szóló és ennyire könnyen kezelhető progit, mint ami a videón van. Persze simán lehet, hogy van ilyen, csak én nem vagyok képben.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Kuroi Tenshi

Quote from: Moha on 2010-01-08, 23:05:46
Quote from: Nakedape on 2010-01-08, 22:30:43
http://www.youtube.com/watch?v=-QxN1u7KWDM
Ez nagyon király! Nincs valami hasonló PC-re is?

Ájfónra sincs, fake. Ha máshol nem tűnt fel, akkor hallgasd megint
meg a dobos részeket (lábdob-lábcin, nyitott és zárt lábcin) --
nem azt pampogja, amit a gép játszik utána.
Mondjuk attól még lehet, hogy működik a cucc, csak a demót egy
kicsit feltupírozták előre felvett/beprogramozott sávokkal...

Makos

Quote from: Moha on 2010-01-08, 23:05:46
Quote from: Nakedape on 2010-01-08, 22:30:43
http://www.youtube.com/watch?v=-QxN1u7KWDM
Ez nagyon király! Nincs valami hasonló PC-re is? Ezt minkenképp ki akarom próbálni, de csak ezért nem fogok iPhone-t venni.

Hát nem ugyan az a stílus, meg nem is PC, de nem tudom hogy linkeltem e már úgyhogy:
http://www.youtube.com/watch?v=39n4wow8fWE&feature=related

.Attila

Már rögtön az elején "furcsa", hogy ugyanarra a tátogásra csinál normál módon pengetett akkordot meg fojtott akkordot (vagy milyet, nem tudom, magyarul hogyan nevezik, semmis hang vagy micsoda, "dead strings"). Bár elképzelhető, hogy a hang hosszával lehet ezt befolyásolni, akkor viszont korlátozott a használhatósága, punk rockereknek nem fog tetszeni, nem lehet nyolcadokat és tizenhatodokat zúzni :D
Egyébként a "power chord" az mióta "instrument"?