Szerepjátékok

Started by Xaga, 2004-07-27, 16:11:06

Previous topic - Next topic

Xaga

Quote from: Selmo on 2006-05-30, 20:29:23
Ha érdekel valakit: http://www.animarpg.com/

Megtaláltam eDonkey2000 hálozaton sajna csak spanyolul :( Ha vki megtalálja angolul mindenkép szoljon.

Ramiz

Miért, egy férfinál még kevésbé előnyös a soványság, mint egy nőnél, nem? Legalábbis ha megpróbálok elvonatkoztatni a saját nememtől, és objektívan vizsgálni a kérdést, erre jutok. De ez itt már off, menjünk a Párkapcsolatokba vagy máshová.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Lythis

Anima honlapon mér nem akarnak kitenni egy megjelenési dátumot a sourcebook-hoz? Vagy már megvan, csak nem update-elik az oldalt? Csakmert karakterlapot már le lehet szedni.

Rounin

Quote from: Lythis on 2006-06-10, 19:09:33
Anima honlapon mér nem akarnak kitenni egy megjelenési dátumot a sourcebook-hoz? Vagy már megvan, csak nem update-elik az oldalt? Csakmert karakterlapot már le lehet szedni.

Elvileg kell legyen, mivel Xaga (ld. fentebb) megtalálta spanyol nyelven az edonkey hálózaton. :|

Pirula

#514
Nincs meg valakinek az alap Shadowrun szabálykönyv elektronikus formátumban? Hülyére DC-ztem meg gugliztam magam, de sehogy sem találtam.
kihagytam: ékes anyanyelvünkön kéne.

Ha valamit, hát ezt a szerepjátékot mindenképp ki kell próbálni. Mi tegnap futottunk vele egy kört mert nem jelent meg a teljes M.A.G.U.S.-legénység. A parti egyetlen lány résztvevője annyira hitelesen alakította a rinyáló, szemforgató, megházasságtört, báróellensége úriasszonyt hogy egy perces néma csenddel és főhajtással adóztunk a szerepjátékos teljesítménynek.
Aztán megtörtünk és fejünket fogva nyüszítve röhögtünk. Isteni volt! Következő ilyen a Barátok Közt RPG lesz.
Valakinek még tapasztalatai?

Ramiz

Quote from: Pirula on 2006-08-15, 22:01:54
Ha valamit, hát ezt a szerepjátékot mindenképp ki kell próbálni. Mi tegnap futottunk vele egy kört mert nem jelent meg a teljes M.A.G.U.S.-legénység. A parti egyetlen lány résztvevője annyira hitelesen alakította a rinyáló, szemforgató, megházasságtört, báróellensége úriasszonyt hogy egy perces néma csenddel és főhajtással adóztunk a szerepjátékos teljesítménynek.
Aztán megtörtünk és fejünket fogva nyüszítve röhögtünk. Isteni volt! Következő ilyen a Barátok Közt RPG lesz.
Valakinek még tapasztalatai?
Öööörghh...
Napalmot rájuk!!! Sokat!!!  :__devil:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Rounin

Te, Pirula. Én a fajokig bírtam röhögés nélkül, de képtelen voltam megállni. Óemgé XD Ezt röhögés nélkül játszani a színészi művészet csúcsa O_o (vagy totál érzéketlenség, de az más téma).
Karmagyanús post volt :p ^^

Zsiga

Na ha már idióta szerepjátékokról van szó, ezt lessétek meg:


Rounin


Ramiz

Ennek a játéknak már a neve és címe is szentséggyalázó!!!
I'll burn this topic to ashes in the name of the Mighty God Sogron!!! :grrr: :grrr: :grrr:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Lythis

Pirula...ezt ti tényleg képesek voltatok játszani?  :lul: :lul: :lul: KÉSZ, most lettem agyhalott... +1.

Lt. Simoan Blarke

hm. elolvastam. tuti en vagyok sotlan, de az rpg.hu-s Szomszedok es Baratok kozt RPG utan mar semmi vicceset nem latok benne  :lame:

Ramiz: Sogron? felejtsd el. burn in the holy flames of Ranil! *megrovo ejnyebejnye :ejnye: *
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Pirula

Quote from: Lythis on 2006-08-16, 02:06:38
Pirula...ezt ti tényleg képesek voltatok játszani?  :lul: :lul: :lul: KÉSZ, most lettem agyhalott... +1.
Ja, ja kipróbáltuk. Egy rabszolga megszökött a végére, az álarcos lovas kifosztotta a konyhát és felgyújtotta az uradalmat, a rabszolgahajcsár bennégett a házban.
De a gonosz báró egy has és fejlövés után, a nyakában lógó izzó aranykeresztet magasra tartva kilépett a vulkánként tomboló tűzvészből a lángoló ház főkapuján. Mert a gonosz báró MINDENT túlél.
Viszont a látványba szörnyethalt a női szereplőnk, szóval ezzel a jelenettel zártuk is a játékot.

Ramiz

Ismerős valakinek ez a fajta gondolkozásmód? Nem csak ezzel a témával kapcsolatban, hanem bármivel...



Bármi rossz történik veled, gondolj arra, hogy legalább pár xp-t zsebre vághatsz érte. :D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Fate

Egy pár gyöngyszem :D

Alighanem túlzásba viszed a szerepjátékot, ha...

... több "egyszer, amikor MAGUSt játszottunk" kezdetû történeted van, mint családi anekdotád.
... a karaktereidrõl beszélsz, váltogatod az egyes szám elsõ és harmadik személyt.
... a pincében házioltárt állítottál Kornya Zsolt tiszteletére.
... a kertben minden tavasszal jelképes Kornya Zsolt - szalmabáb égetést rendezel.
... elvbõl nem veszel pentagrammás - logós termékeket.
... láttad a MAGUS filmet.
... nem vetted meg az új kiadású MAGUSt, mert már így is van három, egymásnak és saját kiegészítõiknek is ellentmondó különbözõ alapkönyved.
... gondosan õrizgeted az Armageddon 2029 karaktereidet, hátha játszik még valaki ezzel a rendszerrel.
... tudod mi az az Armageddon 2029.
... fejben váltasz Mithrillt Rúpiára, Abasziszi Dénárra, Toroni Tallérra, vagy Perrcára.
... játszottál már kráni karaktert, aki NEM feketében járt, és NEM fejvadász kasztba tartozott.
... valaha megpróbáltad már elmagyarázni a szerepjáték lényegét szülõknek / tanároknak.
... sikerült.
... akkora a VÉd, hogy nem tudnád megütni saját magadat.
... már nem hallgatsz a személyidben szereplõ névre.
... konfliktushelyzetben az elsõ gondolatod: "Legyakom a csatabárdommal!"
... egy haverod épp az új lakásáról mesél, neked pedig egyedül azon jár az eszed, hova férhet el egy titkos ajtó.
... egy gyalogtúra közben a tájat csodálva folyton azon filózol, hova tennéd a géppuskafészkeket.
... néztek már rád furcsán a közértben/postán/bankban, pedig csak a haveroddal beszélgettél.
... a karakterednek több barátja van, mint neked.
... az önéletrajzod szerint "5. szintû villamosmérnök" vagy.
... a kocsmában bepancsolsz valakinek, felháborít, hogy nem jár érte TP.
... tisztában vagy vele, hogy a Valhalla Páholy, Valhalla Holding, és testvérkéik réges - rég csõdbe mentek, Novák Csanád pedig Új - Zélandon dolgozik informatikusként.
... ilyesmikkel viccelsz: "Mentõdobás diploma ellen. Sikertelenség esetén 1k6 napnyi IHB buli."
... boldogan énekelsz olyan buta kis dalocskákat, mint: Tûzvarázsló, kék szemeddel égess el...
... hatalmas pénzekért befizeted magad táborokba, ahol az Isten háta mögötti helyeken hálózsákban alszol, csipszen és kólán élsz, rekordmennyiségû pszichopatával találkozol, mindezt a soha vissza nem térõ lehetõségért, hogy ismeretlenekkel játszhass.
... tisztában vagy vele, kinek a kezében vannak tulajdonképpen a MAGUS kiadásának jogai.
... legalább 10 okot tudsz mondani, amiért Kornya Zsolt Kránja a leghangulatosabb birodalom Yneven.
... legalább 1 okot tudsz mondani, miért nem hódítja meg Krán az egész Délvidéket.
... legalább négy - öt dolog eszedbe jutott, amivel ki kellene egészíteni ezt a listát


Ez a kettő a legjobb:

az önéletrajzod szerint "5. szintû villamosmérnök" vagy.
... legalább négy - öt dolog eszedbe jutott, amivel ki kellene egészíteni ezt a listát


"nekem mindegy csak a színe legyen vörös
mint a hajnal alja vörös
legyen minden legyen vörös"

Ramiz

Quote from: Fate on 2007-02-02, 10:34:12
... a karaktereidrõl beszélsz, váltogatod az egyes szám elsõ és harmadik személyt.
... nem vetted meg az új kiadású MAGUSt, mert már így is van három, egymásnak és saját kiegészítõiknek is ellentmondó különbözõ alapkönyved.
... a karakterednek több barátja van, mint neked.
... legalább négy - öt dolog eszedbe jutott, amivel ki kellene egészíteni ezt a listát
A leggecibbek... :__devil:
BTW Fate: e topik olvasói közül sokan olvassák az rpg.hu-t is. :lazza:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Fate

#526

No ja, de hátha nem mindenki (pl. én se nagyon szoktam, ezt is csak linkben kaptam meg).

Egyébként is, ismétlés a tudás anyja.
"nekem mindegy csak a színe legyen vörös
mint a hajnal alja vörös
legyen minden legyen vörös"

Lythis

Quote... valaha megpróbáltad már elmagyarázni a szerepjáték lényegét szülõknek / tanároknak.
... sikerült.
öhm.. pedig nem is...

Flaser

#528
Quote from: Ramiz on 2008-12-15, 14:02:20
QuoteBut more importantly, this is a game about the endurance of humanity.
About the courage of heroes.
About the power of love.
About hope for the future.

Ehhez képest darn cheerful a W40k meg a Chtulhu? Na menj a francba... :haha:
Amúgy engem érdekel minden, feltéve, ha maksz két-három napos kalandokat találunk ki. Elegem van már a befulladt gigajátékokból... :ejj: Tycho-val W40k-t fogunk kezdeni épp mostanában, ha minden igaz. Amúgy meg menjünk át a Szerepjátékok topikba, azt javaslom (valaki szorgalmas dobjon egy linket ide mán!).

Az, hogy az NGE RPG-sítése mond valamit? Egyébként más úgy jellemezte, hogy:
"Bliss Stage is a grim, grim game. It's a game for people who can't abide the cheery optimism of Call of Cthulhu or Kult. It's about child soldiers, and bad things will happen to young people. It is also pretty frank about sexuality. Don't sign up for it if any of these things will upset you."

Ugyan a játékkönyv megpróbálja "hősiesen" ill. "reménytelin" lefesteni az egészet...nos a legtöbb tapasztalat mégis inkább a "HEROIC BLUE SCREEN OF DEATH"-el szokott végződni.

Egy példajáték tapasztalatai:
http://www.giantitp.com/forums/showpost.php?s=1993a58505d850881376bf10a433c722&p=4934774&postcount=9
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

Én

Quote from: Flaser on 2008-12-16, 01:53:36
the cheery optimism of Call of Cthulhu
Remélem félreértek valamit :confused:

Flaser

Quote from: Én on 2008-12-16, 08:48:24
Quote from: Flaser on 2008-12-16, 01:53:36
the cheery optimism of Call of Cthulhu
Remélem félreértek valamit :confused:

Az idézett csak ironikusan fogalmazott. Szerintük a túlvilági rémségeknél lehangolóbb és brutálisabb egy játék ahol:
a) Túlvilági rémségekkel
b) Fiatal korú szereplők küzdenek
c) ...a játék szerkezetből adódóan garantáltan megszívják...
d) ...s közben az összes emberi kapcsolatuk (szintúgy játék szerkezetből adódóan) darabjaira esik.
e) ...s mindig (szintúgy játék szerkezetből adódóan) a rémségek győznek.
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

Rounin

Quote from: Flaser on 2008-12-16, 08:59:16
Az idézett csak ironikusan fogalmazott. Szerintük a túlvilági rémségeknél lehangolóbb és brutálisabb egy játék ahol:
a) Túlvilági rémségekkel
b) Fiatal korú szereplők küzdenek
c) ...a játék szerkezetből adódóan garantáltan megszívják...
d) ...s közben az összes emberi kapcsolatuk (szintúgy játék szerkezetből adódóan) darabjaira esik.
e) ...s mindig (szintúgy játék szerkezetből adódóan) a rémségek győznek.

b) kivételével a Ctulhu jutna eszembe elsőre. :3x3:

Ramiz

Quote from: Flaser on 2008-12-16, 08:59:16
Quote from: Én on 2008-12-16, 08:48:24
Quote from: Flaser on 2008-12-16, 01:53:36
the cheery optimism of Call of Cthulhu
Remélem félreértek valamit :confused:

Az idézett csak ironikusan fogalmazott. Szerintük a túlvilági rémségeknél lehangolóbb és brutálisabb egy játék ahol:
a) Túlvilági rémségekkel
b) Fiatal korú szereplők küzdenek
c) ...a játék szerkezetből adódóan garantáltan megszívják...
d) ...s közben az összes emberi kapcsolatuk (szintúgy játék szerkezetből adódóan) darabjaira esik.
e) ...s mindig (szintúgy játék szerkezetből adódóan) a rémségek győznek.

Szerintem meg emo-sabb. Pont azt a részt emelték ki az NGE-ből, ami idegesít, és amit az új filmváltozatokban is visszavágtak. :D Vérszomjas orkok, bedühödött, elvakult gép-emberek kellenek nekem... W40k-t ide! :whoah:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Zen

Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Rounin

* Rounin pokes the carcass with a ten feet long laserpole :_piszka:

Szóval, játszik itt valaki Kolerát WFRP-t?
Egyre jobban érdekel a cucc, de - egy kollégámat leszámítva, akivel nem vagyok a legjobb viszonyban - nem igazán vannak a köreimben akik aktívan játszanák.

Lythis

Quote from: Rounin on 2009-09-10, 16:44:50
* Rounin pokes the carcass with a ten feet long laserpole :_piszka:

Szóval, játszik itt valaki Kolerát WFRP-t?
Egyre jobban érdekel a cucc, de - egy kollégámat leszámítva, akivel nem vagyok a legjobb viszonyban - nem igazán vannak a köreimben akik aktívan játszanák.
egyáltalán BÁRMIT, mint olyan?

Zen

http://www.deltavision.hu/kerdoiv/
QuoteA magyar fantasy-piac helyzete a vásárló szemével - nonprofit országos piackutatás (avagy "A Nagy Fantasy-kérdőív")


A piac meghatározó szereplői bíztak meg bennünket azzal, hogy nonprofit jelleggel (azaz elhivatottságból) készítsük el ezt a kutatást, elemezzük az adatokat, hogy aztán az eredmények nyilvánosságot kapva támogassák a döntéshozókat.

Nélküled, kedves Olvasó, ez a kutatás nem lehet teljes értékű!
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Nakedape

Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

.Attila