Szerepjátékok

Started by Xaga, 2004-07-27, 16:11:06

Previous topic - Next topic

Xaga

Gondoltam ha már így belejöttünk a M.A.G.U.S-ozásba a tábor alatt nyitok egy threadet. Ide jöhet minden szerepjáték amit a régi módszer szerint (papír, ceruza, fantázia) játszanak.
RPG.hu
Mágus portál
Ynevi krónikák
24hour RPG (érdekesség olyan rendszerek amik 24 óra alatt készültek)
szerepjatek.lap.hu

Ramiz

Szerepjáték rulez! MAGUS, a "klasszikus" (sokaknak, nekem is). Shadowrun, a kuriózum. D&D, a tápolás. De nem is a rendszer a lényeg, hanem a VÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉR! (Nem, a szerepjáték nem butít el (mindenkit...)...)

Más. Próbált már valaki szerepjátékot sk készíteni? Én épp most csinálok egyet. Szlogen: több szabadság a játékosnak és a KMnek a rendszer rovására, avagy a rendszer és a szabályok vannak a játékosért, nem pedig fordítva. Lesznek benne harci kombók és speciális mozdulatok is (One Piece rulez!!! :D ).
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Sephiroth

Szerepjáték mivolt kezdése kb. 120 akarom mondani 12 éve. Még akoriban a Guru része volt a Rúna. D&D fordítások voltak bene. Azzal kezdtem. Házilag kitoldotuk. Aztán valamilyen Kardvilág nevezetû RPG-vel nyomoltunk, ami úgy terjedt, hogy ad már kölcsön a füzeted, és lemásoltuk. Utána: M.A.G.U.S., D&D, Shadowrun, Cyberpunk, Armageddon xyz, Gallia, Wagabond, Vampire, Werewolf, Chingiling (Changeling), Star Wars, stb, stb, Chtulu, stb. Inkább nem sorolom tovább.

Szerintem szerepjáték alatt a legnagyobb szabadságot a storyteller játékok adják. Ilyen játékok alatt dobókocka 2-3 óránként kerül elõ, és nem folyton azon kell görcsölni, hogy sikerül-e vagy nem, hanem? Szóval ezekben a játékokban a karakterek szemilyéségét jobban elõ tudod varázsolni és ez az igazi feeling. Kérdezétek meg Tiaro-t.
Húúú... Már azt sem tudom mirõl írok, de ha unjátok szoljatok közbe (ha tudtok).
No time to haste... khmm waste. Let's go!

Xaga

Én Mágussal kezdtem aztán a közelbe volt egy kissebb összejövetel ott ismerkedtem meg Codex, Shadowrun, Cp2020 de szivesen megismerkednék a többi szerepjátékkal csak az a gond nincs kivel játszani.

Nephilim

Quote from: RamizDe nem is a rendszer a lényeg, hanem a VÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉR!

Ramiz, jáccál szépen Werewolfot.  :morci:

A másik postodra utalva: én megcsömörlöttem a kockáktól, ezt a játékosaim is tapasztalták, mikor az összes ellenség kizárólag kockával hajigálta meg a partit, közvetítésemben. Úh. gyorsan míveltem egy egyetlen kockára leredukált, storytelleren alapuló (vempájer pölö) rendszert. Csak kicsit kell benne fejben számolni, de müxik.

Egyébként ha valaki meg akar zakkanni, akkor tegye a következõt:
Játszon kicsit a Mage-el, majd egy kis Vampire, utána Werewolf, és végezetül Wraith. Ha valaki épp itt tart, szívesen mesélek neki Csingilinget!  ;)

Ismer valaki olyat, hogy Paranoia, vagy Floating Vagabond? Elég elmés kis gamék, hogy a Macho Women With Guns nevût ne is említsük...  :rotflol:
"God's in his heaven. All's right with the world."

kisvirag

hihi ;)
engem kb három, talán négy hónapja rángattak ebbe bele, és kockás, asztali játékot most játszottam elõször a táborban.

a Vampire live ugyanis teljesen nélkülöz ilyen dolgokat. ott az határozza meg, ki nyer ( már ha harcra kerül a sor, amire talán egyszer volt eddig példa,amiota ott vagyok) hogy kinek nagyobb az adott értéke. az telleg storyteller.
Az emberek azért magányosak mert falakat építenek hidak helyett.

Xaga

Ezt a linket kihagytam: ingyenrpg Bármenyire is szeretem a könyveket akár netrõl beszerezni az igazi könyvet semmi se helyettesíti.

Nephilim

Quote from: kisviraghihi ;)
engem kb három, talán négy hónapja rángattak ebbe bele, és kockás, asztali játékot most játszottam elõször a táborban.

a Vampire live ugyanis teljesen nélkülöz ilyen dolgokat. ott az határozza meg, ki nyer ( már ha harcra kerül a sor, amire talán egyszer volt eddig példa,amiota ott vagyok) hogy kinek nagyobb az adott értéke. az telleg storyteller.

A live vapire-ben anno benne voltam én is, nyakig. Kár, hogy idõhiányos együtthatók miatt leállni kényszerültem. Hallottam régebben csingiling live-ról is, de úgy tûnik az annyira nem terjedt el. Mindenesetre ha tudtok róla valamit, akkor szóljatok. De ha nem akkor is. Vagy valami.

Van még a pesti vampire live?

És a másik érdekes szóvicc: vampire live. Hmm... Érdekes képzavar.  :rotflol:
"God's in his heaven. All's right with the world."

roderick

Quote from: Nephilim....hogy a Macho Women With Guns nevût ne is említsük...  :rotflol:

RUUUUUUUUUUULLLLLLLZZZZZZZZZZZZZZZZ!!!!!
már nemtom hol olvastam róla, de többen könnyesre röhögtük magunk rajta... többször is :)
 :uzi:  :wtf:

Amúgy mi még a sok említett mellet jáccunk Earthdawn-t is, annak nagyon jól ki van dologzva a világa és csak kicsit beteg.
Meg próbálkozunk Crossover World of Darknessel, de az elég fura, mert azért minden könyv kicsit más...(ha nem nagyon)
de akkoris, semmi nem gyôzi le azt a mély intellektuális kihívást, amit csakis egy igazimegyünk és gyakunk D&D mese nyújtani (Najó talán a MWWG)
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

noriko

ez rpg-nek számít? thrillion

amúgy most a táborban szerepjátékoztam elõször. második próbálkozásom során rögtön csapdába is vezettem a népet... :rolleyes: :D
és végül vakon, süketen és nyílt töréssel a karomon fejeztem be  :rotflol:

na, igazából azért jártam most erre, hogy valahol eldicsekedhessek javascript kísérletemmel: Dobókocka
(najó, nem nagy szám, de fél napomba telt hogy rájöjjek hogy kell kiküszöbölni a nullát...:p)
"I wish I could, but I don't want to."

Nephilim

Quote from: noriko(najó, nem nagy szám, de fél napomba telt hogy rájöjjek hogy kell kiküszöbölni a nullát...:p)

+1?  :lol:  :tezsvir: De tényleg. Nagyon szép kocka.  :D Le a kalpaggal!  :hopp:
"God's in his heaven. All's right with the world."

roderick

Hüüü Thrillion... kezdetben éjjel nappal nyomtam, én voltam az egyik alapítója a Nagy Kerek Hordó-nak, meg a Thrillion Timesnak :) sajna aztán elkeztük elhanyagolni pedig pofás kis társaság jött össze...
most nézem, hogy már nem is érvényes a júzernémem... affene, pedig van újítás
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

kisvirag

Quote from: NephilimVan még a pesti vampire live?


de még mennyire hogy van
országos biztos. állitolag elég sokan vannak, talán még sorba is kell állni a belépésért. de ebben nem vagyok biztos.

különben annyira van, hogy a két héttel ezelõtti szegedi live bálon a pesti herceget a bécsi különítmény megajándékozta egy szép, nem tul olcsónak tûnõ karddal.... nem csak in. out is. a srác köpni nyelni nem tudott... és most erõsen kell gondolkodnia, hogy mivel tudná meghálálni...  :hopp:
Az emberek azért magányosak mert falakat építenek hidak helyett.

Nephilim

Quote from: kisviragde még mennyire hogy van
országos biztos. állitolag elég sokan vannak, talán még sorba is kell állni a belépésért. de ebben nem vagyok biztos.

különben annyira van, hogy a két héttel ezelõtti szegedi live bálon a pesti herceget a bécsi különítmény megajándékozta egy szép, nem tul olcsónak tûnõ karddal.... nem csak in. out is. a srác köpni nyelni nem tudott... és most erõsen kell gondolkodnia, hogy mivel tudná meghálálni...  :hopp:

Bezzeg mikor mi kimentettük a nagy assemita mészárszékbõl a miskolci helytarót, akkor vérdíjat kaptunk a fejünkre, nem hogy ajándékot.  :morci:
Persze mi tudtuk is, mivel viszonozzunk méltóképp.  :bsd:
No egyszer azért hívatlanul lehet, hogy beesek egy pesti livera. Egy garou girl scout cookie különítménnyel.  :D
"God's in his heaven. All's right with the world."

Meske

Quote from: RamizPróbált már valaki szerepjátékot sk készíteni?
Én speciel nem próbáltam, de öcsém most írogat egyet, s folyamatosan mutatja nekem, hogy hogyan haladt. Meg kell mondjam, hogy ahhoz képest, hogy csak 10 éves egész jól megy neki!

Egyébként most, hogy hazajöttem a táborról, elõvettem a régi kis lapozgatós könyvecskéket, s az egyiket már meg is csináltam. :) (összesen 4 van + egy szerelmes kaland ilyen stílusban.)

The secret to concentration is the acceptance of endless distractions.

Sephiroth

Én egy WOD live party-ra néznék be.
Karakter5let: Egy werewolf mage, ki átalakuláskor annyira összeroppan, hogy wraith lesz belõle, és közben chingilingiket lát. :lazza:
No time to haste... khmm waste. Let's go!

Nephilim

Quote from: SephirothÉn egy WOD live party-ra néznék be.
Karakter5let: Egy werewolf mage, ki átalakuláskor annyira összeroppan, hogy wraith lesz belõle, és közben chingilingiket lát. :lazza:

.... és még? Átalakulás közben nem harapja meg pont véletlenül egy vempájer? Csak úgy poénból. Hogy lássa, mi történik. És már-már vámpírrá válás közben lényegül át az árnyékvilágba. Wraithnek. És reggel ébredéskor megkönnyebbülten döbben rá, hogy nincs semmi gond, õ ugyanaz az alien királynõ, aki eddig is vót.   :)
"God's in his heaven. All's right with the world."

Sephiroth

Quote from: Nephilim.... és még? Átalakulás közben nem harapja meg pont véletlenül egy vempájer? Csak úgy poénból. Hogy lássa, mi történik. És már-már vámpírrá válás közben lényegül át az árnyékvilágba. Wraithnek. És reggel ébredéskor megkönnyebbülten döbben rá, hogy nincs semmi gond, õ ugyanaz az alien királynõ, aki eddig is vót.   :)

Valójában, De!
Pont erre gondoltam én i, csak azé' nem írtam mert kicsit túlzásnak tünhetet volna. és egyébként mindemelett õ egy hunter ki az emberiségért küzd.
No time to haste... khmm waste. Let's go!

Nephilim

Quote from: SephirothValójában, De!
Pont erre gondoltam én i, csak azé' nem írtam mert kicsit túlzásnak tünhetet volna. és egyébként mindemelett õ egy hunter ki az emberiségért küzd.

:féloldalasszemöldökfelrántás:

....
Mi a csillagjegye? Ha skorpió, akkor nem játszhat a partimban.

 :rotflol:
"God's in his heaven. All's right with the world."

Xaga

Milyen az a Vampire, mert nem teljesen jutottel az agyamig amirõl itt írogattok.

Nephilim

Quote from: XagaMilyen az a Vampire, mert nem teljesen jutottel az agyamig amirõl itt írogattok.

Kissé hosszadalmas a téma, de sok részletet lelhetsz a Vampire forum thread-ben. Sok-sok ember összejön, hogy egy est erejéig (vagy több) nem asztali, hanem "élõ" formában alakítson egy szervezett (?!) vámpír társadalmat. Mo is fel van osztva helytartóságokra, meg van egy központi herceg is. Jó sok intrika, setét bál hangulat, helyenként finom hentelés. Az események idõrendi sorrendben haladnak, s így alakul Mo folyamatos vempájer történelme.
"God's in his heaven. All's right with the world."

kisvirag

Xaga: vampire.lap.hu

ott megtalálod az országos liveban résztvevõ nagyob dominiumok honlapját, pl Pestét, MIskolcét, szegedét
Az emberek azért magányosak mert falakat építenek hidak helyett.

Sephiroth

Quote from: Nephilim:féloldalasszemöldökfelrántás:

....
Mi a csillagjegye? Ha skorpió, akkor nem játszhat a partimban.

 :rotflol:

Kentaur lovas-ij-ász vízhordó. Mármint a csillagjegye. Így lehet játszani? Meg ha jól látom van már itt egy. Pió. Skorpió.
No time to haste... khmm waste. Let's go!

Damnatus

Hali!

Quote from: norikoez rpg-nek számít? thrillion

amúgy most a táborban szerepjátékoztam elõször. második próbálkozásom során rögtön csapdába is vezettem a népet... :rolleyes: :D
és végül vakon, süketen és nyílt töréssel a karomon fejeztem be  :rotflol:

na, igazából azért jártam most erre, hogy valahol eldicsekedhessek javascript kísérletemmel: Dobókocka
(najó, nem nagy szám, de fél napomba telt hogy rájöjjek hogy kell kiküszöbölni a nullát...:p)

Huh ugye a csacsim túlélte?
thrillionozol, mióta? melyik klán?

Xaga
szerezz be regényt, mindegyikben vmely szereplõ elmeséli az egészet, hogy a nem rpg-sek is értsék a regényt. javaslom a vörös halál karneválja trilógiával kezdeni (épp most olvaso)

Sephiroth

#24
Sikerült beszereznem angol nyelven jó néhány White Wolf kiadványt (Vampire, Dark Ages: Vampire, Werewolf, Wraith, Chalangeday ööö... Changeling, stb. Ha valakit érdekel az érdeklödjön a következõ telefonszámon: Sephiroth PM. A hívás nem emeltdíjas, de legalább nem drága. Ja :muhahah: ez nem is telefon szám.

Szóval a lényeg akit érdekel az szóljon és elárulom, hogy mi módon juthat hozzá. Vagy hozzám.
No time to haste... khmm waste. Let's go!

roderick

Elég könnyen be lehet öket gyüjteni .pdf formátumban, haver már vagy egy DVD-t teleírt csak a White-wolf csodáival....
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

Sephiroth

Quote from: roderickElég könnyen be lehet öket gyüjteni .pdf formátumban, haver már vagy egy DVD-t teleírt csak a White-wolf csodáival....

Lassan én is ott tartok. Hmmm.. Kb. egy-két nap.
Valójában csak azért írtam, mert írták néhányan (pontosabban Xaga), hogy még nem is hallotak a Vampire-rõl. Pedig az magyarul is megjelent.
No time to haste... khmm waste. Let's go!

Xaga

Sephiroth: Érdekel lökjed.

Nephilim

Apropó, mirõl is jut eszembe, hallott-e-é már valaki a Nephilim nevû gémrõl? Csudás kis cuccos, valaki mesélhetne azt is. Azt szigorúan csak játékosként vállalnám be. Egy kissé fajsúlyosabb játék, szóval csak igazán jó mesélõvel stimmelne. Olvashattok róla itten, ni: http://member.rpg.hu/renier/mutat.php?id=106
"God's in his heaven. All's right with the world."

Xaga

Quote from: NephilimApropó, mirõl is jut eszembe, hallott-e-é már valaki a Nephilim nevû gémrõl? Csudás kis cuccos, valaki mesélhetne azt is. Azt szigorúan csak játékosként vállalnám be. Egy kissé fajsúlyosabb játék, szóval csak igazán jó mesélõvel stimmelne. Olvashattok róla itten, ni: http://member.rpg.hu/renier/mutat.php?id=106

Ha tudsz adni szabálykönyvet és példajátékot megnézném milyen és talán elválalnék 1-2 kalandot mint mesélõ.