Main Menu

Digimon

Started by Raisu-Sama, 2004-08-24, 17:49:05

Previous topic - Next topic

Melyik a kedvenc sorozatod?

Mindet nagyon szeretem
4 (9.3%)
Digimon Adventure
5 (11.6%)
Digimon Adventure 02
5 (11.6%)
Digimon Tamers
2 (4.7%)
Digimon Frontier
4 (9.3%)
Nem szeretem a Digimont
10 (23.3%)
Utálom a Digimont
12 (27.9%)
Digimon Savers
1 (2.3%)

Total Members Voted: 43

Bishop

#150
a 2-vel játsz az jobb,grafikailag az is nulla,de élvezhető

a 3 már nagy előrelépés,az talán tetszeni fog,bár nekem nem tetszet,de az is jó

Suszi

Ok,  :merci:. Remélem megtalálom a neten, és le tudom tölteni :)

Zsoltika88Csepel

Ma rendesen simán csak Digimon címet lehetett érteni, legalábbis a to be continued kiírás alatt hallható narrátori szövegben, miszerint: "...kiderül a Digimon következő részéből".

Bishop

Tud valaki Savers-hez feliratot 7-15-ig?

Liquid Snake

Na végre megvan a Savers összes :D 1 hétbe tellett leszedni de mint nagy és régi Digimon fannak megérte, és nem is csalódtam benne (az eddig látott 20 rész alapján). De nem is fogok, jó kis hangulatos anime ez, aki szerette a Digimon-t annak tetszeni fog :)

Raisu-Sama

Savers rulz, bár a Frontier szvsz még mindig a legjobb. :) A Saversben viszont nagyon tetszett, hogy nem csak 2 Digimon érte el a Mega/Ultimate szintet, hanem szinte mindenki.

chilip

anno 10 részt láttam belőle, de akkor most leszedem...

Bishop

Quote from: Raisu-Sama on 2007-07-12, 12:19:44
Savers rulz, bár a Frontier szvsz még mindig a legjobb. :)
Sajnos ezzel ellent kell mondjak. A frontier eröletett és teljesen eltér a digimon-tól. Első két évadot nem veri semmi főleg a másodikat. A tamers kicsit darkosabbra sikeredett meg a kártyák elhanyagolása se tetszett. És Kyuubimon mega alakja se, ok hogy Reka-val női alakot vehet fel de Kyuubimon elvileg férfi. Taomon pedig olyan jó volt meg Terriermon alakjai is tetszettek,Guilmoné mem anynira.

Raisu-Sama

Ízlések :) Nekem a Frontier története tetszett a legjobban. A karakterek is jók voltak, a zenék meg wáááá! Imádom mindet! *.* Persze, elismerem, hogy eléggé kilógott a sorból, amiért a kölykök változtak át, de nekem az is bejött (biztos azért, mert szeretem a Sentai sorozatokat :D). Ellenben a 02 nálam a legutolsó helyen áll. Szeretem, de a többi sorozat valahogy többet nyújtott mint az. Leginkább az volt zavaró, hogy az új kiválasztott lényegében a régiek majdnem 100%-os klónjai voltak. Kivéve Ken-chant, ő volt a legjobb a 02-ban! :D A Tamers-re sokan panaszkodnak, nekem az a második kedvencem. Tetszett, hogy a Tamerek is részt vettek a harcban a kártyákkal, bár valóban igaz, hogy amint megkapták az Ultimate/Mega formáikat, már nem nagyon használták őket. Renamon viszont csak a német verzióban volt férfi (meg talán nálunk XD), egyébként nő. Bár saját elmondása szerint a Digimonoknak nincs nemük.

Zsoltika88Csepel

#159
Szerintem a Tamers-t jobban meg lehetett volna csinálni. A 10. részig nem igazán látom értelmét az eseményeknek. Nincsenek igazi ellenfelek. A 10. résztől a 13.-ig vannak jó kis sztorik, illetve a 14-15. résznél bontakozik ki a sorozat a Devákkal kapcsolatban. Ám hosszú ideig gyerekesre van véve a hangsúly, és csak a sorozat közepe után jöttek azok a durva dark-os részek. Az oké, hogy az eleje nem dark-os, csak túl nagy a különbség. Nincs meg az egyensúly. ^^" Ha erre figyeltek volna a készítők, akkor nagyon jó Digimon sorozatot dobtak volna össze.

A digimonok nemei: hát, vannak olyan digimonok, amelyek fiúsak vagy lányosak, de úgy valszleg tényleg nincs nemük, mint nekünk. Szaporodásról nem volt szó a sorozatokban. ^^"

Amúgy 29.-étől lesz az RTL Klub-on a Digimonszelídítők (Digimon Tamers).

Liquid Snake

Ami olyan h a kölykök bemennek a Digi világba és ők változnak át digimonra az egy rakás szart sem ér, nekem a 3 sem tetszett... 1,2 és a Savers adja az igazi Digimon feelinget!

Zsoltika88Csepel

Megnéztem a Frontier első 5 részét németül a YouTube-on. De KB csak annyit értek, hogy was is das. :D Angolul sem sokat értenék, hiába vagyok dícséretes ötös. ^^" Viszont ha már neten nézek valamit, akkor nem fogok a cenzúrázott változatra keresni.
Takuya és a lány hangja (német) nem tetszik.

Maga a sorozat sajnos negatívan érintett.
- Kicsit erőltetettnek érzem, és nem igazán szimpi az emberi átalakulás.
- Túl gyorsan halad a sztori, ami SzVSz nagyon össze lett sűrítve a max 18 perces részekbe. (A német változat elvileg vágatlan.) Az 1. részben megérkeztek a kölykök, erre már kezdődhetett is az első harc.

Ettől függetlenül a következő két héten belül ötösével meg fogom nézni a többi részt is mind az 50-ig.

Az eddigi események alapján Telepítő címet javasolnék, bár az összes általam ismert szótár határra fordítja a frontier-t.

Liquid Snake

A Frontiers egy rakás szart sem ér :) Nem is Digimon... Mi az h az emberek változnak át??? Úristen ekkora f.szpar.sztságot...

Zsoltika88Csepel

Elsőre nekem is nagyon fura, de én nem kritizálnám ilyen csúnya szavakkal. Ha nem jön be, akkor nem jön be, ennyi. De most kivárom a végét, aztán lesz egy összesítő véleményem. :)

Liquid Snake

Quote from: Zsoltika88Csepel on 2007-08-15, 22:03:05
Elsőre nekem is nagyon fura, de én nem kritizálnám ilyen csúnya szavakkal. Ha nem jön be, akkor nem jön be, ennyi. De most kivárom a végét, aztán lesz egy összesítő véleményem. :)

Persze, nem is azért mondtam hogy megváltozzon a véleményed csak én aki szereti a Digimont az 1 és a 2 után nagyon meglepő és rossz élmény volt egy ilyen "új" sorozatot nézni... A Digimon Savers-t viszont ajánlom mert az tényleg jó és hozza a régi Digimon feelinget :)

Zsoltika88Csepel

#165
Végignéztem a Frontier-t. A 15. résztől már kezdett tetszeni, úgyhogy összegezve nem volt rossz. Csak a végefelé voltak olyan dolgok, amik nem tetszettek. Egyik az, amihez hasonló előfordult más Digimonnál is: az, hogy csak Takuya és Kouji éri el a dupla evolúciót. A többiek dupla evolúciójára is kivi lettem volna. A másik pedig az, mikor ketten vagy mindannyian alakultak egy digimonná.
A hiper evolúció sem annyira tetszett, és a zenéje is taszító. A többi zene viszont nagyon ott van a szeren!
Megnéztem a Savers első részét is, de az annyira se tetszett, mint először a Frontier eleje. Senki se szimpi benne.
Szal ízlések és pofonok.

Az meglepett, hogy Lopmon mega alakja Cerubimon.

Amúgy a 22. résztől kezdve sajnos csak angolul vagy angol felirattal nézhettem. Az angol verzió iszonyatosan rossz. Minden jó zenét és hangot elrontottak.

X-mon

Sziasztok!

Digimon Adventure opening hungarian fandub
http://www.youtube.com/watch?v=N1bSuXTHnew

Digimon Adventure 02 opening hungarian fandub
http://www.youtube.com/watch?v=sZA5C6rpVYc

Digimon Frontier opening hungarian fandub
http://www.youtube.com/watch?v=MZ0i6trPDp4

Nézzétek meg ezt a három videót.
Kommenteljetek youtube-on please!

Kíváncsi vagyok a véleményekre!

köszi :)

SaiyaGin

Azt hiszem, a Digimonhoz egy kicsit már öreg a legtöbb itteni fórumozó.  :smile:

chilip

hát én 10 éve láttam legutóbb digimont (még RTL2-n és csak az első 2 szezont, meg hasonló bohócságok) :D nosztalgiának jó volt

a fandub meg sztem nagyon jó lett  :jee: főleg az első

Próféta

Quote from: SaiyaGin on 2010-08-01, 16:47:00
Azt hiszem, a Digimonhoz egy kicsit már öreg a legtöbb itteni fórumozó.  :smile:
Az igaz, viszont anno az RTL2-n Dragonball előtt elkapott "kínai" rajzfilmsorozatok közül messze a Digimonnak volt a legszínvonalasabb zenéje... be kell valljam, szerintem is jó volt egyszer újra hallani őket (a Frontier már kimaradt, csak az első két sorozatot "ismerem").

Ja igen, valamelyik évadot a a Lain és a TeXhnolyze írója csinálta, szóval akár jó is lehet ;)

Zen

Quote from: chilip on 2010-08-01, 17:02:57
hát én 10 éve láttam legutóbb digimont (még RTL2-n és csak az első 2 szezont, meg hasonló bohócságok) :D nosztalgiának jó volt
Pont a legjobbat hagytad ki. Tamers, nézjed meg mostan azonnal! :D

Quote from: Próféta on 2010-08-01, 17:10:31
Az igaz, viszont anno az RTL2-n Dragonball előtt elkapott "kínai" rajzfilmsorozatok közül messze a Digimonnak volt a legszínvonalasabb zenéje... be kell valljam, szerintem is jó volt egyszer újra hallani őket (a Frontier már kimaradt, csak az első két sorozatot "ismerem").

Ja igen, valamelyik évadot a a Lain és a TeXhnolyze írója csinálta, szóval akár jó is lehet ;)
A Tamerst, ami a harmadik szezon, nem a Frontiers. Te is, nézjed meg mostan vala!
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

chilip


Cobra

Nem rossza a Digimon, a gyerekeknek készült sorozatok között komolyabb darabnak számít. RTL2-n néztem régen én is és tetszett, még 2x évesen is.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Bishop

Én is kinőttem már, de még mindig meg tudom nézni, el tud szórakoztatni, még a saverst láttam, de ez az új digimon ami most megy nagyon gyenge lett :frown:

X-mon

Szerintem aki régen nézte az RTL2-őn a digimon-t az sose fog belőle kinőni és nem lesz hozzá soha sem öreg. Bár ez a Digimon Xros Wars (6. évad) eddig tényleg gyengének mutatkozik, de attól még az első 5 évadot azt nagyon eltalálták. A zenék meg nagyon jók. Ezért kezdtem el megcsinálni magyarba, mivel ma normális magyarul énekelt OP-ot nem lát az ember. Most kezdtem bele a Tamers OP-jába és utána meg jön a többi dal. A digimon után persze fogok csinálni más OP-okat is..

pl: Hellsing, One Piece, Bleach, Dragonball stb..

X-mon

Sziasztok!

Kicsit sokáig tartott, de végre elkészült egy újabb digimon magyar fandub

Digimon Savers [Data Squad] opening 1 hungarian fandub
http://www.youtube.com/watch?v=NoEKqUh0FI8

Szerintem ez nem lett olyan jó mint az előző 3 videó, de ezt döntsétek el ti. :)
Várom a kommenteket.

kelvor

Szép munka!  :jee: Lett olyan jó, mint az előző három. One Piece OP-ot a népnek!  :D

X-mon

Tessék ahogy kívánod megjött a One Piece opening is fandub-ban!

One Piece opening 3 hungarian fandub
http://www.youtube.com/watch?v=eJivcIFBPZY

Jó szórakozást!

A Tamers is elkészült csak most vidéken dolgozok és mobilnettel elég necces lenne feltölteni. Szóval az marad hétvégére.

X-mon

Sziasztok!

Ahogy ígértem itt a maradék videó is.

Digimon Tamers opening version 1 hungarian fandub
http://www.youtube.com/watch?v=peKYkHy5YSY

Digimon Tamers opening version 2 hungarian fandub
http://www.youtube.com/watch?v=7NHO0wsETS0

Egyenlőre ennyi. Majd még jelentkezem új videóval. Hamarosan indul a blog amin megtaláljátok ezeket mind.
Jó szórakozást!

X-mon

Sziasztok!
Május 14-én 14 órakor egy nyilvános beszélgetésre hívtak meg a Mondoconra Magyar Anime nyitózenék témában.

http://www.mondocon.hu/index_cosplay.php?id=62&id=12

Helyszín: Hungexpo, K épület 2. emelet

Az eddig elkészített fandubjaimról lesz szó illetve amiket még a jövőben tervezek csinálni.
Gyertek el ha többet szeretnétek tudni arról hogyan készítem munkáimat és ha ez nem elég még van egy két meglepetésem amit ott fogok napvilág elé tárni.

byebye