Metal, rock és hasonlók...

Started by TurboK, 2004-11-12, 15:13:18

Previous topic - Next topic

Derfel Cadarn

Ha a zenei irányzatok képviselői nem innák egymás vérét a világ is unalmas volna, ez a nagy hadakozás egyik leg nagyszerűbb ösztönünk :D a "falkaösztön". Az ember büszke a csoportra amelyhez tartozik, kiáll érte. Ettől színes a világ.
"A Manslayer is a Manslayer 'til the day he dies."



Naruto Shippuuden 08 Letöltés

Member

Ezért ver rokkmaratonon kopasz kopaszt? :) Nem én találtam ki.
Én személy szerint nem vagyok büszke a "Die you all, f*ck your god" jellegű black metal hívekre, dehát ízlések és pofonok, ha nekik ennyi a hit. :D

Kuroi Tenshi

Quote from: Member on 2007-03-10, 22:31:29
Ezt nem én mondtam, ezt rám mondták (lehet, hogy pont ő? :haha: )
Nem is értem, miért veszed ezt magadra :haha:

Quote from: Fazék on 2007-03-10, 22:35:15
CoF-et meg én is hallgattam anno, mert internet hiányában anno még ez volt szinte az egyedüli, ami eljutott hozzám goth metal stílusból, és ha nehéz is volt megállni a nevetést az énekkel kapcsolatban,
én nem is bírtam (most se) megállni :D az a hang... a zene néhol elég érdekes
megoldásokkal rukkol elő, és elég korrektül el van készítve, de az "ének" :D

Quote from: Zsiga on 2007-03-10, 22:43:45
Egyre jobbakat mosolygok az írásaidon, folytasd légyszíves. :D
? :D

Member

Quote from: Kuroi Tenshi on 2007-03-10, 22:56:34
Nem is értem, miért veszed ezt magadra :haha:
Rossz szokásom, igyekszem megmagyarázni mindent, még ha jobban lebőgök is vele. :haha:

Ha egy éneken igazán mosolyogni akar az ember, akkor fülel a Six feet under krákogásaira (annak ellenére, hogy gyomorhangban messze a legdémonibb az ismertek közül), illetve a Dimmu Borgir énekének is begépiesítik egyszer úgy a hangját, hogy majdnem felnevettem a buszon ülve. :D

pet

persze az hogy metalt hallgatsz nem azt jelenti hogy más zenei irányzatok nem érdekelnek :) pl.: érdekes módon én egész eltudom hallgatni a klasszikus zenét :) és leginkább a szöveg számít nálam, meg az előadásmód metal terén. persze ott van ensiferum, 2. kedvenc együttesként, és azok a folk elemek amiket beletesznek, a rettentően jó zene, és a kiváló szöveg .... tökéletes :)

Derfel Cadarn

Szerintem az Ensiferum túlzottan fantasy-s, ha folk elemekről van szó a Turisas autentikusabb.
"A Manslayer is a Manslayer 'til the day he dies."



Naruto Shippuuden 08 Letöltés

Rounin


Member

Mármint a skatulyákra gondolsz?
(Boxes nevű bandáról még nem hallottam :D)

Rounin

Ugyan, ne is figyeljetek rám :angyali:

pet

igaz fantasy, épp ezért szeretem :) amúgy van pár szám amit teletesznek középkorias elemekkel, (soxor ének nékül), de például ott van falconer- legend and the lore, ami megint csak remek középkorias hangulatú szám :)

Derfel Cadarn

Hohó, épp most fejeztem be életem első értelmes amv-jét :D minthogy metal és öldöklés van benne gondolom inkább ide írok mint az amv topicba, hátha itt valakit meggyőzök hogy a harc jó téma :D Hamarosan feltöltöm és kirakom a linket :D
"A Manslayer is a Manslayer 'til the day he dies."



Naruto Shippuuden 08 Letöltés

pet


Pirula

Quote from: Member on 2007-03-10, 23:08:38Ha egy éneken igazán mosolyogni akar az ember, akkor fülel a Six feet under krákogásaira
"chop, chop, chop
off comes the head
i'm on a killing spree, machete in hand"
:D
A metál erről szól, nem a filozofálgatásról.
Ha értelmes gondolatokra vágyom könyvtárba megyek.
Ha zsíros hajak lebegésére 130 decibelre és hörgésre akkor koncertre.
Cipőt a cipőboltból.
;)

Egyébként: http://banyek.freeblog.hu/

pet

#883
nem teljesen arról szól.
sőt. hallgass meg 1-2 edguy vagy falconer, esetleg blind guardian számot, de hammerfall és föleg within temptation  is mehet és rájössz hogy a metal egyáltalán nem a hörgésről szól..

Derfel Cadarn

#884
Elnézést hogy ilyen sokáig várokoztattalak :D voila itt van a link az amv-hez: Neon Genesis Ragnarok
Egyébként a metal tényleg nem a hörgésről szól, jegyezzük meg a metál eléggé sokrétű, nem csak hörgős zsánere van.
És még azt is tegyük hozzá hogy hörgős és hörgős metal között is van különbség.
Van amelyik együttes nyavajog a kereszténység ellen, van amelyik protestál a világ dolgai ellen, és van amelyik a harcot élteti, van ilyen-olyan-amolyan százféle metal.

Pet nem ajánlanál valami heroikus vérengzős dalt? Egy sem jut eszembe ami tényleg olyan vérengzős... vérengzősebb mint pl. a Hail and Kill :D
"A Manslayer is a Manslayer 'til the day he dies."



Naruto Shippuuden 08 Letöltés

Pirula

Quote from: pet on 2007-03-11, 20:34:07
nem teljesen arról szól.
sőt. hallgass meg 1-2 edguy vagy falconer, esetleg blind guardian számot, de hammerfall és föleg within temptation  is mehet és rájössz hogy a metal egyáltalán nem a hörgésről szól..
Dehogynem! "Whimps and posers leave the hall!"  :D

pet

#886
:P "And we never cry for love
We're superheroes"

Forgotten and concealed
are the tales of old.
Yet the spirits of the field
I do behold.
A mist-like shape reveals
the fiddler in his prime,
it's an act through the time.

Under the starlit sky
shadows come alive.
Chapters of laughter and a sigh,
they do revive.
The mist-like shape entwines
the legend and the lore
into a conviction unsure.

Derfel Cadarn

Ok ok de nem mindenki True Metal rajongó... persze lássuk be a pokolra jutnak majd ezért :D
"A Manslayer is a Manslayer 'til the day he dies."



Naruto Shippuuden 08 Letöltés

pet

#888
hogy lehet onann letölteni az amw t?:) el kell olvasnom ?:S XD

Modify:// ok megvan

Derfel Cadarn

#889
Na ha regisztráltál akkor belépsz (mert miért is ne?) akkor megpróbálod letölteni, de tömik a fejed hogy ez meg az, görgesd le a képernyőt, van ott 3 opció, 2 pledge és 1 proceed, neked az utóbbi kell, bármi történik csak proceed és proceed :D

Ja igen és engedtessék meg hogy eláruljam a Metal Warriors igazán szép himnusza a metal világnak :D

Hmm nem vagyok nagy black/deah rajongó, de rá kellett ébrednem hogy igazán jó témájuk harcos amv-k készítéséhez :D
"A Manslayer is a Manslayer 'til the day he dies."



Naruto Shippuuden 08 Letöltés

Pirula

Quote from: Derfel Cadarn on 2007-03-11, 20:57:40
Ok ok de nem mindenki True Metal rajongó... persze lássuk be a pokolra jutnak majd ezért :D
A pokolban pediglen Metalucifer az úr.
Ajánlom a Heavy Metal Samurai letöltését és hallgatását minden Warrior Brotheremnek akit némi humorérzékkel is megáldott a Seregek Ura.  :smile:

Derfel Cadarn

#891
Szeretem az olyan humort amiben belek is vannak... remélem olyan :D

Ezekből melyik az?
Az első három között van kettő aminek megegyezik a címe de nincs feltöltve.
"A Manslayer is a Manslayer 'til the day he dies."



Naruto Shippuuden 08 Letöltés

pet

töltödik le a cucc amúgy vannak igazán szép metal számok.. pl within temptation - ice queen, és igenis van olyan szám ami arra késztet hogy gondolkodj rajta, és én ezt az egészet művészetnek tekintem :)

Derfel Cadarn

Köszönöm, megkeresem a dalt valahogy :D Gondolkodás? Azt alvás előtt szoktam, vagy mikor történelmet tanulok, 50% brutalitás és 50% heroizmus a helyes  összetétele mindennek :D Ezen nem gondolkodok.
"A Manslayer is a Manslayer 'til the day he dies."



Naruto Shippuuden 08 Letöltés

pet

én mindenen gondolkodok:D

Derfel Cadarn

Persze nyilván de nem gondolkodsz azon hogy miképp teszi szebbé az emberiséget pl. a Manowar Hand of Doom dala :D
"A Manslayer is a Manslayer 'til the day he dies."



Naruto Shippuuden 08 Letöltés

pet

mert én nem az emberiségen gondolkodok :D a számokból is tanul valamit az ember.
                              ^
                      csak magamraXD
                            ego rulz :D

Member

Kezd elchatesedni a topic... :/

Derfel Cadarn

Nem nem, az ego nem olyan fontos, vannak sokkal szebb dolgok is, pl. az önfeláldozó rosszindulat :D Feláldozod magad hogy megbüntess egy RL közösséget. Legjobb ha tanuló vagy és rühelled az osztályod.
"A Manslayer is a Manslayer 'til the day he dies."



Naruto Shippuuden 08 Letöltés

pet

:D .. értelek én.. megnéztem az amw t.. egész jó.. mondjuk a zenéért nem vagyok oda, de gondolom rájöttetek már hogy én poweres vagyok :)
jah és http://www.last.fm/user/pet999 elértem az 1000 tracks played et :D