Main Menu

Sumou

Started by Suszi, 2005-01-18, 23:47:50

Previous topic - Next topic

Suszi

Pár nappal ezeéött ötlött fel bennem a gondolot - sumo nézés közben -, hogy jó lenne egy ilyen thread a fórumra. Biztos akad még rajongója ennek a sportágnak itt rajtam kívül.
Ha többet szeretnétek megtudni errõl a sportról a kkor klikkeljetek ide.ide

Pirula

Régen amikor volt Eurosportunk még néztem is a meccseket. Valami Akebono nevû ipse volt akkor a bajnok meg a sztár, több névre nem emlékszem, lehet hogy erre is rosszul.
Azt olvastam valahol rég hogy a szumósok valahol rokonok a mosónõkkel - korán halnak - mert az a testfelépítés az nem igazán kedvez a matuzsálemi életkornak.

Damnatus

Hali!

Én Musashimarunak szurkoltam. Azóta még nincs új kedvencem. De lehet, hogy ez a téma el fog férni a sportopic-ban is.

Gab3c

En is kedvelem ezt a sportot (nezni :rotflol: ), szoval vagyunk paran.

Igazabol nagy kedvencem nincs, a jo meccseket szeretem es az izgalmakat.

A mostani yokozuna-t annyira nem kedvelem, de elismerem a technikai tudasat, fantasztikusan tud harcolni :) Mindenesetre erdekes nezni, ahogyan a versenyzok basho-rol basho-ra milyen teljesitmenyt nyujtanak.

Es kicsit idegesit, hogy ennyi kulfoldi van mar a sportban. Bar biztosan jot tesz neki, de azert megis csak :_piszka: :D
Kimi Ga DVDk angol felirattal itt: http://www.hongfire.com/forum/showthread.php?t=14037
Many thx to ae101kai

Damnatus

Hali!

Engem nem zavarnak a külföldiek, Musashimaru pl. Hawairól származott, Akebono asszem mongol.

Gab3c

Ja, a mongol invazio :rotflol:

Ez az uj mongol gyerek (Hakuhou ha jol emlekszem) nagyon ott van a szeren. Meccselt par szepet az ev utolso bashojan.

A mongolok tenyleg sokaig birjak a meneteket ha kell, es ez nagy elony szamukra.

edit: nem lehetne a thread cimet Sumou-ra helyesbiteni? Koszonom :merci:
Kimi Ga DVDk angol felirattal itt: http://www.hongfire.com/forum/showthread.php?t=14037
Many thx to ae101kai

Baldy

Régen én is nagyon néztem az Eurosporton a szumo bajnokságokat, de ha jól emlékszem, nem is olyan régen volt az eurosporton megint, szóval lehet, hogy ott még közvetitenek meccseket :)
Amugy megmondom, a külföldiekkel nincs semmi bajom, sõt kicsit örültem is nekik eddig, lévén amikor õk kerültek fel, volt ki ellen szurkolni (lévén nem volt nagy kedvencem :D)
Az emberek ritkán hiszik el az igazságot, amikor látják, és még kevésbé, amikor nem akarják látni

Öngyilkosság: fõnév: amikor azt mondod Istennek, hogy nem rúghat ki, mert felmondasz.

Kupo

Akebono is Hawaii volt.Õ volt régen a kedvencem.Most Asashoryu és Takamisakari a "Robot Ember" :rotflol: a kedvencem.
Most lesz egy magyar is: Masutoo, Tóth Atilla másnéven. :) Musashimaru is csak nemrég vonult vissza.Õ is eléggé jó volt.

Suszi

Quote from: DamnatusHali!

Én Musashimarunak szurkoltam. Azóta még nincs új kedvencem. De lehet, hogy ez a téma el fog férni a sportopic-ban is.

Az én kedvencem is Musashimaru-nak szurkoltam. A mostaniakat nem ismerem. Csak 1 basho-t láttam eddig

Baldy

Quote from: KupoAkebono is Hawaii volt.Õ volt régen a kedvencem.Most Asashoryu és Takamisakari a "Robot Ember" :rotflol: a kedvencem.
Most lesz egy magyar is: Masutoo, Tóth Atilla másnéven. :) Musashimaru is csak nemrég vonult vissza.Õ is eléggé jó volt.

Azért én kiváncsi lennék, hogy õk annak tudatában dagasztják ugy magukat, mint pék a tésztát, hogy Sumo birkózók legyenek, vagy ugy gondolják, hogy ha már dagadt vagyok, és fogyni nem akarok, akkor legalább Sumozzak? :D
Az emberek ritkán hiszik el az igazságot, amikor látják, és még kevésbé, amikor nem akarják látni

Öngyilkosság: fõnév: amikor azt mondod Istennek, hogy nem rúghat ki, mert felmondasz.

Damnatus

Hali!

A szumóval együtt hízik. ;)

bklaci

Már régen írtatok ide:(
Az én kedvencem is Musashimaru volt és a fiatalok, háát nem igazán ...
A robotembert pedig nem szeretem:( Számomra nem igazán adja vissza amit szeretek a sportban.
Egyébként komolyan készûlnek fiatal koruktól kezdve!
És egy "istálóban" :) komoly edzés folyik.
Igazán komoly erõnlétük van!
Ami engem megfog benne, az az adott pillanatra koncentrált erõ!
Nem súlyról és még csak nem is csak fizikai erõrõl szól, a koncentráció és akarat egy pillanatba sûríti az egyén minden energiáit.
Én 6 éves korom óta sportolok de semmi máshoz nem fogható mikor az ember adott pilanatban egy nagyon rövid ideig (max pár másodperc) sûríti minden erejét akaratát és egész valóját! Fantasztikus! (Persze egész mást sportolok:))  
És már az elején amikor egymásra néznek összefeszülnek, és szerintem még az fizikai összecsapás elõtt sok minden eldõlhet!!:):) (sajnos mostanában csak az öszecsapás fizikai részét látjuk:(:(:( )
Musashimaru-n mindig látszott a fizikai erõ mögött nyugvó hatalmas lelki erõ, akarat is!! Nagyon nyugodt, kiegyensúlyozott volt!
Szóval nekem ez az egyik kedvenc sportom:)

Necrid^

Chiyotaikai Rulez.. õ aztán tud pofonokat adni. csak szegény mindig szerencsétlen.
Sry For my Bad Hungarian. I'm Not Magyar!