Main Menu

JAZZ (és családja)

Started by Ramiz, 2005-02-13, 11:27:21

Previous topic - Next topic

Curry`

Apám jazz zenész, akit érdekelne egy cd, az szóljon  :D /smooth jazz/

Kairakuda




Raggie

Nem nézett ki valaki a Szigeten a Jazz-sátorba? Milyen előadókra érdemes elmenni? Eddig mindenki azt mondta, h "csak menny oda és jó zenét fogsz hallani", de nincsen valami kiemelkedő, vagy esetleg csak valami tipp?!
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Ramiz

Csak pokol oda és jó zenét fogsz találni. :D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Kuroi Tenshi

Most már lassan késő bármit is ajánlani, de ez tényleg olyan, hogy oda az ember beül, és hallgatja.
Ha nem jó, vagy nem az ő stílusa, amit éppen játszanak, akkor mást néz addig.
Tavaly (vagy tavalyelőtt?) nagyjából ezt csináltam, az idő fele-kétharmadát ott töltöttem.
Kéne valami rendesebb, nagyobb jazzfesztivál idehaza...

Raggie

Egyébként télleg igazatok van, mert elmentünk és csak úgy beültünk egy órácskára lazulni és irtó jó volt.

Meg még megnéztünk egy valami Jazzmania Big Band, vagy valami ilyesmi nevű együttest, mert az egyik volt osztálytársam zongorázott benne és az is jó volt... Jazz sátor RULEZ! :jee:
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Ramiz

Bobby McFerrin & Chick Corea koncert (1992)

Két ember, egy zongora, két mikrofon.
Befosás, hogy mit művelnek ezek...
Hát igaz:
ZENE = MÁGIA
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

nyest

én egyedül a freejazzre nem érzek erőt...
acid jazz meg alap hogy igen :D egy jamiroquai-t nem szeretni...Travelling Without Moving albumuk hihetetlen :]
mostanában Herbie Hancock - Future 2 Future dvd-t mp3at hallgatok ha reggel melózni megyek...

"kiskoromba bassgitározni akartam, de apum ceruzakészletet vett inkább nekem, spúr"
**** COMMODORE 64 BASIC V2 ****
64K RAM SYSTEM 38911 BASIC BYTES FREE
READY... ..
(?!)

Kuroi Tenshi

A freejazzben is vannak érdekes ötletek és megoldások.
Jamiroquaitól a Return of the Space Cowboy is kiváló  :lazza:
Még nem késő elkezdeni  :lazza:

nyest

Quote from: Kuroi Tenshi on 2006-10-01, 02:59:44
A freejazzben is vannak érdekes ötletek és megoldások.
Jamiroquaitól a Return of the Space Cowboy is kiváló  :lazza:
Még nem késő elkezdeni  :lazza:

tudomén, csak ritkán birom a freejazzt, kicsit olyan kaotikus jammelgetés nekem, amiben ha már van egy kis összhang örülök, hogy na most múlt el a hasogatás a fejemben...bár az AFX Analord korongoktól már semmi sem lehet akadály :]]
sőt ..

nyári estéken és télen bármikor, ezekben az időszakokban esik a legjobban a jazz, és annak bármely fajtája  :lazza:
**** COMMODORE 64 BASIC V2 ****
64K RAM SYSTEM 38911 BASIC BYTES FREE
READY... ..
(?!)

Bishop

#100
tudna valaki nekem olyan linket adni ahonnan solo jazzdob számokat lehet letölteni meg egyéb jazz számokat leginkább olyat amiben nincs ének csak mondjuk szaxofon,trombita dob ilyesmi?
ha így nincs akkor Ray Barretto számokat ha tud valaki
edit:Ray Barretto visszavonva,úgytűnik ő nem jazz-t játszik bár nem tudom nem ismerem csak most rákerestem és valami latin szerű számot adott ki,de bármi más jöhet

Ramiz

carf: hát ez baromi összeszedetlen és tág így... én azt ajánlom, egy Pandora-szerű netes rádióban írd be kulcsszónak, hogy "jazz", aztán amiket bead, azok közül írd fel azokat az előadókat, akiknek tetszett a zenéje, és t0rren1elj bőszen. :)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Bishop

hát kösz igazából azt kéne de gondoltam ez egyszerűbb,ami igazán érdekel az dobsolo az igaz jazzdobos féle meg hasonló jazz számok szöveg nélkül csak dal aféle 20-as évek jazz-e de bármi más jöhet vagy még a zongora is jó,de azt hiszem utána nézek majd
próbáltam és íyg dobta ki a Ray Barretto nevet de az nem jó számot nem sikerült letölteni de ő azt a kézzel ütős dobot használja

Raggie

Most, hogy alakulóban van a garázs-jazz-blues bandánk elérkezettnek láttam az időt, hogy beirjam ide. Leginkább Bebop számokat és klasszikus Blues nótákat gyakorolgatunk egyelőre, de majdcsak bővül a repertoár... (egyelőre örülünk ha ezek mennek :rolleyes: :D )

EDIT: ja, és persze Ramiz is tag! :D
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Ramiz

Quote from: Raggie on 2006-10-12, 02:00:10
Most, hogy alakulóban van a garázs-jazz-blues bandánk elérkezettnek láttam az időt, hogy beirjam ide. Leginkább Bebop számokat és klasszikus Blues nótákat gyakorolgatunk egyelőre, de majdcsak bővül a repertoár... (egyelőre örülünk ha ezek mennek :rolleyes: :D )

EDIT: ja, és persze Ramiz is tag! :D
Hát még kicsit korai... :)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Raggie

Nembaj. Egs kicsit feszítjük az érdeklődők idegeit! ;)
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Kairakuda




Fazék

#107
mostanában sokat hallgatok Mahavishnu Orchestra-t és beugrott, hogy még amit nagyon imádtam az a Weather Report volt. torrent-en körbenéztem, de össz-vissz 3 albumot találtam és azok közül is csak az egyiknek elfogadható a minősége. esetleg a mostanában meet-re járók közül nincs meg véletlenül vkinek audio cd-n pár albumuk? köszi :)
(de természetesen jó minőségű torrent ajánlatokat is elfogadok :D)

szerk: mégiscsak vszleg viszonylag jó minőségű a másik kettő is (számolások alapján 212 kbit a Black Market átlaga és 320 kbit-es a Heavy Weather album (nem emlékeztem hogy ilyen rövidek ezek az albumok). a Mysterious Traveller flac formátumban jön, azt hiszem azzal nem lesz gond :)) szóval az ezeken kívüli albumok érdekelnének :)

Kuroi Tenshi

Quote from: Kairakuda on 2006-11-03, 12:45:59
9:30 Collective
http://programok.jovohaza.hu/engine.aspx?page=showcontent&content=pillanatnyi_hirnev_11_11_06
Már láttam szigeten, tvben, de egyiket se néztem végig. Érdekes meg jó, de annyira nem.

Quote from: Fazék on 2006-11-06, 04:54:41
szóval az ezeken kívüli albumok érdekelnének :)
Azok pont megvannak nekem is...
na nézzük, mi van még:
A night passage (eredeti cd)
Weather Report (1982-es; flac)
asszem ennyi

Kairakuda

#109
Quote from: Kuroi Tenshi on 2006-11-12, 13:07:04
Már láttam szigeten, tvben, de egyiket se néztem végig. Érdekes meg jó, de annyira nem.

Pedig most rendesen odapirítottak, szerintem nagyon igényes modern elektroakusztikus jazzt játszanak (meg is vettem a lemezüket).
Mondjuk kissé elfogult vagyok, Nagy János, a billentyűs zenéje nagyon bejön, a formációk, amikben feltűnt (European Mantra, FSCO) eddig nem okoztak csalódást, sőt...



Kuroi Tenshi

Kapcsolódó meg nem is, de leginkább ide illik:

Meghalt James Brown :(

Moha

Csak egy rövid kérdést intéznék hozzátok:
Ki ismeri a Spyro Gyra vagy a 3rd Force nevű előadókat? Mostanában eléggé rákaptam erre a smooth jazz-ambient stílusú zenére. Olyannyira, hogy néha zavar, ha ének van benne. :)
Illetve még a Rippingtons is tetszik.
Nem is tudom... szóval bejön a jazz... asszem kezdek öregedni. :P

Shuhants

Quote from: Kuroi Tenshi on 2006-08-15, 02:17:27
Kéne valami rendesebb, nagyobb jazzfesztivál idehaza...

Akkor erről biztos nem hallotál még: http://www.lamantin.hu/hun/
Úgy tudom hogy ez egy elég színvonalas rendezvény. Sajnos még nem tudok tapasztalataimról beszámolni, valamilyen oknál fogva soha sem jutottam el egyikre sem... :ejj:

Fazék

valami Jacques Loussier Trio -szerű zenét tudnátok ajánlani? szóval zongora, kicsit klasszikus, kicsit jazz-es, kicsit jó  :szemuveges:

csak mert imádom a Satie: Gymnopédies Gnossiennes c. albumot tőlül, de már rongyosra hallgattam és ideje lenne "továbblépnem" :)

Ramiz

Valakit érdekel az Incognito és/vagy az Amon Tobin koncert? :)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Kuroi Tenshi

Quote from: Fazék on 2007-03-26, 02:01:22
valami Jacques Loussier Trio -szerű zenét tudnátok ajánlani? szóval zongora, kicsit klasszikus, kicsit jazz-es, kicsit jó  :szemuveges:
Még nem hallottam őket, de szerintem az Esbjörn Svenson Trio megér egy
belehallgatást. Szép zongora, (nem csak) kicsit kortárs jazz, és jó. Néha
kicsit fura. A strange place for snow van még csak meg, de már itt-ott
hallottam más számaikat is (pl a Dodge the dodo-nak is olyan egyszerű, de
szép és fülbemászó dallama van, volt is párszor a Mezzon, de nem tudom,
hogy melyik albumon van.)

Ramiz

Én mostanában a vadabb, disszonánsabb jazz-es zenéket keresem.

http://www.youtube.com/watch?v=RsCjj-MsBtc
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!