Main Menu

Elfen Lied

Started by Dragon, 2005-05-15, 12:33:42

Previous topic - Next topic

Értékeld az Elfen Lied-et:

(1) [Elégtelen!] Borzalmas volt, a mûfaj szégyene.
11 (6.3%)
(2) [Elégséges.] Azért nem a legrosszabb, de nem ajánlanám.
11 (6.3%)
(3) [Közepes.] Nem is értem miért ilyen szélsõségesek a vélemények róla.
15 (8.5%)
(4) [Jó.] Tetszett, de azért van ennél jobb is.
80 (45.5%)
(5) [Kitûnõ!] A legjobb, amit valaha láttam.
59 (33.5%)

Total Members Voted: 175

Necrid^

#60
Tud vki egy helyet ahonnan lehet le szedni az Elfen liedhoz DVD bortikot?!?! mert szét kerestem a netet és semmi..:( (cdcovers.cc-en sincs fen).
Sry For my Bad Hungarian. I'm Not Magyar!

Darkstar

小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Necrid^

Quote from: DarkstarItt  van egy.
Kösz fönök! :jee:
Sry For my Bad Hungarian. I'm Not Magyar!

Chronos


Darkstar

Quote from: Chronoshttp://www.manga.baka-updates.com/reviews.html?id=56

Véleményem még mindig ugyanaz...

CHRONOS

Ez már nem lehet véletlen.  :D
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

.Attila

Quote from: DarkstarEz már nem lehet véletlen.  :D
Egy moderátorral packázol :ejnye:

Darkstar

Quote from: BonciEgy moderátorral packázol :ejnye:

Én?  :confused:  Jobb lesz vigyázni.  :)
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Tyrael

Quote from: Chronoshttp://www.manga.baka-updates.com/reviews.html?id=56

Véleményem még mindig ugyanaz...

CHRONOS
Chronos Kite-rol mi a velemenyed?

Tyrael

anatole

Quote from: Chronoshttp://www.manga.baka-updates.com/reviews.html?id=56

Véleményem még mindig ugyanaz...

CHRONOS

ezt hívják úgy, hogy ízlések és pofonok. de mire akarsz utalni ezekkel a linkekkel? mert ha nekem személyes okom lenne, hogy gyûlöljem az EL-t, nem linkelgetném be rangos oldalak megalapozott, részletes pozitív kritikáját róla...

Darkstar

Egyébként az itteni poll-t nézegetve nekem úgy tûnik, hogy a többségnek itt a fórumon is tetszett.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Rin

#70
Quote from: DarkstarEgyébként az itteni poll-t nézegetve nekem úgy tûnik, hogy a többségnek itt a fórumon is tetszett.
Ahogy nekem is... :)
Szerintem az EL-t többféleképpen is lehet nézni: az egyik, mikor valaki a vér, vér és mégtöbb vééér meg meztelen csajok miatt nézi, és azt élvezi, a másik aki elvonatkoztat, illetve mögénéz ennek, és megpróbálja észrevenni, hogy ennek a sorozatnak is van mondanivalója (az emberi kegyetlenség és könyörtelenség). Sok újat már nem igazán tudnék írni. Ami meg a romantikát illeti szerintem van benne, de nem az a "túlnyálazós". Ráadásul van története is. Mindent összevetve én nagyon megszerettem, és az egyik kedvencem lett.
(de azzal mondjuk egyetértek, hogy a karakterek személyisége nincs jól kidolgozva)

Hoz_hun

Szerintem nagyon jó Anime. Egyik kedvencem. "Kicsit" brutális, de nagyon jó. Hogy miért? Nem tudom megmondani, mint ahogy nem tudom elmagyarázni miért tetszik a piros szín, vagy miért szeretem a rántott húst rizzsel. Mert jó és kész...  :jee:
"Harcolni a békéért olyan, mint dugni a szüzességért."

Tyrael

Quote from: Hoz_hunSzerintem nagyon jó Anime. Egyik kedvencem. "Kicsit" brutális, de nagyon jó. Hogy miért? Nem tudom megmondani, mint ahogy nem tudom elmagyarázni miért tetszik a piros szín, vagy miért szeretem a rántott húst rizzsel. Mert jó és kész...  :jee:
engem ezert a velemenyemert bannoltak egy masik magyar animes forumrol :9

Tyrael

Hoz_hun

Miért? Akkor most töröljem ki? Miért kell mindent megmagyarázni, nem értem. Ha valaki akarja fejtse ki a véleményét, gondolatait. De néha nem lehet eldönteni, hogy tulajdonképpen miért is tetszik vagy szereted jobban az egyik Animét a másiknál. ezt az animét nagyon szeretem, mertolyan érzéseket vált ki belõlem amit másik nem vagy nem úgy.
Lehet nyersen fogalmaztam. Ha ez valakit bánt attól elnézést kérek.
"Harcolni a békéért olyan, mint dugni a szüzességért."

Tyrael

Quote from: Hoz_hunMiért? Akkor most töröljem ki? Miért kell mindent megmagyarázni, nem értem. Ha valaki akarja fejtse ki a véleményét, gondolatait. De néha nem lehet eldönteni, hogy tulajdonképpen miért is tetszik vagy szereted jobban az egyik Animét a másiknál. ezt az animét nagyon szeretem, mertolyan érzéseket vált ki belõlem amit másik nem vagy nem úgy.
Lehet nyersen fogalmaztam. Ha ez valakit bánt attól elnézést kérek.
ne torold ki, ez csak egy anekdota volt a reszemrol
ezen a forumon kicsit toleransabbak az adminok/moderatorok

Tyrael

Necrid^

Quote from: Hoz_hunMiért? Akkor most töröljem ki? Miért kell mindent megmagyarázni, nem értem. Ha valaki akarja fejtse ki a véleményét, gondolatait. De néha nem lehet eldönteni, hogy tulajdonképpen miért is tetszik vagy szereted jobban az egyik Animét a másiknál. ezt az animét nagyon szeretem, mertolyan érzéseket vált ki belõlem amit másik nem vagy nem úgy.
Lehet nyersen fogalmaztam. Ha ez valakit bánt attól elnézést kérek.
moderátor függõ az egész de sztem itt nem fogják kitörõlni..elég komoly fejek a shiroi ill chronos.. :jee:
Sry For my Bad Hungarian. I'm Not Magyar!

.Attila

Quote from: anatoleezt hívják úgy, hogy ízlések és pofonok. de mire akarsz utalni ezekkel a linkekkel? mert ha nekem személyes okom lenne, hogy gyûlöljem az EL-t, nem linkelgetném be rangos oldalak megalapozott, részletes pozitív kritikáját róla...
Célja olyasmi lehet, hogy megmutassa, egy ilyen rossz anime-t hogy túl tudnak értékelni. Korábban is mutatott már ilyeneket.

Hoz_hun

Azt mondjuk, megértem, hogy sokaknak nem tetszik, mert néha gyomorforgatóan erõszakos. Most, hogy így elgondolkodtam azt hiszem tulajdon képpen az a kontraszt fogott meg benne, hogy az ártatlanság egyik szimbólumát, "az ártatlan kislányt", ötvözik a véres erõszakkal (és nem õ az áldozat). Vagy nem is tudom...
"Harcolni a békéért olyan, mint dugni a szüzességért."

anatole

Quote from: BonciCélja olyasmi lehet, hogy megmutassa, egy ilyen rossz anime-t hogy túl tudnak értékelni. Korábban is mutatott már ilyeneket.

és ki jelentette ki ex catedra, hogy rossz? :p
érted, ha ez egy az EL gyalázására létrehozott topic lenne, akkor érteném, hogy bemutatjuk a másik oldal hülyéit. így leginkább csak feszültség keltésére alkalmas....

.Attila

Quote from: anatoleés ki jelentette ki ex catedra, hogy rossz? :p
érted, ha ez egy az EL gyalázására létrehozott topic lenne, akkor érteném, hogy bemutatjuk a másik oldal hülyéit. így leginkább csak feszültség keltésére alkalmas....
Korábbi postokban, nem ebben a topicban, Chronos és Blimp is már-már minõsíthetetlennek értékelte ezt az anime-t. Én még nem láttam, és nem is fogom egy ideig, vannak "bevált" anime-k, azokat inkább részesítem elõnyben.

Chronos

Quote from: BonciCélja olyasmi lehet, hogy megmutassa, egy ilyen rossz anime-t hogy túl tudnak értékelni. Korábban is mutatott már ilyeneket.
Van egy nyertesünk...:)

De nem csak ezért...
Azért, mert már 2 hete (nem biztos) semmi leírást nem postolt senki, pedig ti is láthatjátok, hogy több mint 30 emberbõl kb. 10 ember magyarázta meg összesen...
Én még máig is várom Blimp leírását, és a többiekét is...

Bannolva nem lesz senki és törölni sem fogok, mert attól még hogy nekem nem tetszett, nincs jogom mások véleményét törölni, bannolni meg fõleg nem...

Tessék nyugodtan tovább postolni, a postom célja a topic felélesztése volt, és mint látjátok sikerült... :)

Várom a leírásokat továbbra is...

CHRONOS

Ramiz

Quote from: anatoleezt hívják úgy, hogy ízlések és pofonok. de mire akarsz utalni ezekkel a linkekkel? mert ha nekem személyes okom lenne, hogy gyûlöljem az EL-t, nem linkelgetném be rangos oldalak megalapozott, részletes pozitív kritikáját róla...
De, hogyha még mindig lázítónak és röhejesnek tartja, hogy nagy, "rangos" oldalak így föléértékelik (5/5 mindenre!!! :lol: ).
Amúgy én is írtam elemzést asszem. :)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

anatole

csak érted, mi sem mutogatunk ujjal rá és lolozzuk le azt, akinek nem tetszik. ez így lenne korrekt imho.

Fenrir

Quote from: anatolecsak érted, mi sem mutogatunk ujjal rá és lolozzuk le azt, akinek nem tetszik. ez így lenne korrekt imho.
Szerintem ez a thread korrekt. Itt nyogodtan szidhatod és istenítheted is (már a szalonképesség homályos határain belül) nem fog senki a sarokba állítani.
 Hoz_Hun-nal egyetértek hogy nem lehet mindent megindokolni miért jó-vagy rossz. Mindenkinek a saját egyéni ügye hogy szereti-e vagy rühelli.
Mellesleg én is írtam róla elemzést.
For those who seek perfection there can be no rest in this side of the grave.

Fazék

Quote from: anatolecsak érted, mi sem mutogatunk ujjal rá és lolozzuk le azt, akinek nem tetszik. ez így lenne korrekt imho.
Ma is betalicskázok 1 köbméter homokot a tegnapi 2 után (ami miatt most ugyan mozdulni is alig tudok) és ha lesz idõm a japán fogalmazásírás mellett, akkor most már akár befejezetlenül is, de egyszer átnézve, bepost-olom ide rövid összefoglalómat, hogy nekem miért nem tetszett, csak hogy újra feléledhessen a topic.

De addig is vegyük a sztetek "kb reálisnak tekinthetõ" értékeléseket, ötöst kb csak 2-3x annyi ember adott rá, mint 3-ast, ellenben négyest 2x-annyian adtak rá! Már csak ez alapján is látszik, hogy abszolút nem olyan tökéletes ez a sorozat, ami indokolná, hogy ennyi oldalon ilyen irreálisan értelmetlenül mindenre max pontszámot kapjon... Akik review-t írnak, igazán lehetnének kicsit következetesebbek és az osztályozásos rendszer pont nem erre való, hogy mindent ami tetszik max pontszámmal illetünk, ehelyett elég lenne akkor már egy "k*rvajó" vagy mittomén kifejezés, de 10/10 mindenre... pfff

Fenrir

Quote from: BlimpMa is betalicskázok 1 köbméter homokot a tegnapi 2 után (ami miatt most ugyan mozdulni is alig tudok) és ha lesz idõm a japán fogalmazásírás mellett, akkor most már akár befejezetlenül is, de egyszer átnézve, bepost-olom ide rövid összefoglalómat, hogy nekem miért nem tetszett, csak hogy újra feléledhessen a topic.
Remek ötlet!

Quote from: BlimpDe addig is vegyük a sztetek "kb reálisnak tekinthetõ" értékeléseket, ötöst kb csak 2-3x annyi ember adott rá, mint 3-ast, ellenben négyest 2x-annyian adtak rá! Már csak ez alapján is látszik, hogy abszolút nem olyan tökéletes ez a sorozat, ami indokolná, hogy ennyi oldalon ilyen irreálisan értelmetlenül mindenre max pontszámot kapjon... Akik review-t írnak, igazán lehetnének kicsit következetesebbek és az osztályozásos rendszer pont nem erre való, hogy mindent ami tetszik max pontszámmal illetünk, ehelyett elég lenne akkor már egy "k*rvajó" vagy mittomén kifejezés, de 10/10 mindenre... pfff
Nem hinném hogy 38 ember szavazgatása reprezentatív felmérés lenne.
És én meg is indokoltam, miért adtam rá 5 pontot
For those who seek perfection there can be no rest in this side of the grave.

Ramiz

Quote from: anatolecsak érted, mi sem mutogatunk ujjal rá és lolozzuk le azt, akinek nem tetszik. ez így lenne korrekt imho.
Úgy érzem, lehet, hogy tévesen, hogy ez provokáció, ezért a biztonság kedvéért csak annyit mondok: én azt :lol: -oztam le, hogy mindenre 5/5-öt kapott a sorozat, nem azokat, akiknek tetszik.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Fazék

kb 4-5 alkalommal írogattam pár + mondatot ehhez az akármihez, nevezzük így hirtelenjében "értékelésnek". Bocsánat, de se átírni, se hozzáfûzni egyelõre nem nagyon tudok, mert most már tényleg a japánnal kéne foglalkoznom, csak vmi átkozott lustaságom inkább a fórumra küldözget, meg arra sarkall, hogy nézzek meg még egy újabb Jóbarátok részt :rolleyes: Anyway... nézzétek el a szöveg össze-visszaságát, illetve szándékomban állt, minnél inkább megsemmisítõ értékelést írni, de sajnos ez nagyon sok irányból támadható lett, mindegy, most ennyire tellett, legalább újraindulhatnak az érvelések pro és kontra :)


kb az 8. résztõl "megjelenés" pillanatában néztem a sorozatot, vagyis elsõk között voltam, akik végignézték, csak azért mondom, hogy nehogy azzal jöjjön valaki, hogy biztos úgy ültem le elé, hogy ez most sz*r lesz...

Kicsit felhasználom White Seed, nekem PM-ben írt Elfen Lied kritikáját, mert erre már megírtam a válasz egy részét vagy két hónapja, csak nem fejeztem be és nem küldtem el...
Természetesen pár külföldi oldalon talált kritikát is felhasználtam írásom során, elvégre lassan 1 éve már hogy láttam a sorozatot, nem emlékezhetek mindenre magamtól...

kezdjük az idézgetéssel:
Quote from: White SeeDAzért annyira nem rosz az Elfen Lied.
Szvsz tökéletesen bemutatja az emberek árnyoldalát, a gyûlöletet, és a bosszút.
Mit mutat be rajta tökéletesen? Azt hogy van? Mert bõvebben ám nem nagyon fejti ki szerintem...
Quote from: White SeeDAz más kérdés, hogy sokan nem akarnak tudomást venni ezekrõl a dolgokról. Pl, kisérletezésekrõl, arról, hogy egyes szülõk megerõszakolják a lányukat stb...
Dehogynem tudok ezekrõl a dolgokról! Pont ezért néztem tovább a sorozatot, reménykedve, hogy nem csak a vér, meztelenség és felületes témaérintések lesznek benne, hanem komolyabban is fog foglalkozni a fajgyûlölettel, a kísérletekkel! De nem tette, csak kihasználta a lehetõséget, hogy szélsõséges módon megöljenek nagyjából mindenkit a sorozatban. Ez minden csak nem életszerû (direkt nem a valóságos szót használtam, mert van különbség).
Quote from: White SeeDA legnagyobb gonosz abban az animeban maga az ember volt, és én tök jogos reakciónak tartottam, amit Nyu tett. Maybe én is ezt tettem volna.
sõt, biztos hogy ezt tettem volna.
Mit? Lemészárolni mindenkit? Csak azért, mert pár buta kölyök ba*zogatta a suliban a szarvai miatt? Ezért kinyírni mindenkit? Ez teljesen olyan, mintha egy szellemileg gyenge embert igazolnánk tettében és helyesnek tartanánk, hogy kinyírta teljes családját, csak azért mert az õ szellemi képességei és élete során szerzett tapasztalatai alapján ezt látta helyesnek... Persze most elõjöhetnénk, hogy kollektív moralitás szinten általában a többség, vagy a felsõ vezetés a meghatározó csoport, de vélhetõen amennyiben ilyen tagokból álló meghatározó csoport egyáltalán létrejöhetne, se lenne sokáig életképes :haha: Persze, ha azzal jöttök elõ, hogy "fujj emberiség, mindenki haljon meg - persze kivétel anyu, apu és barátok, mert õket már annyira megszoktam, de a Pista az egy bunkó, annak a pusztulás és pokolban senyvedés a sorsa" akkor ilyen remek érv ellen nem tudok mivel jönni, de remélem senki sem tart ilyen szinten...
 
Quote from: FlaserAz anime erénye, hogy egy archaikus hübrisz elemet dolgoz fel.
Szégyenszemre hirtelen fogalmam se volt, mi fán terem a hübrisz, hát picit utánaolvastam. De továbbra se teljesen tiszta mi olyan "hübriszi" ebben az anime-ben... Jó van benne módosult emberi lény, aki mértéktelenül gyilkol, ez tekinthetõ olyan elemnek, ami ellen már kell valami megtorló intézkedés, mely már túllép egy határt. Talán még hübriszi elem az (szerintem) indokolatlan mennyiségû vér is a sorozatban. Viszont, hogy ezek a hübriszi elemek mitõl tennének jóvá egy anime-t, ilyen megvalósítási színvonalon, továbbra se igazán értem...
Quote from: FlaserIgázából abszolút nem romantikus, ugyan néha a környezet erre engedne következtetni(gyerekek tüzijátékot néznek, vacsora kettesben), de a fõszereplõk múltja végig rányomja bélyegét minden tettükre; s ez a feszültség tönkreteszi a románcot.
Szóval azt mondod, hogy megtévesztõ lehet, amikor egy egyértelmûen romantikusnak kikiáltott jelenet, tulajdonképpen nem is az? Öööö...
Quote from: FlaserAz elsõ hentelõs jelenet tényleg a leghosszabb, de szükséges; hogy már az elsõ pillanattól gyilkosonak tekintsük a diclonusokat; különösen, hogy milyen könnyû lenne a késõbbiek kapcsán pusztán mint áldozat tekinteni rájuk.
(Titkos téved egy dologban, s ez késõbb egyértelmûvé teszi, hogy miért tett úgy a lány ahogy amikor kiszabadul.)
A késõbbi összecsapások rövidek és inkább a karakterek összemérésének eszközei.

A kezdeti kedvesség mögül végül kiszüremlik egy klasszikus bûn és bünhõdés motívum, de meg kell dolgozni érte. A kezdetben szimpatikus karakterek egyoldalúnak és tulontúl is önzõnek bizonyulnak, s az eleinte "rosszfiúnak" ill. antipatikusnak tartott alakokról is kiderül, hogy emberek érzésekkel és döntésekkel aminek iszonyú ára van.
Az apránként összeálló kép tragédiát tár elénk, a befejezés ugyanakkor magában hordja a reményt, s okkal él bennünk a katarzis.

Ha jól sejtem az emberek 90%-a nem azért szereti ezt az anime-t, amit leírtál. Egyiküktõl sem hallottam még hasonló színvonalú fejtegetést. Érdekes szemszögbõl tekintesz a sorozatra, csak furcsa számomra, hogy miért nem zavart a hihetetlenül felszínes bemutatása ezen témáknak? Nagyon belemagyarázás érzésem volt a fejtegetésednél... Miért nem zavart a sok bugyuta, idióta szereplõ az õ egysíkú szellemiségükkel és totálisan irreális személyiségeikkel? Végülis valamilyen véletlen folytán elõfordulhatott, hogy csupa ilyen buta ember kerül bele egy történetbe (anime-be), de ettõl még a nézõnek joga van az esetlegesen ténylegesen létezõ a sok vér mögött szted létezõ, szerintem jól elrejtett (mondhatni láthatatlan) mondanivalót figyelmen kívül hagyva, szemétnek nyílvánítani, azt ami ténylegesen az...

logikai buktatókról már ne is beszéljünk...
A fegyveres õrizetét a diclonius-oknak azt hiszem már kitárgyalták páran itt az oldalon, továbbra se sikerült meggyõznötök, hogy logikus lett volna az õrség. Persze ha éppen védeni akarnám a sorozatot, akkor jöhetnék azzal, hogy ezzel is az életszerûségre törekedtek, miszerint nem volt elég pénzük a dologra, olyan embernek fizettek a biztonság megtervezéséért, aki csak épphogy értett hozzá és szinte csak a pénzt nyúlta le, vagyis csak mint a valóságban :haha: de kétlem hogy ezzel a szándékkal csinálták ilyenre a dolgokat az anime készítõi... :rolleyes:


Ugyebár felhívják sokan a figyelmet, hogy mennyire véres undorító a sorozat. Egyetlen apró észrevételem lenne ezt illetõen... Szinte bármilyen sorozat túllépi megvalósítási szinten... Vér rengeteg van, testrészek repülnek, de semmi valósághûségre törekvés nincs ezekben a jelenetekben. A csonkolások során ezek a diclonius-kezek úgy néz ki lézer-szerûként mûködnek, hibátlanul egyenes felületet vágnak és a belsõ szervek is megállják hogy kitolakodjanak az immár újabb testnyíláson... Szóval aki attól fél, hogy nem bírná a sorozatot, és csak ezért nem nézi meg, az megnyugodhat. Mondhatni csupán jelképesen vagdalóznak benne, semmi valósághûségre törekvés nincs benne, amitõl egy Ninja Scroll-t, vagy Kenshin OVA-t végignézõ ember különösebben rosszul lenne. (A megbotránkozás és értetlenség a vér- és erõszakmennyiség miatt persze elõfordulhat, de ez már más tészta..) Nem attól naturalista valami, hogy sok vér fröcsög benne... Szóval amikor sokan azzal véditek a sorozatot, hogy "ááá ti nem bírjátok egyszerûen a vért, és bla-bla", akkor gondoljátok át, hogy ezek az emberek már láttak ennél talán véresebb anime-t is, csak ott a történet szerves része volt a dolog, itt mint "hübriszi" elem csak túlzásként van jelen. és az ember egy idõ után megunja. Inkább költhettek volna a sok piros festék helyett a szereplõk személyiségét kidolgozó alkotók megfizetésére :haha:


Idézet egy értékelésbõl:

If you want gore watch Texhnolyze, if you want nude kids mutelated watch hentai.
kb ennyit jelent:
Ha vért akarsz nézz Texhnolyze-t, ha megcsonkított meztelen gyerekeket, akkor nézz hentai-t.
Hát igen, ebben a sorozatban bõven lehet mindkét elemmel találkozni. Aki ismét a naturalizmussal jön, az elõbb nézzen utána mit jelent ez a szó...

Jellemfejlõdés: nil. Max Lucy és Nana részérõl figyelhetõ meg valamelyest. A többi karakter ugyanolyan felbukkanásának pillanatától kezdõdõen. Ugyanolyan, egydimenziós szereplõk, mindenféle életszerûséget nélkülözõ cselekedetekkel megfejelve. Ezzel vajon arra akartak utalni, hogy az emberek nem képesek változni? Nem hiszem. Egyszerû a magyarázat: Ezen két diclonius szinte csak fejlõdni tudott, abból az elszigetelt világból kiszabadulva, ahol utóbbi jópár évüket eltöltötték... Az akár csak részlegesen is hiteles emberábrázolást pedig még nem sikerült megtanulniuk szegény készítõknek...

És kb ennyi lenne, eredeti tervem szerint minimum 3x ennyit és sokkal átgondoltabban, szebben akartam leírni a sorozatról, de nem jött össze. Tudom hogy ez minden csak nem az "átgondolt szétcincálása a sorozatnak" amit ígértem, de se idõm se kedvem nem volt ezzel szenvedni. Ez azt anime-t egyszerûen szenvedés volt végignézni kb az 5-6. résztõl. Mindvégig volt bennem egy halvány remény, hogy talán sikerül valami igazán egyedit elõkapniuk, de nem. Bosszú, értelmetlenség, gagyi meseszerû szerelmi szál és dögunalom egysíkú szereplõk jellemzik ezt a sorozatot.

Röviden:

Animation: 8 (bár inkább 7, ha a csonkolások, satöbbi "gyerekes" megvalósítását figyelembe vesszük)
Sound: 8 - ezzel nem emlékszem, hogy különösebb bajom lett volna, bár kicsit túlságosan hatásvadásznak érzem az opening-et
Story: 3 - semmit nem hoznak ki belõle a végére se, azt hiszem a Sprite-nak volt az a csigás(?) reklámja, az ugrott be az átgondoltságáról...
Character: 2 - rég láttam ennyire semmilyen, aranyosra elkészített figurákat. szinte minden egyes mondat végighallgatása, mely elhagyta szájukat, mintha ólmot öntöttek volna a fülembe szenvedés szintjén volt... kb 10 mondattal elõre lehetett mondani simán a zseniális párbeszédeket...
Value: 2 - nincs, talán annyi, hogy tudja az ember, hogy milyen egy igazán jól sikerült fan-service sorozat, ami tényleg (el)vakító hatású...
Enjoyment: 2 - uh hát talán még az elején volt egy kevés

Átlag: 4

Súlyozott átlag: 3 (mivel nálam pont az utolsó 4 érték számít kb 2x-esen)

még rengeteg mindent akartam írni, de most ennyi fért bele.

jajj még egy eszembe jutott közben:

az az elmebeteg katona, aki a drága fõszereplõt akarja kinyiffantani. Ki a franc az a fazon? Mit keres ebben az anime-ben, azon kívül, hogy öncélú, buta brutalitás mintapéldája legyen?! Semmit se tudunk róla, pusztán mint sokkoló elem van a sorozatban, totálisan értelmetlen! egyszerû töltelék.

pár napig nem szeretnék több idõt pocsékolni...  elnézést szentelni ennek a sorozatnak, de addig jöhetnek a kontrázó válaszok.


hátha ezekben olyat is írtam, amit most hirtelen kihagytam, szóval pár korábbi hozzászólásom az Elfen Lied-del kapcsolatban:
elsõ
második
harmadik
negyedik
illetve még becopy-zom ide a Hardwired-re októberben írt idõben rövid különbséggel az elsõ pár rész megtekintése után megírt 3 egymás utáni kommentemet:
QuoteElfen lied
hát igen, én is elkezdtem, (11/13 rész létezik eddig sub-olva), de figyelem! a sorozat Alapvetõen Beteg! (sztem guro galériákban sok kép elõfordul belõle...) szóval aki az ilyen jelzõvel illetett anime-ket nem szereti, az javaslom kerülje nagyívben... nagyon nagy ívben.
de aki bírja az ilyet, annak egy üde színfolt (vörös) lehet az életében (már ha eltekint a bugyuta történettõl, klisés idióta szereplõktõl, stb, stb). de tényleg csak olyan nézze, aki kíváncsi meddig lehet elmenni animált erõszak szinten (de azt hozzá kell tenni, hogy csak brutalitás, és túlzott/fölösleges/beteg nudity van benne, szex/erõszak egyéb undormányok nem). igazából senkinek sem ajánlom a sorozatot, csak az olyanoknak, akik képesek voltak megnézni Roshii oldalán a legbetegebbnek kikiáltott mangát (most nem jut eszembe a címe, sorry), csak azért, mert annak lett kikiáltva... (pl én megnéztem...)
QuoteElfen lied-hoz kiegészítés:
természetesen azért nézem, mert valamilyen szinten azért tetszik (ezt fölösleges is lenne tagadnom), de értéke, mint anime nem sok van. megnéztem, hogy egyes oldalakon milyen nézõi értékelést kapott, és röhejesnek találom, hogy szinte mindenki 9-10-eket adott rá, és nem hiszem el, hogy képesek ezt jó anime-nek nevezni, és igazi gyöngyszemnek tekinteni... azt hittem idõvel csökken az értékelése, de sajnos nem... lassan létrejöhetne egy olyan anime-oldal, ami olyan színvonalas rating-számoló rendszerrel rendelkik, mint az imdb... az már talán mérvadó lenne. de így hogy a sok idióta följelentkezik, és all10-et ad egy sorozatra 'húvazzezeddigalegjobbamitláttampedigezazelsõ!' felkiáltással, már szinte semmit nem érnek a rating-es oldalak...
Quotea múltkor talán egy kicsit túlzásba vittem az Elfen Lied-el kapcsolatban, szóval egyszerûen ez az az anime, ami miatt hisz az átlagember a Frei-nek, hogy az anime-k mind csak az erõszakról és a szexrõl szólnak és bekénnnetítani az összeset...

tudom hogy vannak ezekben sértõ hozzászólások a rajongókra vonatkozólag, de nem tartottam volna hitelesnek ezek kivágását és a szöveg átszerkesztését, inkább vegyétek figyelembe, hogy tényleg nehezen tudom megérteni a mindenre 10-est adó embereket, és néha elszalad velem a ló. gomen. :)

Fazék

Most átolvasva kicsit olyanra sikerült, mint mikor Ince a kezdõ barbár harcos elõadja a könyvbõl betanult harci mozdulatsort, tönkretéve a berendezést, miközben az ellenfél értetlen ábrázattal továbbra is sértetlenül bámulja :haha: de sebaj, ínség idején talán ez is megteszi :D

anatole

ez korrekt  :jee:
pár észrevétel :
Quote from: BlimpMit mutat be rajta tökéletesen? Azt hogy van? Mert bõvebben ám nem nagyon fejti ki szerintem...

miért, mit kéne még csinálnia vele azon kívül h bemutatja? (így egy óra felé nem értem... mármint, kerekedik belõle szép történet meg minden, magával az erõszakkal mit kéne még csinálnia?)

Quote from: BlimpMit? Lemészárolni mindenkit? Csak azért, mert pár buta kölyök ba*zogatta a suliban a szarvai miatt? Ezért kinyírni mindenkit? Ez teljesen olyan, mintha egy szellemileg gyenge embert igazolnánk tettében és helyesnek tartanánk, hogy kinyírta teljes családját, csak azért mert az õ szellemi képességei és élete során szerzett tapasztalatai alapján ezt látta helyesnek... Persze most elõjöhetnénk, hogy kollektív moralitás szinten általában a többség, vagy a felsõ vezetés a meghatározó csoport, de vélhetõen amennyiben ilyen tagokból álló meghatározó csoport egyáltalán létrejöhetne, se lenne sokáig életképes :haha: Persze, ha azzal jöttök elõ, hogy "fujj emberiség, mindenki haljon meg - persze kivétel anyu, apu és barátok, mert õket már annyira megszoktam, de a Pista az egy bunkó, annak a pusztulás és pokolban senyvedés a sorsa" akkor ilyen remek érv ellen nem tudok mivel jönni, de remélem senki sem tart ilyen szinten...

õõõ, nem. Lucynál 2 fontos különbség van: amikor mindezt megtapasztalja, gyerek; és nem ember, hanem diclonius. egy ember nem jutna ilyen következtetésre, hogy na most akkor az ember rossz, egy diclonius gyerek simán. mivel nem tartozik közösségbe az emberekkel, ugye.  

Quote from: BlimpHa jól sejtem az emberek 90%-a nem azért szereti ezt az anime-t, amit leírtál. Egyiküktõl sem hallottam még hasonló színvonalú fejtegetést.

hiba ez alapján akármilyen következtetést levonni, mint azt fentebb említettem.

Quote from: BlimpÉrdekes szemszögbõl tekintesz a sorozatra, csak furcsa számomra, hogy miért nem zavart a hihetetlenül felszínes bemutatása ezen témáknak? Nagyon belemagyarázás érzésem volt a fejtegetésednél... Miért nem zavart a sok bugyuta, idióta szereplõ az õ egysíkú szellemiségükkel és totálisan irreális személyiségeikkel? Végülis valamilyen véletlen folytán elõfordulhatott, hogy csupa ilyen buta ember kerül bele egy történetbe (anime-be), de ettõl még a nézõnek joga van az esetlegesen ténylegesen létezõ a sok vér mögött szted létezõ, szerintem jól elrejtett (mondhatni láthatatlan) mondanivalót figyelmen kívül hagyva, szemétnek nyílvánítani, azt ami ténylegesen az...

a szereplõk bugyuta, idióta mivolta olyan dolog, amit sokan szeretnek emlegetni, mégsem magyarázza meg senki, mire gondol. ennyi erõvel minden szereplõrõl minden történetben el lehet mondani, hogy idióta, mert te nem azt csináltad volna a helyében, nem úgy viselkedtél volna, vagy valami más miatt nem tetszett a reakciója...
és van jogod figyelmen kívül hagyni a mondanivalót. hogy az jó lesz-e neked, más kérdés. :)

Quote from: BlimpUgyebár felhívják sokan a figyelmet, hogy mennyire véres undorító a sorozat. Egyetlen apró észrevételem lenne ezt illetõen... Szinte bármilyen sorozat túllépi megvalósítási szinten... Vér rengeteg van, testrészek repülnek, de semmi valósághûségre törekvés nincs ezekben a jelenetekben. A csonkolások során ezek a diclonius-kezek úgy néz ki lézer-szerûként mûködnek, hibátlanul egyenes felületet vágnak és a belsõ szervek is megállják hogy kitolakodjanak az immár újabb testnyíláson... Szóval aki attól fél, hogy nem bírná a sorozatot, és csak ezért nem nézi meg, az megnyugodhat. Mondhatni csupán jelképesen vagdalóznak benne, semmi valósághûségre törekvés nincs benne, amitõl egy Ninja Scroll-t, vagy Kenshin OVA-t végignézõ ember különösebben rosszul lenne. (A megbotránkozás és értetlenség a vér- és erõszakmennyiség miatt persze elõfordulhat, de ez már más tészta..) Nem attól naturalista valami, hogy sok vér fröcsög benne... Szóval amikor sokan azzal véditek a sorozatot, hogy "ááá ti nem bírjátok egyszerûen a vért, és bla-bla", akkor gondoljátok át, hogy ezek az emberek már láttak ennél talán véresebb anime-t is, csak ott a történet szerves része volt a dolog, itt mint "hübriszi" elem csak túlzásként van jelen. és az ember egy idõ után megunja. Inkább költhettek volna a sok piros festék helyett a szereplõk személyiségét kidolgozó alkotók megfizetésére :haha:
igen, valóban nem realisztikus. ahogy maga az anime stílus sem. ugorgyunk.

Quote from: BlimpAki ismét a naturalizmussal jön, az elõbb nézzen utána mit jelent ez a szó...
pedig az. érdekelne, hogy szerinted miért nem az, mert a "nézz utána" nemsok mindenre jó... és itt persze fontos, h mindenki értse: nem azért naturalista, mert fröcsög a vér, hanem sok minden egyéb miatt, amibe az is beletartozik, hogy ahol végtag szakad, ott vér van. de beletartozik például Nyuu teljes szemérmetlensége a fürdõs jeleneteknél, amiknél lehet fintorogni, hogy fanservice, de ettõl teljesen logikus és odaillõ jelenetek maradnak.

mindenesetre örülök, hogy hosszú idõ után született egy olyan negatív véleménynek hangot adó post, aminek értelme is van, nem is kevés... nekem még így félig összeszedve is tetszett :)