Main Menu

Elfen Lied

Started by Dragon, 2005-05-15, 12:33:42

Previous topic - Next topic

Értékeld az Elfen Lied-et:

(1) [Elégtelen!] Borzalmas volt, a mûfaj szégyene.
11 (6.3%)
(2) [Elégséges.] Azért nem a legrosszabb, de nem ajánlanám.
11 (6.3%)
(3) [Közepes.] Nem is értem miért ilyen szélsõségesek a vélemények róla.
15 (8.5%)
(4) [Jó.] Tetszett, de azért van ennél jobb is.
80 (45.5%)
(5) [Kitûnõ!] A legjobb, amit valaha láttam.
59 (33.5%)

Total Members Voted: 175

Groven

Quote from: blarkeszerintem nem egészen szerencsés párhuzamokat vonni a dicloniusok és az állatvilág között ilyen mélységekben :p az egy dolog, hogy van pár átfedés, de csak bizonyos fokig imo.

Nyugi-nyugi, mester! Ezzel csak a leírás stílusára és a kifejtés módjára akartam hasonlatot írni.:)

Lt. Simoan Blarke

Quote from: GrovenNyugi-nyugi, mester! Ezzel csak a leírás stílusára és a kifejtés módjára akartam hasonlatot írni.:)
nem (csak) neked szólt :)

Lythis: igen. de az egész alien-univerzumban az volt az elsõ, nem idegentestbõl lenyomott kisporonty-kikeltetés. és az is behalt.
Member: az alien típusa attól függ, hogy mibõl kelt ki. ennyi... pl. a praetorian asszem kutyából van.

Quote from: MemberA történetben valóban megemlítik, hogy 3 évesen lesznek gyilkosok. Szerintem ez attól függ, hogy mikor engednek annak a második léleknek vagy minek, ami bennük lakozik (ergo mikor lesz tele a hócipõjük az emberekkel).
elég erõteljesen. de mondjuk benne volt az animében is, ahogy a vektorokról álmodott, és tenyérlenyomatos lett a szoba...
Quote from: MemberA cégrõl csak annyit, hogy a papa az emberiség végét várja és Lucybõl akarja kinyerni a tökéletes vírust, úgyhogy bennük is meg lehet bízni (mint napjainkban, lásd Microsoft).
ez most irónia akart lenni, ugye? :rolleyes: egyébként ezt mondtam - az az egész szervezet világtékóvert akar... tehát nem biztos, hogy az alkalmazottainak a teljes igazat mondja meg.
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Member

Quote from: blarkepl. a praetorian asszem kutyából van.
Addig oké, hogy a Preadalien Predatorból, de ez... És a Runner? :D

Lt. Simoan Blarke

Quote from: MemberAddig oké, hogy a Preadalien Predatorból, de ez... És a Runner? :D
gyalogkakukkból vaze. ne offoljunk mán :D

egyébként tud valaki jó EL art-oldalt? pl. gifeket kerestem agyba-fõbe, de nem találtam se altával, se yahooval, se guglival...
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Member

Itt vannak gifek:
http://www.gportal.hu/portal/pspanime/
Tanács: De ne felejtsd el a Trigun introzenét a háttérbõl lekapcsolni.

Lythis

Quote from: blarkeLythis: igen. de az egész alien-univerzumban az volt az elsõ, nem idegentestbõl lenyomott kisporonty-kikeltetés. és az is behalt.
.
1. ez hogy a vérbe jön ide már bocs?
2. nem mondoood? most aztán annyira újat mondtál, hogy azóta keresem az állam. Behalt, mert megölték.
 Off vége.

 Vektorokról álmodós részt is asszem kitárgyaltuk korábban, és nem értem, hogy ez hogy jön ahhoz, hogy elegük lesz az emberekbõl...

Õõõõ... Member: ha ki akarnák nyerni a vírust azt imho már megtehették volna. Szerintem azt akarták elérni, hogy lebabázzon, nem? Mondjuk ez sem tiszta, mert akkor lett volna már idejük megoldani ezt is...

Member

Quote from: LythisÕõõõ... Member: ha ki akarnák nyerni a vírust azt imho már megtehették volna. Szerintem azt akarták elérni, hogy lebabázzon, nem? Mondjuk ez sem tiszta, mert akkor lett volna már idejük megoldani ezt is...
Egy ilyen érzésem nekem is volt, de megcáfolható verziót nem dobnék a nép arcába. Viszont ha Kakuzawa is magának akarta, lehet, hogy az igi is erre készült titokban.

Lt. Simoan Blarke

Quote from: Lythis1. ez hogy a vérbe jön ide már bocs?
mert neked honnan jött a teszemazagyam? :rolleyes:
Quote from: Lythis2. nem mondoood? most aztán annyira újat mondtál, hogy azóta keresem az állam. Behalt, mert megölték.
erre csak nc :D

Quote from: LythisVektorokról álmodós részt is asszem kitárgyaltuk korábban, és nem értem, hogy ez hogy jön ahhoz, hogy elegük lesz az emberekbõl...
csak arra akartam rávilágítani vele, hogy eredendõen dicloniusok mentálisan is...

Quote from: LythisÕõõõ... Member: ha ki akarnák nyerni a vírust azt imho már megtehették volna. Szerintem azt akarták elérni, hogy lebabázzon, nem? Mondjuk ez sem tiszta, mert akkor lett volna már idejük megoldani ezt is...
inkább arra lettek volna kíváncsiak, hogy Lucy mitõl szaporodóképes. de mondjuk nem vagyok benne biztos, hogy meg tudták volna oldani a lebabázást :D
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Lythis

Az arra jött, hogy megölte a királynõt Sherlock! Az hogy onnan miért kellett továbbvinni hihhetetlenül köztudott infókkal azt nem értettem, de ezekszerint te sem.

 Mitõl szaporodóképes, há vazz, nemár, hogy nem vehettek volna tõle x év alatt elég mintát...

Member

Quote from: blarkeinkább arra lettek volna kíváncsiak, hogy Lucy mitõl szaporodóképes. de mondjuk nem vagyok benne biztos, hogy meg tudták volna oldani a lebabázást :D
Lehet, hogy azért ölt meg annyi embert, mert megjött neki? :rolleyes:

Zanador

Azzal, hogy a dicloniusoknak két lelke van, még mindig nem értek egyet.. Nincsen jobban kettõ nekik, mint bármelyik embernek a valóságban. (ha tévedek szóljatok nekem, aztán a mentõknek)  Ebbõl következõen a "gyilkolási öszön" szöveget se hiszem el, egész egyszerûen, akinek esélye van rá, az tényleg kinyira azt reflexbõl, aki ráereszt két tárat géppuskából...
Following the tracks of an angel.
Csak az életét hosszabbitja meg az aki ébren tölti az éjszakáit.
A pohár lehet félig tele, de a tár mindig félig üres...

Lt. Simoan Blarke

Quote from: LythisAz arra jött, hogy megölte a királynõt Sherlock! Az hogy onnan miért kellett továbbvinni hihhetetlenül köztudott infókkal azt nem értettem, de ezekszerint te sem.
elbeszéltünk egymás mellett... :D
Quote from: LythisMitõl szaporodóképes, há vazz, nemár, hogy nem vehettek volna tõle x év alatt elég mintát...
hát pedig a vírust se tudták izolálni, pedig a fickó megmondta: "You don't understand it, do you? I don't need the antidote. It's the virus that i need!" szóval nem egészen értik az egész mûködését a csajnak és a diclonius-ságnak.

Member: bizonyára. és csípte a csõ amit rápakoltak. más hülye kérdés?:D
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Member

Quote from: ZanadorAzzal, hogy a dicloniusoknak két lelke van, még mindig nem értek egyet.. Nincsen jobban kettõ nekik, mint bármelyik embernek a valóságban. (ha tévedek szóljatok nekem, aztán a mentõknek)
Neked is?! Hallod, Kai'in, miket mond?
Hallom, hát, Member, nemcsak mi vagyunk ilyenek...
Komolyra fordítva a szót, való igaz, hogy szinte mindenkinek van egy valódi és egy megjátszott személyisége, de mi a valódit elnyomjuk egy önkontroll nevû cuccal. Valakinél meg a megjátszott a pszájho, szóval ez sem egy kétperces téma...
QuoteEbbõl következõen a "gyilkolási öszön" szöveget se hiszem el, egész egyszerûen, akinek esélye van rá, az tényleg kinyira azt reflexbõl, aki ráereszt két tárat géppuskából...
Lefegyverez vagy kinyír... Két lehetõség is van.

Dreamcleaver

Hajuk mitõl rózsaszín? X_X

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Lythis

#764
Quote from: MemberNeked is?! Hallod, Kai'in, miket mond?
Hallom, hát, Member, nemcsak mi vagyunk ilyenek...
Komolyra fordítva a szót, való igaz, hogy szinte mindenkinek van egy valódi és egy megjátszott személyisége, de mi a valódit elnyomjuk egy önkontroll nevû cuccal. Valakinél meg a megjátszott a pszájho, szóval ez sem egy kétperces téma...
nem személyiségek, szerintem csak reakció és asszociációhalmazok. Adott körülmények között több minta is kialakulhat, de a domináns személyiség ebbõl csak egyet fogad el, uyganakkor bizonyos helyzetekben másikat itélhet abszolútnak a többi közül, és ilyenkor eshet át valaki a ló másik oldalára. Akik skizók, azoknál a másik minta nincs feltétlenül elnyomva, éppen ezért egyenértékünek minõsül a másikkal. (egyébként a rekord valami skizó csaj, akinek 7 külön személyisége volt..)
Quote from: MemberLefegyverez vagy kinyír... Két lehetõség is van.
hozzáállás kérdése: ha kinyírom, akkor legközelebb nem fog tudni más fegyvert rámfogni:D


blarke: el:D ez lassan már krónikus lesz:D

Dreamcleaver: mert divatos, és jól áll nekik? És azért figyelted, hogy mindegyiknek más árnyalatú rózsaszín...:D
(ezzel az erõvel miért ezüstfehér az összes Jenova klónnak, és akkor Vincentnek miért nem? - mondjuk ez már off)

Lt. Simoan Blarke

Quote from: MemberHallom, hát, Member, nemcsak mi vagyunk ilyenek...
Komolyra fordítva a szót, való igaz, hogy szinte mindenkinek van egy valódi és egy megjátszott személyisége, de mi a valódit elnyomjuk egy önkontroll nevû cuccal. Valakinél meg a megjátszott a pszájho, szóval ez sem egy kétperces téma...
az az egy megjátszott személyiség van párszáz is :) és nem is igazán személyiségek :)
edit: látom, Lythis már elmagyarázta.

Quote from: MemberLefegyverez vagy kinyír... Két lehetõség is van.
láttad te bármelyik dicloniust is *lefegyverzéshez* nyúlni? :o
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Member

Quote from: blarkeláttad te bármelyik dicloniust is *lefegyverzéshez* nyúlni? :o
Look at my signature...:p Lucyt sem akarta gyárilag kivégezni. Mondjuk lehet, hogy hatásosabb lett volna, ha Excel Sagás "ufómaci" megoldást használnak. :D

Zanador

#767
post deleted. sorry
Following the tracks of an angel.
Csak az életét hosszabbitja meg az aki ébren tölti az éjszakáit.
A pohár lehet félig tele, de a tár mindig félig üres...

RE@L

Quote from: Lythis(egyébként a rekord valami skizó csaj, akinek 7 külön személyisége volt..)

OFF: Látte-e ön az Identitiy, Azonosság címü filmet? :)

"The past is the past... and the future is the future. A man is a man, and a woman is a woman. I am who I am, and you are who you are. Like it really matters anyway....
" - Faye Valentine (Cowboy Bebop)
Van ami kell van ami nem / újra itt, újra ott  remélem nem elkapkodott.

Prof. William

Quote from: GrovenEgy David Attenborough veszett el benned. :hahaha:

Harmadik napja tartom szemmel a Diclonius csoportot. Nézzék ezeket az emberszerû de furcsa módon lilahajú lényeket! Napajaik az Alfa Nõstény által meghatározott módon zajlanak. Élelemgyûjtés, tisztálkodás, Nyu-zás, mások végtagjainak letépése. Egyszerû de hatásos idõbeosztás.
A fiatalabb Dicloniusok a vektorjaik segíttséségvel váról fára tudnak lendülni.
Hopp most az egyik Nõstény(Naná-nak neveztem el) odamegy az Alfá-hoz. Ad neki valamit? Talán egy trófeát? Nem! Mellon kenyeret! Itt most megfigyelhetik a vektorok szerepét a táplálkozásban... Látható amint a vektorokal viszik az élelmet a szájukhoz. Persze ezt mind megtudják az igazi végtagjaikkal is tenni, kivéve Nana akinek már megint leestek a kezei.

Ajaj az elõbb kicsit hangos lehettem mert az Alfa nõstény elindult felém... Békésnek látszik, még mosolyog is. :ejnye:
Megpróbálop odaadni neki ezt a csokit.

Szia Lucy! Szeretnél egy... *fröcs, placcs, fröcs*

Kuroi Tenshi

Nyugodj békében, Prof William. Bár nincs, aki odamerészkedne eltemetni, dehát, ilyen az élet :D

Quote from: DreamcleaverHajuk mitõl rózsaszín? X_X
Csak.
Ezen röhögtam magamban a multkori meeten, hogy Iriyanak alapból lila volt a haja színe. Amikor fehérre változott, akkor meg a tanárja nagy mérgesen rátámadt, hogy hogy meri befesteni.... mintha a lila oly természetes hajszín lenne, nem? :rolleyes: anime-világban kissé másképp mûködnek a hajszínek ;)

Member

Babarózsaszín hajú lénykéinket ezek szerint nem figyelted meg elég jól halálod elõl, mert a 35-ös vonalkódú most irtja ki éppen a város lakosságát. :ejnye:

Kvikveg

prof: rep ment :lul: :lol:
Nyugodj bekeben, eltemetunk Dr David Tetemborough melle.
Quote from: Kuro_Tenshi...
Ezen röhögtam magamban a multkori meeten, hogy Iriyanak alapból lila volt a haja színe. Amikor fehérre változott, akkor meg a tanárja nagy mérgesen rátámadt, hogy hogy meri befesteni.... mintha a lila oly természetes hajszín lenne, nem? :rolleyes: anime-világban kissé másképp mûködnek a hajszínek ;)
Ez aranyos. :D

Rozsaszin: biztos, hogy meg cukibbak legyenek. Most kepzeljuk el: mi lenne, ha fekete haju, voros szemu, szogletes gyerekek lennenek (Alucard kicsiben kb), es nem ilyen cuki aranyos rozsaszin habosfelhok? :hahaha:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Groven

Quote from: Prof. WilliamHarmadik napja tartom szemmel a Diclonius csoportot. Nézzék ezeket az emberszerû de furcsa módon lilahajú lényeket! Napajaik az Alfa Nõstény által meghatározott módon zajlanak. Élelemgyûjtés, tisztálkodás, Nyu-zás, mások végtagjainak letépése. Egyszerû de hatásos idõbeosztás.
A fiatalabb Dicloniusok a vektorjaik segíttséségvel váról fára tudnak lendülni.
Hopp most az egyik Nõstény(Naná-nak neveztem el) odamegy az Alfá-hoz. Ad neki valamit? Talán egy trófeát? Nem! Mellon kenyeret! Itt most megfigyelhetik a vektorok szerepét a táplálkozásban... Látható amint a vektorokal viszik az élelmet a szájukhoz. Persze ezt mind megtudják az igazi végtagjaikkal is tenni, kivéve Nana akinek már megint leestek a kezei.

Ajaj az elõbb kicsit hangos lehettem mert az Alfa nõstény elindult felém... Békésnek látszik, még mosolyog is. :ejnye:
Megpróbálop odaadni neki ezt a csokit.

Szia Lucy! Szeretnél egy... *fröcs, placcs, fröcs*


Jujj...

Relunx

Nah, megnéztem...vhogy nem nagyon jött le az egész. Ez a skizórénia..meg a sok gyilkolászás + a közéje beillesztett érzelmi jelent fonal-szál...Eléggé bonyolult az egész anime...
Summa-summárum (imho): 1x nézhetõ kategória

Relunx

Member

Mi a tanulság? Mindenkinek meg kell néznie 1X! :D

Lazzaret

Quote from: Prof. WilliamHarmadik napja tartom szemmel a Diclonius csoportot. Nézzék ezeket az emberszerû de furcsa módon lilahajú lényeket! Napajaik az Alfa Nõstény által meghatározott módon zajlanak. Élelemgyûjtés, tisztálkodás, Nyu-zás, mások végtagjainak letépése. Egyszerû de hatásos idõbeosztás.
A fiatalabb Dicloniusok a vektorjaik segíttséségvel váról fára tudnak lendülni.
Hopp most az egyik Nõstény(Naná-nak neveztem el) odamegy az Alfá-hoz. Ad neki valamit? Talán egy trófeát? Nem! Mellon kenyeret! Itt most megfigyelhetik a vektorok szerepét a táplálkozásban... Látható amint a vektorokal viszik az élelmet a szájukhoz. Persze ezt mind megtudják az igazi végtagjaikkal is tenni, kivéve Nana akinek már megint leestek a kezei.

Ajaj az elõbb kicsit hangos lehettem mert az Alfa nõstény elindult felém... Békésnek látszik, még mosolyog is. :ejnye:
Megpróbálop odaadni neki ezt a csokit.

Szia Lucy! Szeretnél egy... *fröcs, placcs, fröcs*


:hail:


www.arkangyalok.uw.hu

Rage

Quote from: MemberMindenkinek meg kell néznie 1X! :D
En probaltam, de egyszeruen nem megy. A 6. reszig jutottam el kinkeservesen, de onnantol vege.
痛みを感じる方向に、出口がある!

Fazék

#778
Továbbra sem érzem bonyolultnak az anime-t. Örülnék ha vki fölvilágosítana, hogy mi olyan bonyolult benne. Szinte mindent a szánkba rágnak, ha még nem lenne elég ismerõs korábbi anime-s tapasztalatainkból. és mielõtt leszólnátok, nem, nem érzem zseninek magamat, sztem egy tökéletesen érthetõ anime-vel állunk szemben. aki figyelmesen nézte végig, annak nem lehet gondja vele. (és mielõtt támadnátok most nem az anime-t minõsítem, csak nem igazán értem a közönséget, hogy mi van benne, ami miatt még egyszer meg kéne nézni, mert nem érthetõ elsõre)

[SIZE="1"](az anime-rõl megvan a véleményem, többször is kifejtve, most ettõl megkíméllek titeket.) :)[/SIZE]

Zanador

Quote from: FazékTovábbra sem érzem bonyolultnak az anime-t. Örülnék ha vki fölvilágosítana, hogy mi olyan bonyolult benne. Szinte mindent a szánkba rágnak, ha még nem lenne elég ismerõs korábbi anime-s tapasztalatainkból. és mielõtt leszólnátok, nem, nem érzem zseninek magamat, sztem egy tökéletesen érthetõ anime-vel állunk szemben. aki figyelmesen nézte végig, annak nem lehet gondja vele. (és mielõtt támadnátok most nem az anime-t minõsítem, csak nem igazán értem a közönséget, hogy mi van benne, ami miatt még egyszer meg kéne nézni, mert nem érthetõ elsõre)

[SIZE="1"](az anime-rõl megvan a véleményem, többször is kifejtve, most ettõl megkíméllek titeket.) :)[/SIZE]
Mondtam én valaha is, hogy nem érthetõ? :)
Following the tracks of an angel.
Csak az életét hosszabbitja meg az aki ébren tölti az éjszakáit.
A pohár lehet félig tele, de a tár mindig félig üres...