Main Menu

Elfen Lied

Started by Dragon, 2005-05-15, 12:33:42

Previous topic - Next topic

Értékeld az Elfen Lied-et:

(1) [Elégtelen!] Borzalmas volt, a mûfaj szégyene.
11 (6.3%)
(2) [Elégséges.] Azért nem a legrosszabb, de nem ajánlanám.
11 (6.3%)
(3) [Közepes.] Nem is értem miért ilyen szélsõségesek a vélemények róla.
15 (8.5%)
(4) [Jó.] Tetszett, de azért van ennél jobb is.
80 (45.5%)
(5) [Kitûnõ!] A legjobb, amit valaha láttam.
59 (33.5%)

Total Members Voted: 175

Dreamcleaver

#1200
Quote from: Zanador on 2007-04-24, 19:53:41
Quote from: Dreamcleaver on 2007-04-24, 19:50:09
Mondjuk ha élve akartál Lucy-t, akkor miért nem használtak valami gázt?
Mert a készitők is csak töltényekben gondolkoztak. :)
De a gáz pl éppen talán nem a legjobb.. "bocs Lucy, ottmaradnál még egy kicsit, megpróbálok szélirányba állni.. hülye óceáni időjárás"

Helicopterről teleszórnak vele mondjuk egy 1km X 1km-es területet Lucy körül.  Mondjuk kicsit majd fényezni kell a mediában, hogy miért is ájult el egy kerületnyi ember, de rá lehetne fogni valami gázcső repedésre & stuff.

[spoiler] BMG = Big Monsta Gun?  :D [/spoiler]

41 GET! Hell yeah! I own this thread.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Zsiga

Quote from: Dreamcleaver on 2007-04-24, 19:57:55[spoiler] BMG = Big Monsta Gun?  :D [/spoiler]
[spoiler]Browning Machine Gun  :lol:[/spoiler]

Member

De mókás ez a spoiler gomb, akkor most találjátok ki, hogy melyik alatt van a mondanivalóm:

[spoiler]Hát nem[/spoiler]
[spoiler]Majdnem[/spoiler]
[spoiler]Szopóka...[/spoiler]
[spoiler]Mellé...[/spoiler]
[spoiler]:hehe:[/spoiler]
[spoiler]F*ck me Jesus...[/spoiler]
[spoiler]Lucy leölése nem lett volna nagy cucc, ahogyan korábban is írták, kapott volna egy kis vegyigázt és már fexik is... Velük célok voltak, csak hát a tata diclo nem szívesen árulta el, hogy mit is akar (világuralmat, mi mást? :)) A csajszinak tudtommal a petefészkét birizgálta meg Lucy, sokkal mélyebbre nyúltak a vektorai, mint a feje.
Ejnye, pont a sisakkal szenvedni, amikor voltak súlyosabb hibák is? :D[/spoiler]
[spoiler]Wow...[/spoiler]
[spoiler]Macsu-Picsu[/spoiler]
[spoiler]Majd pont az utolsóban lesz, nem? -_-[/spoiler]

Zanador

Quote from: Member on 2007-04-24, 20:00:46
De mókás ez a spoiler gomb, akkor most találjátok ki, hogy melyik alatt van a mondanivalóm:

[spoiler]Hát nem[/spoiler]
[spoiler]Majdnem[/spoiler]
[spoiler]Szopóka...[/spoiler]
[spoiler]Mellé...[/spoiler]
[spoiler]:hehe:[/spoiler]
[spoiler]F*ck me Jesus...[/spoiler]
[spoiler]Lucy leölése nem lett volna nagy cucc, ahogyan korábban is írták, kapott volna egy kis vegyigázt és már fexik is... Velük célok voltak, csak hát a tata diclo nem szívesen árulta el, hogy mit is akar (világuralmat, mi mást? :)) A csajszinak tudtommal a petefészkét birizgálta meg Lucy, sokkal mélyebbre nyúltak a vektorai, mint a feje.
Ejnye, pont a sisakkal szenvedni, amikor voltak súlyosabb hibák is? :D[/spoiler]
[spoiler]Wow...[/spoiler]
[spoiler]Macsu-Picsu[/spoiler]
[spoiler]Majd pont az utolsóban lesz, nem? -_-[/spoiler]

Elsőre megtaláltam. ;)
[spoiler]azoknak meg, akik nem értenék a megtalálás művészetét még mindig ott van a "quote" gomb, hogy egyszerűsitsenek az életükön. Aki ezt most olvassa tőlem miután végigkattintgatta azt ott fentebb kéretik adni valami sütit, vagy bármi. :D[/spoiler]
De igen, az biztos, ha Lucy nem élve kell nekik, akkor sokkal szomorúbb animét kaptunk volna: Se egy szál Lucy, se Nyuu, összejön egy hülyegyerek egy sirós libával, Nanát soha nem engedik ki, Mariko életbenmarad (már amennyire eddig ott bent élt..), Kurama lazán megússza... (ebbe most gondoltam bele először.. mindjárt elsirom magam :frown: )
Following the tracks of an angel.
Csak az életét hosszabbitja meg az aki ébren tölti az éjszakáit.
A pohár lehet félig tele, de a tár mindig félig üres...

Gregory

Quote from: Member on 2007-04-24, 20:00:46
De mókás ez a spoiler gomb, akkor most találjátok ki, hogy melyik alatt van a mondanivalóm:
[spoiler]Howl Zabimaru  :lol:[/spoiler]
Tényleg, a vektorokat le lehet valahogy amortizálni, vagy azok az 'immortal' kategóriába tartoznak?

Manitu

Quote from: Zsiga on 2007-04-24, 19:36:26
Emlékeim szerint az első részben kapott egy elég csúnya fejlövést egy .50BMG kaliberű puskából, és egy apró sebbel megúszta, pedig az a lövedék hosszában átmegy egy teherautón. Nem hinném hogy olyan egyszerű lenne megölni hagyományos kézifegyverekkel.
Az a lövedék megpattant a sisakon, béna volt a lövész. Igaz, már ettől is simán le kellett volna szakadni a fejének, de mégis hogy nézne ki, ha a főszereplő az első részben meghalna? Ez nem Excel Saga :D Nem lenne miről vitatkozni  :hehe:


Prof. William

Valsószínűleg még senki sem élt olyan sokáig éles helyzetben egy Dilco -val szemben hogy ezt kipróbálhassa.

Valami szellemszerű izék nem. A Tudat/agy irányítja őket.  Egyszerűen csak a tudatra/agyra kell hatni. Monjuk egy Shotgunnal.

Nekem úgy rémlik hogy az részben amikor lőttek Lucyra mindig védte valamivel. Pl a amikor a 16-an lőttek akkor a titkárnőt tartotta maga elé. Ezt nem tette volna ha a vektorok képesek letttek volna az összes golyót elkapni.

Draconire

Quote from: Zsiga on 2007-04-24, 19:36:26
Emlékeim szerint az első részben kapott egy elég csúnya fejlövést egy .50BMG kaliberű puskából, és egy apró sebbel megúszta, pedig az a lövedék hosszában átmegy egy teherautón. Nem hinném hogy olyan egyszerű lenne megölni hagyományos kézifegyverekkel.
Lucy az utolsó pillanatban észreveszi a lövészt, és a vektoraival /feltehetően/ lelassítja a lövedéket, épp annyira, hogy a sisak miatt még túlélje. Több ilyen lövést nem élne túl. /ez is csak a szerencsén múlt/

Solid Snake

Quote from: Manitu on 2007-04-24, 20:21:18
Az a lövedék megpattant a sisakon, béna volt a lövész. Igaz, már ettől is simán le kellett volna szakadni a fejének, de mégis hogy nézne ki, ha a főszereplő az első részben meghalna? Ez nem Excel Saga :D Nem lenne miről vitatkozni  :hehe:

Valóban érdekes volt a headshot. IRL a csajnak simán leszakadt volna a feje, még ha acélsisakot is viselt volna.
Amúgy ES-ban a főszereplő meghal az első részben? Akkor mitől főszereplő?  :ejnye:

[spoiler]
btw: ARE YOU INSANE, SPOILER TAG-USER FAGS?  :haha:
Beszállok a buliba: Szerintem a vektorokat a Donnie Darkoból nyúlták le. Ki ért velem egyet?  :szemuveges:[/spoiler]

Szerk:
Quote from: Gmer on 2007-04-24, 20:40:29
Quote from: Zsiga on 2007-04-24, 19:36:26
Emlékeim szerint az első részben kapott egy elég csúnya fejlövést egy .50BMG kaliberű puskából, és egy apró sebbel megúszta, pedig az a lövedék hosszában átmegy egy teherautón. Nem hinném hogy olyan egyszerű lenne megölni hagyományos kézifegyverekkel.
Lucy az utolsó pillanatban észreveszi a lövészt, és a vektoraival /feltehetően/ lelassítja a lövedéket, épp annyira, hogy a sisak miatt még túlélje. Több ilyen lövést nem élne túl. /ez is csak a szerencsén múlt/

Agreed.  :tezsvir:

Selmo

Istenem, mintha RPG-s szabálybuzulást hallanák. :lol:

A tökéletesség unalmas.

Zsiga

Quote from: Selmo on 2007-04-24, 20:49:43
Istenem, mintha RPG-s szabálybuzulást hallanák. :lol:
Másfél oldal óta ment a masszív trollkodás, gondoltam beszállok. Most mondd hogy nem tetszett... :D

Én

[spoiler]Azért ne felejtsük el, hogy a dinoszau... izé, dicloniusok jóval keményebbek fizikailag, mint az emberek. Pl.: Nanát is párszor földhözvágta 35-ös jó 10 méterről mégse hatotta meg annyira mint egy átlagembert... Vagy amikor pont nana vágja el Lucyt a faszba, repül ős is egy tizest aztán meg vígan harcol még tovább...
Lövés: szerintem is a vektoraival hárított valamennyit, meg sisak, meg diclonius pwn guns.
Hogy ezt miért raktam spoilerbe? Házi feladat :D [/spoiler]

Manitu

Quote from: Solid Snake on 2007-04-24, 20:44:34
Amúgy ES-ban a főszereplő meghal az első részben? Akkor mitől főszereplő?  :ejnye:
Meg ám :D Nade hányszor  :ejnye:


Member

Minden topic lezüllik idővel, most ezen volt a sor... :rolleyes: Ez csak egy anime, fiúk, nem kell a sebzés-modellt és a HP-t reálisra venni. :ejnye:

Briza

a Yu Yu Hakusho-ban is meghal az első részben a főszereplő :) csak feltámad később ugyebár... :D
"These monsters dare to enter this house built on blood and honor. I will see them all roast in the deepest pits of Hell!" - Hellsing, Sir Integral Wingates Hellsing
"I will send you to the deepest pits of hell, while you're there you can make the devils' ass, Incognito!" - Hellsing, Alucard

Én

Ööö... Dokuro-chan? :D

Selmo

Na fejezzük be a trollkodást. :3x3:

A tökéletesség unalmas.

Prof. William

Szóval. A Mesterlövésznél volt a kezdeményezés + magas területen állt, szóval a támadása rohamnak minősült.

DE nem számolt azzal hogy a dilik folyamatos "protection from the normal weapons " -al rendelkeznek ami csak a sebzések 1%-át engedi át. Tessék megvan a magyarázat. :)

Nana támadóereje elég jó volt de sajna a VÉ-je szinte nulla ezért vitt be neki Lucy jópár támadást ami nem csak FP-t de HP-t i sebeztek durván + túlütések végtagra, ami ugyebár csonkolással jár. Persze Nananak mázlija volt mert a morális szabály megmentette. :)

Member


No trolls please

Lythis

#1219
2K GET!!! :P

edit: meg bump

Zsoltika88Csepel

Mostanában épp ezt nézem. Eddig a 4. részig sikerült eljutnom, aminek a végén majdnem sírtam Nana miatt. De csak majdnem. :)

Member

http://www.gportal.hu/gindex.php?pg=20773847&nid=3400995
Valaki igazán eljöhetne, hogy ne csak én legyek ott. :)

motifator

Itt folytatom, hogy ne adjak feleslegesen munkát a modoknak.
Quote from: Member on 2007-09-07, 23:34:08
Azért ez a "mindben ott volt a gyilkolhatnék, halál rájuk" kicsit kibúvás a problémák alól érzést kelt bennem, de nem akarok ma este mélyebben belemenni.
Most biztos érzéketlen f@sznak tűnök, de én csak megpróbáltam úgy gondolkodni, hogy mit tennék, ha az én kezemben lenne egy ilyen döntés. Ahány embert Lucy megölt, azért már bőven kötél járna a most hatályos japán törvények szerint. Persze mivel Lucy-t nem egyszerű elfogni, biztos jönne a JSDF vadászgépekkel meg rakétákkal.
Abban asszem egyetérthetünk, hogy olyan állapotban bezárva tartani őket, mint az animében, az kegyetlenség. Viszont egyértelmű okok miatt nem lehet őket szabadon hagyni.
Gondolhatunk ugye ilyesmire, hogy mondjuk tartsuk őket mesterséges kómában, amíg néhányon kikísérletezzük, hogy hogyan szabadítsuk meg őket a vektoraiktól, stb. De ha ott áll előttem, és sorra darabolja a katonákat(vagy épp civileket, esetleg az apukámat meg a kishúgomat), akkor nagy erőkkel keresném azt a bizonyos gombot, és nem kibúvónak, hanem a létező legjobb megoldásnak tartanám.
Szörnyű az, ami a Lucy-vel, Nanával és Marikoval történt, de attól még embereket tömegszámra darabolni nagyon csúnyán nem oké, és ha ennek a megakadályozásának a legbiztosabb módja az a bizonyos gomb megnyomása, hát legyen.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Dreamcleaver

[spoiler] Szerintetek Makoto megkapta volna Lucy-t?  :confused: [/spoiler]

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Soldier

Quote from: Dreamcleaver on 2007-09-08, 02:03:19
[spoiler] Szerintetek Makoto megkapta volna Lucy-t?  :confused: [/spoiler]

alap , aztan meg 4-5 részben vitték volna haza -miutan dobta.

Zsiga

Quote from: Dreamcleaver on 2007-09-08, 02:03:19
[spoiler] Szerintetek Makoto megkapta volna Lucy-t?  :confused: [/spoiler]
OMG :lul: :lul: :lul: :lul: :lul: :lul: :lul: :lul: :lul: :lul: :lul:

Lythis

mindíg megindító látni, hogy egyeseket teljesen más dolgok képesek foglalkoztatni egy anime-ben, mint amivel kapcsolatban az a többséget foglalkoztatja...
Vagy csak vannak személyek akiket egy eléggé körülhatárolható témakör érdekel csak...
Dreamcleaver: mesélnél nekünk a filozófiai eszmefuttatásodról a sorozattal kapcsolatban? :D

Xzone

Quote from: Dreamcleaver on 2007-09-08, 02:03:19
[spoiler] Szerintetek Makoto megkapta volna Lucy-t?  :confused: [/spoiler]


Ha Makoto ott lett volna, Lucy emberek helyett a saját és Makoto ruháit tépte volna szét, aztán meg ACTION! Mert ugye Makoto-kun ellenállhatatlan aurája a legártatlanabb lolit is szexre kényszeríti.

Member

Én csak azt nem értem, hogy miért kellene Mariko-nak pl. normálisan viselkednie? Összesen egynek hallotta a hangját, izolálva a külvilágtól (rézuszmajmokon bebizonyították, hogy ugyanúgy eltorzulnak, ha egy üvegfalon keresztül láthatják csak az anyjukat, mintha bezárnád őket egy sötét fémdobozba), miért kellene őket bármire is tartania? Ráadásul egy bomba ketyeg a testében, ha nem teljesíti a parancsokat, hanem emo-san összeroppan, elég gyorsan kiírták volna a sorozatból.
(Nem vitatom, az író gyk. 200+ év pszichológiai kísérleteinek eredményeit és a hétköznapi megfigyelések tanulságait dobta a lomtárba, amikor Mariko jellemét megalkotta)
Lucy valóban találkozott emberekkel, bár távoltartották magukat tőle, ami egy gyereknél, aki mindig csak magából indul ki, azt vonhatja maga után, hogy azt hiszi, senki sem törődik a másik életével. Ráadásul ugye a gyerekek szemében a halál sem visszafordíthatatlan, nem tudom, ezt mennyire tudta felmérni, erről nem esett szó a sorozatban.

A mangát én nem olvastam, mert elég hangulattalan volt az elején, de szerintem azt neked találták ki, motifator, azt hiszem, ott Lucy nem tér vissza és ő lesz az emberiség legfőbb ellensége. :D

Én

Én nem vitatom, hogy a dicloniusok gyűlölik az embereket, vagy csak simán eltaposandó csótányokként kezelik, viszont ja a legtöbb kívülálló helyében én is reflexszerűen eltöröltem volna a föld színéről. De mi ez a gombos cucc? A robbanóanyagok nem csak a pszichó kiscsajban voltak, akinek már a nevére sem emlékszem? Mert azok nélkül nehéz csak úgy kinyírni, hacsak nem "Nuke the fucking place bitches"
DC:
[spoiler]Ez volt az egyik kísérlet, és miután megcsalta őt, azután lett ilyen állat[/spoiler]