Main Menu

Bleach /Spoiler!/

Started by Tyrael, 2005-05-18, 21:51:48

Previous topic - Next topic

ReLax18

#330
ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ!:wtf:
Most olvastam egy OLYAN spoilert ááááááááh!:comp:
Kisül a szemem!!! Miért?! MIÉRT?!:ejj:
Mivel nem olvasom a mangát ez a spoiler nagyon felzaklatott:(

Edit: Kicsit nehezítem a "megfejtést"
Edit2: Ki is szedtem inkább, mert ez nagyon spoiler volt
Miss Excel, my tears are flowing like waterfalls! :lul:

Venom

Quote from: White SeeDEhh, amin most kiakadtam: Utálom mikor egy anime lespoilerezi saját magát. Most az újj intro elején vannak képek, amik jól demonstrálják, hogy ki kivel lesz...
Ezt utáltam a Fushigi Yuugi-ban is..
Aztán lehet hogy tévedek. (remélem:))

(Sajnos) jellemző a spoilerezés introkban, de engem annyira nem zavar. Legalábbis... én már nagyon várom, hogy Ichigo sötét oldala a felszínre törjön. :) (Edit: ez itt mind spekuláció, szóval remélem nem számít spoilernek.)


The greatest thing in the world is to know how to be one's own self. - Montaigne

Firebird

Üdv itt nálatok. Szerintem a bleachnél az opening nem spolierezi a további részeket mivel gondoljatok pl az elõzõkre. Ami a második openingben volt annak nem sok köze volt a sorozat bármelyik részéhez, legalábbis én nem nagyon vettem észre.

Lazzaret

Hát ez igaz nincs sok köze hozzá meg amit mutatnak benne az az 55 56 dik részben ugyis látszik.


www.arkangyalok.uw.hu

Alkyra

Nah. Ez jó rész volt.:) A következő lesz nagyon érdekes.^^
Ichi Bankaiiiiii:).

Venom

Én is abszolváltam az 57-ik részt és azt kell mondjam, jó volt. Bár kicsit féltem a visszaemlékezés mibenlététõl és hogy mennyire lesz hosszú, de azt kell mondjam, teljesen jól sikerült és a végkifejlet is tetszett. Yoruichi még mindig a toppon van. :)

Ami viszont még izgalmasabb, hogy Ichigo vs Byakuya harc van a végén, amit így hirtelen nem spoilerezek, de a lényeg ami a lényeg: Nem kell hónapokat várni a végsõ csatára. 58-59-ik részekben szerintem meglesz a Grande Finale! :)


The greatest thing in the world is to know how to be one's own self. - Montaigne

Necrid^

#336
Király köv rész ichi bankai. alig várom :)
Sry For my Bad Hungarian. I'm Not Magyar!

Alkyra

Quote from: VenomÉn is abszolváltam az 57-ik részt és azt kell mondjam, jó volt. Bár kicsit féltem a visszaemlékezés mibenlététõl és hogy mennyire lesz hosszú, de azt kell mondjam, teljesen jól sikerült és a végkifejlet is tetszett. Yoruichi még mindig a toppon van. :)

Yoruichi lett az egyik kedvenc karim.^^
S a Grand Finale-t meg alig várom.:) :) Asszem innen márcsak ichi s byakuya harcát fogják mutatni, de -természetesen- mielõtt még vége lenne lesz egy kis közbejátszás...

Hiei-sama

Hát a harcnak amugy erdekes kimenetele lesz már aki olvassa a mangát...De nem aakrok spoilerezni...Amugy meg a mostani reszek egy nagy idohuzas az egesz...
De talan mar nemfogjak annyira huzni ;)

Kupo

Ja, én is előbb láttam, elég sokszor úgy van vége, hogy épp izgalmas lesz. :P

Lazzaret

Nem is tudom miért éreztem hogy lesz visszaemlékezés( talán mert olvastam a mangát :D ). Egyébként egész jó volt. Remélem Ichigo vs Byakuya harc mozgalmasab lesz mint ezek voltak.


www.arkangyalok.uw.hu

Alkyra

Az anime akció s humor központú.
S még mindig vetítik.^^

Necrid^

Quote from: AlkyraAz anime akció s humor központú.
S még mindig vetítik.^^
De senkinek nincs infója hogy hány részes lesz?
Sry For my Bad Hungarian. I'm Not Magyar!

Lazzaret

Mivel a manga is folyamatosan készül sztem senki sem tudja biztosan hogy hány részes lesz. Annyi biztos mint a Naruto.


www.arkangyalok.uw.hu

Lazzaret

Ezt a film elején Rukia mondja is Ichigonak amikor átküldi a szemüveges lelket a soul societbe hogy az emberek nyelvén ugy mondanák hogy bekerül a menyországba. Vagyis ez nem a menyország hanem egy biztonságos hely a lelkek számára. A soul societben megtudják védeni a lelkeket a Hollowok ellen. Ugyis mondhatnám: Erõd város.


www.arkangyalok.uw.hu

Dreamcleaver

Mondjuk ez egy kicsit elszomorító túlvilág kép. Végig gürcölöd az életed, hogy aztán lélekéhes hollowtól menekülve bekerülj egy rongyos, bûnözõkkel teli városba. Ott élsz a szegénynegyedekben, miközben pökhendi shinigamik, meg a falakon belül, egy pazar városban mulatják az idõt. Hááát...én Ichigo helyében mindnek szétrugnám a hátsóját legalább egyszer. :D

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Lazzaret

Igazábol ez a pökhendi shinigami japán történelmébõl jön. Itt a shinigamik olyanok mint a középkori szamurájok. A pökhendiség a szamurájokhoz tartozott ezzel érzékelték az egyszerü emberekkel hogy õk különbek. És így is volt, különbek mert ha kellett akár az életük árán is megvédték urukat, földjüket, házukat. Számukra a halál semmit sem jelent. Pontosan ezért is nagyképüek és nézik le a parasztokat (a lelkeket). De a szamuráj tudta parasztok nélkül nincs rizs. Így nem csak urát védte hanem a parasztokat is. Ugyanez benne van a sorozatban is, akkor amikor Hollowok jutnak be a soul societbe. Akár az életüket is feláldozzák hogy a lelkeket mentsék.


www.arkangyalok.uw.hu

Dreamcleaver

Ebben tökéletesen igazad van. Ezért is kedvelem én jobban az összes történelmi színterû animban a ronin típusú karaktereket. ;)

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

ReLax18

57:
Visszaemlékezõs-rész, a jobb fajtából. Amit kihagyhattak volna aza 2 barom a szakéval, de mindegy. A kövi részre kíváncsi vagyok. BANKAIBANKAIBANKAI:)
Miss Excel, my tears are flowing like waterfalls! :lul:

Lazzaret

Nem tudom sztem kellett bele az a két hülye is. Legalább volt egy kis poén is benne :D


www.arkangyalok.uw.hu

Dreamcleaver

Ja szerintem is fontos, hogy mutassanak poénos jeleneteket, meg egyáltalán, ahogy a mellékkarakterek harcolnak. Pl azt kár, hogy nem mutaták, ahogy az a szépségmániás csávó kiszívta a 69-s tetkós erejét. Én most amúgy Ichigo-Byakuya harcálnál jobban várom a két kapitány VS vén trotty harcot. Utálom azt a szakálas f***t, bárcsak jól elvernék...:nagyere:

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

ReLax18

Quote from: Dreamcleaver...Én most amúgy Ichigo-Byakuya harcálnál jobban várom a két kapitány VS vén trotty harcot. Utálom azt a szakálas f***t, bárcsak jól elvernék...:nagyere:
:lul:
Simán a vén trotty gyõz...ez az én tippem:)
Miss Excel, my tears are flowing like waterfalls! :lul:

Necrid^

Quote from: ReLax18:lul:
Simán a vén trotty gyõz...ez az én tippem:)
Sztem is. azé mégis õ a master :lul:
Sry For my Bad Hungarian. I'm Not Magyar!

zolan43

Quote from: White SeeD+Aki olvassa mangát annak kérdés:
1, ugyanaz a történet?
2, elõrébb tart a manga (ami kinn van) mint az anime?

1, Igen (eddig csak minimális eltérés volt)
2, Igen, az anime a ch160 körül jár, ch203 a legutolsó fejezet ami kijött.

Lazzaret

White Seed: Ez valahogy úgy van hogy 3 részre lehet osztani a világot amiben a töténet játszódik. Az elsõ az anyagi létsik a föld, a második ahol a soul societ van, a harmadik pedig ahol a Hollowok élnek. Ezen kivül azt már tudjuk hog van pokol is, de hogy menyország lenne az már jó kérdés :D. Ki tudja talán majd lesz az is :D :D :D

Egyébként Rukia elmondja ezt Ichigonak, Hogy a Hollowok addig nem érzékelhetõek amig a maguk rejtet síkján vannak. Szép rajzot is készít róla :D


www.arkangyalok.uw.hu

Dreamcleaver

#355
Ez a Hollow dolog sem teljesen tiszta. Most jutott épp eszembe. Abban a részben említik, ahol arról volt szó, hogy a shinigamik miért is írtották ki azokat az íjász csávókat (nem emlékszem a névre és túl lusta vagyok előkeresni a DVD-t). Szóval ott azt mondták, hogy az ijászok technikája elpusztította a hollowkat. és ezzel kezdett felborulni valamiféle egyensúly. Míg a shinigamik technikája nem öli meg a hollowt, hanem kiszabadítja a lelket és az így visszatér a körforgásba és reinkarnálódik. Vagy valami ilyesmi. Régen volt, nem emlékszem pontosan. Szóval, akkor a hollow létből is van kiút, de még lényegesebb, hogy a hollow-k fontosak a lelkek egyensúlyának fenntartásában. De lehet, hogy itt most valamire nagyon rosszul emlékszem.

Egy kérdés a mangásoknak. Én nem olvasom, mert ezt a hibát elkövettem a naruto esetében, de egy dologra kiváncsi lennék: Zaraki valaha képes lesz megismerni a zanpakutou-ja nevét és ellérni egy bankait? Vagy ő mindig ezzel a töredezet karddal nyomja majd? Valahol mondták, hogy Zaraki nem hallja , ahogy a zanpakutou-ja szenved, mert a gazdája nem ismeri.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Necrid^

Quote from: White SeeDVagyis, akkor jól gondolom, hgy az egész lét egy nagy szívás ezek szerint, mert hacsak nem vagy a 12 kapitány egyike, akkor gyak szívás az egész léted, mert a legjobb esetben is egy középkoi japán faluban éhezel.... Vagy hollow-nak lenni jobb?:) A legnagyobb szívás meg a pokol. Ott legalább is a nyársbahúzásgarantált beugrónak számít:p
:lol:
Sry For my Bad Hungarian. I'm Not Magyar!

Lazzaret

Dreamcleaver: Hát az elsõ felét jól gondoltat, a második meg ha jól tudom [COLOR="White"]nem derûl ki[/COLOR] !!!


www.arkangyalok.uw.hu

Venom

Quote from: White SeeDVagyis, akkor jól gondolom, hgy az egész lét egy nagy szívás ezek szerint, mert hacsak nem vagy a 12 kapitány egyike, akkor gyak szívás az egész léted, mert a legjobb esetben is egy középkoi japán faluban éhezel.... Vagy hollow-nak lenni jobb?:)

Ez többnyire igaz, egy kivétellel. Csak az éhezik meg a túlvilágon (Soul Society = Lélek társadalom... és ahol társadalom, ott már gáz van :) ), akinek van reiatsu, azaz spirituális powa. Valaki megfogalmazhatná ezt kicsit érhetõbben helyettem, nekem most nincs rá energiám. :)


The greatest thing in the world is to know how to be one's own self. - Montaigne

Lazzaret

végülis ez a lényeg :D


www.arkangyalok.uw.hu