Main Menu

Madlax

Started by RE@L, 2005-05-20, 01:11:02

Previous topic - Next topic

RE@L

Huh most értem a végére, (Azóta kezdtem nézni amikor Bonci felhívtad rá a figyelmemet ^^) Mitnemondjak teccet, naon teccet remek csavarok mintha svédacél lenne. Unexpected ending, bár van amit sejtettem . Viszont 1 bajom van vele...
Ezt se ajánlanám mindenkinek  :) bár szélesebb körnek mint a Noir-t.
Kíváncsi vagyok avéleményeitekre a Madlaxel kapcsolatban!!!

"The past is the past... and the future is the future. A man is a man, and a woman is a woman. I am who I am, and you are who you are. Like it really matters anyway....
" - Faye Valentine (Cowboy Bebop)
Van ami kell van ami nem / újra itt, újra ott  remélem nem elkapkodott.

RE@L

Jaj, megnézem még1x mert kiírtam dvd-re és hál istennek Kiss DvD-Divx lejátszó bekajolja ^^
Amúgy meg sztem az nemigaz h az uccsó pár részben derül ki minden....
Viszont az tény hogy a legnagyobb csavarok általában a végén vannak a dolgoknak

"The past is the past... and the future is the future. A man is a man, and a woman is a woman. I am who I am, and you are who you are. Like it really matters anyway....
" - Faye Valentine (Cowboy Bebop)
Van ami kell van ami nem / újra itt, újra ott  remélem nem elkapkodott.

RE@L

Azért mert ez az igazi természete az emberiségnek....
Ezzel indokolja, az alapján amit 12 éve látott

"The past is the past... and the future is the future. A man is a man, and a woman is a woman. I am who I am, and you are who you are. Like it really matters anyway....
" - Faye Valentine (Cowboy Bebop)
Van ami kell van ami nem / újra itt, újra ott  remélem nem elkapkodott.

.Attila

Megvan az összes zene, ami ehhez az anime-hez tartozik:
Madlax OST 1
Madlax OST 2
Madlax - OP - Hitomi no Kakera
Madlax - ED - Inside your Heart

RE@L

Quote from: BonciMegvan az összes zene, ami ehhez az anime-hez tartozik:
Madlax OST 1
Madlax OST 2
Madlax - OP - Hitomi no Kakera
Madlax - ED - Inside your Heart

FROM WHERE? (isohunt? ^^)
De akkor Bonci ezekszerint megnézted :)
Hogytetszett?

1 ébként meg Madlax nem a halál angyala, abszolúte nemformálja meg azt a karaktert szerintem.

"The past is the past... and the future is the future. A man is a man, and a woman is a woman. I am who I am, and you are who you are. Like it really matters anyway....
" - Faye Valentine (Cowboy Bebop)
Van ami kell van ami nem / újra itt, újra ott  remélem nem elkapkodott.

.Attila

Quote from: RE@LFROM WHERE? (isohunt? ^^)
De akkor Bonci ezekszerint megnézted :)
Hogytetszett?

1 ébként meg Madlax nem a halál angyala, abszolúte nemformálja meg azt a karaktert szerintem.
Az OST letöltése nem jelenti azt, hogy megnéztem már az egészet ;) Még a 7. résznél tartok csak.
A zenével kapcsolatban: hangulatos, jó, de a Noir-étól igencsak elmarad, bár az opening határozottan jobb :) A Canta Per Me-t és a Salva Nos-t viszont nem sikerült mégegyszer megismételniük :)

RE@L

Jaj sürgõsen zenét kell letöltcsek noir-ét meg a Madlax -ét  :lul:
1 ébként baszott jól néz ki "nagytévén" =) Technics erõsítön is jólszól a Madlax (Kiss DP 1500 dvd lejátszó)

edit: Viszont szerintem Madlaxben a harci jelenetek zenéi jobban elvannak találva mint a Noir ban. De ugyi Noirban a hegedû az isten........

"The past is the past... and the future is the future. A man is a man, and a woman is a woman. I am who I am, and you are who you are. Like it really matters anyway....
" - Faye Valentine (Cowboy Bebop)
Van ami kell van ami nem / újra itt, újra ott  remélem nem elkapkodott.

Thomasson88

Szerintem nagyon nem knée mniden egyes anime után uj topicot nyitni. 10 - 50közötti post után nem irnak bele többet. És ez csak a helyet foglalja. Simán lehetne a mit láttam elgutobb topciba irni. Szerintem. Lehet hogy hülyének fogtok nézni. De a szabályzat ban is azt ovlastam hogy olyan topcioknak amik nem hoszú életûek max 50post ne nyissunk uj topicot ha lehetséges.És itt sztem elhetséges lenne. Elmult 5topic ilyesmire lett megcsinálva és öszesen max 120post. Na mnid1.
Jól kezdõdött ez a nap is, csak kár, hogy felébredtem.

RE@L

Az hogy 1 topic mennyi ideig él és hogy mennyit postolnak csak az emberektõl függ h írnak-e bele, van e bátorságuk kimondani a véleményüket + stb. Ahogy látod teis beírad a véleményed a fórumoknak pont ez a lényege! =)

Off: a canta per me pont ezvolt az a zene amikor szinte megborzongtam képernyõ elõtt, ahogy megvolt csinálva azthiszem abban a részben amikor esik a hó és mennek az oroszhoz.. ááááá megöl megöl!!! =)

"The past is the past... and the future is the future. A man is a man, and a woman is a woman. I am who I am, and you are who you are. Like it really matters anyway....
" - Faye Valentine (Cowboy Bebop)
Van ami kell van ami nem / újra itt, újra ott  remélem nem elkapkodott.

.Attila

Quote from: RE@LJaj sürgõsen zenét kell letöltcsek noir-ét meg a Madlax -ét  :lul:
1 ébként baszott jól néz ki "nagytévén" =) Technics erõsítön is jólszól a Madlax (Kiss DP 1500 dvd lejátszó)

edit: Viszont szerintem Madlaxben a harci jelenetek zenéi jobban elvannak találva mint a Noir ban. De ugyi Noirban a hegedû az isten........
A harci jelenetek zenéi a legjobbak szerintem a Noirban, a Salva Nos számomra hihetlenül jó hangulatot ad a harcnak. Nálam nem lehet überelni :)

RE@L

Most olvastam utánnahttp://www.advfilms.com/titles/madlax/  Hogy ugyanazok csinálták javarészt mint akik a Noirt (Bee Train -t gondolm eddigistudtátok)
Amcsikank milyen jól m1 ök ilyen dobozokban kapják.... nézzétek meg a képeket az oldalon.

"The past is the past... and the future is the future. A man is a man, and a woman is a woman. I am who I am, and you are who you are. Like it really matters anyway....
" - Faye Valentine (Cowboy Bebop)
Van ami kell van ami nem / újra itt, újra ott  remélem nem elkapkodott.

Necrid^

#11
Tud vki egy helyet ahonnan lehet le szedni az Madlaxhoz DVD bortikot?!?! mert szét kerestem a netet és semmi.. (cdcovers.cc-en sincs fen).
Sry For my Bad Hungarian. I'm Not Magyar!

Ramiz

Ezt miért nem az Elfen Lied topicban kérdezed meg? :)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Necrid^

#13
Quote from: RamizEzt miért nem az Elfen Lied topicban kérdezed meg? :)
bocsánat,csak kajaltam közbe és elfelejtettem át irni :)
Sry For my Bad Hungarian. I'm Not Magyar!

.Attila

#14
Quote from: RE@LMost olvastam utánnahttp://www.advfilms.com/titles/madlax/  Hogy ugyanazok csinálták javarészt mint akik a Noirt (Bee Train -t gondolm eddigistudtátok)
Amcsikank milyen jól m1 ök ilyen dobozokban kapják.... nézzétek meg a képeket az oldalon.
13. résznél tartok, és valszeg ezt a dobozt is be fogom szerezni vhogy :)

edit: btw. azt írja, hogy Yuki Kajiura szerezte az Aquarian Age-nek is a zenéjét... már keresem is :)

edit2: a torrent file már megvan :)

Necrid^

Quote from: Bonciés valszeg ezt a dobozt is be fogom szerezni vhogy :)

Én már végig néztem naon komoly,csak boritékot nem találok hozza..:(
Sry For my Bad Hungarian. I'm Not Magyar!

RE@L

Találtam két "fan" borítót "sajnos" francia!!!

Bonci nézd végig oszt dumálunk ^^ sztem lehet h én megnézem +1x.
Ha jólemléxem 13. résznél már kezd bonyolódni 1 kicsit meg Spoiler!Könyvdetektív is voltmár.... vagy még nem? =)Spoiler!

mellékelem a 2 borítót!!!

"The past is the past... and the future is the future. A man is a man, and a woman is a woman. I am who I am, and you are who you are. Like it really matters anyway....
" - Faye Valentine (Cowboy Bebop)
Van ami kell van ami nem / újra itt, újra ott  remélem nem elkapkodott.

RE@L

a 2. két részletben van és RAR ba van tömörítve!!!

"The past is the past... and the future is the future. A man is a man, and a woman is a woman. I am who I am, and you are who you are. Like it really matters anyway....
" - Faye Valentine (Cowboy Bebop)
Van ami kell van ami nem / újra itt, újra ott  remélem nem elkapkodott.

RE@L

2. részlet.

"The past is the past... and the future is the future. A man is a man, and a woman is a woman. I am who I am, and you are who you are. Like it really matters anyway....
" - Faye Valentine (Cowboy Bebop)
Van ami kell van ami nem / újra itt, újra ott  remélem nem elkapkodott.

.Attila

A problémám még a sorozattal, ami most eszembe jutott: SPOILER
Nos, az a 3 kifejezés, Elda Taluta meg a másik 2, tényleg az ember valódi természetét, érzéseit hozza felszínre, vagy csak õrültet csinál belõle? Mert ha tényleg az elõbbi, akkor miért akarta Margaret apja megölni õt? Nem fér a fejembe, hogy a szeretõ apa miért is akarta megölni egy kislányt, a saját kislányát. Elinor problémáit, rejtett érzéseit még értettem, volt is alapja, de az õ szeretete le tudta gyõzni ezeket az érzéseket, Margaret apjában meg nem volt annyi szeretet, hogy ne szegezzen pisztolyt az 5 éves lányára? Ez nagyon zavart, és zavar most is.

.Attila

Quote from: White SeeD

Igen, csakhogy az ember igazi természete a gyilkolás, vadászat, ölni vagy te halsz meg. (Fõleg a hímeknél van így) Míg a nõstények inkább azokat védik akiket szeretnek. Szal ezért volt az hogy Elinor szeretettel válaszolt, és arra a szemétre célzott, míg Margaret apja a legközelebbi veszélyforrást akarta kiiktatni. Szerintem ezért nem lehet hibáztatni, mivel abban az állapotban csak egy sima állat volt. És mint tudjuk a nõnemû egyedek értelmesebbek a hímnemûeknél, és nem a feltétlen pusztítást választják...
Hibás elmélet. A természetben ugyan vannak hímek, akik a saját gyereküket is megtámadják, valóban, de még az állatvilágban is inkább jellemzõ a család, a falka védelme. Emberre vetítve meg pláne. Annak az embernek a szemébõl, amikor meglõtte Fridayt, azt lehetett kiolvasni, hogy véd vmit (a világot vagy a családját, itt most mind1). Amit te mondasz, az nekem erõsen sántít.

.Attila

Quote from: White SeeDEngem jobban zavart az a elenet, mikor Elinor meghal, és Margaret szinte tudomás sem vesz róla. Õt sajnáltam a legjobban, és tök dühített a dolog.
De azért tudomást vett róla, sõt, Elinor mondatai és halála adott lendületet neki a jó irányba. Azok a mondatok szedték ki a transzból. <----- ide is írtam vmit :)
Nekem Elinor a legtiszteletreméltóbb szereplõ ebben a sorozatban. Ha valós lenne, fejet hajtanék elõtte :)

RE@L

Röstellem, de tényleg ki fogom fejteni véleményem azzal kapcsolatban hogy miért szegez rá fegyvert....
Csak jussak el odáig =) Elinor karaktere érdekes volt énis szerettem nagyon de szerintem néha túlságosan is vigyázott Margaret re, de ez érthetõ hiszen õ a családja.
Nekem Madlax karaktere állt a legközelebb hozzám.

"The past is the past... and the future is the future. A man is a man, and a woman is a woman. I am who I am, and you are who you are. Like it really matters anyway....
" - Faye Valentine (Cowboy Bebop)
Van ami kell van ami nem / újra itt, újra ott  remélem nem elkapkodott.

RE@L

Türelem bepótolom ígérem, legkésöbb péntekig  :lazza:

"The past is the past... and the future is the future. A man is a man, and a woman is a woman. I am who I am, and you are who you are. Like it really matters anyway....
" - Faye Valentine (Cowboy Bebop)
Van ami kell van ami nem / újra itt, újra ott  remélem nem elkapkodott.

Cobra

Megnéztem, és nem voltam elragadtatva tõle. A vége jobban hasonlított az NGE-re, mint a Noirra szerintem. Szóval kicsit zavaros volt, ráadásul túlzásba vitték a tikolózást, már idegesítõ volt, hogy az utolsó elõtti részig szinte semmit nem lehetett megtudni. Ráadásul a befejezés nagyon nem tetszett, máshogy kellett volna megoldani. Azt meg végképp nem értem, hogy ha Madlaxot meg Leticiat meg tudta alkotni Margaret, akkor Vanessát meg  Eleanort miért nem hozta vissza?
Hide and fear, Cobra Commander is here !

RE@L

Üdv!

Nem tudom hirtelen mit írjak :(

Igen bizony igaza(d)tok van megfutamodtam. Mitõl? Tulajdonképpen a semmitõl. Miért? Nemtudom sõt akkori lelkivilágommal sem vagyok most tisztában, vagy hogy egyáltalán miért menekülök mai napig néha a gondjaim elöl :( De szeretnék engesztelésképpen írni Madlaxról, ugyanis tényleg gondolkoztam utánna hogy miért is szerettem.

A válasz szerintem nagyon egyszerû így utólag, "anime-s pályafutásom" legelején láttam. Kisgyermeknek is 1 ideig minden játék jó hiszen új.
Noir után néztem rögtön és Noir nagyon pozitív benyomást keltett bennem. Lehe hogy hinni akartam abban hogy ez a sorozat jó, de attól függetlenül tetszett. Viszont tényleg hibádzik a végkifejlet és az egész story ezáltal borul :( Madlax karakterét is a bája viszi csak. Sok-sok anime-t néztem meg azóta (számszerint vagy 50-et ) és igazatok van hogy nem 1 nagyon jó sorozat :(

Hogy hirtelen miért írok fórumra mégis? Magam sem tudom, talán most szakadt át a jég és gyûjtöttem elég bátorságot ahoz hogy megpróbáljam tisztázni magamat elõttetek, de legfõképpen saját lelkiismeretem elõtt.

"The past is the past... and the future is the future. A man is a man, and a woman is a woman. I am who I am, and you are who you are. Like it really matters anyway....
" - Faye Valentine (Cowboy Bebop)
Van ami kell van ami nem / újra itt, újra ott  remélem nem elkapkodott.

Dreamcleaver

Az elsõ rész után abbahagytam. Ahogy a csajszi egy szál pisztollyal elintézte az egész katonai különítményt, miközben oda sem nézet a haja meg lobogott a szélben és hû de szép volt a lemenõ napfényben, miközben mindenki mellé lõtt...na itt szétröhögtem az agyam. Azóta olvastam róla egy-két dolgot, s mivel tetszik az artwork valószínûleg azért teszek vele még egy próbát.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Dreamcleaver

mondom, hogy teszek vele még egy próbát. bizti csak rossz paszban voltam, mikor rlkezdtem. :) De elõbb akkor már a Noir-t nézem meg, mert az kb fél éve itt csücsül a vinyón. Aztán jöhet a Madlax, mármint majd ha lesz rá idõm a tonnányi egyébb anime miatt. :)
Ha nem csak lõdözés az jó! Azt olvastam ról, hogy misztikusabb hangulata van, mint a Noirnak. Az elsõ részbõl  nagyon tetszett a grafika és a zene (ami az idétlen akciójelenet alatt ment) :D

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS