Main Menu

Naruto

Started by Tyrael, 2005-05-29, 16:30:24

Previous topic - Next topic

Ki a legjobb női ninja?

Hinata
Sakura
Temari
Ino
Tsunade
Kurenai
Mitarashi Anko
Shizune
Ayame
Kin
Tayuya
Tenten
Yuugao

Éjfél

Quote from: smash++ on 2008-05-21, 00:01:25

Egyébként megjegyzem, hogy az animeben nagyon gáz volt amit Nejiék is leműveltek a klónok ellen... Igazából a mangaban szinte minden jobb volt mint az animeben :)
az lol volt...
kész...én csak néztem, hogy mit bénáznak...
és eza beszólás Leetől: Rájöttem jobbnak kell lennünk náluk.../jó nem konkrétan ezt mondta, és úgy fogalmazta meg hogy az akkori önmaguknál amit lemásoltak/
hát az poén volt...kihitte volna, hogy jobbnak kell lenniük náluk...
végig ott harcoltak..pedig simán leverhetták volna már őket  a legelején...ez nagyon sz*r volt

hm, szerintem nézni fogom, lesz oylan hogy tökéletes szuperboy lesz?
a manga hol tart? *értetlenpislogás*

smash++

#4231
Quote from: Éjfél on 2008-05-21, 00:18:10
hm, szerintem nézni fogom, lesz oylan hogy tökéletes szuperboy lesz?
a manga hol tart? *értetlenpislogás*
Majd meglátod.
De konkrétan a mangaban már 4-5 über fight is lefutott és a történet is más vizekre evezett. Szóval az eddigi anime és még egy kicsi simán van vagy nem? Ez így talán nem túl spoileres
Javítson ki valaki ha tévedek, nem akartam név szerint leirni ki kivel harcol, hol miért. Még a végén valaki véletlen elolvassa a spilert és háború lesz :D

Edit: Anime jelenleg: Manga CH 245-317
       Manga jelenleg CH 400
Szerintem ez mindent elmon arról, hogy elmehetnek a jó fenébe (anime készítők és az egész mindenség odaát)

Éjfél

QuoteEdit: Anime jelenleg: Manga CH 245-317
       Manga jelenleg CH 400
Szerintem ez mindent elmon arról, hogy elmehetnek a jó fenébe (anime készítők és az egész mindenség odaát)
köszi : ) így már tiszta, hogy nagyon levannak maradva  az animekészítők, a sokfillerezés elveszi az idejüket : D

vagyis nagyon levagyok maradva

Chronus

#4233
Quote from: smash++ on 2008-05-21, 00:25:04
és a történet is más vizekre evezett.
Hát.. lassan át lehetne nevezni a mangát "Naruto"-ról "Sasuke"-ra :D
QuoteAzt azért ne felejtsük el, hogy Naruto-ba nagyon sok energiát kell fektetni, hogy megtanuljon valamit, Egyedüli kivétel a KB és ott meg is állt a dolog
Erről most hírtelen eszembe jutott
[spoiler=Kakashi]Kakashi gondolata, ami az ismert fuutonos razengan edzése alatt fiogalmazódott meg... már akkor is jót röhögtem rajta. Azt hiszem Naruto nem vágott valami teljesen basic fogalmat a ninjutsukkal kapcsolatban és már az edzés elején megtorkolltak mert azt se értete hogy Kakshi mit magyaráz. Erre Kakashi: "Jiraiya... hogy tudtál ennek a taplónak egy olyan techet megtanítani mint razengan??" :zomg: :rotfl:[/spoiler]

De azér a techekkel kapcsolatban azt se felejtsükel, hogy könnyű Naruto-ra ráhúzni, hogy KB-n és RS-on kívül semmit se használ, de a karakterek 99%-a ugyanígy megvan a saját speckó techjeinél. Siha csak az árnyék techjeit használja, Hinataék byakuznak, Sasuke csak Chidori+Sharigan meg néha valami shuriken cucc, esetleg fire tech, Yamato csak fákkal buzul, Kakshi is egyfolytában vagy Shariganezik, vagy basic techeket nyomat.... Az egyetlen karakter aki talán mindenben jól képzett az Pein, de ő meg Rinengan-os k*csög (persze, úgy nem nehéz.... termonukleáris-szemtechnika báze), és talán még Jiraiya, meg a 3rd Hokkage.

Naruto is kb annyira változatos techeket használ, mint a többi karakter...

LuckyDingo

Én is írok már valamit :D Annyi baromság volt már:
1. naruto anime úgy szar, ahogy van
2. Naruto mint karakter úgy gagyi, ahogy van, és ha nem lenne mákja, már rég hulla lenne /mint minden igazi shounen főhős/
3. Sasuke imbább most mint Naruto és nem tetszik, hogy még mindig megy az emoboy a mangában.. mindenesetre Naruto Vs. Sasuke Max akkor lenne kiegyenlített, ha Naruto ellőné a kéztörő szél-rászengánt/ha emoboy nem kerüli ki/
4. Hülyeség ilyen baromságokon vitatkozni, hogy most ilyen meg olyan szuperhős és igazából milyen jó ninja Naruto.. sry, de Chuunin vizsgán úgy elbukna, hogy öröm lenne nézni.. egyedül semmire nem lenne képes.
5 és egyben a vége: Hinatát nem bántani, mert ő az egyik legnormálabb csaj karakter, csak kár, hogy shounenben nem a szerelmi szálra fektetik a hangsúlyt, szal max annyi lesz, hogy egyszer beugrik Naruto és egy atombomba közé, hogy ezzel kifejezze a szerelmét.. kész :D

És igen a manga neve most már lehetne: Naruto: Uchiha Chronicles

Éjfél

Quote4. Hülyeség ilyen baromságokon vitatkozni, hogy most ilyen meg olyan szuperhős és igazából milyen jó ninja Naruto.. sry, de Chuunin vizsgán úgy elbukna, hogy öröm lenne nézni.. egyedül semmire nem lenne képes.
5 és egyben a vége: Hinatát nem bántani, mert ő az egyik legnormálabb csaj karakter, csak kár, hogy shounenben nem a szerelmi szálra fektetik a hangsúlyt, szal max annyi lesz, hogy egyszer beugrik Naruto és egy atombomba közé, hogy ezzel kifejezze a szerelmét.. kész
ezzel a részével (4.,5.pont) valamelyest egyetértek, /nem biztos, hogy elbukna azért én megnézém mit hozna belőle ki a mangaka/, a többit tisztelettel nem kommentálom
ez a Hinatás dolog nem rossz elképzelés : D
és tényleg ő az egyik legnormálisabb csaj...de ezt már mondtuk

smash++

Quote from: Chronus on 2008-05-21, 01:00:19
Erről most hírtelen eszembe jutott
[spoiler=Kakashi]Kakashi gondolata, ami az ismert fuutonos razengan edzése alatt fiogalmazódott meg... már akkor is jót röhögtem rajta. Azt hiszem Naruto nem vágott valami teljesen basic fogalmat a ninjutsukkal kapcsolatban és már az edzés elején megtorkolltak mert azt se értete hogy Kakshi mit magyaráz. Erre Kakashi: "Jiraiya... hogy tudtál ennek a taplónak egy olyan techet megtanítani mint razengan??" :zomg: :rotfl:[/spoiler]

De azér a techekkel kapcsolatban azt se felejtsükel, hogy könnyű Naruto-ra ráhúzni, hogy KB-n és RS-on kívül semmit se használ, de a karakterek 99%-a ugyanígy megvan a saját speckó techjeinél. Siha csak az árnyék techjeit használja, Hinataék byakuznak, Sasuke csak Chidori+Sharigan meg néha valami shuriken cucc, esetleg fire tech, Yamato csak fákkal buzul, Kakshi is egyfolytában vagy Shariganezik, vagy basic techeket nyomat.... Az egyetlen karakter aki talán mindenben jól képzett az Pein, de ő meg Rinengan-os k*csög (persze, úgy nem nehéz.... termonukleáris-szemtechnika báze), és talán még Jiraiya, meg a 3rd Hokkage.

Naruto is kb annyira változatos techeket használ, mint a többi karakter...

spoileres részt linkeltem be a onemanga-ról. Szal jaja.

Teljesen igaz, hogy a karik csak a saját tech-et használnak. Ez talán érthető is és igaz Nejitől sem láttunk vaalmi változatos original ninja harcot. DE

Shino nagyon változatosan és okosan harcol a klán specjén belül. Most sorolhatnám, de Chunin vizsga, Bábus elleni küzdelem.
Yamato, nah rá marhára nem lehet mondani, hogy nem változatos, igaz, csak wood-ot használ, de abból marha sok félét. ugyebár földet és vizet is tud, csak azt lemarad neki.
Kakashi őt nem is kell említeni... nehogy már ne legyen változatos és original egyszerű ninja dolgokat mesterien műveli.
Sasuke-re sem modhatjuk, hogy uncsi. Oro ellen milyen faja küzdelemet levágott a chunin vizsgán. Igen tüzet használ sokaszor, na de milyen változatosan. A mostani csatái pedig egyensen a legélvezetesebbek.

Narutonak az egyedüli speckója a marha sok chakra! Jah és kyuubi, ami eddig életben tartotta. Szóval egy ilyen karitól elvárható, hogy az alapcucokkat mint a replace meg a henge, stb és a bujkálás mindenkitől jobban tudja. Jah és az alap genjutsu ellen is megtanulhatna védekezni, mert a legnagyobb gyengéje.

"(Tény és való, hogy a Naruto S anime szar.)"

Bishop

A Shipuuden szar is de Chronus a sima Naruto animet is kritizálta ami igazából az én nem tetszésemet váltotta ki.

LucyDingo: inkább nem reagálok semmit, de örülök hogy legalább Hinatan egy véleményen vagyunk :kocc:

smash++: már megszoktam a kritikáidat, de igazából a még mindig a karakter fejlődését Narutonak csinálta meg szarul, mert alapjáraton képesnek kéne lennie fejlődésre csak hát nem akarja a mangaka túlzásba vinni.

Szerintem a sima Naruto Konohat mutatta be, a Shipuuden pedig a másik oldalt taglalja illetve Emo boy-t. Remélhetőleg lesz egy 3.ik évad ami már a tényleges cselekményt mutatja a tényleges főhős szempontjából. Ha nem így lesz a Naruto-t Shipuudenestől mangástól animestől együtt leértékelem egy nagy  3/10-re. Kishi nagyon szarul bánik a több karakter fejlődésének mutatásával. Inkább egyre koncentrál mindig és emiatt van elcseszve, emiatt érezzük azt hogy Naruto még mindig ott van ahol 3-4 évvel ezelött.

Azért mégis kicsit beszólnék Lucy :angyali: Manapság nagyon elterjedt hogy mindenki a gonoszoknak drukol hogy "öld már meg azt a szerencsétlen idealista barmot". Talán egyszerübb azokat kedvelni akik követnek el hibát és nem csak a szájukat jártatják. Bleachnél és Naruto-nál tapasztalható hogy minnél régebb óta látják a nézők Ichigo vagy Naruto egyszerű kidolgozatlan és elhanyagolt jellemét, megunják hogy örökké nagy szavakkal jönnek és tulajdonképpen nincs tudásuk csak hatalmas mondhatni, nyers erő amit a készítő nem formál meg rendesen. Csak azt nem értem hogy akkor miért nézik az emberek ezeket a animeket/mangakat, shounen szal 1000% hogy a végén happy end meg a főhős megkap mindent, megnyer mindent. Nem tudom talán könnyebb gonosz karaktert csinálni mint jót. Egy dolog utálni Narutot, megvan midnen oka rá, de akkor minek nézi/olvassa? Ugy utálom ha csak a negatívat sorolják fel de nem látják a pozitív oldalát a dolognak, ahelyet hogy örökké fikáznák inkább azon gondolkoznának mivel lehet jobb. Vagy nézze/olvassa valaki vagy ne de hogy mindig ez a közutálat van a főhősök iránt kicsit idegesítő. Mint ha páran csak azért néznék ezeket hogy fikázhassák a karaktereket hogy "idealista barom" "tehetségtelen" "csak a szája nagy".

No offense én itt ki is szálltam ebből a vitából Narutot meg Hinatat nem bántani :ejnye:

Inkább egy új téma,habár ez inkább mangaba illő. Narutofanon van egy olyan topic hogy mit kéne elrénie Narutonak hogy jobb legyen, alap hogy észt általános tudást meg hasonlókat in b4 obvious. Mi az ami kéne ahoz hogy Hokage legyen? Talán így mindenki kihozza a pozitívat magából és fikázás helyett kicsit más vizekre evezzünk. :zen:

Én szerintem a szél technikát kb úgy kéne kezelnie mint Sasuke a villámot(chidorit). Sokkal gyorsabbnak kell lennie, kéne valami debuff jutsuja ellenfelek ellen és talán több summon illetve a fuuton rasengant kéne lekicsinyítenie hogy aktuális harcban jó legyen, mert valjuk be Rasengan már nem képes sok mindenre. Folytatás manga topicba ha lehet,vagy akit érdekel  ^^"

Éjfél

Quote from: smash++ on 2008-05-21, 11:16:45
"(Tény és való, hogy a Naruto S anime szar.)"
amúgy ezt honnan idézted?

Quote from: Bishop on 2008-05-21, 15:24:01...
Naruto-nál tapasztalható hogy minnél régebb óta látják a nézők Ichigo vagy Naruto egyszerű kidolgozatlan és elhanyagolt jellemét, megunják hogy örökké nagy szavakkal jönnek és tulajdonképpen nincs tudásuk csak hatalmas mondhatni, nyers erő amit a készítő nem formál meg rendesen. Csak azt nem értem hogy akkor miért nézik az emberek ezeket a animeket/mangakat, shounen szal 1000% hogy a végén happy end meg a főhős megkap mindent, megnyer mindent. Nem tudom talán könnyebb gonosz karaktert csinálni mint jót. Egy dolog utálni Narutot, megvan midnen oka rá, de akkor minek nézi/olvassa? Ugy utálom ha csak a negatívat sorolják fel de nem látják a pozitív oldalát...
igen az emberek legelőször a negatív dolgokat szokták észrevenni, és igen tegnap nekem is áfutott ez a valószínűleg felettébb meglepő kérdés  a fejemen...mégis ha valaki ennyire utálja a főhöst mi a  francért nézi?
mert ha például kiadnának egy külön szériát, Sasuke, Kakashi, Sakura központúan,/ na meg persze a többiek  is ott lennének"mellék"szereplőként.../elvileg lessz is ilyesmi, csak nem külön szériakén/azt mondanám, hajrá Naruto gyűlölök...egyétek,vigyétek,élvezzétek...
de így egyszerűen csak ez a kérdés ugrál a fejemben? ha ennyire utálják miért nézik? ha iylen gagyi a karakter, s többekközött ezáltal az anime is, miért kell megnézni?
ha nekem valami nem tetszik nem nézem, bár kétségkívül színvilágot hoznak a  témába az ilyen "értelmetlen" viták...  ::)

LuckyDingo

Nem beszólás, volt amit mondtál, Bihop :D

Teljesen igaz, mindenki a rosszakat szereti, mert azok a badassek  :Kiraly: Ez így természetes :) Amúgy Ichigoval nincs annyi bajom, mint Narutoval, mert ő fejlődik /mondjuk igen irreálisan, de már volt minimum 4 powerupja XD/ Az hogy a gonosz a kedvenc, nem feltétlen igaz :) az én kedvencem egy harmadrangú mellékszereplő /Neji/ meg Kakashi, aki nem csak csicska technikákat nyomat, mint ahogy valaki ezt állította :P Ha Kakashi senseinek annyi chakrája lenne, mint Narutonak, akkor egymaga elpusztítaná az "Akatsuki és barátjait" :XD

A gonoszak közül egyedül Tobi komáltam, amíg "good boy" volt és nem egy übertáp, elpusztíthatatlan őskövület. Az hogy miért nézzük?  Megszokásból?  ^^ Bár már az animéhez nincs közöm, de a manga a szememben még nem romlott meg annyira, hogy feladjam  ^^" Meg különben is, ha nem néztem volna/olvasnám, hogy tudnék ilyen élvezetes flamecsatákba bekapcsolódni  :hopp:

smash++

Quote from: Bishop on 2008-05-21, 15:24:01
smash++: már megszoktam a kritikáidat, de igazából a még mindig a karakter fejlődését Narutonak csinálta meg szarul, mert alapjáraton képesnek kéne lennie fejlődésre csak hát nem akarja a mangaka túlzásba vinni.

Inkább egy új téma,habár ez inkább mangaba illő.

Már megint én :). Pedig most úgy írtam szerintem, hogy nem kéne zavarnia téged. Már a kritikáim is alakultak és szerintem közelednek a te véleményedhez.

Mehetünk a manga topicba->jó téma ;)

Más. A Naruto-ban nekem az tetszett a legjobban, hogy az egész 135 (vagy nem tom) rész alatt láthattuk az össze karit harcolni és az akkori képességeiket és fejlődésüket. Sakura, Ino, (Ten-Ten) volt akitől igazán semmit nem láttunk és Hinata is csak fillernél.
Viszont: Neji, Shikamaru, Shino, Chouji, Kiba, Sasuke, Lee, Naruto, Gaara mind harcolt jó csatákban és mindnek volt szemmel látható fejlődése. Ezek eddig a Shitpuudenben nincsenek és ebben az évben nem is lesznek, kivéve Shikamaru, Sakura, Naruto
Vagyis az összes többi kari fejlődését ledarálták és gyorsan átugrották...

Talán ott van a gond, hogy sok az über táp ellenfél és már nincsenek 1-1 harcok :(

NLZ

Naruto mit fejlődött? Nem tud az semmit, csak az írók jóindulata miatt van még életben. Semmit nem tud használni, csak a Kage Bunshinjét, de azt se a skill eredeti feladatára, hanem arra, hogy majom módjára rárohanjon az ellenfélre többedmagával. De kb 0 taktikával, csak egy rúgást próbál fejenként leadni. Néha elnyom egy Rasengant, ami egyszeri skill,  csak kétkezesként tudja használni és lassú. Elmegy Jiraiya-val 2 évre, vagy mennyire, de nem tanult kb semmit, csak a Rasengan-ba tud picivel több erőt nyomni, ami nem nagy kunszt, hisz minden Movieban láttunk egy speciális színezésű rasengant. Egyedül a Kyuubi ereje van neki, amit nagy ritkán látunk, de meg is mondja narutonak a róka, hogy nélküle semmit nem tud csinálni. És még ő akar Hokage lenni, pedig csak egy ostoba mihaszna.
[reserved]

Éjfél

Quote from: NLZ on 2008-05-23, 06:41:53
Naruto mit fejlődött? Nem tud az semmit, csak az írók jóindulata miatt van még életben.
na azért túlzásba ne essünk, ő a mozgató rugója az animének, mégha ninjaként nem is profi, de láttam itt oylan érveket mellette ami nagyon is megállt a a helyét. Nem nagy vérvonal tagja...mégis saját erőből megtanulta  a rasengant olyan gyorsan, mint NagySasukeBálványunk a chidorit.

Nah meg ez azért butaság, hogy az írók jóindulata miatt van még életben...logikátlan a dolog, mert alapból az "írók" áltl iylen a Főszereplő amilyen...
szép is lenne ha meghalna, ténylegesen készülhetne egy Sasuke és Sakura kalandjai című romantikus sorozat..

Liquid Snake

Quote from: Éjfél on 2008-05-23, 14:34:27
Quote from: NLZ on 2008-05-23, 06:41:53
Naruto mit fejlődött? Nem tud az semmit, csak az írók jóindulata miatt van még életben.
na azért túlzásba ne essünk, ő a mozgató rugója az animének, mégha ninjaként nem is profi, de láttam itt oylan érveket mellette ami nagyon is megállt a a helyét. Nem nagy vérvonal tagja...mégis saját erőből megtanulta  a rasengant olyan gyorsan, mint NagySasukeBálványunk a chidorit.

Nah meg ez azért butaság, hogy az írók jóindulata miatt van még életben...logikátlan a dolog, mert alapból az "írók" áltl iylen a Főszereplő amilyen...
szép is lenne ha meghalna, ténylegesen készülhetne egy Sasuke és Sakura kalandjai című romantikus sorozat..

Rasengant megtanulta oké. De mellé az égvilágon semmit nem tanult, egy egyszerű genjutsuval meg lehetne ölni. A Rasengant meg el sem tudja lőni mert ha egy kicsit is képzettebb ninja ellen harcol az lazán kitér előle... Nem Narutoval van baj, mert a potenciál benne lenne, hanem a mangaka nem akarja fejleszteni, csak azt kéne tudni, hogy miért...

smash++

#4244
Quote from: Éjfél on 2008-05-23, 14:34:27
Nem nagy vérvonal tagja...

ÜBER LOL  ^^

[spoiler]
Lesznek meglepetések a csak anime nézőknek...[/spoiler]

Bishop

[spoiler]
Quote from: NLZ on 2008-05-23, 06:41:53
Naruto mit fejlődött? Nem tud az semmit, csak az írók jóindulata miatt van még életben. Semmit nem tud használni, csak a Kage Bunshinjét, de azt se a skill eredeti feladatára, hanem arra, hogy majom módjára rárohanjon az ellenfélre többedmagával. De kb 0 taktikával, csak egy rúgást próbál fejenként leadni. Néha elnyom egy Rasengant, ami egyszeri skill,  csak kétkezesként tudja használni és lassú. Elmegy Jiraiya-val 2 évre, vagy mennyire, de nem tanult kb semmit, csak a Rasengan-ba tud picivel több erőt nyomni, ami nem nagy kunszt, hisz minden Movieban láttunk egy speciális színezésű rasengant. Egyedül a Kyuubi ereje van neki, amit nagy ritkán látunk, de meg is mondja narutonak a róka, hogy nélküle semmit nem tud csinálni. És még ő akar Hokage lenni, pedig csak egy ostoba mihaszna.
[/spoiler]
no comment...aszem egy időre nem jövök ebeb a topicba SZUSZÁ SZUSZÁ  :grrr: :angyali:

Chronus

Quote from: Éjfél on 2008-05-23, 14:34:27
Nem nagy vérvonal tagja...

...So hard to resist.... Must... Not..... Spoiler :D

caracarn

Quote from: smash++ on 2008-05-23, 16:05:21
Quote from: Éjfél on 2008-05-23, 14:34:27
Nem nagy vérvonal tagja...

ÜBER LOL  ^^

[spoiler]
Lesznek meglepetések a csak anime nézőknek...[/spoiler]
Nah asszem nekiállok mangát is nézegetni. ^^
Amúgy ha már láttam az animet érdemes végigbújni a mangát? Van valami különbság a kettő között?
A 7. kötetet megnéztem  :smile: de ha nincs különbség akkor átugrok oda ahol most a shippuded tart.

Chronus

Quote from: caracarn on 2008-05-23, 16:34:40
Amúgy ha már láttam az animet érdemes végigbújni a mangát? Van valami különbság a kettő között?
A 7. kötetet megnéztem  :smile: de ha nincs különbség akkor átugrok oda ahol most a shippuded tart.
Ég és föld. Kezdd Chapter 001-től.

Éjfél

#4249
Quote from: smash++ on 2008-05-23, 16:05:21
Quote from: Éjfél on 2008-05-23, 14:34:27
Nem nagy vérvonal tagja...

ÜBER LOL  ^^

[spoiler]
Lesznek meglepetések a csak anime nézőknek...[/spoiler]
[spoiler]midnjárt kiderül, hogy a negyedik fia... az érdekes lenne[/spoiler]
nahát kiváncsi leszek a meglepetésre

Chronus

Quote from: Éjfél on 2008-05-23, 18:03:54
[spoiler]midnjárt kiderül, hogy a negyedik fia... az érdekes lenne[/spoiler]
[spoiler]Na nem is volt olyan nehéz ugye? Mi már azelőtt tippeltünk rá, hogy egyáltalán szóba került volna mangában.[/spoiler]

Éjfél

Quote from: Chronus on 2008-05-23, 18:11:39
Quote from: Éjfél on 2008-05-23, 18:03:54
[spoiler]midnjárt kiderül, hogy a negyedik fia... az érdekes lenne[/spoiler]
[spoiler]Na nem is volt olyan nehéz ugye? Mi már azelőtt tippeltünk rá, hogy egyáltalán szóba került volna mangában.[/spoiler]

[spoiler]ne máár ez annyira sz*r...amikor elkezdtem nézni az animét akkor futot át  a fejemen, meg akárhányszor mutatták a  4.et, de sosem gondoltam komolyan[/spoiler]

Chronus

Quote from: Éjfél on 2008-05-23, 18:20:59
[spoiler]ne máár ez annyira sz*r...amikor elkezdtem nézni az animét akkor futot át  a fejemen, meg akárhányszor mutatták a  4.et, de sosem gondoltam komolyan[/spoiler]
[spoiler]Mikor majd odaérsz a mangában, akkor rájösz, hogy nem is olyan szar az, mert abszolúte elhanyagolható információként van tálalva, és valójában az is. Ez nem Bleach, szóval a szuperninja fia nem automatikusan szuperninja, és valójában ő nem is tud erről. Csupán a környezete jegyzi meg néha magában, hogy hasonlít a személyisége a faterjáéra, és abszolut kellemes információ, semmi imbulás, vagy elvárás nem társul hozzá, csak ilyen scenek. :) Teljesen hangulati tényező, és nekem bejött, ahogy alkalmazták.
[/spoiler]


Bishop

[spoiler]Semmi elvárás csak ott van Yondaime hagyatéka Narutora, kivácnsi leszek mi :D[/spoiler]

Chronus

Quote from: Bishop on 2008-05-23, 19:07:09
[spoiler]Semmi elvárás csak ott van Yondaime hagyatéka Narutora, kivácnsi leszek mi :D[/spoiler]
[spoiler]ááh...egy pár kesztyű.. vagy egy ágymelegítő biztos :) Esetleg egy hokkage-i pozició.. mellékesen :)[/spoiler]

Éjfél

Quote from: Chronus on 2008-05-23, 18:50:43
Quote from: Éjfél on 2008-05-23, 18:20:59
[spoiler]ne máár ez annyira sz*r...amikor elkezdtem nézni az animét akkor futot át  a fejemen, meg akárhányszor mutatták a  4.et, de sosem gondoltam komolyan[/spoiler]
[spoiler]Mikor majd odaérsz a mangában, akkor rájösz, hogy nem is olyan szar az, mert...[/spoiler]
nem is úgyértettem hogy sz*r hogy de gáz, hanem, hogy mennyire kiszúrja az ember szemét a dolog, és hogy már anyira kiszámítható néhány dolog egy egy filmben, hogy már azért nem hisz az ember  a saját sejtéseinek, mert úgy van vele, hogy túl egyételmű

túl magyaráztam?

Chronus

#4256
Quote from: Éjfél on 2008-05-23, 19:09:53
túl magyaráztam?
Nem. Teljesen érthető... de ha úgy vesszük, ez is a váratlan fordulat egy formája, elvégre annyira triviális cliché, hogyaz emberek többsége ösztönösen elhesegeti még a gondolatát is. A mai világban ahol az ilyen történetekben mindenki valami váratlanra számít igazából a várható fordulat érheti az embert a leváratlanabbul :) Túlmagyaráznám? :)

Ez olyan mint a Shoot 'Em Up c. film fordulata, ahol amikor az egyik főgonosz szembekerül a főhőssel és belekezd a szokásos "főgonoszos monológjába" a hős egyszerűen a harmadik szó közepén fejbelövi... most ezt ki várná? Elvégre ez lenne a logikus reakció, nem az, hogy végighalgatja, de már annyi szart láttunk, ahol nem így van, hogy az ember egyszerűen már akaratlanul is meghökken rajta ha ilyet lát. Felüdítő tud lenni, az tény.

Éjfél

QuoteTúlmagyaráznám?

Nem. Teljesen érthető. :P
Ez akár lehetett volna az én gondolatmenetem is.


QuoteEz olyan mint a Shoot 'Em Up c. film fordulata...
...
Tulajdonképpen engem cseppet sem zavarna egy ilyen fordulat, mert minden 10. olyan animénél vagy filmnél ahol beszélget egymással a főgonosz illetve a főhös, nem szoktam kibírni felhördülés nélkül...

Amit nagyon szeretek, amikor vannak olyan jelenetek, hogy tesz valamit az a "jó" (relativ, mondjuk azta jó oldalon álló) szereplő és közben a  gonosz csak néz, a gonosz csak áll bambán...a gonosz még mindig néz.
De volt ideje rég elintéznie a jó oldalon álló hőst...de ő csak néz...
iylenkor elképzelem (mikor nem mutatják a gonoszt), hogy közben leül és elsakkozgat magával, vagy esetleg megisik egy kvt.
Szóval vannak érdekes időtorzítások.

smash++

Quote from: caracarn on 2008-05-23, 16:34:40
Quote from: smash++ on 2008-05-23, 16:05:21
Quote from: Éjfél on 2008-05-23, 14:34:27
Nem nagy vérvonal tagja...

ÜBER LOL  ^^

[spoiler]
Lesznek meglepetések a csak anime nézőknek...[/spoiler]
Nah asszem nekiállok mangát is nézegetni. ^^
Amúgy ha már láttam az animet érdemes végigbújni a mangát? Van valami különbság a kettő között?
A 7. kötetet megnéztem  :smile: de ha nincs különbség akkor átugrok oda ahol most a shippuded tart.

Szerintem pedig ott kezd, ahol Naruto visszatér az edzésből. Én tuti nem tudnám az elejétől átolvasni. Max még onnan, amikor Sasuke elmegy Konohaból.

Azért ez a spoiler hegy nem semmi... :)

Chronus

#4259
Quote from: Éjfél on 2008-05-23, 19:48:47
közben a  gonosz csak néz, a gonosz csak áll bambán...a gonosz még mindig néz.
Az semmi. Naruto Shippuden kell neked. Ott mindenki csak néz, legyen jó vagy gonosz. 4 percen keresztül nézik egymást, és nézik, és nézik, aztán egyszer csak perspektívát vált a kamera, és tudod mi lesz? Semmi. Nézik egymást tovább egy másik szemszögből.

QuoteAzért ez a spoiler hegy nem semmi...
Elfér. Senki se mondta, hogy kötelező megnézni őket  ;) Amúgy szvsz ha mangát akar olvasni kezdje az elejétől. Bleach mangával is azt tettem, aztán megköhhenve láttam, hogy a manga legalább 50%-ban eltér az animétől. És nem csak megvalósításban, hanem sztoriban is, gondoljunk csak a Tousen visszaemlékezésre, SS arc végére a többi kapuőrrel, Don Kanonji megjelenésére a Kurosaki házban, meg kismillió egyebek. És tudod mit, 200%-al veri az animét. Ez Narutora is igaz.