Main Menu

animatrix

Started by assholeer, 2003-05-03, 21:31:14

Previous topic - Next topic

Prof. William

Az 1 jó volt tökéletesen be volt fejezve. Nem kelett volna folytani. Én személy szerint nem törõdöm a másik 2 résszel. Nekem az elsõ résszel véget ér a Mátrix.

kikuchiyo

Ezt mondják, ill. ezt szeretnék elhitetni mindenkivel, de én erõsen kétlem.

Épp a tévéterem egy jó példa arra, hogy azok az elemek, amikbõl elõszörre egy jól mûködõ és nagyjából értelmes filmet tudtak összeállítani, a folytatásokban a mértéktelen túlzás miatt tökéletesen értelmetlen zagyvalékot alkotnak:

Van az a (Vektor által halhatatlanná tett) jelenet az egyben, amikor Morfológus a fehér szobában elmagyarázza Neonnak a tényállást, egy régi tévét használva.
Itt a kamera néhányszor mintha áthatolna a képernyõn, a megfelelõ képi és hangeffekttel kísérve. Az elsõ részben ennek jelentõsége és értelme van, ez választja el a "képernyõn belül" játszódó, illusztrációnak szánt jeleneteket azoktól, amelyek ott történnek a szobában. Koherens módon alkalmazzák és még jól is néz ki.

Ehhez képest a második (vagy harmadik) részben, amikor az öreg csávó löki a vakert, a kamera ész nélkül zoomol ki-be a képernyõkbe, az egész követhetetlen és semmi értelme nincs, csak azért van, mert 'höhh, az elsõ részbe bejött a sok kis köcsögnek, akkó rakjuk be ide is'.

Hasonlat: érdemes tanulmányozni a hitleri Harmadik Birodalom vagy Ceausescu  Romániájának építészetét. Mind a kettõ a klasszikus minták másolása alapján valami azoknál is szebbet, nagyszerûbbet akart létrehozni, de mivel az elvük az volt, hogy legyen olyan, mint egy görög templom, de mindenhol két méterrel nagyobb, az arányok eltorzulása miatt a végeredmény förtelmes lett, az eredeti minták groteszk torzója.
Nürnbergben ma is meg lehet tekinteni néhány ilyen épületet: van egy, ami a római Colosseumhoz hasonlít, csak éppen irtó ronda.

A Mátrix folytatásai úgy viszonyulnak az elsõ részhez, mint a hitleri építészet a klasszikus görög stílushoz. Mintha nem értették volna, hogy mi az, ami az elsõ részben jó volt, a felszínes, sekély dolgokat erõltették csak belõle.
Failure is the default option

Mattanja

בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

L.Mole

Quote from: kikuchiyoEhhez képest a második (vagy harmadik) részben, amikor az öreg csávó löki a vakert, a kamera ész nélkül zoomol ki-be a képernyõkbe, az egész követhetetlen és semmi értelme nincs, csak azért van, mert 'höhh, az elsõ részbe bejött a sok kis köcsögnek, akkó rakjuk be ide is'.

Nemtudom, én azt gondoltam, hogy a választási lehetõségek mátrixából melynek bizonyos értékei megjelennek a hátsó képernyõkön lépünk be mindig az egyiken jelezve a szabad akarat alkotta sokszínûséget. Hiszen ezt éppen ekkor igyekszik az öreg a szánkba rágni.
Nem lehet, hogy túl magasról akarja mindenki megítélni a második két részt, illetve olyan filmmûvészeti elemekkel hasonlítja össze melyek valójában már az elsõ részben sem voltak szándékosak?

Flaser

#34
Jó "ellenpélda" erre a Csillagok háborúja (az eredeti). Az elsõ rész simán elõadja a hõstörténetet, a klasszikus népmesét a jó gyõzelmérõl a gonosz felett.
A második teljesen más síkon közelít a témához, s emberibb szereplõket használ. Itt már a gonosz nem üres kartonfigura; hanem a "vérünkben lévõ bûn" aminek ellent kell állni. A Birodalom visszavág ellenfilmje az elsõnek - a puszta hõsszerep kudarcra ítéltetett, nem lehet megmenteni a világot pusztán a saját jóságoddal.
A harmadik rész a feloldás, a keresztény megváltás történet.

A Matrix trilógia képtelen volt erre a fejlõdésre.

/////

A Second Renaissance inkább Mahiro Maeda filmje mintsem a forgatókönyvíróké.
A kommentár valóban nem olyan forradalmi, de ami a képernyõn megy eközben....
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

smash++

Már én is rég láttam mind a mátrix triologiát mind az animatrix-ot.Nekem személy szerint tetszett.Igazság szerint nem vártam tőle sokat.Annyit,hogy szép effektek és valami kis akció.Ezt azért adta szerintem.Az animatrix viszont kimondottan bejött,valami új szerű dolog volt nekem.Az elején emlékszem picit padlót fogtam(nagyon szépen megcsinálták) kár hogy semmi mást nem hoztak ki belőle csak azt hogy milyen szép "animációkat" tudunk csinálni.Nekem a kedvenc részem amikor a csaj és a gyerek küzdöttek a matrixban,megnem mondom pontosan melyik(majd vmikor most nézem meg még1szer) a csajnak hosszú fehér haja volt és talán szamuráj páncélban voltak.

NLZ

Quote from: Manitu on 2006-03-20, 18:09:18
Hm, nekem az a hiba a mátrixbanos rész tetszett, mikor a kölykök ugráltak a betonba :) Meg a világrekkord. De a címeikre már nem emlékszem évekkel ezelõtt láttam...

Nekem is pont ezek voltak a kedvenceim. Amikor a gyerekek ugrálnak és a többi. Aztán jöttek a GM-ek és javították a map bugot. :D (túl sok mmorpg, azt mondjátok? :rotfl:).  A világrekord is megfogott, mikor a fickó próbált kitörni a korlátaiból. Technikailag is tetszett, hogy szinte mindegyik rész más grafikával készült. De a Matrix 2-3 tényleg pocsék volt.
[reserved]

Raggie

Quote from: White SeeD on 2006-05-23, 09:06:04
Az AM gyak egy reklám az anime-nak.
sok technikát mutat be, színes történetekkel.
Nekem már csak azért is tetszett mert nem egy effkethalmaz mint a filmek.
Meg legalább reklám(ahogyan te is mondtad)! :D És erre nagy szüksége van az animének... főleg itthon kishazánkban. Mondjuk azért az AniMátrix-ban is eléggé "gizdulnak" a mindenféle különleges rajzstílusokkal meg stb... de legalább van, legalább anime, legalább sokan ismerik! ;)
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

RE@L

Meg Kill Billben az anime jelenetet amit a Production I.G. csinált :)

"The past is the past... and the future is the future. A man is a man, and a woman is a woman. I am who I am, and you are who you are. Like it really matters anyway....
" - Faye Valentine (Cowboy Bebop)
Van ami kell van ami nem / újra itt, újra ott  remélem nem elkapkodott.

Raggie

Quote from: RE@L on 2006-05-28, 22:10:22
Meg Kill Billben az anime jelenetet amit a Production I.G. csinált :)
Hát az speciel eléggé gagyesz szvsz...
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Ramiz

Én csak azért nem szerettem, mert tipikusan olyan Tarantino-s gizdulás volt beletenni abba a filmbe. De egyébként egy ilyen stílusban végignyomott gengsztersztori tetszene animében. :D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Raggie

Hát nemtom... már csak azért is, mert mostanában kevés gengsztersztoris anime készül.

A Kill Bill-ben viszont szerintem eleve bénán volt tálalva az anime betét, mivel mindenki csak nézett, hogy ennek most mia az értelme, közben semmi értelme nem volt, csak, hogy legyen benne anime... és túl véresre meg sablonosra volt véve az egész... nna mindegy. Ez már kezd OFF lenni...
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

RE@L

Animatrix OST-je viszont mai napig bennevan top5 ben. Főleg az volt kellemesen megmosolyogtató számomra hogy a Death in Vegas Hands Around My Throat c. számát felhasználták az egyik Sony Ericsson telefonreklámban :) plusz még a Who Am I ? c. számot is ismént hallotam a Stay! Címü fülmben
nah és akkor a kis OFF még a végére: Szerintem meglepő volt és váratlan a Kill Billben az anime jelenet, és tényleg így utólag belegondolva lehet ilyen Tarantino gizdulást érezni belőle, de szerintem inkább az volt vele hogy a nézőt nem készítették fel rá, nem vezették be hogy akkor most bumm anime rész lesz.

"The past is the past... and the future is the future. A man is a man, and a woman is a woman. I am who I am, and you are who you are. Like it really matters anyway....
" - Faye Valentine (Cowboy Bebop)
Van ami kell van ami nem / újra itt, újra ott  remélem nem elkapkodott.

Raggie

Animatrix zene: az nekem is tetszett! :jee:

Kill Bill: arra hogyan lehet "felkészíteni" a nézőt? :D :3x3:
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Yakumo

Quote from: Raggie on 2006-05-28, 23:37:52

Hát az speciel eléggé gagyesz szvsz...
Tiltakozom.

Az Animatrixot sokan lehúzták, mert ilyen meg olyan alapon, meg nem anime-s, de sztem nagyon sokszínű volt és ez adta pont az érdekességét.


Raggie

Quote from: Yakumo on 2006-05-29, 20:44:37
Quote from: Raggie on 2006-05-28, 23:37:52

Hát az speciel eléggé gagyesz szvsz...
Tiltakozom.

Az Animatrixot sokan lehúzták, mert ilyen meg olyan alapon, meg nem anime-s, de sztem nagyon sokszínű volt és ez adta pont az érdekességét.
Én nem az animátrix-ról beszéltem pot, hanem a Kill Bill-ben levő anime bejátszásról! :)

Az animátrix-al nincs különösebb bajom.
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Yakumo

Quote from: Raggie on 2006-05-29, 21:11:43
Quote from: Yakumo on 2006-05-29, 20:44:37
Quote from: Raggie on 2006-05-28, 23:37:52

Hát az speciel eléggé gagyesz szvsz...
Tiltakozom.

Az Animatrixot sokan lehúzták, mert ilyen meg olyan alapon, meg nem anime-s, de sztem nagyon sokszínű volt és ez adta pont az érdekességét.
Én nem az animátrix-ról beszéltem pot, hanem a Kill Bill-ben levő anime bejátszásról! :)


Tisztán értettem, Főnök, arra is szólt a tiltakozásaom. :D Nem véletlenül hagytam ki sort. :D ;)

Raggie

És bővebben is kifejtenéd tiltakozásod?! :D
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Zsiga

#48
Quote from: Raggie on 2006-05-29, 21:23:06
És bővebben is kifejtenéd tiltakozásod?! :D
Pedig jó volt az... :rolleyes:
Ahogy a kiscsaj arcára csöpög a vér, nyamm, mint egy jó rape-hentai. :lul:

EDIT: Yakumo, sorry.  :redface:

Yakumo

Quote from: Zsiga on 2006-05-29, 21:29:30
Quote from: Raggie on 2006-05-29, 21:23:06
És bővebben is kifejtenéd tiltakozásod?! :D
Pedig jó volt az... :rolleyes:
Ahogy a kiscsaj arcára csöpög a vér, nyamm, mint egy jó rape-hentai. :lul:
Nagyon kezd ez OFF lenni. Plz.