Main Menu

animatrix

Started by assholeer, 2003-05-03, 21:31:14

Previous topic - Next topic

assholeer

hello, a full Animatrix-ot nem tudnátok majd fölpakolni, hallottam hogy van már dvdrip, amiben mind a 9 epizód benne van...nem tudom hol lehet, p2p programokkal kerestem, de nem találtam, de ti biztos jobb helyeket tudtok... :-):D :D :D

dizzy

AnimeHq-n fent van már érdemes leszedni, nagyon király!
You can't hold onto the past because then you can never live in the present.

assholeer

nekem nem mûködik...mi a pontos címe...?
f.név + jelszó?

assholeer

á, már mûködik, jó...nem szóltam, és köszi az infót...

McDouglas

Tessek iygekezni, holnap ugrik le ;)
Kukorica Rox ^^

assholeer

hali, múltkor még megtaláltam valahol, de most megint kéne és már nincs meg az ftp címe, név, jelszó...animehq-hoz, valaki súgja már meg ide, vagy küldje el mailben: *******er@freemail.hu

belabacsi

QuoteOriginally posted by *******er
hali, múltkor még megtaláltam valahol, de most megint kéne és már nincs meg az ftp címe, név, jelszó...animehq-hoz, valaki súgja már meg ide, vagy küldje el mailben: *******er@freemail.hu

Az usteam ftp-jén fönn van!
ftp://usteam.uw.hu
Az Anime8/Anime mappában van!

Moonshiner

Hmm.. Az animátrix egy eléggé jó kis "rajzfilmecske".. Kinek mi róla a véleménye?

Xipe

nekem tetszett.
megsporolhattak volna vele a Matrix masodik reszet.
in principio creavit Deus caelum et metal
You know the first time you get laid and you turn around and say "daddy, are you sure this is alright?".
_(๏̯͡๏)_

Ramiz

Quote from: Xipenekem tetszett.
megsporolhattak volna vele a Matrix masodik reszet.
Seconded.
Meg a harmadikat.
Nekem a legjobban a nyomozós epizód tetszett és a legkevésbé a cgi-s (bár jó benne a fanservice az elején :D ). Nagyon király az a film noir-os hangulat, a hatalmas számítógépekkel, krómozottan csillogó karokkal és kapcsolókkal, a régi típusú lifttel, és mindez a jövõbe rakva. Valamint jól elkapták benne a hóesés, a nagyváros és a dohányzás hangulatát is.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Xipe

Harmadik film jo volt.
Pontot rakott a tortenet vegere.
az Animatrixbol nekem a Osiris resz tetszett nagyon.
in principio creavit Deus caelum et metal
You know the first time you get laid and you turn around and say "daddy, are you sure this is alright?".
_(๏̯͡๏)_

Xipe

miert?
magyarorszagon talan mindenki latta az Animatrixot?
Szerintem az Animatrix sehol sem kapott kello eselyt arra hogy ervenyesuljon.
nagyon kevesen lattak.
in principio creavit Deus caelum et metal
You know the first time you get laid and you turn around and say "daddy, are you sure this is alright?".
_(๏̯͡๏)_

Mattanja

Nekem a "Világrekord" a kedvenc részem belõle, és persze a két "Új reneszánsz" - vagy mi volt a címük.
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

Próféta

A CGI-s úgy rémlik, mintha elég lapos lett volna (nem látványilag értelemszerûen), a Matriculated-et meg nem nagyon vette be a gyomrom. A maradék viszont jó volt.
Kedvenceim: a két Second Renaissance és a film noir-os nyomozós (hát igen, Schinichiro Watanabe Mester csinálta).

L.Mole

Quote from: ProfetaA CGI-s úgy rémlik, mintha elég lapos lett volna (nem látványilag értelemszerûen)

Nekem is inkább tûnt technikai erõfitogtatásnak. A sztorija amúgy közvetlen kapcsolódik a filmhez, de igazából kicsit úgy járt mint a játékba bevágott jelenetek: Önmagukban semmitmondóak voltak, a filmbõl meg hiányoztak.

Manitu

Hm, nekem az a hiba a mátrixbanos rész tetszett, mikor a kölykök ugráltak a betonba :) Meg a világrekkord. De a címeikre már nem emlékszem évekkel ezelõtt láttam...


Ramiz

Quote from: ProfetaKedvenceim: a két Second Renaissance és a film noir-os nyomozós (hát igen, Schinichiro Watanabe Mester csinálta).
Jé, ezt nem is tudtam! De ösztönösen ráéreztem :lazza: Watanabe rulez! :cool: :hail:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

L.Mole

Quote from: ManituHm, nekem az a hiba a mátrixbanos rész tetszett, mikor a kölykök ugráltak a betonba :) Meg a világrekkord. De a címeikre már nem emlékszem évekkel ezelõtt láttam...

Nálam a Világrekord a number1 :)

Flaser

Szerintem nagyon jó antológia - errõl kéne szóljon a mátrix elsõrsorban, nem a Jézus mítosz erõltetett, kung-fu akcíó feldolgozásán.

Persze elhiszem, hogy az amerikai lányok Keano Reaves homoerotikus vonaglásától a képernyõn, ami ráadásul imádott "Jézuskájuk" újabb eljövetele, összecsinálják a bugyijukat; de az egész végül egy félelmetes gagyítása a forrásnak és a forrás mondandójának. (Amolyan igazi amerikai módra.)

Ha már messiás történet, akkor hidessen igét, tárja fel az embert rágó mételyt; állítsa pengellére saját képmutatásunkat, verje ki korbáccsal a templomból a hamis prófétákat; s végsõ soron mutasson új utat.

Neo jól kung-fuzik, zen-t szaval annak bárminemû értelmezése, moralitása nélkül és lenyom egy öltönyös ávóst, aki a globalizált-fogyasztó társadalmak inkvizítora  is lehetne, mindezt azért; hogy a saját fogyasztói társadalomban rendkívül eladható és "lázadó" termékeit népszerûsítse a fekete napszemüvegtõl, az Armani öltönyökön át a Nokia telefonig.

//////////////////

Az Animatrix nem akarta megváltani a világot, mindössze megkérdõjelezte azt. Kis portréi különbözõ kérdésekkel foglalkoznak - a hatalom legitimitása (Detective Story), az ember embertelensége (Matriculated), a megvilágosodás útjai (World Record, Kid's Story) és a kedvencem az "ember tragédiája" (Second Renaissance).

A Second Renaissance valószínüleg a legjobb film a lemezen; mivel mondandója örök és nem pusztán egy erkölcsi vagy ekzisztenciális kérdéssel foglalkozik, hanem görbetükröt tart az emberiség elé saját bûneirõl.
Hisz valójában nem robotokat ölünk mi azokon a képeken - metaforák õk, arra, hogyan idokuljuk saját kegyetlenségünket: "Nem EMBER", "Nem ÉREZ" - ott van minden piszkos kis bûnünk. A Tienan téri mészárlás, a pogromok, a holokauszt, Hiroshima, Nagaszaki.....
....és ottvan egy látomás, aminek sokkal több köze az Armageddonhoz mint a háborúhoz a gépek ellen.
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

Ramiz

Quote from: FlaserNeo jól kung-fuzik, zen-t szaval annak bárminemû értelmezése, moralitása nélkül és lenyom egy öltönyös ávóst, aki a globalizált-fogyasztó társadalmak inkvizítora  is lehetne, mindezt azért; hogy a saját fogyasztói társadalomban rendkívül eladható és "lázadó" termékeit népszerûsítse a fekete napszemüvegtõl, az Armani öltönyökön át a Nokia telefonig.
:muhahah: :cool:

Quote from: FlaserA Second Renaissance valószínüleg a legjobb film a lemezen; mivel mondandója örök és nem pusztán egy erkölcsi vagy ekzisztenciális kérdéssel foglalkozik, hanem görbetükröt tart az emberiség elé saját bûneirõl.
Hisz valójában nem robotokat ölünk mi azokon a képeken - metaforák õk, arra, hogyan idokuljuk saját kegyetlenségünket: "Nem EMBER", "Nem ÉREZ" - ott van minden piszkos kis bûnünk. A Tienan téri mészárlás, a pogromok, a holokauszt, Hiroshima, Nagaszaki.....
....és ottvan egy látomás, aminek sokkal több köze az Armageddonhoz mint a háborúhoz a gépek ellen.
Hú, asszem ideje újranézni ezt az Animátrixot. :)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Mattanja

A Jézus-hasonlat meglehetõsen gyengére sikerült, mert nem sok közös pont van bennük. Az, akinek hatalma van a hitetlensége ellenére... És egyébkéntis túlságosan csábította õt az anyagi oldal (Trinity).
Off vége
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

L.Mole

#21
Quote from: FlaserSzerintem nagyon jó antológia - errõl kéne szóljon a mátrix elsõrsorban, nem a Jézus mítosz erõltetett, kung-fu akcíó feldolgozásán.

Persze elhiszem, hogy az amerikai lányok Keano Reaves homoerotikus vonaglásától a képernyõn, ami ráadásul imádott "Jézuskájuk" újabb eljövetele, összecsinálják a bugyijukat; de az egész végül egy félelmetes gagyítása a forrásnak és a forrás mondandójának. (Amolyan igazi amerikai módra.)

Ha már messiás történet, akkor hidessen igét, tárja fel az embert rágó mételyt; állítsa pengellére saját képmutatásunkat, verje ki korbáccsal a templomból a hamis prófétákat; s végsõ soron mutasson új utat.

Neo jól kung-fuzik, zen-t szaval annak bárminemû értelmezése, moralitása nélkül és lenyom egy öltönyös ávóst, aki a globalizált-fogyasztó társadalmak inkvizítora  is lehetne, mindezt azért; hogy a saját fogyasztói társadalomban rendkívül eladható és "lázadó" termékeit népszerûsítse a fekete napszemüvegtõl, az Armani öltönyökön át a Nokia telefonig.

//////////////////

Az Animatrix nem akarta megváltani a világot, mindössze megkérdõjelezte azt. Kis portréi különbözõ kérdésekkel foglalkoznak - a hatalom legitimitása (Detective Story), az ember embertelensége (Matriculated), a megvilágosodás útjai (World Record, Kid's Story) és a kedvencem az "ember tragédiája" (Second Renaissance).

A Second Renaissance valószínüleg a legjobb film a lemezen; mivel mondandója örök és nem pusztán egy erkölcsi vagy ekzisztenciális kérdéssel foglalkozik, hanem görbetükröt tart az emberiség elé saját bûneirõl.
Hisz valójában nem robotokat ölünk mi azokon a képeken - metaforák õk, arra, hogyan idokuljuk saját kegyetlenségünket: "Nem EMBER", "Nem ÉREZ" - ott van minden piszkos kis bûnünk. A Tienan téri mészárlás, a pogromok, a holokauszt, Hiroshima, Nagaszaki.....
....és ottvan egy látomás, aminek sokkal több köze az Armageddonhoz mint a háborúhoz a gépek ellen.

Különös a kontraszt, hiszen a Második Reneszánsz írópárosa éppen ugyanaz mint a Filmtrilógiáé, bár a készítõk egy kikötést kivéve szabad kezet kaptak, mégis ennyit számítana pusztán a mesélés módja, hogy  csupán ez okból képes valami megvetendõvé, vagy magasztalandóvá válni?
Hogy a film amerikai nyalóka az tény, de állította-e bárki az ellenkezõjét? Nem emlékszem, hogy a Wachowski testvérek valaha is világmegváltásról beszéltek volna, inkább azt hangoztatták, hogy képregényt szeretnének a mozivásznon látni, ami manga, és amerikai képes kultúra ihletettségû, olyan látványvilággal mely új színt visz az abszolút elhasználódott akciófilm sablonokba. Ha valaminél van jobb, az azt jelenti, hogy minden más pocsék? Ha egyszer imádtam az SE Laint, akkor a Mátrixot már ne élvezzem, mert tartalmilag kevesebbet nyújt? Az, hogy akciójeleneteket még életemben nem élveztem annyira mint a Mátrix esetében már önmagában nem rossz teljesítmény, de ezt sikerült egy olyan háttérrel megtámogatni, hogy az egész ne csak úgy lógjon a levegõben. Ráadásul a srácok voltak annyira gerincesek, hogy aztmondták kedvenc japáni filmrendezõiknek: Tessék, tõletek jött az alap, mutassátok meg hogy kell ezt csinálni.
Néha elgondolkodom azon hogyha a Matrix mérsékeltebb siker lett volna, akkor most vajon elismerõbben nyilatkozna-e róla az az underground réteg ami a tömegízléssel való szembehelyezkedést elidegeníthetetlen kötelezettségként felvállalva  most lehúzza a sárga földig.

Fazék

Quote from: L.MoleHogy a film amerikai nyalóka az tény, de állította-e bárki az ellenkezõjét? Nem emlékszem, hogy a Wachowski testvérek valaha is világmegváltásról beszéltek volna, inkább azt hangoztatták, hogy képregényt szeretnének a mozivásznon látni, ami manga, és amerikai képes kultúra ihletettségû, olyan látványvilággal mely új színt visz az abszolút elhasználódott akciófilm sablonokba. Ha valaminél van jobb, az azt jelenti, hogy minden más pocsék? Ha egyszer imádtam az SE Laint, akkor a Mátrixot már ne élvezzem, mert tartalmilag kevesebbet nyújt? Az, hogy akciójeleneteket még életemben nem élveztem annyira mint a Mátrix esetében már önmagában nem rossz teljesítmény, de ezt sikerült egy olyan háttérrel megtámogatni, hogy az egész ne csak úgy lógjon a levegõben. Ráadásul a srácok voltak annyira gerincesek, hogy aztmondták kedvenc japáni filmrendezõiknek: Tessék, tõletek jött az alap, mutassátok meg hogy kell ezt csinálni.
Néha elgondolkodom azon hogyha a Matrix mérsékeltebb siker lett volna, akkor most vajon elismerõbben nyilatkozna-e róla az az underground réteg ami a tömegízléssel való szembehelyezkedést elidegeníthetetlen kötelezettségként felvállalva  most lehúzza a sárga földig.
telitalálat! :haha:
[SIZE="1"]
olyan jó, hogy vannak emberek akik tudnak fogalmazni és az agyi munkát, következtetéseket is elintézik helyettem, hát nekem már csak a bólintás marad :D bár ha nagyon megerõltetem magam, akkor 5-10 post alatt talán sikerült volna összehoznom egy hasonló eszmefuttatást, de nem vagyok benne teljesen biztos :)[/SIZE]

Ramiz

Quote from: L.MoleNéha elgondolkodom azon hogyha a Matrix mérsékeltebb siker lett volna, akkor most vajon elismerõbben nyilatkozna-e róla az az underground réteg ami a tömegízléssel való szembehelyezkedést elidegeníthetetlen kötelezettségként felvállalva  most lehúzza a sárga földig.
Nyilván benne van ez is, de legfeljebb egy olyan 10%-ig.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Fazék

Quote from: RamizNyilván benne van ez is, de legfeljebb egy olyan 10%-ig.
legyen 23.412 % és megegyeztünk ;)

kikuchiyo

Just my 2 cents...

Van egy hasonlatom a Mátrixra és a folytatásaira:

Ha a filmeket ételekhez hasonlítjuk, akkor a Mátrix egy hamburger, egy gyorséttermi menü.
Mindenbõl egy kicsi, pont a megfelelõ arányban, persze semmi eredeti vagy kiváló minõségû alapanyag: újrafeldologozott Megváltó-mítosz mint húspogácsa, buddhizmus-salátával, egy kis kung-fu ketchuppal és sci-fi majonézzel nyakonöntve. Valószínûleg a legtöbb gasztronómiai standard szerint nem ez a világ legmagasabb rendû étele, de adott esetben tápláló és finom lehet.
Ugyanígy a Mátrix (az elsõ film) egy kommersz termék, amit jól megcsináltak, és - amint a sikere mutatja - valamit eltalálhattak, mert a film mûködik.

A hasonlatot folytatva a folytatások viszont annak felelnek meg, ami egy ilyen menü megemésztése után megmarad... :/
Failure is the default option

L.Mole

Quote from: kikuchiyoA hasonlatot folytatva a folytatások viszont annak felelnek meg, ami egy ilyen menü megemésztése után megmarad... :/

Ezzel azért nem értek egyet (illetve nehezen fér bele az énképembe, hogy szeretek fekáliát enni :p).

kikuchiyo

Hááát...
A két folytatást olyan mértékben cseszték el, hogy nem is értem, hogy sikerülhetett. Rendben van, hogy nem is terveztek folytatást, csak az elsõ rész sikere vette rá õket satöbbi satöbbi, de hogy két ennyire elhibázott szörnyedvényt hogy tudtak összehozni... [COLOR="LemonChiffon"]persze a rossz nyelvek szerint annyira elvette Wachowskiék eszét a siker, hogy már azt se tudja egyikük - szó szerint -, hogy fiú-e vagy lány...[/COLOR]
Failure is the default option

Fazék

Quote from: L.MoleEzzel azért nem értek egyet (illetve nehezen fér bele az énképembe, hogy szeretek fekáliát enni :p).
pedig a második és harmadik rész tényleg kb azon végtermékkel egyenértékû... nálam mint akciófilm is teljes bukásnak számít mindkettõ folytatás.

L.Mole

Quote from: kikuchiyoHááát...
A két folytatást olyan mértékben cseszték el, hogy nem is értem, hogy sikerülhetett. Rendben van, hogy nem is terveztek folytatást, csak az elsõ rész sikere vette rá õket satöbbi satöbbi, de hogy két ennyire elhibázott szörnyedvényt hogy tudtak összehozni... [COLOR="LemonChiffon"]persze a rossz nyelvek szerint annyira elvette Wachowskiék eszét a siker, hogy már azt se tudja egyikük - szó szerint -, hogy fiú-e vagy lány...[/COLOR]

Én úgy tudom, hogy tervezték csak a producereknek kellett a biztosíték. Engem a harmadik részben látott "tv-terem" megjelenése a legelsõ részben meggyõzött errõl, de persze lehetett csupán ügyes visszautalás, bár nem jellemzõek a magyarázat nélküli mozzanatok a filmre.
Mindenesetre én inkább úgy gondolom, hogy a második két rész elutasítása valamilyen módon az elsõ rész félreértésébõl fakadhat, mert én személy szerint nagyon találónak éreztem az egész trilógiát, és mindegyik rész tetszett. De majd megnézetem magam orvossal, hátha komoly.
:lol: