Main Menu

Bonci in Tokyo

Started by JaFaR, 2005-10-27, 16:17:25

Previous topic - Next topic

jeanne

Hali mindenki!
Remélem nem baj, hogy ide írok, de itt vannak a leghozzáértőbbek. Ritkán szoktam a fórumba írogatni, főként csak olvasom, szóval bocsánat, hogy rögtön ilyen kérdést teszek fel :redface:
Gondolom már sokan láttátok a pályázati kiírásokat a Japán Nagykövetség oldalán. Ehhez kapcsolódna két nagyon hülye kérdésem.
Ahhoz, hogy valaki nyerjen, egy bizonyos nyelvi tudásnak lennie kell...pl egy alap, vagy középfokú nyelvvizsga? Végülis a felkészítési idő alatt senkit nem lehet megtanítani egy idegen nyelvre, hogy azzal egy egyetemen elboldoguljon.
Tudtok valami helyet, ahol olyan japán felsőoktatási intézmények vannak felsorolva, akik ilyen ösztöndíjasokat elfogadnak? végigbogarászni minden iskola honlapját enyén szólva is fárasztó és kockázatos munka. Vagy csak én vagyok vak és még nem találkoztam ilyen gyűjteménnyel..ha egyáltalán létezik... :confused: Esetleg csak el kellene mennem a konzulátusra és rákérdezni?
Köszike!
plz, nem leharapni a fejem

Kuroi Tenshi

Ha jól látom, az vagy
1.) egyetem elvégzése után phd kutatói
2.) egyetem külföldi elvégzésére
3.) japán szakosoknak
4.) tanároknak
5.) (Mi volt az ötödik?)
ösztöndíj

Ha jól sejtem a korodból már egyetemista vagy, tehát csak a 2. esetleg a 3. jöhet szóba ezek közül.
De nem csak ezek vannak.
Van az Erasmus-programon belül is pár hely.
Egyes egyetemeknek meg külön vannak kapcsolataik japán egyetemekkel, és hirdetnek pályázatot.
Pl nálunk a közgázon van lehetőség fél évre a Wasedára, ahhoz kell min. fél év igazolt japán-tanulás.

jeanne

Quote from: Kuroi Tenshi on 2006-05-12, 18:49:25
Ha jól látom, az vagy
1.) egyetem elvégzése után phd kutatói
2.) egyetem külföldi elvégzésére
3.) japán szakosoknak
4.) tanároknak
5.) (Mi volt az ötödik?)
ösztöndíj

Ha jól sejtem a korodból már egyetemista vagy, tehát csak a 2. esetleg a 3. jöhet szóba ezek közül.
De nem csak ezek vannak.
Van az Erasmus-programon belül is pár hely.
Egyes egyetemeknek meg külön vannak kapcsolataik japán egyetemekkel, és hirdetnek pályázatot.
Pl nálunk a közgázon van lehetőség fél évre a Wasedára, ahhoz kell min. fél év igazolt japán-tanulás.


Engem a 2.) érdekelne. Az Erasmusnak még utánanézek (annak van külön oldala?), de azt hiszem arról valamiért lemondtunk legutóbb Anyámmal, mikor ilyen állami ösztöndíjaknak néztünk utána. de nem biztos Sajnos én csak fősulira járok, és csak ukránokkal, meg egyéb érdektelen európai országokkal van kapcsolat :bruhuhu:

Kuroi Tenshi

Quote from: jeanne on 2006-05-12, 19:03:15
Engem a 2.) érdekelne. Az Erasmusnak még utánanézek (annak van külön oldala?), de azt hiszem arról valamiért lemondtunk legutóbb Anyámmal, mikor ilyen állami ösztöndíjaknak néztünk utána. de nem biztos Sajnos én csak fősulira járok, és csak ukránokkal, meg egyéb érdektelen európai országokkal van kapcsolat :bruhuhu:

Erasmus nem tudom, ki mindenkire vonatkozik, a miénk pl itt van leírva:
http://www.bkae.hu/subpage_choice_control.php?org=9&id=51&UC=0&subpage=0&LNG=hun
Sok papírmunka, szerény támogatás, stb, de legalább sokan kijutnak vele és szervezett.
Többi ösztöndíjról sajna nem tudok. Itt úgy látszik tényleg az marad, hogy rákérdezel a konzulátuson.

jeanne

Quote from: Kuroi Tenshi on 2006-05-12, 20:01:09
Erasmus nem tudom, ki mindenkire vonatkozik, a miénk pl itt van leírva:
http://www.bkae.hu/subpage_choice_control.php?org=9&id=51&UC=0&subpage=0&LNG=hun
Sok papírmunka, szerény támogatás, stb, de legalább sokan kijutnak vele és szervezett.
Többi ösztöndíjról sajna nem tudok. Itt úgy látszik tényleg az marad, hogy rákérdezel a konzulátuson.

jaja...most már csak időt kell szakítani egy pesti kiruccanásra :D Igazán hagyhatták volna hosszabbbra a határidőt...már csak egy hónap, és pont a vizsgaidőszak :eek: :ejj:

Kuroi Tenshi

Hát én mit mondjak? Erasmus-határidőt a szokásos március helyett idén átrakták januárra, a nyelvvizsga-szóbelik határideje elé, a vizsgaidőszak közepére, és közben mindazt a papírmunkát, utánajárást, célegyetemeken tárgyfelvételt, ajánlás-gyüjtést, stbt kellett volna hozzá intézni. Aki ezt kitalálta...  :Eztneked:

jeanne

Quote from: Kuroi Tenshi on 2006-05-12, 20:28:49
Hát én mit mondjak? Erasmus-határidőt a szokásos március helyett idén átrakták januárra, a nyelvvizsga-szóbelik határideje elé, a vizsgaidőszak közepére, és közben mindazt a papírmunkát, utánajárást, célegyetemeken tárgyfelvételt, ajánlás-gyüjtést, stbt kellett volna hozzá intézni. Aki ezt kitalálta...  :Eztneked:
huh az kedves :eek: valamit mindig kitalálnak, hogy kevesebb ember jelentkezzen :lul: pedig inkább örülniük kellene, és minél több embert összeszedni :ejj: így akarják az országot fejleszteni? ha már a diákoknál elvágják a szálakat,akkor el is áshatjuk magunkat...

Kuroi Tenshi

Quote from: jeanne on 2006-05-12, 20:42:38
huh az kedves :eek: valamit mindig kitalálnak, hogy kevesebb ember jelentkezzen :lul: pedig inkább örülniük kellene, és minél több embert összeszedni :ejj: így akarják az országot fejleszteni? ha már a diákoknál elvágják a szálakat,akkor el is áshatjuk magunkat...
ld magyar felsőoktatás - meg hát a teljes oktatás - módszeres tönkretétele.
Nem magukat ássák el, hanem a következő generációkat... plusz még az eladósodással is a mi helyzetünket rontják.
Na de inkább ne politizáljunk itt ;)
Ha megtudsz valami fontosat, szólj nekünk is  :smile:

jeanne

Quote from: Kuroi Tenshi on 2006-05-12, 20:49:39
ld magyar felsőoktatás - meg hát a teljes oktatás - módszeres tönkretétele.
Nem magukat ássák el, hanem a következő generációkat... plusz még az eladósodással is a mi helyzetünket rontják.
Na de inkább ne politizáljunk itt ;)
Ha megtudsz valami fontosat, szólj nekünk is  :smile:

természetesen szólok, ha megtudok valami érdekeset :smile:

amúgy az a gáz, hogy már nem is kell feltétlen a politikát említeni, mert az egész tanári-, igazgatói karnak is nagy szerepe van a nép hülyülésében, és ennek következményeiben :mad:

Raggie

Sajnos kisvrag-tól most hallottam, hogy csak egy rendszerhiba miatt tudtak pár napig feljönni a fórumra Bonciék(mindenki aki külföldön volt), és ez a hiba sajna javításra került. Tehát most megint nem tudnak feljönni... :( :( :(
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"