manga boltok (online, offline)

Started by Raggie, 2004-03-23, 11:56:37

Previous topic - Next topic

Moha

Mivel most még az átlagosnál is fáradtabb vagyok, ezért rövid leszek:
Grat ramiz, ez a thread tényleg jó ötlet volt. :)
Annyi lenne a kérdésem, hogy Trillian-ban, van-e, és ha igen, mennyért Love Hina és/vagy Video Girl Ai manga (angolul)? És a King Comics-ban milyen a választék anime figurákból? Legközelebb ha Budapesten járok, esetleg majd elnézek ezekhez, csak sajna nem szokott túl sok idõm lenni (hiába no, baromi messze lakom, és csak az út 2,5 óra).

Én eddig csak az Usaigya-ban voltam (Németvölgyi út). Ott vannak japán folyóiratok, filmek, könyvek és - nem túl ismert és nem túl új - mangák, japánul. Viszont legalább annyira nem drága. Én 2 mangát vettem, 600 Ft volt darabja.

Ramiz

#31
Quote from: MohaGrat ramiz, ez a thread tényleg jó ötlet volt. :)
:hopp: (Rep pont? :lazza: )

Quote from: MohaAnnyi lenne a kérdésem, hogy Trillian-ban, van-e, és ha igen, mennyért Love Hina és/vagy Video Girl Ai manga (angolul)? És a King Comics-ban milyen a választék anime figurákból? Legközelebb ha Budapesten járok, esetleg majd elnézek ezekhez, csak sajna nem szokott túl sok idõm lenni (hiába no, baromi messze lakom, és csak az út 2,5 óra).
Biztos rendelhetsz, nagy a választék. De az árakat nem lehet elõre tudni (na tessék, még egy mínuszpont a Trillian-nek). Csak azt nem értem, miért ott rendelsz? Netes rendeléssel olcsóbban megúszod, és nem is kell késõbb visszamenned a mangáért! Trillian-ben sokszor csúsznak, és gondolom vacak lenne feljönnöd Pestre és megtudnod, hogy még nem érkezett meg...

Quote from: MohaÉn 2 mangát vettem, 600 Ft volt darabja.
Ja, hát aki tud japánul, az olcsón megússza... ^^
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Yakumo

Quote from: RamizBiztos rendelhetsz, nagy a választék. De az árakat nem lehet elõre tudni (na tessék, még egy mínuszpont a Trillian-nek). Csak azt nem értem, miért ott rendelsz? Netes rendeléssel olcsóbban megúszod, és nem is kell késõbb visszamenned a mangáért! Trillian-ben sokszor csúsznak, és gondolom vacak lenne feljönnöd Pestre és megtudnod, hogy még nem érkezett meg...
Bell neve mond valamit? :ejj: Néha nem értelek. :confused:

Moha

Quote from: RamizBiztos rendelhetsz, nagy a választék. De az árakat nem lehet elõre tudni (na tessék, még egy mínuszpont a Trillian-nek). Csak azt nem értem, miért ott rendelsz? Netes rendeléssel olcsóbban megúszod, és nem is kell késõbb visszamenned a mangáért! Trillian-ben sokszor csúsznak, és gondolom vacak lenne feljönnöd Pestre és megtudnod, hogy még nem érkezett meg...
Nem mondtam, hogy feltétlenül tõlük akarok rendelni, csak érdeklõdtem. :) Egyelõre eBay-rõl még az animebolt.hu áraitól is olcsóbban tudtam mangát venni, csak kíváncsi voltam a Trillian-nál mi a helyzet.
QuoteJa, hát aki tud japánul, az olcsón megússza... ^^
Na azt nem mondanám, hogy tudok japánul. :D Igazából kendama-t kerestem, de mivel az nem volt, így két szimpatikus mangával "vígasztaltam" magam. :haha: Egyébként szépen ki van írva bennük hiragana-val is minden kanji, így legalább el tudom olvasni (megérteni már csak töredékét) és még tanulhatok is egy keveset. :) A japán manga meg mindig is olcsóbb volt, mint a más nyelvre fordítottak. Pláne a régebbi, és kevésbé népszerû kötetek.

Ramiz

Quote from: YakumoBell neve mond valamit? :ejj: Néha nem értelek. :confused:
Még amikor személyesen elmentem, akkor is vacakolni kellett egy csomót, hogy melyik helyrõl rendeli, mennyiért is számolja a dollárt meg minden... túl fakin bonyolult. Amikor onnan rendeltem, még utólag sem tudtam, hogy mennyibe került a manga. :D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Yakumo

Oké lehet. De van pár dolog, amit neked is kéne tudnod mielõtt mínuszokat dobálsz:))
Én nem húzom le a King-et azért, mert 3x kellett visszamennem a semmiért az angol mangáért. (mindig ugyanazt a választ kaptam 2 hét múlva érkezik a szállítás:lol: )
De ennek van oka. Angol nyelvû mangát ált. Amerikából szokás rendelni és az sokkal többször macerás, mint Németo. Ausztria vagy akár Nagy Britannia.
Ezért nem lettem ideges.
A Trillian meg csak amcsiból rendel ezért van a sok suck néha. De van hírlevele, amire ha feliratkozol azonnal megtudod, ha jön szállítmány és mi atartalma, sõt állandó Previews-t is kapsz. Meg fel tudja hívni az ember és megtudja mi van és akkor szegény Mohának sem kell a semmiért feljönnie, érted? Csak ezért furcsáltam a véleményed.
És nem emelem ki egyik boltot sem, mindegyik jó és örüljünk nekik;)
És ne repkedjenek itt a m³nuszok értelmetlenül, mert fázós vagyok;) :tezsvir:

Ramiz

Quote from: YakumoÉn nem húzom le a King-et azért, mert 3x kellett visszamennem a semmiért az angol mangáért. (mindig ugyanazt a választ kaptam 2 hét múlva érkezik a szállítás:lol: )
Húzzad... ha már képes vagy angol mangáért odamenni. :)
Mínusz! Mínusz! Repkedõ mínusz! Negatív, negatív! Míííííí-Nussssz!!!
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Yakumo

Quote from: RamizHúzzad... ha már képes vagy angol mangáért odamenni. :)
Mínusz! Mínusz! Repkedõ mínusz! Negatív, negatív! Míííííí-Nussssz!!!
Are you ok? :D
Szóval: ajánlásod hatására ma megnéztem a Satoshi Artbookot. Mondjuk nem a Love volt:lol: hanem a Venus ;) De persze azt is elhoztam, mert az se rossz:D Thx az infót te hentaibajnok!

Ramiz

Quote from: YakumoSzóval: ajánlásod hatására ma megnéztem a Satoshi Artbookot. Mondjuk nem a Love volt:lol: hanem a Venus ;) De persze azt is elhoztam, mert az se rossz:D Thx az infót te hentaibajnok!
Sorry és szívesen. :) (Igazából nem emlékeztem, hogy Love volt-e vagy nem, csak arra, hogy valami rövid szó, de olyan jó volt, hogy sokat nem veszthettél vele. :) )
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Yakumo

Quote from: RamizSorry és szívesen. :) (Igazából nem emlékeztem, hogy Love volt-e vagy nem, csak arra, hogy valami rövid szó, de olyan jó volt, hogy sokat nem veszthettél vele. :) )
Nem, csak pénzt;) (mér nem adják ezeket ingyen:D)
Na mindegy, de azért szereztem egy Guard-ot a gép mellé;) Itt van meg itt. Biztos te is láttad a King-ben, amikor nézelõdtél;)

Ramiz

Quote from: YakumoBiztos te is láttad a King-ben, amikor nézelõdtél;)
Khmm... többször is... :D Majdnem annyiszor, mint a Venus-t meg a Yui Shop-os naptárat... :whoah:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Akio-chan

#41
Yakumo: az a figura a tiéd? (mármint aminek a képét belinkelted)

Nekem a német + angol manga is jó lenne dehát itt ahol lakok nem lehet venni :(
Szóval ne panaszkodjatok hogyha fõleg német nyelvû mangákat találtok...

Ramiz: megnéztem volna az eladók képét mikor odamentél hozzájuk :D

És jól olvastam hogy a King Comics-ban animés naptárat is lehet venni?? :)

Ja és milyen mangákból lehet ott választani? (KC-ban)
Akinek nincs esze, legyen notesze! | "Chikyuu No Miraini Gohoushi Suru Nya!" ^_^

My deviantart homepage

Szeretnél saját avatárt? Akkor klikk ide: http://www.imvu.com/catalog/web_registration.php?userId=348756

Yakumo

Quote from: Akio-chanYakumo: az a figura a tiéd? (mármint aminek a képét belinkelted)

Nekem a német + angol manga is jó lenne dehát itt ahol lakok nem lehet venni :(
Szóval ne panaszkodjatok hogyha fõleg német nyelvû mangákat találtok...

Ramiz: megnéztem volna az eladók képét mikor odamentél hozzájuk :D

És jól olvastam hogy a King Comics-ban animés naptárat is lehet venni?? :)

Ja és milyen mangákból lehet ott választani? (KC-ban)
1. Igen az enyém, le is írtam, hogy "szereztem" :D
2. Nem panaszkodunk/ok csak én nem tudni német és nem is szeretni:D
3. Azt én is:D
4. Jól olvastad, én is láttam;)
5. roha....NAGYON sok manga van;)
hmmm... Baján laksz? Én mostanában megyek oda (is) kb. 1-2 héten belül. Ha van pénzed és kellene valami (manga, naptár, stb.) el tudnám majd vinni. Ez vissza nem térõ ajánlat, mert valószínüleg életemben utoljára megyek Bajára. Ha érdekel küldj PM-et! Ha nem tudni mi az, kérdezni meg! ;)

Araki

Oh, jó látni, hogy mások sem tétlenkednek... én eddig speciel a netrõl rendelést próbáltam ki, minkét esetben FMA figurákat vettem (és osztogattam 800 ft/darabjáért;) ), csak mondjuk a postaköltség eléggé drága, minthogy Amerikából jöttek...

Member

Mesterségük címere... :D

Prof. William

Ezek ugye mind Budapesten vannak? Hüpp...

Egy szegény Debreceni srácnak mit tudtok ajánlani? (Azon kívül hogy menjen Budapestre.)

És a netes rendelésen kívül. Szeretnék bemenni egy ilyen helyre.

Yakumo

Quote from: Prof. WilliamEzek ugye mind Budapesten vannak? Hüpp...

Egy szegény Debreceni srácnak mit tudtok ajánlani? (Azon kívül hogy menjen Budapestre.)

És a netes rendelésen kívül. Szeretnék bemenni egy ilyen helyre.
Hát bocsesz,de hozzád max. Az animebolt.hu képviselete van közelebb,de úgy tudom, hogy õnekik nincsen boltjuk, csak személyes átvétel céljából lehet odamenni,de lehet, hogy látnál ezt azt, nem tudom:) Egyébként ez Miskolcon van, itt kuksizd meg, bár valószínû, hogy ezt már tudtad, sorry csak ennyit tudok:o :3x3:

Moha

Quote from: Prof. WilliamEgy szegény Debreceni srácnak mit tudtok ajánlani? (Azon kívül hogy menjen Budapestre.)

És a netes rendelésen kívül. Szeretnék bemenni egy ilyen helyre.
Tudtommal itt Debrecenben nincs semmi ilyesmi. :( Örülhetünk, hogy Pesten van pár bolt... bár én sem tudok gyakran felmászkálni.
Én egyelõre netrõl rendeltem a mangáimat, eBay-rõl.

Akio-chan

Quote from: Yakumo1. Igen az enyém, le is írtam, hogy "szereztem" :D
2. Nem panaszkodunk/ok csak én nem tudni német és nem is szeretni:D
3. Azt én is:D
4. Jól olvastad, én is láttam;)
5. roha....NAGYON sok manga van;)
hmmm... Baján laksz? Én mostanában megyek oda (is) kb. 1-2 héten belül. Ha van pénzed és kellene valami (manga, naptár, stb.) el tudnám majd vinni. Ez vissza nem térõ ajánlat, mert valószínüleg életemben utoljára megyek Bajára. Ha érdekel küldj PM-et! Ha nem tudni mi az, kérdezni meg! ;)

1. Szép a figura! Honnan van?
2. Nekem már jó a német is és az angol is bibí :P
3. :D
4. Az jó mert akkor végre lecserélhetném azt a béna naptárat ami a falamat "díszíti" :-) Milyenek és mekkora méretûek?
5. Hurray! ^_^
+: Ezt komolyan gondolod? Szuper lenne! De hogyan ismernélek meg?:confused: (küldök még PM-et...igen tudom mi az: Private Message = privát üzenet :D)
Akinek nincs esze, legyen notesze! | "Chikyuu No Miraini Gohoushi Suru Nya!" ^_^

My deviantart homepage

Szeretnél saját avatárt? Akkor klikk ide: http://www.imvu.com/catalog/web_registration.php?userId=348756

Araki

Tudja valaki hogy a Lurdy házas manga részlegben mennyiért adnak mangát? (mondjuk angolt) Elõre is köszönöm!

Yakumo

Quote from: ArakiTudja valaki hogy a Lurdy házas manga részlegben mennyiért adnak mangát? (mondjuk angolt) Elõre is köszönöm!
angol az ugye drágább, mint a német alapból. Ez amúgy függ a mangától is ám;) Hogy milyet veszel. És mivel senki sem eladó itt, így pontosat nem tudok mondani, hülyeséget meg nem akarok:D De a német manga 1500-2000Ft-ig van kb. az angol meg 3000Ft körül mozog mindenhol.

Araki

Quote from: Yakumoangol az ugye drágább, mint a német alapból. Ez amúgy függ a mangától is ám;) Hogy milyet veszel. És mivel senki sem eladó itt, így pontosat nem tudok mondani, hülyeséget meg nem akarok:D De a német manga 1500-2000Ft-ig van kb. az angol meg 3000Ft körül mozog mindenhol.
Gondoltam, hogy az angol drágább, csak van egy olyan probléma, hogy német-nyelv-gyûlöletem van... :(  azért kössz...

Ramiz

Quote from: ArakiGondoltam, hogy az angol drágább, csak van egy olyan probléma, hogy német-nyelv-gyûlöletem van... :(  azért kössz...
Ha beszélsz egy nyelvet (német), de nem szereted, és inkább angolul vennéd a mangát, akkor többet kell fizetned... Japánul olcsó lenne, ha tudnánk. :)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Member

A japánban viszont lenne fíling :D. A képekbõl meg csak rájönnénk, hogy éppen kit miért vernek laposra.

Araki

Quote from: RamizHa beszélsz egy nyelvet (német), de nem szereted, és inkább angolul vennéd a mangát, akkor többet kell fizetned... Japánul olcsó lenne, ha tudnánk. :)
Angolul beszélek, németül nem, pont ez a gond.

devcsa

Én karácsony után vettem egy Cowboy Bebop mangát 3500 Ft angol nyelvû. Utólag okulva, olcsóbb, ha már a kiadótól rendelem meg az összes kötetet egyszerre.

Araki

Quote from: devcsaÉn karácsony után vettem egy Cowboy Bebop mangát 3500 Ft angol nyelvû. Utólag okulva, olcsóbb, ha már a kiadótól rendelem meg az összes kötetet egyszerre.
Végtére is nem halok bele mangák nélkül, azokat a netrõl is letölthetem. (max. kinyomtatom és összefûzöm :D ) Az igazat megvallva, a figurákra jobban rá vagyok indulva, csak eddig nem túl sok olyan oldalt találtam, ahol elfogadják magyarok rendeléseit. Negatív diszkrimináció...

Ramiz

Quote from: ArakiVégtére is nem halok bele mangák nélkül, azokat a netrõl is letölthetem. (max. kinyomtatom és összefûzöm :D ) Az igazat megvallva, a figurákra jobban rá vagyok indulva, csak eddig nem túl sok olyan oldalt találtam, ahol elfogadják magyarok rendeléseit. Negatív diszkrimináció...
Ha van megfelelõ dombornyomásos bankkártyád (vagy egy ismerõsödnek van), azzal fizethetsz az amerikai meg japán szállítós online boltoknak.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Araki

Quote from: RamizHa van megfelelõ dombornyomásos bankkártyád (vagy egy ismerõsödnek van), azzal fizethetsz az amerikai meg japán szállítós online boltoknak.
Nincs. De ahonnan rendeltem az aláírásomban található ocsmányságokat (kb. 5000 ft), ott elfogadták, hogy borítékban küldtem a dollárokat.

Ramiz

Quote from: ArakiNincs. De ahonnan rendeltem az aláírásomban található ocsmányságokat (kb. 5000 ft), ott elfogadták, hogy borítékban küldtem a dollárokat.
:3x3: Hát ezt a módszert nem csoda, hogy nem fogadják el sehol... ennél már csak a cserekereskedelem lenne jobb... :D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!