Main Menu

One Piece

Started by Hiei-sama, 2006-03-25, 15:23:58

Previous topic - Next topic

Hiei-sama

Na vegre subos OP 261 kijott aki akarja gyorsan leszedheti innen http://www.megaupload.com/?d=OWIXFR0Q

Hiei-sama

Na ez a 261-es resz sztem nagyon jo volt semmi ido huzas vegre haladt valamennyit elore.Mar alig varom a kovetkezo reszt :Đ

Hiei-sama


theBalrog


Tényleg királyság ez az anime.

A rajzstílus szerintem tök jól igazodik a választott témához. Néha már magától a rajzoktól majdnem leesek a székről a röhögéstől, a komoly részeknél - ahol már pl. a "csata" tétje nem csak az, hogy élünk, vagy halunk, hanem, hogy hagyjuk-e, hogy porba alázzák az álmainkat - pedig mondjuk a harcos szemei körül megszaporodnak a szarkalábak/ az árnyékok - ezzel is jelezve, hogy már nincs visszaút...

A mondanivalóval is egyetértek többnyire, de ebben nincs semmi különös mondjuk.

A story szerintem is (alkalmankénti hebehurgyasága ellenére) meglepően komoly néhol. (Meg pl kinek jutna eszébe, hogy egy kardforgatót Zoro-nak hívjon. Ez olyan mintha egy oroszlánt Leónak hivnánk - röhej. ;)


theBalrog


Csak az aggaszt, hogy honnan fogom azokat a részeket beszerezni, amelyek nincsenek fenn az Usteam-en :( (Így jártam Urusei Yatsura-val is.)

(Megj: előző levelemben "de ebben nincs semmi különös mondjuk"=ez nem azt jelenti, hogy a mondanivaló valami bóvli, hanem, hogy egy ilyen mondanivalóval a legtöbb jóérzésü ember egyetértene)

Szóval tök jó.

Raggie

Ecséém! Látszik, h milyen régen jártam errefelé is! Már van One-Piece topic is! :jee:

Hát én itt visszaolvasgattam, de attól függetlenül, hogy irtóra szeretem ezt a sorozatot én nem vagyok ennyire frissen informált, mivel csak az FTP-ről szedegetem ami oda felkerül(azaz most asszem 180. rész körül van csak). Ugyhogy a kétszázikszedik részekről nem nagyon tudok beszélgetni, de magáról az egész sorozatról, az ívéről és a filozófiájáról szívesen elbeszélgetnék. :D

Pl. megkérdezném így elsőnek, hogy szerintetek miről is szól ez az anime?! Mi az a mondanivaló, amit a szereplők, a cselekedeteik és maga a törénet sugároz?
Csak mert van egy-két elég nagy pecs a fórumon, akik szerint mindhárom kérdésre a válasz az, hogy semmit...( :ejj: ) és nekik szeretném bebizonyítani, hogy nem csak szerintem szól valamiről.
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Alkyra

Quote from: Raggie on 2006-04-30, 13:17:15
Ecséém! Látszik, h milyen régen jártam errefelé is! Már van One-Piece topic is! :jee:

Hát én itt visszaolvasgattam, de attól függetlenül, hogy irtóra szeretem ezt a sorozatot én nem vagyok ennyire frissen informált, mivel csak az FTP-ről szedegetem ami oda felkerül(azaz most asszem 180. rész körül van csak). Ugyhogy a kétszázikszedik részekről nem nagyon tudok beszélgetni, de magáról az egész sorozatról, az ívéről és a filozófiájáról szívesen elbeszélgetnék. :D

Pl. megkérdezném így elsőnek, hogy szerintetek miről is szól ez az anime?! Mi az a mondanivaló, amit a szereplők, a cselekedeteik és maga a törénet sugároz?
Csak mert van egy-két elég nagy pecs a fórumon, akik szerint mindhárom kérdésre a válasz az, hogy semmit...( :ejj: ) és nekik szeretném bebizonyítani, hogy nem csak szerintem szól valamiről.

A barátságról, akaraterőről,álmokról,kalandokról s azok emlékeikről.^^
Legalábbis szerintem. :) Meg egyszerűen jó nézni. Érdekes karakterek, helyek, történetek.
S remek zene.XD
Engem anno elsőre megfogott a Naruto s Bleach mellett.

Raggie

:D Ezt vártam nagyjából! :jee:

Nagyrészt egyetértek, csak mondjuk a sorrendet cserélném meg: álmok, bajtársak, akaraterő és kalandok. Szerintem teljesen nyilvánvaló, hogy a One-Piece-ben a szereplők az álmaikért élnek. Egy olyan világban, ahol az életed nem sokat ér, ahol bármyelik oldalra is állsz(kalóz vagy "tengerész") egyaránt félhetsz feletteseidtől és az ellentől is, ott ők képesek élni és harcolni és túlélni. Az álmaik és az emlékeik tisztelete tartja bennük a lelket.

Szvsz aki csak a egyszerűbb megrajzolást és/vagy a nem túl bonyolult cselekményt látja az már eleve úgy nézi, hogy nem is akarja szeretni a sorozatot. Annyira magáért beszél, annyira tiszta és egyszerű érzések és gondolatokat fejez ki, ami mindenkit meg tud érinteni...
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

pniko

#38
Ha érdekel valakit az epizód 263-at letölthetitek innen:


http://bt.saiyaman.info/?search=one+piece&cat=0

Raggie

:eek: Úúristen! Már megint kétszázikszedik! :D (ja bocsi, ne zavartassátok magatokat miattam! én jól elvagyok itten! :rolleyes: )
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Whitedawn

Sziasztok!

Én az RTL2-n néztem amíg volt (mikor Skypia-t elhagyták ott lett vége), és remélem minnél előbb jönnek az új részek! :D

Az elhangzott kérdéssel kapcsolatban (Miről szól a OnePiece?), teljesen egyet értek Raggie és Alkyra véleményével. Minden karakternek megvan a maga célja, álma amit meg akar valósítani. Ha vissza emlékeztek, ezek teljesítését meg is fogadták mielőtt elindultak a GrandLine-ra. Az egész lényege, hogy nem szabad feladnunk álmainkat, és mindent megkell tenni érte, akkor is ha nehéz. Luffy karaktere is azért tetszett meg, mert ő képtelen feladni, pontosabban NEM AKARJA feladni a célját és barátait. Csak ennyit szerettem volna hozzáfűzni.

Kedvenc karakterem Shanks és Mihawk. Tudom, tudom... nem 'főszereplők' az animeben.

És még valami, engem az érdekelne, hogy kiderül e a kapcsolat Gold D Roger és Luffy között, mert szerintem biztos van valami ha már mindkettőjük (3, hisz ott van Ace is) nevében ott a titokzatos D betű.

Rage

Quote from: Whitedawn on 2006-05-03, 22:15:55
És még valami, engem az érdekelne, hogy kiderül e a kapcsolat Gold D Roger és Luffy között, mert szerintem biztos van valami ha már mindkettőjük (3, hisz ott van Ace is) nevében ott a titokzatos D betű.
4, hisz ott van Blackbeard is. ;] (Es meg ki tudja, hanyan...)
痛みを感じる方向に、出口がある!

Whitedawn

Quote4, hisz ott van Blackbeard is. ;]

Blackbeard? Miért? Nem inkább Whitebeard? Ace az egyik részben azt mondta Buggynak hogy Whitebeard az apja (legalább is a német szinkronban ez hangzott el). Akkor hogy jön ide Blackbeard, ő Whitebeard ellensége, egykori tagja a legénységének.  :confused: :confused: :confused:

Rage

#43
Quote from: Whitedawn on 2006-05-04, 11:48:56
Blackbeard? Miért? Nem inkább Whitebeard? Ace az egyik részben azt mondta Buggynak hogy Whitebeard az apja (legalább is a német szinkronban ez hangzott el). Akkor hogy jön ide Blackbeard, ő Whitebeard ellensége, egykori tagja a legénységének.  :confused: :confused: :confused:
Jezusom... o_o
Na, akkor NAGYON KOMOLY bajok vannak a nemet szinkronnal, es messzirol keruld el! Ace Whitebeard szolgalataban all, NEM az apja. Masreszt valoszinuleg nem figyeltel elegge, mivel Blackbeard neve Marshall D. Teach. (Whitebeard neve pedig Edward Newgate.)
痛みを感じる方向に、出口がある!

Whitedawn

Azt tudom, hogy Ace Whitebeard elsőtisztje, de a németen Ace tényleg azt mondta, hogy az apja! Csodálkoztam is rajta. Kénytelen leszek valahonnan megszerezni németül és megint megnézni azt a rész, hogy jól emlékszem e vagy hülyeségeket írok.  :frown:
Hülye német fordítás! :Eztneked:
Whitebeard és Blackbeard nevét pedig nem tudtam, azért nem értettem a D betűs dolgot Blackbeardel kapcsolatban.

Raggie

Ez télleg nagyon érdekes kérdés! Az az egyik kedvenc részem eddig(tom, hogy én még csak irtó keveset láttam a többiekhez képest, de mégis) amikor Luffyék Long-Town-ba érnek és Luffy betéved abba az öreg kocsmába, ahol az az öreg fószer van, aki mesél neki GolD Rogerről. És már ő is Roger-t látja Luffy helyén, aztán meg kiderül, hogy Gol D Roger az igazi neve, akkor aztán már télleg biztos hogy van valami kettejük között... kíváncsi leszek mit hoznak ki ebből...

Akik sokáig látták(kétszázikszig): erről nem derül ki semmi több??

:eeek: Erről a Blackbeard-ről még én sem hallottam(mármint arról, hogy ő is ilyen "D" nevű)  :3x3:
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

pniko

Quote from: Raggie on 2006-05-05, 18:43:19

Akik sokáig látták(kétszázikszig): erről nem derül ki semmi több??


Ahogy én tudom konkrét dolog nem derül ki Luffy és Gol D. Roger kapcsolatáról (sőt szerintem semmi se).

De azért még fogják említeni a hasonlóságot kettejük között.

Ja és vannak találgatások a kapcsolatukról na és a többiekről is akiknek "D." van a nevében.

De én nem igazán vagyok ebben szakértő, bocsi ha valaki nem ért eggyet azzal amit írtam, nyugodtan javítson ki. És kiváncsi vagyok hogy mások mit tudnak erről vagy mit hallottak róla.

Raggie

Quote from: pniko on 2006-05-05, 21:06:46
Ahogy én tudom konkrét dolog nem derül ki Luffy és Gol D. Roger kapcsolatáról (sőt szerintem semmi se).

De azért még fogják említeni a hasonlóságot kettejük között.

Ja és vannak találgatások a kapcsolatukról na és a többiekről is akiknek "D." van a nevében.

De én nem igazán vagyok ebben szakértő, bocsi ha valaki nem ért eggyet azzal amit írtam, nyugodtan javítson ki. És kiváncsi vagyok hogy mások mit tudnak erről vagy mit hallottak róla.
Aham... nna mindegy. Remélem már annál sokkal tovább nem akarják húzni a dolgot, mert én rrohadt kíváncsi vagyok rá, és csak hogy addig eljussak is csomó részt kell még bepótolnom! :rolleyes:

Itt szvsz senkisem szakértő, mert erről nagyon kevés szó esik az animében...
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Hiei-sama

Aki nem latta kint a 263.resz angol feliratos valtozata is.

Whitedawn

Én Zoro és Mihawk küzdelmét várom nagyon  :D, hiszen Zoro az első találkozásuk óta rengeteget fejlődött. Én nem tudom szám szerint hanyadik résznél tartok, ott ahol elhagyják Skypia-t. A későbbi részekben találkoztak? Csak ez érdekel, többet nem akarok megtudni, mert úgy kevésbé izgalmas.

Raggie

Quote from: Whitedawn on 2006-05-09, 12:15:40
Én Zoro és Mihawk küzdelmét várom nagyon  :D
Jaja!! Az is az egyik kedvenc részem!! :jee: (meg amit Mihawk mond Zoro-nak :cool: )
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

pniko

Quote from: Whitedawn on 2006-05-09, 12:15:40
Én Zoro és Mihawk küzdelmét várom nagyon  :D, hiszen Zoro az első találkozásuk óta rengeteget fejlődött. Én nem tudom szám szerint hanyadik résznél tartok, ott ahol elhagyják Skypia-t. A későbbi részekben találkoztak? Csak ez érdekel, többet nem akarok megtudni, mert úgy kevésbé izgalmas.

Eddig még nem találkoztak újra, de én is nagyon várom már az újjabb találkozásukat.

Hiei-sama

Zoro Vs Mihawk csata sztem nagyon nagyon messze lesz,ha igy halad tovabbra is a story ;)

zolan43

Ep185 Az ark legalább már nem eregeti a füstöt.
Ep263 Yokozuna csatlakozik a mentőcsapathoz, CP9 + 2 fogoly megérkezik Enies Lobbyba.

Hiei-sama

Par napja mar K-F lesubolta Movie 5-t is szoval azt is lehet szedni.Kovetkezo resz vagyis a 264 pedig csak majus 21-en fog jonni...

Hiei-sama

K-F belehuzott ep 186 is kint.

Hiei-sama

Ep264 raw kint,innentol uj opening es uj ending...Az uj Openinget illetoen sztem szar lett a tobbihez kepest,eddig mindegyik opening nagyon jo volt,de ez am ostani nem jon be...Akit erdekel megnezheti itt: http://www.youtube.com/watch?v=w06hl5R2r24

Raggie

Ezeket honnan tudjátok?? (hogy a hanyadik RAW jött ki??) :3x3:
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Hiei-sama

Hat ez nagyon egyszeru ha az utolso resz amiit lattam 263 volt akkor ertelemszeruen a kovetkezo resz a rawos 264 lesz amit szinten megnezek,aztan mikor lesuboljak ujra megnezem hogy mindent ertsek is ;) amugyis nem nehez rajonni hogy melyik raw rendesen oda irjak a cimet....

Raggie

Quote from: Hiei-sama on 2006-05-22, 02:03:10
Hat ez nagyon egyszeru ha az utolso resz amiit lattam 263 volt akkor ertelemszeruen a kovetkezo resz a rawos 264 lesz amit szinten megnezek,aztan mikor lesuboljak ujra megnezem hogy mindent ertsek is ;) amugyis nem nehez rajonni hogy melyik raw rendesen oda irjak a cimet....
:D nem úgy értettem. :) Arra volnék kíváncsi, hogy milyen hírforrásból, vagy oldalról vagy egyáltatlán honnan lehet megtudni, ha kijön egy új raw.
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"