RAW-os animék / Csak fanatikusoknak!!!

Started by Lazzaret, 2006-04-03, 19:41:17

Previous topic - Next topic

Lazzaret

Nem tudom hányan vagyunk úgy vele hogy kellene nekünk egy egy anime mindenféle feliratok nélkül. Én személy szerint szeretem ha megtudok szerezni valamit RAWosan. Azért hogy ha jön hozzá egy jó magyar nyelvû felirat akkor azért jobb úgy megnézni valamit hogy nincws alatta a hardsub. Így azt gondoltam mi lenne ha ezen kevés ember akik szeretik beszerezni RAWosan az animekat azok ha tudnak segítsenek egymásnak. Pl.: honnan lehet rawos animekat leszedni, kinek milye van meg rawosan és akár ha tudnak egymás között cserélgetni stb.


www.arkangyalok.uw.hu

Lazzaret

No ha már így elinditottam ezt a topicot akkor kezdjünk is bele. Kezdjük néhány torrent linkel:

l33t-raws
Saiyaman
Darkside-raws sajna ez nem mindig mûködik.
http://www.tokyotosho.com/ és ez a végére, hiszen ez egy nagy gyûjtõ hely. Itt van minden.

Na elsõnek ennyi.


www.arkangyalok.uw.hu

Lazzaret

Rajtam kívül gyüjt még valaki RAWos animekat?


www.arkangyalok.uw.hu

roderick

nemtom, én speciel akkormár DVD-ripet megvárom és letöltöm .ogm-ben vagy mkv-ban... így megvan a raw is, de van hozzá felirat is:)

Raw-nak csak egy elönyét látom, hogy hamar kijön, demivel nembeszélem a holdnyelvet, így azért sokra nem megyek vele:)
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

Zsiga

Én is beállnék a DVD-ripesek táborába, azzal az egyszerû indokkal, hogy egyrészt mindent (amit tudok) angol szinkronnal nézek (tudom, nem kell mondani...), másrészt mire lesz magyar sub valamihez addigra általában van softsubos DVD-rip is, harmadrészt allergiás vagyok a magyar feliratra/szinkronra. :)

Dreamcleaver

RAW-nak én magában nem sok értelmét látom, mivel nem tudok japánul. Ha lehet én is mkv-ban szedem le az animokat, ki lehet kapcsolni a feliratot, szóval gyakorlatilag van egy RAW-d is. Magyar felirat meg..minek? :D

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Hiei-sama

En meg max olyan rawot szedek amibol nem letezik angol feliratos es talan nem is lesz...Magyar feliratot meg soha nem hasznalok...

death_scythe

Ugyan nem annyira releváns de azért gondoltam beírom valahová és talán ide passzol a legjobban(külön thread-t nem akartam kezdeni mert még nincs feliratozott változat):
ELKEZÕDÖTT A School Rumble 2 és egyszerûen óriási volt az elsõ rész :whoah:
   
I am Madlax.  I am the pain when you touch the truth.  The existance born from sadness.

SaiyaGin

Quote from: Hiei-samaEn meg max olyan rawot szedek amibol nem letezik angol feliratos es talan nem is lesz...

Dettó. :tezsvir:  Ha raw-t töltök le, az azért van, mert vadiúj, és még nincs hozzá felirat. (Vagy nem is lesz egy darabig, pl Detective Conan. :( )

Hiei-sama

Quote from: death_scytheUgyan nem annyira releváns de azért gondoltam beírom valahová és talán ide passzol a legjobban(külön thread-t nem akartam kezdeni mert még nincs feliratozott változat):
ELKEZÕDÖTT A School Rumble 2 és egyszerûen óriási volt az elsõ rész :whoah:


Ez masik thread tegnap mar reg irtam oda mikor kijott az elso raw...

Peetee

#10
Látok értelmet raws-ok gyûjtésében.
Egyik oldalról mindent sokkal hamarabb meg lehet nézni. :)
[COLOR="White"]és pár dolgot elhinteni a forumokon a többiek örömére [/COLOR] :p
Másik oldalról egy nagyon jó nyelvtanulási lehetõséget látok benne.

Amim van:
A Hell Girl (jigoku shoujou) lassan full meglesz
+ egy-egy részek, de nem tetszettek így nem töltögettem tovább õket...

Rage

Quote from: PeeteeMásik oldalról egy nagyon jó nyelvtanulási lehetõséget látok benne.
Ha mar van egy eleg korrekt alap tudasa valakinek, akkor valoban, ellenkezo esetben nem ertek egyet.
痛みを感じる方向に、出口がある!

Lazzaret

Én mondjuk azért szedem a RAWot mert mint oly sokan kis hazánkban nem tudok azért valami jól angolul és ha valamihez tudom hogy készül a magyar felirat akkor leszedem a RAWot és kész.Persze ha valamit megtudok szerezni mkv-s vagy ogm-es verzioban azokat is leszedem. Mondjuk mostmár elég sok RAWos filmem van.

Itt a lista:

Fate/Stay night
REC
Shakugan no Shana
Karin
Kashimashi
Mai-HIME
Shinigami no Ballad
Rozen Maiden
és még néhány mkv és ogm kiterjesztésü.

Végülis a Topicot azért inditottam hogy akik szeretik ugy nézni az animekat amihez van magyar felirat hogy nincs ott az angol akkor az ilyen animek elérésében segitsük egymást. Gondolok arra hogy ha tudd valaki olyan helye ahol vann RAW. mkv vagy ogm-es anime azt akkoroszzuk meg egymással.


www.arkangyalok.uw.hu

Lazzaret

Viszont van egy kis problémám az mkv-s filmekkel. Nem tudom hogyan legyen belőle VCD vagy DVD. Ha valaki ezt tudja az pls message me  :smile:


www.arkangyalok.uw.hu

Manitu

Kissé körülményes módszerrel mondjuk csinálsz belőle avit mkvtoolnix meg társaival, aztán úgy, ahogy aviból szoktad  :biggrin:


Lazzaret

Huu ez jó körülményes lesz. Most olvastam utána animeaddictson is és nem egyszerü. Na mindegy hajrá :szemuveges:


www.arkangyalok.uw.hu

Lazzaret

Azt hitem nehezebb lesz. De az egész tényleg pofon egyszerü. Végre mostmár mindent át tudok alakítani eredeti RAW animevá. Onnan pedig pofon egyszerü alárakni a magyar feliratot és kiírni DVDre.

Milyen HP-kat ismertek ahol fel lehet lelni RAW-os, ogm és mkv kiterjesztésü animékat mert én nem sokat ismerek.


www.arkangyalok.uw.hu

Manitu

Quote from: Lazzaret on 2006-04-09, 02:07:37Milyen HP-kat ismertek ahol fel lehet lelni RAW-os, ogm és mkv kiterjesztésü animékat mert én nem sokat ismerek.
Már egyszer írtam az Anime információs sarokba mikor kérdezted, de nem nagyon reagáltál rá.
ogm/mkv-t meg anidbn lehet vadászni, az ed2k linkekben benne van a kiterjesztés is, aztán csak meg kell keresni a csapat oldalát, és leszedni :) De van jópár csapat akik csak DVD-ripekkel foglalkoznak, és softsubos mkv-ban releaselnek, pl KAA, a4e, anime-fin, Zhentarim, meg pl LIME is szokott elég sok DVD-ripet kihozni.


Lazzaret

Quote from: Manitu on 2006-04-09, 14:40:16
Már egyszer írtam az Anime információs sarokba mikor kérdezted, de nem nagyon reagáltál rá.
ogm/mkv-t meg anidbn lehet vadászni, az ed2k linkekben benne van a kiterjesztés is, aztán csak meg kell keresni a csapat oldalát, és leszedni :) De van jópár csapat akik csak DVD-ripekkel foglalkoznak, és softsubos mkv-ban releaselnek, pl KAA, a4e, anime-fin, Zhentarim, meg pl LIME is szokott elég sok DVD-ripet kihozni.

Tényleg és én meg nem néztem mostanában oda be  :frown: GOMEN legközelebb jobban figyelek. És Arigatou a segítséget. :tezsvir:


www.arkangyalok.uw.hu

Lazzaret



www.arkangyalok.uw.hu

Lazzaret

Ha valaki tudd az pls segítsen. A kövi animékat keresem RAW ogm vagy mkv formában: Suzuka, Shuffle!

Sajna nincs nagyon időm keresgélni.


www.arkangyalok.uw.hu

Manitu

Suzukát régebben töltöttem, de mikor Fairy abbahagyta a fordítását töröltem őket. Emule-on van egy kínai mkv, nem tudom softsubos-e, de elképzelhető. Ha kanjival keresel rá a nevére akkor kidob néhány raw avit is egyébként.

Illetve találtam egy oldalt: HI-RAW, kínai tracker, jó sokminden van rajta. Itt úgy látom fent van az egész Suzuka batchben, legalábbis a nevében a sok ákombákom között a "suzuka" és az '1-26" szót véltem felfedezni... click
Shufflet csak az első 5-6 részt láttam, és a nevükben a "DVD iso" szerepelt, szóval lehet azok kicsit nagyok lesznek. Viszont kanjival nem is kerestem rá, lehet úgy is kidob valamit...

Ja igen, regelni kell ahoz hogy tudj keresni, elég sokat szenvedtem a babelfishel, de sikerült... oh, és elég lassan jön be az oldal.


death_scythe

Nekem meg van az összes Suzuka meg Shuffle nyers .avi-ban a(mivel akarok hozzájuk magyar felíratot gyártani;sajna csak nyáron fogok tudni val'szeg hozzá kezdeni mivel most leköt a Shakugan no Shana és a Bleach fordítása), l33t-raw-soktól, ha jössz meet-re oda tudom adni, vagy leszeded l33t-raw-s torrentet én meg elkezdem seedelni(de ha kipostolold a l33t-raw-soknál a Help topicban hogy mit szeretnél letölteni és tényleg halott a torrent akkor mindig szívesen segítenek és seedelnek; nekem is így lett meg a Shuffle).
   
I am Madlax.  I am the pain when you touch the truth.  The existance born from sadness.

Lazzaret

Köszönöm mindketőtök segítségét. Hogy meetre mikor tudnék elmenni az jó kérdés ugyanis a vasárnap az elég zűrős nálam. Angolom meg pocsék hogy egy angol forumra tudjak valamilyen hasonló kérést írni. De azért valahogy megpróbálom. Elő az angol szótárral :D A torrentet meg leszedem és ha seedelnéd azt megköszönném. De csak majd ha holnap hazaérek.


www.arkangyalok.uw.hu


Prof. William

Ebból úgyis jön a az eclipse féle mkv.  :hopp:

Na de a Shuffléből tud valaki mkv/ogm-et? Vagy még nem jött ki?

Lazzaret

Shuffleből eddig csak emule servereken láttam mkv-s verziót. De miután 5x befagyott emuletól a gépen lerobbantottam.


www.arkangyalok.uw.hu

ArchElf

Quote from: Lazzaret on 2006-04-08, 14:27:09
Viszont van egy kis problémám az mkv-s filmekkel. Nem tudom hogyan legyen belőle VCD vagy DVD. Ha valaki ezt tudja az pls message me  :smile:
MKV:
MkvExtract-tal kiszeded belőle a video stream-et, azt nagy valószínűséggel át tudod konvertálni mpeg1-2-be (mondjuk tMpegEnc-el, vagy FreeEnc-el, vagy HC encoderrel), ha a hangod az mkv-ben ac3, akkor nincs vele dolgod, ha nem az, hanem mp3, vagy ogg, akkor célszerű ac3-ba, vagy mpeg2-be átkonvertálni.
Célszerű a hangot először megcsinálni, mert utána tudod kalkulálni, mennyire kell a videót tömöríteni.
Ja és vannak mostanában mkv fájlok, amelyekben a video stream nem fix frame/sec. Erre is van eszköz, de mivel még nem találkoztam ilyennel, nem töltöttem le.
OGM:
Ugyanaz, mint az MKV, de ezt szét tudod bontani VirtualDubMod-dal is. Ja és biztos, hogy nincs a dinamikus fps mizéria. Viszont egy csomó fansub csapat kiad OGM-et hardsubbal...
Ja, hogy az OGM-et nem is kérdezted. :)

AE

あさ。。。あさだよ。。。あさごはん たべて がっこう いくよ。。。

0118 999 881 999 119 725...3

Lazzaret

Arigatou. Az mkv vel már nincs gondom csak az ogm mel. de majd megoldom azt is :)


www.arkangyalok.uw.hu