Main Menu

School Rumble

Started by RE@L, 2006-04-07, 21:33:15

Previous topic - Next topic

Manitu

Quote from: Én on 2007-09-20, 13:41:51
Nagyon kíváncsi vagyok arra a bizonyos osztálykirándulásra, amit a végén említettek. *popcorn* :D
Speciel azt a részt nyugodtan kihagyhatják belőle. Szvsz ritka gyenge volt, pedig egyébként tényleg nagyon jó a manga. Az a húszegynehány fejezet nem kellett volna bele, de hálistennek annak már rég vége :)


Én

Hát kihagyni biztos nem fogják, ha a végén úgy bejelentették. Viszont sajnálattal hallom, hogy szar, pedig sokat vártam tőle. :( Remélem animuban jobban megoldják.

minuszmiki

Egy-két jó mozzanat volt pedig abban is, bár összeségében tényleg gyenge volt. Viszont tényleg ott a lehetőség, hogy az animuban majd orvosolják ezt a hibát.

Manitu

Quote from: minuszmiki on 2007-09-20, 22:49:25
Egy-két jó mozzanat volt pedig abban is, bár összeségében tényleg gyenge volt. Viszont tényleg ott a lehetőség, hogy az animuban majd orvosolják ezt a hibát.
[spoiler=manga]Az elején a kavarodás, hogy hova mennek, meg a végén a templomos rész Erivel. Közben viszont tucat-shounen hangulata volt az egésznek, azt meg baromira nem csípem[/spoiler]
Kíváncsi leszek mi lesz majd a vége. Aztán ki tudja, lehet még évekig elnyúlik, már egy éve is azt hittem lassan vége lesz, mikor kijött Kobayashi új mangája.


Fubenalvo

De azért lássuk be, a második szezon is kezdett nagyon durván sablonossá válni a közepe fele. De az egész S02 nekem csalódás volt mondjul... :S
Remélem alkotnak valamit most, és lesz egy kis jellemfejlődés is végre, mert ha azt folytatják ami eddíg volt az inkább bosszantó lesz mintsem vicces.

minuszmiki

Quote from: Manitu on 2007-09-20, 22:56:02
Quote from: minuszmiki on 2007-09-20, 22:49:25
Egy-két jó mozzanat volt pedig abban is, bár összeségében tényleg gyenge volt. Viszont tényleg ott a lehetőség, hogy az animuban majd orvosolják ezt a hibát.
[spoiler=manga]Az elején a kavarodás, hogy hova mennek, meg a végén a templomos rész Erivel. Közben viszont tucat-shounen hangulata volt az egésznek, azt meg baromira nem csípem[/spoiler]
Kíváncsi leszek mi lesz majd a vége. Aztán ki tudja, lehet még évekig elnyúlik, már egy éve is azt hittem lassan vége lesz, mikor kijött Kobayashi új mangája.
[spoiler=manga]Igen, azokra gondoltam én is ^^. Egyébként abból gondolom, hogy hamar vége lesz, mert véget ér a tanév, meg ez a mostani "walking festival"-t a szereplők afféle nagy finálénak állították be előtte, lehet, hogy Kobayashinak is ez a célja vele. (A Townsocks meg csinálhatná már a scanlatet, már rég kinn van a raw a 241-242-ből)[/spoiler]

Én

Quote from: Fubenalvo on 2007-09-20, 23:01:55
De azért lássuk be, a második szezon is kezdett nagyon durván sablonossá válni a közepe fele. De az egész S02 nekem csalódás volt mondjul... :S
Remélem alkotnak valamit most, és lesz egy kis jellemfejlődés is végre, mert ha azt folytatják ami eddíg volt az inkább bosszantó lesz mintsem vicces.
Legyen igazad, bár én mindent elviselek, ami SR :szemuveges: A 3.-ban befejezhetnék aért.

hargharg

Quote from: Én on 2007-09-20, 23:20:46
Legyen igazad, bár én mindent elviselek, ami SR :szemuveges: A 3.-ban befejezhetnék aért.
befejezett anime? ez nem ellentmondas? csak fo*tassak vegre, a boldogsaghoz az is eleg lenne... : D
Quote from: Fubenalvo on 2007-09-20, 23:01:55
De azért lássuk be, a második szezon is kezdett nagyon durván sablonossá válni a közepe fele. De az egész S02 nekem csalódás volt mondjul... :S
Remélem alkotnak valamit most, és lesz egy kis jellemfejlődés is végre, mert ha azt folytatják ami eddíg volt az inkább bosszantó lesz mintsem vicces.
a masodik szeriaban volt jellemfejlodes, az elsoben meg teptem a fejemet, hogy Harima mennyire vak, aztan - noha teny, hogy nem oriasit lep elore - a masodik evadban mar vegre elkezdi eszrevenni magat.
Tenma-chan viszont ott van a 10 legidegesitobb anime-szereplo kozott. o az egyetlen a fontosak kozul, aki nem fejlodik semmit.
szerintem. : )
rofl

smash++

Quote from: hargharg on 2007-09-22, 12:23:21
a masodik szeriaban volt jellemfejlodes, az elsoben meg teptem a fejemet, hogy Harima mennyire vak, aztan - noha teny, hogy nem oriasit lep elore - a masodik evadban mar vegre elkezdi eszrevenni magat.
Tenma-chan viszont ott van a 10 legidegesitobb anime-szereplo kozott. o az egyetlen a fontosak kozul, aki nem fejlodik semmit.
szerintem. : )
:hopp:,szerintem is.Talán visszafelé fejlődik inkább. Harima tényleg sokat fejlődik,csak az a baj,hogy egy valamiben nem bír semmit (még mindig k@rva vak)... De a többiek is szépen fejlődtek szerintem is.

Én

Ejnye, azért szegény Tenma nélkül sok :lul: kategóriás poénnal lennénk szegényebbek. :D Szóval ne tessék őt szidni (Attól még Harima összejöhetne valaki mással).

hargharg

Quote from: Én on 2007-09-22, 15:40:09
Ejnye, azért szegény Tenma nélkül sok :lul: kategóriás poénnal lennénk szegényebbek. :D Szóval ne tessék őt szidni (Attól még Harima összejöhetne valaki mással).

en nem azt mondom, hogy nem kell az animebe, csak annyit, hogy idegesito - sok megmozdulasatol teptem a hajamat... : D
rofl

kelvor

Szerintem Tenma aranyos. Nem kell bántani.
Egyébként őszintén megvalva, engem tök hidegen hagy az, hogy ki kivel jön össze. Anno azért kezdtem el nézni, mert röhögni akartam egy jót. Ezt az igényemet az s1 és az s2 is teljes mértékben kielégítette és mindkét szezon jóra sikeredett. Számomra ez az anime elsősorban vígjáték, komédia, és csak másodsorban romantikus ezmegaz.

Fubenalvo

de tényleg... tenma azon a szinten van ahogy az első szezon első részében megismertük.
Harima fejlődik sok tekintetben, de pont ott nem amiből a legtöbb pofont kapja, és milyen ember az aki még a saját hibáiból se tanul... ráadásul ennyiből!?  :redface:

persze nem az a lényege, hogy ki-kivel jön össze, de a poénok is gyengék voltak az S02-ben... vagy lehet nem azonnal S01 után kellett volna nézni hanem egy kis szünettel... fene tudja.

kelvor

Persze, én is többet röhögtem az s1ben, de az s2 sem lett annyira vészes poén terén. Egy kicsit más volt, de ez van, ettől még élveztem azt is.

hargharg

Quote from: Fubenalvo on 2007-09-22, 15:52:47
de tényleg... tenma azon a szinten van ahogy az első szezon első részében megismertük.
Harima fejlődik sok tekintetben, de pont ott nem amiből a legtöbb pofont kapja, és milyen ember az aki még a saját hibáiból se tanul... ráadásul ennyiből!?  :redface:

persze nem az a lényege, hogy ki-kivel jön össze, de a poénok is gyengék voltak az S02-ben... vagy lehet nem azonnal S01 után kellett volna nézni hanem egy kis szünettel... fene tudja.
en spec s2-t lattam hamarabb, hala unokatesomnak, aki epp azt nezte egy latogatasom alkalmaval... : D
es elsore utott az is. meg mondjuk en birtam masodszori nezesre is, mikor szepen sorban neztem a dolgokat.
rofl

Gregory

Én is bírtam a 2. évad nagy részét(pl. a Mai Mai dream-eset nem), jókat röhögtem, és még némi akciót is kaptunk(a "lövöldözős" részek a kedvenceim között vannak).
Also: szvsz felesleges belemenni, h most Harima miért nem hagyja már ott Tenmát, hha 1x szereti akkor szereti. Az, h emiatt sokszor megszívja még nem feltétlenül fogja azt eredményezni, h az ilyen jellegű érzései megváltoznak(fölösleges lenni ezt a részt logikai síkra vinni, mert nem azon alapszik).
Személyiségfejlődéssel kapcsolatban: szvsz ha Tenma "fejlődne", akkor az nagyban befolyásolná az egész sorozatot, sztem negatív irányba. Kell egy ilyen karakter is. Azt várni, h majd nagy változásokon fog keresztül menni, kb. olyan, mint arra várni, h Makoto(School Days) ellenáll egy lánynak, aki felajánlja magát neki.

Egyébként meg
Quote from: kelvor on 2007-09-22, 15:52:32
Szerintem Tenma aranyos. Nem kell bántani.
Egyébként őszintén megvalva, engem tök hidegen hagy az, hogy ki kivel jön össze. Anno azért kezdtem el nézni, mert röhögni akartam egy jót. Ezt az igényemet az s1 és az s2 is teljes mértékben kielégítette és mindkét szezon jóra sikeredett. Számomra ez az anime elsősorban vígjáték, komédia, és csak másodsorban romantikus ezmegaz.
:tezsvir:

Manitu

Quote from: Gregory on 2007-09-22, 16:13:57pl. a Mai Mai dream-eset nem
Nem tudjátok értékelni az igazi magical girl animéket. Akkor azon a részen is szakadtatok volna :hehe:


Gregory

Quote from: Manitu on 2007-09-22, 16:21:58
Quote from: Gregory on 2007-09-22, 16:13:57pl. a Mai Mai dream-eset nem
Nem tudjátok értékelni az igazi magical girl animéket. Akkor azon a részen is szakadtatok volna :hehe:
Én személy szerint egy magical girl animét se láttam még(ez lehet befolyásolható tényező?)
btw: a nanoha jó kezdésnek?

Én

A Mai Dreamben pont Tenmán szakadtam meg :rotfl:

kelvor

Quote from: Gregory on 2007-09-22, 16:27:01
btw: a nanoha jó kezdésnek?

Tökéletes.   :jee:   (a Mai-Hime-t is tudom ajánlani ebben a témában)


Manitu

Quote from: kelvor on 2007-09-22, 19:45:47
Quote from: Gregory on 2007-09-22, 16:27:01
btw: a nanoha jó kezdésnek?

Tökéletes.   :jee:   (a Mai-Hime-t is tudom ajánlani ebben a témában)


Hát, nem pont ezekre az erősen fanservice, shounen mahou-shoujo sorozatokra gondoltam. Sailor Moon, CCS, satöbbi :)


Gregory

Quote from: Manitu on 2007-09-22, 19:57:59
Hát, nem pont ezekre az erősen fanservice, shounen mahou-shoujo sorozatokra gondoltam. Sailor Moon, CCS, satöbbi :)
Sejtettem, de reménykedtem, hogy mégse. A Sailor Moon féle magical girl animét nem is akarom megérteni/mélyebben belemélyedni  :hehe:

smash++

Ezek szerint az én humor érzékemmel van a baj.Az S1 ok úgy caki pakk.
Na de,hogy a második évadot is primitív Tenmara és idióta Harima-ra kell építeni inkább szánalmas mint vicces.Sőt még ha a 3. évadot is erre,háát...
Nekem csak az a bajom,hogy Tenma nem vicces már hanem kimondottan fárasztó és idegesítő.Egyszerűen már nem lehet rajta nevetni.2 évad alatt kicsit sokszor ellővik ugyanzt a poént,vagy nem?
Ha csak vígjáték kategóriába teszem akkor sajnos ettől vannak jobbak (nem is kevés-számomra).
Egyébként jó sorozat,csak már kimondottan unom Tenma-t és Harima Tenma imádatát és világtalanságát.

Manitu

lol, a kilométeres shounen sorozatok persze okék, de 52 rész SR nem. Ha Harima kiábrándulna Tenmából, Tenma lemondana Karasumáról, Eri beismerné, hogy érez valamit a szakállas iránt vagy Yakumo kinyújtaná a kezét, és végre megragadná Harimát magának, az már nem a School Rumble lenne.
Btw, csak reklamálni kellett, kint van a 241-242.
[spoiler=manga]Good job, Harima  :muhahah:[/spoiler]


Darkstar

#414
Quote from: Manitu on 2007-09-23, 15:38:51
lol, a kilométeres shounen sorozatok persze okék, de 52 rész SR nem.
Na igen, szerintem is érdekes, amikor Natúró/Bleach/One Piss/etc fanok amiatt nyávognak, hogy valami sokáig egy téma körül forog. :)
Én részemről még mindíg nem döntöttem el, hogy a Harima/Eri vagy a Harima/Yakumo összeállítás tetszene-e jobban.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

smash++

Quote from: Darkstar on 2007-09-23, 15:53:07
Quote from: Manitu on 2007-09-23, 15:38:51
lol, a kilométeres shounen sorozatok persze okék, de 52 rész SR nem.
Na igen, szerintem is érdekes, amikor Natúró/Bleach/One Piss/etc fanok amiatt nyávognak, hogy valami sokáig egy téma körül forog. :)
Azért már ne érts félre,de a One Piece igen is változatos és szerintem magasan a legjobb a kategóriájában.Ezeket is éppen ennyire kritizálom ha olyat kapok ami nekem nem tetszik.Egyébként is ezek eléggé úgymond "fantasy" nem úgy mint az SR.Mi más körül forogna mint az erősebb-még erősebb csapjuk szét egymást...

Én nem az egész SR szóltam le,csupán nekem már kezd unalmas lenni és nem tartom akkora poénnak már Tenma Karasuma imádatát,Harima Tenma imádatát,Tenma low IQ-ját amit 52 rész alatt kb annyiszor ellőttek,hogy kb ennyi már elég és nem kevésszer utaltak már a kariknak,hogy vedd észre magad.Amikor Tenma keveset szerepelt olyan jók voltak a részek.Pl amikor Eri elmenekült és találkozott Harimával mint ál dolgozó,utánna motoros jelenet.Vagy amikor Harima elkapta Eri-t ruha nélkül.De lehetne még sorolni.Inkább ne tetszen senki Harimanak.Két évad legyen elég a kiábránduláshoz.
Arról meg megint nem tehetek,hogy nem vagyok egy loli fan.

Fubenalvo

Quote from: smash++ on 2007-09-23, 15:23:40
Ezek szerint az én humor érzékemmel van a baj.Az S1 ok úgy caki pakk.
Na de,hogy a második évadot is primitív Tenmara és idióta Harima-ra kell építeni inkább szánalmas mint vicces.Sőt még ha a 3. évadot is erre,háát...
Nekem csak az a bajom,hogy Tenma nem vicces már hanem kimondottan fárasztó és idegesítő.Egyszerűen már nem lehet rajta nevetni.2 évad alatt kicsit sokszor ellővik ugyanzt a poént,vagy nem?
Ha csak vígjáték kategóriába teszem akkor sajnos ettől vannak jobbak (nem is kevés-számomra).
Egyébként jó sorozat,csak már kimondottan unom Tenma-t és Harima Tenma imádatát és világtalanságát.
Nagyon egyetértek ezzel a post-al, szebben nem lehetett volna megfogalmazni. Utána még írtátok hogy ha mindenki előrébb lépne akkor nem lenne poénforrás... hát nemtom. Akkor is meg lehetne oldani, és nem ugyanazt lőnék el 20adjára.
Az első szezon fenomenális, de ha valakinek ajánlom az animét akkor általába szó szerint eltiltom a második szezontól.

Én

Kezdem egyre inkább úgy érezni, hogy a hiba az én készülékemben van, hogy a 2. jobban tetszett mint az 1, de már leírták többen ez mélységesen nem a hatalmas jellemfejlődésről szól, hanem a szereplők idióta életének epizodikus bemutatásáról megtömve poénokkal, és ez nekem bejön. Persze, romantikus töltet az megvan, és HarimaxSawachika FTW, vannak aranyos jelenetek harada harada harada, de azért számomra inkább az idiotizmuson van a hangsúly, ezt pedig jól kielégítik a karakterek. :smile: Naná, hogy ez így nem mindenkienek OK, de van aki sír és van aki nevet. Uff,

Manitu

Quote from: smash++ on 2007-09-23, 16:15:42Arról meg megint nem tehetek,hogy nem vagyok egy loli fan.
Szálj már le a lolikról, kezd unalmas llenni, hogy mindig ezzel jössz :lazza:


Gregory

A School Rumble-ben volt(ak) loli(k)? O_O

Quote from: Manitu on 2007-09-23, 15:38:51
Ha Harima kiábrándulna Tenmából, Tenma lemondana Karasumáról, Eri beismerné, hogy érez valamit a szakállas iránt vagy Yakumo kinyújtaná a kezét, és végre megragadná Harimát magának, az már nem a School Rumble lenne.
:tezsvir: