Hammering

Started by zsozso, 2003-06-14, 12:01:38

Previous topic - Next topic

VoIcEmAn

BANT NEKIK

Nem kell ebbõl lelki ügyet csinálni, simán bannolni õket - ha nem direkt csinálják, akkor utána majd csak elkezdik keresni az okát, és akkor rájönnek mit rontottak el. Túl sokat nem fognak veszteni rajta, mivel ugye nem permban, sõt, még tanulnak is valamit. ;)

Ha meg direkt csinálják, akkor meg úgyis elmegy a kedvük tõle...

Egy rakat helyen használják ezt a fajta módszert és tényleg nem egy olyan dolog. Egyszer régen még én is beleestem ilyen hibába, kaptam érte félórás bant, de egybõl feltûnt a dolog - nem sértõdtem meg :)

Chronos

QuoteOriginally posted by TurboK
Nem kéne finomkodnod, elvégre eszméletlen mennyiségû cuccot tartasz a szerveren, totál ingyen, brutális sebesség mellett. Ha valakiben nincs annyi tisztelet hogy ezt megbecsüli és egy-két FTP-s alapszabályt betart, az szerintem meg sem érdemli hogy tölthessen.
Tökéletesen egyetértek!!!

CHRONOS

S5555

Üdv,

Bannolás OK, de azért csak ésszel, velem elõfordult, már hogy GetRight megszakadt. Gép újraindult. (Gondolom áramszünet vagy valami ilyesmi.) Automata download próbált elindulni. És mikor megnéztem akkor már pár bejelentkezési kísérleten túllehetett. (Kb. 2-300) (Folyamatosan azt a választ kaptam, hogy már kétszer be vagyok jelentkezve.) ->Gép kikapcs, másnap ment rendesen. (Csak egyszer történt ilyen, de s!+%r lett volna 1 hónapra bannolódni miatta.)

TurboK

QuoteOriginally posted by S5555
Üdv,

Bannolás OK, de azért csak ésszel, velem elõfordult, már hogy GetRight megszakadt. Gép újraindult. (Gondolom áramszünet vagy valami ilyesmi.) Automata download próbált elindulni. És mikor megnéztem akkor már pár bejelentkezési kísérleten túllehetett. (Kb. 2-300) (Folyamatosan azt a választ kaptam, hogy már kétszer be vagyok jelentkezve.) ->Gép kikapcs, másnap ment rendesen. (Csak egyszer történt ilyen, de s!+%r lett volna 1 hónapra bannolódni miatta.)

Lehetne úgy csinálni hogy először bannolás lesz, mondjuk egy napra, ha adott userral többször is előfordul probléma akkor meg ban egy hétre/hónapra, ha azután is szemétkedik akkor meg permban. Persze itt a fórum ez ügyben, és el lehet magyarázni az olyan eseteket mint pl a tied, és tisztázni a nézeteltéréseket.

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

enpet

Azt szeretném kérdezni, hogy olyan elõfordulhat-e, hogy ha a kollégiumból több ember a koli szerverének tûzfala miatt egy ip alatt jelentkezik, akkor például egy idióta miatt bannoljátok az egész kolit? Vagy ilyenkor ezt hogy jelöli ki a rendszeretek? Ha például 3 ember jelentkezik be a koliból, akkor azt ti tudjátok, hogy az egy gép, vagy 3?
"Légy hû önmagadhoz és légy jó másokhoz! Ebben minden benne van."

TurboK

#35
sulihálózatnál általában xx.xx.xx.** az IP szám, kivéve ha meg van buherálva hogy csak egy gép van netre kötve, a többi meg arra. De igen lepra kolesznak kell lennie hogy így legyen beállitva.

Amúgy ha elmész ide, két külön géprõl, akkor meg lesz a válasz a kérdésedre:
http://www.my-ip-address.com/

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Spectre

Üdv!
Meglepõdve tapasztaltam, hogy az én IP-m is bannolva lett (62.201.103.14). Direkt beállítottam vagy jó két hete a letöltõt (FileZilla), hogy max. egy szálon szedjen (hogy idõnként nézni a szerver tartalmát is). Tehát az tuti, hogy ha tényleg hammering volt nálam, az nem a több szál miatt volt...

Spectre
"Don't worry. I struck you with the back of the sword. Oh, sorry. This sword is double-bladed."
"One must admire how well the laws of physics were written."

Ekuseru

a dinamikus IP cimek hogy vannak bannolva?
日本 - 中國 - 한국

enpet

Hát igen TurboK, sajnos pont az a helyzet, megnéztem két géprõl is és mindkét helyrõl ugyanazt az ip-t jelezte ki. Nekem azt mondták, hogy ez valamiféle tûzfal miatt van így (javítsatok ki, ha tévedek). Szóval az a lényeg, hogy valószínûleg nálunk az egész koli ugyanazon a címen látszik. Egyelõre nincs semmi gond, de elképzelhetõ, hogí emiatt problémák lépnek fel? :confused:
"Légy hû önmagadhoz és légy jó másokhoz! Ebben minden benne van."

zsozso

QuoteOriginally posted by Spectre
Üdv!
Meglepõdve tapasztaltam, hogy az én IP-m is bannolva lett (62.201.103.14). Direkt beállítottam vagy jó két hete a letöltõt (FileZilla), hogy max. egy szálon szedjen (hogy idõnként nézni a szerver tartalmát is). Tehát az tuti, hogy ha tényleg hammering volt nálam, az nem a több szál miatt volt...

Spectre

Leveszlek a banlistáról amennyiben ftp klienst fogsz ezentúl használni pl flashfxp.
Death is the only redemption

Spectre

A FlashGet jó (az alap letöltésmanager)? Mert akkor áttérek arra...

Spectre
"Don't worry. I struck you with the back of the sword. Oh, sorry. This sword is double-bladed."
"One must admire how well the laws of physics were written."

zsozso

QuoteOriginally posted by Spectre
A FlashGet jó (az alap letöltésmanager)? Mert akkor áttérek arra...

Spectre

Mondom ftp kliens!
wincommander flashfxp meg 1egyéb windozos fityulák.
Death is the only redemption

TurboK

QuoteOriginally posted by Spectre
Üdv!
Meglepõdve tapasztaltam, hogy az én IP-m is bannolva lett (62.201.103.14). Direkt beállítottam vagy jó két hete a letöltõt (FileZilla), hogy max. egy szálon szedjen (hogy idõnként nézni a szerver tartalmát is). Tehát az tuti, hogy ha tényleg hammering volt nálam, az nem a több szál miatt volt...

Spectre

62.201 ? Az nem az Axelero DSLnek a régi IPje? úgy vettem észre hogy nemrég váltották át 81.182.*-re.
Ha mindegyik gép ugyanazt írja ki akkor elképzelhető hogy egy netkapcsolatja van a sulinak egy gépen, és az van szétosztva valahogy a hálózatban, XP internetmegosztással vagy mittomén mivel.

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

McDouglas

QuoteOriginally posted by enpet3010
Hát igen TurboK, sajnos pont az a helyzet, megnéztem két géprõl is és mindkét helyrõl ugyanazt az ip-t jelezte ki. Nekem azt mondták, hogy ez valamiféle tûzfal miatt van így (javítsatok ki, ha tévedek). Szóval az a lényeg, hogy valószínûleg nálunk az egész koli ugyanazon a címen látszik. Egyelõre nincs semmi gond, de elképzelhetõ, hogí emiatt problémák lépnek fel? :confused:

Ez amiatt van, hogy egy gatewy-en keresztul megy az osszes gep az internetre (koltsegcsokkentes, egyszerusites). Ennek egyenes kovetkezmenye, hogy az internet fele csak a gateway ip cime latszik, akarhonnan is mesz.

Ha a koleszbol tobb felhazsnalo is egyszerre akar csatlakozni es ezt oylan rovid idon belul teszik, hogy az beleessen a felalitott szabalyba, akkor sajna hammereles gyanant banolva lesz az gesz kolesz.
Viszont, ha nem annyira egyszerre csinaljatok, akkor nem lesz baj, ambar korlatozza kicsit az oromot, hogy az annon accal egy ip cimrol csak ket kapcsolat nyithato a serverre. Tehat ha fair play (mert ugye koleszokban nem ritka a nagyobb sebessegu internet, ezert a 2 szalu letoltes sem) hasznaljatok az ftp-t, akkor egy idoben egyszerre csak ket gep tud kapcsolodni.

A banrol pedig annyit, hogy igy nez ki a szabalyrendszer:

X idelyu banolast kap az az IP, amely Y idotartamon belul Z alkalommal, vagy tobbszor probal meg kapcsolodni.

Altalanos beallitasok szoktak lenni:
X: 30-120 perc
Y: 30 sec
Z: 3

Termeszetesen a "kitartobb" ugyfelek egyedi elbiralasban reszesulnak (sajnalatos modon a dinamikus ip-vel rendelkezok eme szolgaltatasunkat nem elvezhetik;)).
Kukorica Rox ^^

kaoru

szia zsozso!
en bevallom hogy nem értem sokat a ftp kliens-ról,ezért netant-és flashgettel soktam letölteni a fájlokat ,és beállítottam max. egyszere csak egy file szedjen ...nem tudom .hogy mi a oka hogy a servedet hammerom ...nem direkt volt és elnézés kérek....kérlek mond mit kell tennem, hogy ne forduls ilyesmi többi
ip.80.98.48.63

McDouglas

Miutan sikeresen beallitottatok hogy egy szalon toltson csak le a letolto programotok, a kovetkezo lepes legyen, hogy az ujraprobalkozasok kozotti idotartamot 60 sec vagy afole alitsatok.

A tul gyakori ujraprobalkozas is banolashoz vezet.
Kukorica Rox ^^

Sephiroth

Bocsi!
Feltettem egykérdést a bannoltak listáját tartalmazó fórumon. És engem a válasz érdekelne nagyon.
No time to haste... khmm waste. Let's go!

McDouglas

QuoteOriginally posted by Sephiroth
Bocsi!
Feltettem egykérdést a bannoltak listáját tartalmazó fórumon. És engem a válasz érdekelne nagyon.

Ha mar abbahagytad a hammerolast, elobb-utobb lekerul a listarol az ip cimed. Perpill zsozso elegge away, szal majd valamikor.... (ugytudom a banolo modul meg nem tokeletes, ezert manualisan tortenik a dolog)

Ha huzamosabb ido elteltevel se kerulne le, szinunk ele faradhatsz: #usteam@IRCnet Itt lenyegesen gyorsabb (lvagy lasabb;) az ugyintezes.
Kukorica Rox ^^

enpet

Hmm kösz McDouglas :(, bár kissé elkszomorított.  Most nagyon önzõ leszek, de remélem, hogy a koliból ne sokan legyenek rajtam kívül akik letöltenek tõletek, sõt ha lehetek még önzõbb (egyenesen pofátlan), akkor azt remélem, nem is lesz senki más. (Milyen önzõ, ostoba is az ember!)
"Légy hû önmagadhoz és légy jó másokhoz! Ebben minden benne van."

McDouglas

QuoteOriginally posted by enpet3010
Hmm kösz McDouglas :(, bár kissé elkszomorított.  Most nagyon önzõ leszek, de remélem, hogy a koliból ne sokan legyenek rajtam kívül akik letöltenek tõletek, sõt ha lehetek még önzõbb (egyenesen pofátlan), akkor azt remélem, nem is lesz senki más. (Milyen önzõ, ostoba is az ember!)



Hmm, gau.hu.... Ahh, ha tudnad... ;))))

Semmi-semmi.
Kukorica Rox ^^

enpet

Te ezt (//www.gau.hu) honnan tudtad??????????????????????
És mi lenne, ha tudnám? Mit kéne tudnom?
"Légy hû önmagadhoz és légy jó másokhoz! Ebben minden benne van."

McDouglas

QuoteOriginally posted by enpet3010
Te ezt (//www.gau.hu) honnan tudtad??????????????????????
És mi lenne, ha tudnám? Mit kéne tudnom?

Leven admin vagyok, nem nehez megneznem, hogy ki honnan ir. Kelleni nem kellene semmit se tudnod ;)
Kukorica Rox ^^

enpet

Ja :hopp: Igaz, bár ez mindenki számára elérhetõ :))
"Légy hû önmagadhoz és légy jó másokhoz! Ebben minden benne van."

McDouglas

QuoteOriginally posted by enpet3010
Ja :hopp: Igaz, bár ez mindenki számára elérhetõ :))

Mire gondolsz?
Kukorica Rox ^^

enpet

Arra, hogy honnan tudtad a gau-t. Az egyes felhasználók profilja mindneki számára elérhetõ. Ott pedig le vannak írva a felhasználó által megadott infók. Feltéve, hogy a valóságot írja meg. (Mondjuk nem értem minek hülyeséget beírni. Ha el akarja valaki titkolni az adatait, akkor inkább ne írjon be semmit, minthogy hazudjon.)
"Légy hû önmagadhoz és légy jó másokhoz! Ebben minden benne van."

zsozso

QuoteOriginally posted by enpet3010
Arra, hogy honnan tudtad a gau-t. Az egyes felhasználók profilja mindneki számára elérhetõ. Ott pedig le vannak írva a felhasználó által megadott infók. Feltéve, hogy a valóságot írja meg. (Mondjuk nem értem minek hülyeséget beírni. Ha el akarja valaki titkolni az adatait, akkor inkább ne írjon be semmit, minthogy hazudjon.)

Nemonnan tudja.
Az adminok látják az ipket.
Onnan márcsak 1 dns resolve kell és kész.
Most ittvagyok, ha kerestetek.
Death is the only redemption

TurboK

Nem csak az adminok, hanem a moderátorok is. (csak azért mondom mert McDouglas csak mod)

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

enpet

Ja, értem már, kösz a megoldást, bár az én verzióm is jó volt :))
Keresni nem kerestelek, csak szóval, mint már leírtam, akkor az elõfordulhat, hogy esetleg mások miatt bannolják az egész koli címét?, Vagy csupán amiatt, mert egyszerre, bejelentkezünk vagy 5-en? Egymásról nem is tudva, elvileg teljesen jól, egy szálon letöltve.
"Légy hû önmagadhoz és légy jó másokhoz! Ebben minden benne van."

zsozso

QuoteOriginally posted by enpet3010
Ja, értem már, kösz a megoldást, bár az én verzióm is jó volt :))
Keresni nem kerestelek, csak szóval, mint már leírtam, akkor az elõfordulhat, hogy esetleg mások miatt bannolják az egész koli címét?, Vagy csupán amiatt, mert egyszerre, bejelentkezünk vagy 5-en? Egymásról nem is tudva, elvileg teljesen jól, egy szálon letöltve.

Természetesen nem.
Azok lettek bannolva aki több 100x próbálkozott.
Death is the only redemption

enpet

"Légy hû önmagadhoz és légy jó másokhoz! Ebben minden benne van."