Ah! My Goddess! 2. - SPOILER

Started by Lazzaret, 2006-04-13, 07:01:20

Previous topic - Next topic

Lazzaret

Hát igen erre kiváncsi leszek én is. PL éjszaka mi lesz belőle vagy a fürdőben :D


www.arkangyalok.uw.hu

zolan43

Megnéztem a 4. részt is. Enyhén belefötörtek a manga történetvezetésébe... Nagyon remélem, hogy Chihirot nem hagyják ki!



Dreamcleaver

#34
Csak tudnám, hogy egy TV sorozat miért a fenébe WideScreen. Az első négy rész még normálisan volt megcsinálva(de lehet hogy ott hiányzott a széle?), ezeknél meg a bazi nagy betűk kitakarják a kép felét. De utálom az ilyet. A rawokra pedig mindre 640x480-at ír, an pedig sztem nem WS. Nem csinálka ezt valamelyik group mkv-ba? Ott a feliratot le tudnám tolni a fekete sávba.

EDIT: Igen a nem WS-n nincs meg a széle. Hogy én mennyire utálom ezt a WS őrületet...

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS


Zsiga

Quote from: Dreamcleaver on 2006-06-05, 13:08:26
Csak tudnám, hogy egy TV sorozat miért a fenébe WideScreen. Az első négy rész még normálisan volt megcsinálva(de lehet hogy ott hiányzott a széle?), ezeknél meg a bazi nagy betűk kitakarják a kép felét. De utálom az ilyet. A rawokra pedig mindre 640x480-at ír, an pedig sztem nem WS. Nem csinálka ezt valamelyik group mkv-ba? Ott a feliratot le tudnám tolni a fekete sávba.

EDIT: Igen a nem WS-n nincs meg a széle. Hogy én mennyire utálom ezt a WS őrületet...
WS-ben adják, azért nem jött ki ennyi ideig az 5. rész mert átálltak a subos srácok is a WS forrásra, asszem az AnimeYuki honlapján szépen le van írva. Mellesleg szerintem jobb a WS, és csak azért nincs még WS monitorom mert a sok hülye még 4:3-ban adja ki a cuccait... :rolleyes:

Dreamcleaver

#37
Quote from: Zsiga on 2006-06-05, 15:15:10
WS-ben adják, azért nem jött ki ennyi ideig az 5. rész mert átálltak a subos srácok is a WS forrásra, asszem az AnimeYuki honlapján szépen le van írva. Mellesleg szerintem jobb a WS, és csak azért nincs még WS monitorom mert a sok hülye még 4:3-ban adja ki a cuccait... :rolleyes:

Igen csak tudni kéne editálni a WS-hez a subot. Nem hiszem el hogy egy olyan régi csapat, mint az AonE ilyen amatőr munkát végez. Bazi nagy betűk és olykor még két sorba is rakva. Baromira idegesítő. Ezért kéne egy mkv-s nem beégetett sub, azt szépen letolhatnám a fekete sávba. Bárcsak minden animot az Eclipse subolna...

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

SaiyaGin


Manitu

7. rész Peorthal :) Elkezdték a Fourth goddess részeket a mangából.


Lazzaret

Ugy tünik vége a sulinak és egyből beindult az egész fordító csapat :) Hajrá csak így tovább.


www.arkangyalok.uw.hu

zolan43

[AonE-AnY]_Ah_My_Goddess_-_Sorezore_no_Tsubasa_-_08_[WS][35364DD6].avi
Peorth próbálkozik. (a leghasznosabb istennő verseny, szerelmi bájital)

Lazzaret

Végre be tudtam pótolni ma ami eddig kimaradt. Röviden Nagyon KAWAI :D


www.arkangyalok.uw.hu

zolan43

[AonE-AnY]_Ah_My_Goddess_-_Sorezore_no_Tsubasa_-_09_[WS][200EDA99].avi
Peorth tovább próbálkozik. (csoportos randi, Peorth vs Belldandy mecs)

Danhibiki

Hű, én is nagyon vátam már, h kiadják, de most pont egy olyan korszakom van amikor mindenre van időm csak anime nézésre nem, na azért van még egy-két dolog amire nincs időm...:( Az első három részt láttam belőle, de azok elég jók!:)
Hild kb mikor jelenik meg?:D
[COLOR="DarkOrchid"]Ah! My Goddess! Powa...[/COLOR];)

Manitu

Quote from: Danhibiki on 2006-07-03, 13:04:30
Hild kb mikor jelenik meg?:D
A 9. részig még nem bukkant fel :(


Lazzaret

Hát remélhetőleg hamarosan fel bukan ő is :) Megint kezd egyre jobban elvarázsólni ez az anime. Ugyan azt az érzést adja mint elődjei és a manga. Szép izgalmas vicces és hangulatos. :jee:


www.arkangyalok.uw.hu


Lazzaret

Ez egy jó kis rész volt. Kiderült hogy Urdnak is volt egy pasija még a mennyekben aki most meglátogatta :D Hihi vicces volt hogy szegény Keichit állandóan meg akarta átkozni. De a legjobb a fürdős jelenet volt. SEXY!!! :jee:


www.arkangyalok.uw.hu


SaiyaGin

Nem tudom, hogy rajtam kívűl nézi-e még valaki a sorozatot, de akik abbahagyták, azoknak ajánlom, hogy folytassák! :jee: Marller visszatért de ezúttal nem a szokásos, "1 rész alatt balhézik, felsül és eltűnik"-dolog megy, hanem Urd démoni felének előhívásával újabb komoly gondokat okoz. :__devil: (Újra bele kéne olvasnom a mangába, erre a sztorira már nem emlékszem :rolleyes: )

Manitu

Quote from: SaiyaGin on 2006-08-31, 18:18:07(Újra bele kéne olvasnom a mangába, erre a sztorira már nem emlékszem :rolleyes: )
Nekem is eltartott egy darabig, mire rájöttem, hova kéne ezt tenni :rolleyes: De hol marad már Hild, Lind, Keichi szülei, meg a többiek, akik még az openingben feltünnek :rolleyes: Kevés lesz ez a 10 rész a normális befejezéshez vagy manga-utóléréshez


Zsiga

Quote from: Manitu on 2006-08-31, 22:49:33
Quote from: SaiyaGin on 2006-08-31, 18:18:07(Újra bele kéne olvasnom a mangába, erre a sztorira már nem emlékszem :rolleyes: )
Nekem is eltartott egy darabig, mire rájöttem, hova kéne ezt tenni :rolleyes: De hol marad már Hild, Lind, Keichi szülei, meg a többiek, akik még az openingben feltünnek :rolleyes: Kevés lesz ez a 10 rész a normális befejezéshez vagy manga-utóléréshez
Maradjon csak a harmadik évadra is elég anyag... :D

Én pl. azért nem nézem (asszem a 4. rész körül tettem félre), mert kezdek kifogyni a romantikus hárem-vígjátékokból, így 1-2 vidámabb sorozatot félretettem a nehezebb időkre, mondjuk egy Texhnolyze meg egy Paranoia Agent közé pihenésnek. :)

Sancho

Quote from: Manitu on 2006-08-31, 22:49:33
Quote from: SaiyaGin on 2006-08-31, 18:18:07(Újra bele kéne olvasnom a mangába, erre a sztorira már nem emlékszem :rolleyes: )
Nekem is eltartott egy darabig, mire rájöttem, hova kéne ezt tenni :rolleyes: De hol marad már Hild, Lind, Keichi szülei, meg a többiek, akik még az openingben feltünnek :rolleyes: Kevés lesz ez a 10 rész a normális befejezéshez vagy manga-utóléréshez

Szerintem ők 1000%, hogy lesz 1 3ik évad! Mivel a manga még fut és 10 részbe nem lehet besüriteni ennyi mindent...
Szal már várom a 3ik évadot is. :) Igaz a mangát nem olvastam azaz csak 1 ideig aztán valahogy elmaradtam vele :P

Manitu

Quote from: Sancho on 2006-09-03, 01:07:45Mivel a manga még fut és 10 részbe nem lehet besüriteni ennyi mindent...
Szal már várom a 3ik évadot is. :)
Hát, az túlzás hogy fut, az a 20 oldal kéthavonta, az már inkább csak cammog. Szóval ha azon múlik, akkor még várhatunk egy keveset arra a 3. évadra. De úgylegyen... bár előbb várjuk meg, mi lesz ennek a vége ;)



SaiyaGin

Nem tudom, hogy van-e értelme a topik újboli elővételének, de van pár kérdésem, ezért megpróbálom életre kelteni.
A 22. részben több dolog volt amit nem értettem/nem vagyok biztos benne, hogy jól értettem:

1. [spoiler]Az a kép ami Keiichit és Hilde ábrázolta, valami a démonvilág Photoshopjával készített mágikus erejű tárgy volt, ami megváltoztatta K1 emlékezetét?[/spoiler]

2. [spoiler]Hildnek mi a célja azzal, amiket csinál? Kapcsoltban van ez a cél a lányok apjával?[/spoiler]

Lehet, hogy ezek a mangából jobban kiderültek...

Még valami: kezdem unni azt, hogy Keiichit folyton veszélybe sodorják/túszul ejtik/stb.. :rolleyes:

smash++

Nekem ha lehet vki írja le,hogy milyen sorrendben nézzem meg.Vagy igazolja,hogy így jól van ahogyan én gondolom.
Mert én időrendben úgy találtam meg,hogy
1:Oh My Goddess!OVA 5rész
2:Oh My Goddess!Movie
3:Ah! My Goddess TV -2005
4:Ah My Goddess Sorezore no Tsubasa

Ilyen sorrendben kell megnézni ha történet szerint akarok haladni?
Köszi

SaiyaGin

Quote from: smash++ on 2006-10-21, 13:00:35
Nekem ha lehet vki írja le,hogy milyen sorrendben nézzem meg.Vagy igazolja,hogy így jól van ahogyan én gondolom.
Mert én időrendben úgy találtam meg,hogy
1:Oh My Goddess!OVA 5rész
2:Oh My Goddess!Movie
3:Ah! My Goddess TV -2005
4:Ah My Goddess Sorezore no Tsubasa

Ilyen sorrendben kell megnézni ha történet szerint akarok haladni?
Köszi


Az OVA, a movie és az utána következő kettő (a két sorozat) egyáltalán nem függ össze. A lényeg, hogy Sorezore no Tsubasa a TV folytatása, előtte meg kell nézni a TV-t, de az OVA-t akkor nézed meg, amikor akarod, történetileg nincs köze a sorozatokhoz. Szerintem először az OVA-t nézd meg, utána a sorozatokat, és utána a filmet. (A SnT még nincs meg végig feliratosan.)
A film ugyan előbb készült, mint  sorozatok, de vannak benne olyan szereplők, akik csak a 2. sorozatban jelennek meg.

Összefoglalva szerintem így nézd meg:
1. OVA
2. TV
3. TV2(SnT)
4. Movie

Manitu

Quote from: SaiyaGin on 2006-10-21, 13:28:12(A SnT még nincs meg végig feliratosan.)
De igen, végig van, mivel az csak 22 részes. Bár gondolom ezt is kiegészítik majd 26-ra DVD only részekkel, mint az első sorozatot.

A spoilerben levő kérdéseidre pedig:
1: Még nem láttam az utolsó részt, de a mangából egyáltalán nem rémlik ilyen epizód, úgyhogy ez biztos nem lehet abban érthetőbb.
2: [spoiler]Jó kérdés, alapvetően csak arról van szó, hogy ő egy démon, és gonoszkodik, ugyanúgy, ahogy az istennők jót cselekednek. Közelebbről pedig a cél a három istennő visszaküldése a menybe, illetve Urd elcsábítása a pokolba, bár konkrétan ezirányú lépéseket nem nagyon tesz. Hogy a lányok apjához (gondolom az istennőkre gondoltál) köze van-e a tetteinek azt nem tudom. Eleve az sem derült még ki, ki az apjuk. Bár azért sejtésem van róla.[/spoiler]