Main Menu

Black Lagoon /Spoiler!/

Started by death_scythe, 2006-04-13, 11:36:09

Previous topic - Next topic

kelvor

Bah, mire beindult a cselekmény már vége is.  :falba:

A zuhany jelenet epic.  :szemuveges:

LuckyDingo

Quote from: kelvor on 2010-10-17, 21:29:55
Bah, mire beindult a cselekmény már vége is.  :falba:

A zuhany jelenet epic.  :szemuveges:
+1 :tezsvir:

Jah végre kijött, meg bejött.. Rock hogy összefirkálta már a falat.. meh..

Cheesy

A 4. epizód után már kétségtelen számomra, hogy ez a sorozat is átlépte a 'sick&twisted' határt.

[spoiler]Őrült fejvadász/bérgyilkos/exkatona/ügynök nők kergetőznek a városban bazi nagy stukkerekkel. Nincs is itt ebben az eddigi részek alapján semmi különleges, de hogy Rock puppetmasterré lett volna? Lehet, hogy én értettem rosszul, de a háttérből ő irányítja őket (játszik a lapokkal)... Fixme pls.
Dutch-ról egy fake id-n (a kép jó rajta :D) kívül csak annyit tudunk meg, hogy szolgált a vietnami háborúban és vízi egységnél volt.
Úgymond kezdem elveszíteni a fonalat a történetben, ki kivel van, szándékosan, vagy kényszerből.
De pl. amit Roberta művel az már lassan inkább nevetséges, pl amikor szétharapja Shen machete-jét (tudom, hogy nem az a neve)...
De ettől függetlenül jó kis sorozat, már ha lehet sorozatnak hívni egy olyan műsort ami 1 rész/3 hó. :)[/spoiler]

Xzone

Quote from: Cheesy on 2011-03-27, 11:42:24
A 4. epizód után már kétségtelen számomra, hogy ez a sorozat is átlépte a 'sick&twisted' határt.

[spoiler]Őrült fejvadász/bérgyilkos/exkatona/ügynök nők kergetőznek a városban bazi nagy stukkerekkel. Nincs is itt ebben az eddigi részek alapján semmi különleges, de hogy Rock puppetmasterré lett volna? Lehet, hogy én értettem rosszul, de a háttérből ő irányítja őket (játszik a lapokkal)... Fixme pls.
Dutch-ról egy fake id-n (a kép jó rajta :D) kívül csak annyit tudunk meg, hogy szolgált a vietnami háborúban és vízi egységnél volt.
Úgymond kezdem elveszíteni a fonalat a történetben, ki kivel van, szándékosan, vagy kényszerből.
De pl. amit Roberta művel az már lassan inkább nevetséges, pl amikor szétharapja Shen machete-jét (tudom, hogy nem az a neve)...
De ettől függetlenül jó kis sorozat, már ha lehet sorozatnak hívni egy olyan műsort ami 1 rész/3 hó. :)[/spoiler]

http://en.wikipedia.org/wiki/Kukri

kelvor

Quote from: Cheesy on 2011-03-27, 11:42:24
A 4. epizód után már kétségtelen számomra, hogy ez a sorozat is átlépte a 'sick&twisted' határt.

...és még nincs vége!  :smile: Lesznek itt még finom dolgok!

kada

Quote from: Cheesy on 2011-03-27, 11:42:24
A 4. epizód után már kétségtelen számomra, hogy ez a sorozat is átlépte a 'sick&twisted' határt.

[spoiler]Rock puppetmasterré lett volna? Lehet, hogy én értettem rosszul, de a háttérből ő irányítja őket (játszik a lapokkal)... Fixme pls.
Dutch-ról egy fake id-n (a kép jó rajta :D) kívül csak annyit tudunk meg, hogy szolgált a vietnami háborúban és vízi egységnél volt.
De pl. amit Roberta művel az már lassan inkább nevetséges, pl amikor szétharapja Shen machete-jét (tudom, hogy nem az a neve)...
De ettől függetlenül jó kis sorozat, már ha lehet sorozatnak hívni egy olyan műsort ami 1 rész/3 hó. :)[/spoiler]
[spoiler]1) Hát, ha abból indulunk ki hogy az elején egy elveszett ártatlan kis öltönyke volt a káosz örületében és úgy próbálta megőrizni épp elméjét hogy meg akart érteni mindenkit és mindent, akkor vodka fölött talán belemagyarázható hogy megtalálta melyik bábún hol a madzag. Mmm, vodka!
2) vagy nem szolgált ott mert túl fiatal hozzá, mintha valami ilyesmit olvastam valahol, nem mintha számítana.
3) határozottan egy vicc, miközben szabadon esik, elkerüli a pont alóla rá lőtt sorozatot stb. Rule of Cool a készítők bibliája, na. Csak hiányzik a hellsing/TTGL "magyarázat".
4) +1[/spoiler]

Cheesy

Tovarisi, tegnap kijött az 5., azaz záró epizód! Már alig várom az első fansub változatot ^^

Kuroi Tenshi

Hmm hát... másra számítottam, több ponton eléggé komolytalanná kezdett az
egész válni, utána pedig elég beteggé, a végére pedig, ugyan megoldás lett a
helyzetre, de kissé nyomasztó, és pár kérdést nyitva is hagy, stb.
Többit spojlar alatt

[spoiler]
A chibi-maid.... már az eredeti sorozatban is utáltam a Robertás részeket,
mert az egészet komolytalanná és eltúlzottan (ön?)parodikussá tette. Roberta
itt is eltúlzott gyilkológép volt, de végre kezdett emberi alakot ölteni.

A vége, ugyan a helyzetet megoldotta, Roberta befejezte a hajtóvadászatot,
ő is szembesült avval, hogy milyen leállíthatatlan szörny lett, és már végre
komolyan gondolta és kimondta, hogy elkövetett gyilkosságokért bűnbocsánatot
kér; de milyen áron? Maradt egy testi-lelki nyomorék... Úgy még lehangolóbb
lett volna a vége, hogy miután bocsánatot kér a lelkiismeretét furdaló mérnök
családjától, utána öngyilkos lesz, mert már csak tehetetlen teher, de én
legalábbis erre számítanék.

Nyitott kérdés, hogy akkor Garciával mi is történt? Golyóálló mellény és művér-
patront tartom a legkézenfekvőbb magyarázatnak, de azt azért észre lehetne
venni, nem ruhadarab-vékonyságú a cucc.

S amit pedig hiányoltam: előremozdulás Reby-Rock vonalon, pedig számomra
ez volt eddig az egész sorozat lényege, ahogy a macsóság és legyőzhetetlen
keménység maszkja mögé rejtőző, de lelkileg roncs Reby szép lassan változik,
fejlődik.
Az OVA nagyrésze alatt úgy tűnt, mintha a távolság köztük csak nőtt volna.
A chibi-maid jól (túl könnyen?) átlátott és beolvasott Rebynek, aki ugyan erre
jól feldühödött és előkavart néhány rossz emléket, de elkezdte tudatosan is
átgondolni a helyzetet, s kicsit csalódni / meginogni Rockban, hogy most
tényleg a rossz irányba indult volna el, amitől a maga módján próbálta távol
tartani és védeni.
Csak a legvégén egy kis jelenet (Rock Roanapurt nézve cigizik a hajón)
jelezte, hogy azért még nagy baj nincs a kapcsolatukban.
De ettől még ezen a fronton többet vártam a sorozattól.

Amúgy mindent összegezve továbbra is jó a sorozat, az OVA ugyan nem
fog a legjobb részek közé tartozni, de azért itt is alig bírtam még péntekre
virradó hajnali 4-kor megállni, hogy ne nézzek meg mégegy részt.
[/spoiler]