Main Menu

Black Lagoon /Spoiler!/

Started by death_scythe, 2006-04-13, 11:36:09

Previous topic - Next topic

death_scythe

Ezennel elkezdem én is a thread gyártást.(Mivel nem találtam ilyen témájút még)

Még csak a Raw van kint de, nagyon ütős lesz a sorozat. Kiváncsian várom ki fogja fordítani, remélem valami megbízható és nem túl lassú csapat felkarolja majd. OP RULZ,(heh megint találtam egy számot amit majd le kell vadásznom :biggrin: de gondolom még jó pár hónapot várnom kell a megjelenésig  :bruhuhu:), nagyon passzol a történet témájához. Igazi akció film, ha hasonlítanom kéne akkor a Karib tenger kalózaira fognám rá hogy hangulatban hasonlít rá(már a kalózos téma miatt, meg hogy annyira itt se "gonoszak" a kalózok), de ez a jelenben játszódik. A történet: eddig egy alkalmazott szemszögéből láttjuk az egészet(valószínűleg így is marad) ő mondja a narrátori szöveget, szóval van ő az átlagos alkalmazott, akire rábíznak mint később kiderült egy kényes témájú lemezt és mivel menet közben a kalózok meglovasítják a lemezt és őt is ezért  a vállalat úgy dönt a legegyszerűbb az hogy megszabaul mindkettőtől(ebben itt nem vagyok teljesen biztos mert annyira azért még nem jó a japánom, a tuti az hogy ki akarják nyírni). Mivel a kalózok magukkal vitték ezért ők is célpontok lesznek és elszabadul a pokol. Még nem teljesen tiszta kik lesznek az állandó stáb tagok de úgy néz ki hogy az "átlagos alkalmazott" és a három kalózból minimum a csaj tuti végig fogja bírni(legalább is remélem), ja a csaj amúgy nagyon jó fej két pisztolyal úgy osztja az ellent mint Madlax(kicsit kevésbé kecses) miközben fülig ér a szája szóval amolyan igazi vadmacska  :biggrin:. Vannak azért vicces részek is benne(amúgy nem tudom mennyi lesz benne összesen) most például főhősünk versenyt ivott a kalóz csajjal az poén volt.

Ui.:Külön jó pont azért hogy az egyik al-fő rossz ember hangját az alakítja aki Gauron-t játsza az FMP-be(ő az egyik kedvenc hangom, na ez jó hülyén hangzott :smile:), már hiányzott, egy kicsit tartok attól hogy nem biztos hogy sokáig fogja húzni a sorozatban a szerepe miatt, de neki azért majd külön szurkolok, továbbá az "átlagos alkalmazottnak" amíg kiderül hogy főszereplő-e vagy sem valszeg igen de még nem merem biztosra mondani.


EDIT: A Shinsen-subs elkezdte feliratozni, aminek örülök is meg nem is, jó mert végre fordítja valaki de a Shinsen sub-bal az a baj hogy nagyon összevissza adják ki a fordításaikat pl.: Noein még csak 20-nál tartanak mikor a sorozat egy ideje már befjeződött.
Itt a link: http://bt.shinsen-subs.org/%5BShinsen-Subs%5D_Black_Lagoon_01_%5BFBF35F0C%5D.avi.torrent
Ja amúgy valaki nézi/tervezi nézni a sorozatot?
   
I am Madlax.  I am the pain when you touch the truth.  The existance born from sadness.

death_scythe

   
I am Madlax.  I am the pain when you touch the truth.  The existance born from sadness.

Fazék

#2
kikuchiyo és én is követem a sorozatot és ugyan sztem semmi igazán korszakalkotó nincs benne, de legalább nem is a szokásos iskolai tiniunalom :)
szóval eksön, Revy, cigizés, Revy még több eksön és Revy :D

Project_2501

#3
Quote from: death_scythe on 2006-04-13, 11:36:09
...
Ja amúgy valaki nézi/tervezi nézni a sorozatot?
Az első két részen már túlvagyok ( szintén a Shinsen jóvoltából ) és eddig eléggé tetszetős ;)
Az alap5let szerintem HATALMAS ! A szorgalmas hangyák módjára, gépiesen dolgozó "salary-men" -ek egyhangú, szürke csoportjából kiszakítanak egy alakot, akinek a Japán ősz után a délkínai-tengerek ragyogó napsütésében, unalmasnak egyáltalán nem nevezhető helyzetekben kell immár önállóan helytállnia. Nekem tetszik a két szituáció közötti szöges ellentét. De ami még ennél is jobban tetszik a sorozatban az természetesen Levi :redface: ( aki eredetileg Revy néven látta meg a napvilágot :D )  Van benne valami a Full Metal Panic! -es Mellisa Mao karakteréből, de még rá is pakol egy lapáttal :jee:
"...We aren't even sure that project 2501 really is a bug. Originally the purpose of this project was to..." quotation from GITS

kikuchiyo

A harmadik rész még jobb lesz...

Cigizés, a nemzetközi helyzet egyre fokozódik, majd eksön és LEVY!!!  :hehe: :hehe: :hehe: :hehe: :hehe:
Failure is the default option

Ramiz

Az a naaaagy szerencsétek, hogy vannak már feliratos részek... :__devil:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

death_scythe

#6
Quote from: Project_2501 on 2006-04-25, 14:16:38

( aki eredetileg Revy néven látta meg a napvilágot :D

Ah igen, épp kérni akartam hogyha nem gond akkor maradjunk az eredeti nevénél és hívjuk a hölgyet Revy-nek, az egy dolog hogy szerencsétlen Shinsen-esek nem találtak el a sorozat honlapjához (valaki igazán küldhetne egy levelet nekik ezzel a linkkel benne, még csak két rész van kint úgyhogy nem lenne ciki módosítani).

Amúgy meg éljen!! Kezdtem azt hinni hogy majd monológ szerűen postolgathatok a thread-ben  :D
   
I am Madlax.  I am the pain when you touch the truth.  The existance born from sadness.

Fazék

Quote from: Manny Calavera (Ramiz) on 2006-04-25, 16:32:55
Az a naaaagy szerencsétek, hogy vannak már feliratos részek... :__devil:
Sztem nem vesztenél sokat, ha kihagynád, de ha valaki ragaszkodik hozzá, hogy nézzen vmit az új anime-k közül is, akkor egész jó.

Az ötlet azért nem annyira eredeti... :rolleyes:

Prof. William

#8
Végre... Nem akarok mélyértelmű igazságokon elmélkedni, nem akarok rejtett mondanivalót keresni... ebből most egy időre elegem lett...

Inkább nézzük hogy ez a kis szürke hivatali rabszolga hogy kupálódik ki tökös gyerekké! Talán még a belevaló kalóznővel is összejön!  :hopp:

Stílusilag milyen? Amolyan akció-drámai-humoros?

Nem akarja valaki magyarítani?

Ramiz

Még csak belenéztem, de ez a Levente* annyira egy-rész-Misato-egy-rész-[a fekete hajú zsoldoscsaj a FMP-ból], hogy egyelőre nem volt erőm megnézni.

-------------------
* : sorry :__devil:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Prof. William

Nem azok csinálták ezt akik a Hellsinget? Azok az eszelős vigyorok nagyon ismerősek... :) A Zsoldosvezér meg tiszta Anderson atya.  :cool:

Project_2501

"...We aren't even sure that project 2501 really is a bug. Originally the purpose of this project was to..." quotation from GITS

Necrid^

Sry For my Bad Hungarian. I'm Not Magyar!

Fazék

Hát ez a hármas rész, hogy is mondjam, szóval kissé béna volt
[spoiler]természetesen a hajós küzdelmes jelentre gondolok, amin sírtam egyet fájdalmamban. [/spoiler]
de sebaj, az japán üzleti világbeli ember a kalózok között vonal még mindig tetszik és Revi is még mindig jól néz ki, szóval egyelőre továbbnézem. az OP még mindig tetszik, az ending-gel meg még mindig nem tudok mit kezdeni.

Project_2501

#14
Quote from: Fazék on 2006-05-03, 21:35:09
Hát ez a hármas rész, hogy is mondjam, szóval kissé béna volt
[spoiler]természetesen a hajós küzdelmes jelentre gondolok, amin sírtam egyet fájdalmamban. [/spoiler]
de sebaj, az japán üzleti világbeli ember a kalózok között vonal még mindig tetszik és Revi is még mindig jól néz ki, szóval egyelőre továbbnézem. az OP még mindig tetszik, az ending-gel meg még mindig nem tudok mit kezdeni.
[spoiler]Terminator Woman :uzi:
És természetesen egy karcolás nélkül megúszta  :Kiraly:[/spoiler]
"...We aren't even sure that project 2501 really is a bug. Originally the purpose of this project was to..." quotation from GITS

Necrid^

Quote from: Fazék on 2006-05-03, 21:35:09
[spoiler]természetesen a hajós küzdelmes jelentre gondolok, amin sírtam egyet fájdalmamban. [/spoiler]
Szerintem is szánalmas volt.
Sry For my Bad Hungarian. I'm Not Magyar!

Ramiz

Már az első rész is gagyi volt. Levi tucatkarakter. Igaz, legalább a mellei nagyok. Akciók siralmasak. Ha nem tetszik, miért nézitek? :)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Necrid^

Quote from: Malcolm Reynolds (Ramiz) on 2006-05-03, 22:52:35
Már az első rész is gagyi volt. Levi tucatkarakter. Igaz, legalább a mellei nagyok. Akciók siralmasak. Ha nem tetszik, miért nézitek? :)
Őszintén nem Levi miatt nézem mert igazad van "tucatkarakter". csak reménykedem hogy lesz vmi story is benne.
Sry For my Bad Hungarian. I'm Not Magyar!

Fazék

Quote from: Malcolm Reynolds (Ramiz) on 2006-05-03, 22:52:35
Már az első rész is gagyi volt. Levi tucatkarakter. Igaz, legalább a mellei nagyok. Akciók siralmasak. Ha nem tetszik, miért nézitek? :)
mert 3 résznyi esélyt szinte minden sorozatnak szoktam adni. mert ha korrektül eltúloznák az akciójelenetek, akkor még tetszhetne is akár, de ilyen béna szinten tényleg elég felejtendő a sorozat. pláne hogy vér sincs benne, és mindenféle látható sérülés nélkül hullanak el az emberek amennyiben egy tárnyi golyót kaptak... legalább ne mutatnák. pedig valamiért azt hittem, hogy itt ha néhány túlkapással is, de azért megpróbálnak valami korrektebb akciót levágni, de nem. ez van.

kikuchiyo

Ezek szerint csak nekem tetszik még mindig... :(

Könnyen lehet, hogy aztán hanyagolni fogom én is, ha nagyon elromlik, de eddig nincs kifogásom, az a hajós elmebaj meg kifejezetten üdítő volt.

Wo pu you ízlés ma?
Failure is the default option

Rage

Quote from: kikuchiyo on 2006-05-03, 23:32:34
Ezek szerint csak nekem tetszik még mindig... :(
Nem mintha szamitana, de nekem is tetszik a stuff. :p
痛みを感じる方向に、出口がある!

Dreamcleaver

Nekem is tetszik, bár nem maximálisan

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

death_scythe

#22
Mily meglepő, nekem is tetszik (nem véletlenül csináltam thread-t neki), amúgy meg nem kötelező nézni és különben is ízlések és pofonok; van akinek elég ez, van akinek nem(ez most itt nem valami ba**gatás akar lenni; csak a félre értések elkerülése végett), mindenkinek joga van a saját véleményéhez.

De hogy on is legyek, kiváncsi vagyok mi történt Revy-vel régebben hogy ilyenné vált, illetve hogy látjuk-e valaha is Rock-t aloha-s/hawaii-s ingben  :smile:
   
I am Madlax.  I am the pain when you touch the truth.  The existance born from sadness.

Ramiz

Oké, engem se értsetek félre, én csak azokat kérdeztem, hogy miért nézik, akik egyetértenek velem és nem tetszik nekik. Akinek tetszik, annak nem szólt a fenti kérdés, és eszem ágában sincs bárkit basztatni vagy beszólni az ízlésére. :)
Rage, nagyon mennek fel a karmáid, mi van veled? :D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Rage

Quote from: Malcolm Reynolds (Ramiz) on 2006-05-07, 18:08:53
Rage, nagyon mennek fel a karmáid, mi van veled? :D
Tudod, a pozitiv kisugarzas.
De azert te sem panaszkodhatsz. :D

Hogy ne legyek teljesen OFF: tovabbra is tetszik a CUCC, foleg Revy es Balalaika... Amugy azt hiszem, valaki emlitette, hogy kicsit Hellsing-feelinges az egesz: ezzel en is egyetertek (Revy -> Alucard, Balalaika -> Integra :Kiraly:), es imho ez nem all tul rosszul a sorozatnak. ;)
痛みを感じる方向に、出口がある!

kikuchiyo

A kolléga nem nézi a friss részeket?

Én megnéztem az 5.-et, de nem voltam annyira elragadtatva tőle.

[spoiler]Elképzelhető olyan, hogy egy német tengeralattjáró elsüllyed a második vh. vége felé, hatvan évet elvan a víz alatt, aztán amikor hőseink bemennek hullát rabolni, nemcsak hogy levegő van benn, de cigarettázni is lehet?
Mert szerintem ez baromság. És a végén, amikor kinyitják a csapóajtót, akkor nem csak olyan lagymatagon ömlik be a víz egy 100 m mélyen lévő helységbe, mint ahogy azt mutatták.[/spoiler]

Persze biztos bennem van a hiba, nem kéne ezt a sorozatot komolyan venni.
Failure is the default option

Prof. William

Nem is. Ez egy jó kis eksönös amcsi stílusú dögös hősöknek semmi sem árt anime. Akár Lorenzo Lamas vagy Dolf Lungen is szerpelhetne benne. Vagy Don döDragon Vilzon. :)

Bár akkor nem lenne ilyen jó. :)

Rage

Quote from: kikuchiyo on 2006-05-07, 23:43:28
Persze biztos bennem van a hiba, nem kéne ezt a sorozatot komolyan venni.
Ne vedd komolyan a legkisebb mertekig sem, es jo lesz. En is ilyen felfogassal nezem, es effele szorakozasnak imo tokjo. ;]

(Szal tenyleg olyan, mint a Hellsing. Csak annyira kell ezt is komolyan venni, mint azt. :lazza:)
痛みを感じる方向に、出口がある!

Nimlot

Csatlakozom a "nekem is teccik" táborhoz!
De azért megjegyezném szerintem sem korszakalkotó, de ebben a már már unalmas felhozatalba legalább kis pörgést hozott. Nekem legalábbis jobban bejön mint az ERGO-Proxy ami keresettebbnek tűnik mégis első 2 rész után úgy ráuntam az egészre... nah de mind1. Viszont van egy kérdésem: Honnan lehet leszedni az intro telljes zenéjét:D? Nagyon tetszik!
"Being too kind is also... cruel!"

Project_2501

"...We aren't even sure that project 2501 really is a bug. Originally the purpose of this project was to..." quotation from GITS