Higurashi no Naku Koro ni - Spoilerek

Started by Prof. William, 2006-04-16, 23:55:36

Previous topic - Next topic

Facek


Próféta



Gregory

#903
Quote from: Facek on 2007-10-01, 14:16:21
ááááááááááááááá:eek:
Ez kegyetlen   :lol:
Mondjuk vígjátéknak még el is menne

Facek

az a legjobb mikor a fény végigmegy Rena "önvédelmieszközén"  :lul: :lul:

Solid Snake

#905
Quote from: Cobra on 2007-09-28, 11:02:36
[spoiler=ep12]Ooishi-re már nem számíthat Rika, viszont a prev alapján a következő részben elég jól harcolnak majd Keiichi-ék[/spoiler]
[spoiler=ep13 lehetséges kimenetele]Meg ahogyan láttam, Hanyuunak sikerül mindenkinek a teljes tudatát átvinni egy másik párhuzamos világba, nem csak Rikáét. (24:20-nál)ű

Ha valóban így lesz, akkor az utolsó fejezetben eszméletlen megoldások lehetségesek. Már nagyon várom.  :hopp:[/spoiler]

Cobra

Ez a Live action szörnyű, talán egy H-verziónak elmenne, de ahhoz meg laposak a szereplők :D
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Prof. William

Hinamizawai gyerekköny illusztrációk....





Forrás....

http://hogyanfu.blog.hu/2007/10/01/sosem_publikalt_gyerekkonyvek_es_illuszt


Hinamizawában ezeket tuti kiadták volna....



Lokids

Nagyon fasza rész volt. Pedig Satoko eltalálta a választ. :D :D

De nem értem... Mionnál ott a disznóölő. Miért nem használja? Meg Rena is... Simán redukálhatták volna annyira a számokat, hogy később ne legyen gond.

A köv rész előzetese meg... Még a végén megsajnálom Takano-t.

Cobra

Elég lightos lett ez a szezon, az előzőben azért mutatták rendesen a durva dolgokat, de itt még a lelövésnél is csak a spriccelő vért mutatták. Rena meg valóban használhatta volna rendesen a játékszerét :)
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Solid Snake

13. rész megnézve.
Valóban látszik, hogy a második évad (akármennyire is érdekes a nagy titok felfedése és a Sors megváltoztatása miatt) gyengébb az első évadnál, mivel jóval kevesebbek benne a véres jelenetek (habár Takano totál náci volt ezekkel a fejlövésekkel, az valóban megrángatta kicsit a gyomrom, még ha nem is mutatták nagytotálban).

Az előzetest látva pedig végre kiderült, hogy ki is az az eddig "ismeretlen" alak az OP-ból a "bekockásodó Takano" után: a gyerek Takano!
Úgy tűnik, a 14. rész egy filler lesz, mégpedig arról fog szólni, hogy Takano-ból hogyan lett SS tiszt.  :__devil:

Manitu

Quote from: Cobra on 2007-10-05, 10:38:33
Elég lightos lett ez a szezon, az előzőben azért mutatták rendesen a durva dolgokat, de itt még a lelövésnél is csak a spriccelő vért mutatták. Rena meg valóban használhatta volna rendesen a játékszerét :)
Azért szerintem a 12. résztől erősen megvágták a levetített anyagot az ismert incidensek hatására. Ha valakinek esetleg nem tünt volna föl, az opening is vágott, nincs benne Rena véres machetéje. Érdemes lesz megnézni a DVD verziót is.



Solid Snake

Quote from: Manitu on 2007-10-06, 01:27:15
Azért szerintem a 12. résztől erősen megvágták a levetített anyagot az ismert incidensek hatására. Ha valakinek esetleg nem tünt volna föl, az opening is vágott, nincs benne Rena véres machetéje.

És tényleg nincsen benne a véres machete. Hogy a fene enné meg a cenzorokat!  :Eztneked:
Ezzel hazavágják és egyúttal alaposan le is butítják a sorozatot.  :ejj:

Prof. William

Egy gondolat.

Hanyu ott parázott hogy már Rikát is egyre nehezebb visszavinni mert fogyik az ereje...  Most meg mindenkit visszarántott. Ez sztem eléggé le fogja gyengíteni. Nem kizárt hogy ez lessz a kis csapat utolsó próbálkozása...

Solid Snake

Quote from: Prof. William on 2007-10-08, 20:45:54
Egy gondolat.

Hanyu ott parázott hogy már Rikát is egyre nehezebb visszavinni mert fogyik az ereje...  Most meg mindenkit visszarántott. Ez sztem eléggé le fogja gyengíteni. Nem kizárt hogy ez lessz a kis csapat utolsó próbálkozása...

Így igaz. Az utolsó. Viszont már minden rejtély lelepleződött, már csak Takano-t és a Yamaimu-t kell kiiktatniuk.

Próféta

Quote from: Solid Snake on 2007-10-08, 21:44:37Viszont már minden rejtély lelepleződött, már csak Takano-t és a Yamaimu-t kell kiiktatniuk.
Mondjuk inkább azt, hogy a legfontosabb rejtélyekre fény derült. Azért messze-messze nem mindenre.

Solid Snake

Quote from: Próféta on 2007-10-08, 21:48:36
Quote from: Solid Snake on 2007-10-08, 21:44:37Viszont már minden rejtély lelepleződött, már csak Takano-t és a Yamaimu-t kell kiiktatniuk.
Mondjuk inkább azt, hogy a legfontosabb rejtélyekre fény derült. Azért messze-messze nem mindenre.

Na igen, az valóban rejtély, hogy pl. Hanyuu ki a csuda is. Nem volt semmi bevezető, csak hipp-hopp megjelent az egyik részben.

Prof. William

#919
Sztem az utolsó fejezetben erre is fény derül... Reméllem majd jól elkenik Takano arcát az utolsó fejezetben. Végül is van egy óriási előnyük. Takano nem tud/hisz ebben a O-sama időutazós dologban. Hőseink meg most már tudják hogy mi az ábra...

CSak az lenne gáz ha Hanyu nem tudja eléggé vissza vinni őket. Monjuk csak addig hogy kitör a balhé. Mert akkor résen kell lenniük...

Facek

kijött a 14. is.. még nem néztem meg mert death note-t nézek :P

Próféta

Megnéztem a 14. részt. Az ED után még van vagy két perc, ki ne lőjétek!
Amúgy meg ennek a résznek a megértéséhez én kevés vagyok. [spoiler]Ezek a gyermekotthonos emlékek honnan jönnek? Ezért akarja Takano kiirtani H8a-t, mert ott ilyen dolgok történetek? De ha egyszer nem történtek, tök más élettörténete volt... WTF?[/spoiler]

Kuroi Tenshi

Quote from: Facek on 2007-10-09, 07:39:54
kijött a 14. is.. még nem néztem meg mert death note-t nézek :P
wááá wind meg még csak most adja majd ki a 11.-et  :rotfl:

Cobra

#923
Hauu ep14.
Végre visszajött a Higurashi feeling ebben a részben :)
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Facek


Manitu

Quote from: Próféta on 2007-10-13, 16:29:54
Megnéztem a 14. részt. Az ED után még van vagy két perc, ki ne lőjétek!
Amúgy meg ennek a résznek a megértéséhez én kevés vagyok. [spoiler]Ezek a gyermekotthonos emlékek honnan jönnek? Ezért akarja Takano kiirtani H8a-t, mert ott ilyen dolgok történetek? De ha egyszer nem történtek, tök más élettörténete volt... WTF?[/spoiler]
[spoiler=szerintem]A múlt nem változik... legalábbis nem annyit. Nagyrészt onnan változnak meg az események minden ciklusban, amikor K1 odaköltözik. Minél régebbi egy esemény, annál fixebb, a határ talán Rika születésénél lehet, bár a legrégebbi biztos változás is csupán két éves, a tokyoi rendőr esetében. Szóval Takano múltja szerintem mindíg ugyan az. Gondolj bele, ha az egész múlt változhatna, akkor statisztikai alapon is kellett volna lennie mondjuk olyannak, amiben a világháború nem történt meg, vagy esetleg Rika meg sem születik.
Egyébként szerintem Takanonak semmi baja Hinamizawával, nem konkrétan ellenük irányul a haragja/megszállotsága (az indíték még messze nem világos, de nem lennék meglepve, ha kiderülne, hogy már ő is eléggé előre jár a betegségben), egyszerűen csak pont abban a faluban bukkant fel ez a vírus. Nem tűnik bosszúálló megszállottnak, inkább amolyan őrült tudós, a falu pedig csak járulékos veszteség, elhanyagolható apróság a célja elérésének érdekében.[/spoiler]
Bár talán nem is kell a spoiler...


Próféta

Quote from: Manitu on 2007-10-17, 22:02:55[spoiler=szerintem]A múlt nem változik... legalábbis nem annyit. Nagyrészt onnan változnak meg az események minden ciklusban, amikor K1 odaköltözik. Minél régebbi egy esemény, annál fixebb, a határ talán Rika születésénél lehet, bár a legrégebbi biztos változás is csupán két éves, a tokyoi rendőr esetében. Szóval Takano múltja szerintem mindíg ugyan az. Gondolj bele, ha az egész múlt változhatna, akkor statisztikai alapon is kellett volna lennie mondjuk olyannak, amiben a világháború nem történt meg, vagy esetleg Rika meg sem születik.[/spoiler]
Ez mind szép és jó, de tök másra vonatkozott a kérdésem :)
[spoiler=tehát]Mi Takano múltja? Szülei meghaltak, és nagypapinál nőtt fel, az öreg kutatását megszeretve és folytatva (valószínű, mert ehhez kapcsolódnak a katonás jelenetek is, meg az egész Hinamizawa cuccos). VAGY: szülei meghaltak, árvaházba került, és rossz volt ott neki, szökni próbált. A kettő egyszerre valahogy nem stimmel...[/spoiler]

Cobra

[spoiler] Szerintem miután megszökött az árvaházból, utána jutott el a professzorhoz (aki nem a vér szerinti nagyapja).[/spoiler]
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Manitu

Így van. Bocs, nekem ez teljesen egyértelmű volt. A rész eleje időben később játszódik. Kicsit talán idősebbnek is néz ki ott Takano...


Próféta

#929
Quote from: Cobra on 2007-10-17, 22:35:49
[spoiler] Szerintem miután megszökött az árvaházból, utána jutott el a professzorhoz (aki nem a vér szerinti nagyapja).[/spoiler]
Pedig szvsz nem.
[spoiler]Nézzétek vissza: az apa a halálakor mondja a lánynak, hogy az ő mestere vegye gondjaiba (valóban nem vérszerinti nagyapa). Halála után: van a nevelési tanácsadó, megbeszélik, hogy Takano nagypapihoz kerül (meglepődnék, ha az árvaházból szökés után nevelési tanácsadóhoz menne, vagy akárhogy máshogy az örökbefogadtatást jogilag elintézné, szóval ez közvetlenül a baleset után lesz). Nevelési tanácsadó odaviszi Takano nagyapihoz (aki itt még fiatalabb, mint a rész legelején, vagyis nincs bajusza). Takano nagyapi átveszi a csajt, még mondja is a nevtanács, hogy minden rendben. Utána snitt, Takano nagyapi gonosz árvaházigazgatóvá változik ördögi vigyorral az állán, és kínozza gyerekeket. De mégse, mert Miss Takano szerető nagypapi mellett nőtt fel. WTF. Ez valami alternatív gyerekkorról szóló tévképzet-rémálom inkább. Vagy nemtom.[/spoiler]


EDIT:
http://www.animenewsnetwork.com/news/2007-10-17/animate-tv-to-stream-higurashi-kai-online-for-free