Full Metal Alchemist Spoiler (bár nem nagyon kéne...)

Started by Didico, 2006-04-28, 17:41:06

Previous topic - Next topic

LuckyDingo

Quote from: Chronus on 2009-07-16, 12:55:10
Quote from: LuckyDingo on 2009-07-16, 11:40:47
Ha nem húzzá el az Eclipse a fordítást megint akkor csak 4-5 nap :)

: P

[Eclipse] Fullmetal Alchemist Brotherhood - 15 (1280x720 h264) [9FEEB416]
Ömm.. tudtam hogy van, de basszus csütörtök hajnalban kiadni csöppet luxus, mikor eddig max hétfőre kintvolt XD Én arra értettem az elhúzást.

Chronus

Quote from: LuckyDingo on 2009-07-16, 13:09:11
Ömm.. tudtam hogy van, de basszus csütörtök hajnalban kiadni csöppet luxus, mikor eddig max hétfőre kintvolt XD Én arra értettem az elhúzást.

Én se tudom mi van Eclipse-el mostanában, de a napokban valamikor az oldaluk is leállt. Haldoklik az oldal, vagy a csapat, vagy mennek nekik a szerelmes c&d levelek, ki tudja, de kegyetlen lassúak mostanában.

chilip

talán új OP ED-t is kellett fordítani meg karaoke?  ::)

Liquid Snake

Még mindig az egyik legjobb fordítócsapat szvsz. Igaz nagyon várok minden egyes részt de épp az előbbiért elnézem nekik a késést :)

Alkyra

Quote from: chilip on 2009-07-16, 13:59:08
talán új OP ED-t is kellett fordítani meg karaoke?  ::)

Én meg se lepődtem azon, hogy késnek. chilip által leírt indok szerintem elég magyarázat rá. Mindenki tudta, hogy új OP&ED lesz, továbbá nyár van...

LuckyDingo

Quote from: Alkyra on 2009-07-16, 14:39:51
Quote from: chilip on 2009-07-16, 13:59:08
talán új OP ED-t is kellett fordítani meg karaoke?  ::)

Én meg se lepődtem azon, hogy késnek. chilip által leírt indok szerintem elég magyarázat rá. Mindenki tudta, hogy új OP&ED lesz, továbbá nyár van...
Nem kifogás, hogy nyár van :P AZ új OP/ED se kéne hogy olyan nagy gondot jelentsen, ha megvan a szöveg és a megfelelő betű hozzá, akkor nem nagy meló.. persze ha nem akarják túlcifrázni.

Behalni nem akarnak szerintem, csak már nem tudják, hova pakolják az oldalukat XD

Zsiga

Quote from: LuckyDingo on 2009-07-16, 18:05:08
Nem kifogás, hogy nyár van :P AZ új OP/ED se kéne hogy olyan nagy gondot jelentsen, ha megvan a szöveg és a megfelelő betű hozzá, akkor nem nagy meló.. persze ha nem akarják túlcifrázni.

Behalni nem akarnak szerintem, csak már nem tudják, hova pakolják az oldalukat XD
Suboltál már valaha? Főleg jónevű, minőségre adó csapatban? Ugye nem? Akkor talán inkább maradj csendben, ne beszélj ekkora hülyeségeket.

Titkos

De a "nyár van" sajna kifogás, mert pl. most én is egy hétig nyaraltam, és sz*rtam mindenféle anime fejére, és ezt ugyanígy megteheti bármelyik subber is. XD Hivatalos szöveg pedig nem feltétlenül van minden új OP/ED-hez, és hát az engrisht kihallani...sok sikert hozzá. Asszem a Naruto Shitpuden (nem elírás XD) második OP-jánál volt, hogy DB-jék kihozták az epizódot, aztán már legalább 10 rész lement, mire megjelenet a dal hivatalos szövege, és hát eléggé másképp szólt, mint amit ők kihallottak. XD (Akinek esetleg megvannak a részek, nézze meg mondjuk, hogy milyen felirat megy a legelső második OP-os rész, és mondjuk a legutolsó között, én jót röhögtem. XD)
"Look, Kodomo No Jikan fans, we know how you like to go on about how it's not Lolicon. Please justify the sheer amount of time the young girls are naked or topless without using the phrase "Fanservice". We can wait." 




Liquid Snake

Jó volt ez a 17ik rész is. Sztem egyértelmű, hogy Ross nem halott. Mustang nagyobb arc annál :)

Bishop

most kezdem behozni a lemaradásom, és ép Greed vs Izuminál tartok, csak nekem tünt fel hoyg rohadtúl nem így volt az egész mangaba, most akkor végülis ez az egész hogy van, követi a mangat vagy sem, mert ha már most másként történik az elég gáz lenne  :zomg:

LuckyDingo

Követi is, meg néha eltér, asszem /bár ezt a részét a mangának régen olvastam és bevallom nekem nem tűnt fel/. Szerintem nagy hülyeséget meg változtatást már nem tesznek bele. Ha tartják majd magukat /még ha nem is teljesen XD/ a manga sztorihoz, akkor nem lesz baj vele.

KeLa

Így van... ha itt-ott van egy kis módosítás de a maga történet nem változik komolyabban, addig sztem nem probléma...
Meg am se nagyon láttam még olyan adaptációt ami végig tökéletesen követte volna a mangát.

Liquid Snake

Még jó h nem olvasom a mangát :) És nagyon nagyon tetszik eddig az anime, ha ilyen kisebb eltérések vannak ne is írjátok ide ne tudjak róla, csak ha vmi tényleg jelentős köüönbség van akkor :)

Bishop

Hát azért azt az Izumi pofont megnéztem volna ahelyett a rúgás helyett

Chronus


KeLa

[spoiler]Az Envy kergetés viszont kimaradt...[/spoiler]

LuckyDingo

Quote from: KeLa on 2009-08-09, 20:24:18
[spoiler]Az Envy kergetés viszont kimaradt...[/spoiler]
Jah, pedig azt is szépen meganimálhatták volna :) Kár hogy nem volt, de még így is jó rész volt ez a 19es.

Chronus

20:

Megint agyatlanul vagdostak ki részeket. A kezdésnél a fater jelenet kb felét, Hohenheim halhatatlansága se volt egyértelmű (a teljes rész ki lett vágva mikor Pinako-hoz megjön és "you havent changed a bit. you never do", csak egy fénykép bevágás volt a részben, ahol Pinako fiatal még és Hohenheim ugyanolyan idős mint most), meg pár poén is kimaradt.

Bezzeg az Ed+Al emó nyavajgás rész jól el lett nyújtva a végére. Agybaj. Nem idejük nincs ezeknek, hanem ízlésük. Abba a túldramatizált jelenetbe 6 kisebb részlet elfért volna még. De persze gondolom akkor nem lenne fangirl SQUEEE...


Ha ez így megy tovább lassan én is dobom majd ezt, mert így gyakorlatilag csak Edward fanservice meg nyavalygás az egész. A következő rész a Centrali csata lesz, ha azt is szétbarmolják, menjenek a francba és kész.

Member

Mi az, semmi rant a héten? :p Mert asszem pár dolog mintha nem így lett volna a mangában.

Chronus

Quote from: Member on 2009-09-01, 15:18:31
Mi az, semmi rant a héten? :p Mert asszem pár dolog mintha nem így lett volna a mangában.

Nem hagytak ki semmi lényegeset.

Viszont valanmi "to be continued" kép nem ártana nekik. Vagy csak számomra tűnik a "fade into black in the end cliffhanger" a lehető legamatőrebb, legdiótább és leg hangulatrombolóbb megoldásnak?

Junchi

Bahh, azért ez a grafikon imo önmagáért beszél:

[spoiler=FMA:BH nézettsége az originalhoz képest][/spoiler]

Őszintén? Engem nem lep meg... Még a mai napig sem sikerült rábeszélnem magam arra, hogy belekukkantsak ebbe az új szériába. Egyrészt rókabőr (most függetlenül attól, hogy kánon megy a dolog), másrészt meg nem érdekel. Nekem spec a manga sosem jelentett többet egy átlagos shounen cuccnál és szerintem az eredeti anime még jobb is, szal részemről sosem prüszköltem azon, hogy más, mint a manga, meg blablabla. Ez az új sorozat meg azt bizonyítja, hogy az "élesszük fel a korábbi cuccokat" mozgalom nem minden esetben célravezető...

LuckyDingo

Az a gáz, hogy még úgy is, hogy pár dolgot előrehoznak,pár dolog valszeg hátramegy benne mangához képest, sokkal jobb a mostani sorozat.
Tehát ezt a grafikont nem értem.

motifator

Én is elvesztettem kicsit az érdeklődést. Nem azt mondom, hogy nem jó az új sorozat, csak valahogy nem szegez annyira oda a képernyő elé, mint a régi tette. Most leálltam vele valahol a 13. rész környékén, és nem sok ingerenciám van behozni a lemaradást.
Persze valószínűleg be fogom fejezni, egyszer, valamikor, de én valahogy meg tudom érteni a grafikont.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Member

Tesóm is az első széria híve, meg sok ismerőse jelentette ki, hogy ezt nem hajlandó megnézni. Valóban, jó ötlet volt az előzőben, hogy a Homunculus-ok emberek elhibázásából születtek, és a drámát is jobban adagolták, ellenben szerintem kifújt az előnyök hatalmas sora, főleg a befejezéssel, ami összecsapottabb, mint az FMA2 első negyede (?).
Most kaptunk egy kutakodósabb, kaotikusabb történetet, ahol a folyamatos lélekzetelakadás és lelki terror helyett a szereplőgárda sokkal érzéketlenebb és kevesebb idő megy el a gyászolásra. Engem még mindig érdekel, hogy mit hoznak össze, a főhősöktől (= Ed, Al, Roy) sem mászom annyira a falra, mint az előző körben.

Cobra

Az első sorozat tetszett, nézem a mostanit is, de a régi minden szempontból jobban tetszett. Ami a legzavaróbb az új sorozatban, az a grafika.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Bishop

Én eddig 21ig láttam, azon kivül hogy néhol meg lett vágva vagy kicsit át lett alakítva (izumi greed találkozás) nem nagyon van gondom vele, a grafot nem mondom tökéletesnek, de még nincsenek számomra olyan sikító hibák mint mondjuk egy Naruto Bleach filler. A manga meg nekem sokkal jobban bejön mint a régi anime. Nem lett volna az rossz csak ugye a lezárás. Meg miután beértem a mangat nagyon megutáltam a régi animet, valahogy az ilyen szintű átalakítás nem adja nekem. Van sok pozitívum a mangaba pl Roy és csapata, Lingék, Hohenheim, Majd ha jönnek a Brigsesek, Lust karaktere, Envyé is jobb de lehetne sorolni. Addig még számomra nem lesz ordító hiba benne nem fogom leírni. De el tudnék képzelni pár változtatást ami jobbá tenné.

LuckyDingo

Eleinte engem is zavart a grafika picit, mert az a régi komolyabb tetszett jobban. De a mangához ez a fajta közelebb áll, szóval megértem, miért ilyen. Azóta már megszoktam.

Junchi

Quote from: Bishop on 2009-09-11, 22:34:02
manga meg nekem sokkal jobban bejön mint a régi anime. Nem lett volna az rossz csak ugye a lezárás.

Szerintem nem volt olyan vészes lezárása az első sorozatnak sem, legalábbis láttam már ennél sokkal rosszabb alternate anime endet, viszont az már tényleg más kérdés, ha azt a horrible múvit is belevisszük a képletbe (ami meg bárcsak ne létezne... >__>).