Full Metal Alchemist Spoiler (bár nem nagyon kéne...)

Started by Didico, 2006-04-28, 17:41:06

Previous topic - Next topic

csacsa

Ep 10:

A kórházi jelenetet még mindig túlzott komédiának tartom. Amúgy jó rész volt. Köviben Rush Valley.  :smile:
DE...
[spoiler] Hughes halála és temetése még mindig nagy hatással van rám.  :bruhuhu: Viszont most kicsit több információt adtak, hogy mit is találhatott mint az előző sorozatban.[/spoiler]
"Az ördög nem alszik. Fülig csipás lehet már a rohadék. Nagy, gyulladt szemekkel bámul ki a fejéből, mindegyre azt lesve, hol árthatna."(Vavyan Fable)

motifator

[spoiler=ep 10 BAAAW]Szerintem sokkal hatásosabb volt az új sorozatban az egész. Ugyan régen láttam már az első sorozatot, meg tegnap este bennem is volt már vagy 4 sör, amikor néztem az új részt, de nagyon tetszett, ahogy az egészet előadták. Lehet, hogy az első sorozatban is volt ilyen hatásos, csak az idő már elmossa az emlékeket, de meglepődtem, hogy mennyire szíven ütött most a dolog, pedig nyilván tudtam, hogy mi fog történni.[/spoiler]

Összességében már néhány rész óta szertefoszlott minden kifogásom az új sorozattal kapcsolatban. Az első 4-5 rész alatt még folyamatosan hasonlítgattam az első sorozathoz, furcsa volt az egész, nem tudtam annyira élvezni a dolgot. De mostanra már tökéletesen át tudom élni a történetet, megtetszett az új feldolgozás, na.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

LuckyDingo

12. Visszaemlékezés + Izumi sensei letudva. Jövő héten Greed... új hanggal. Szerintem ez lesz a második olyan hang, amit elfogadhatatlannak tartok majd /Envy után/ :D

Toroco

Hali!

Azt szeretném megkérdezni, hogy honnan tudnám megszerezni a FMA ending és opening zenéit? Nagyon kéne. Nekem az is jó, ha valaki elküldené emailban.

Köszi

chilip

Quote from: Toroco on 2009-07-01, 01:46:36
Hali!

Azt szeretném megkérdezni, hogy honnan tudnám megszerezni a FMA ending és opening zenéit? Nagyon kéne. Nekem az is jó, ha valaki elküldené emailban.

Köszi

http://tokyotosho.info/                       -> itt torrentezel

http://gendou.com/amusic/                  -> itt ingyen regisztrálsz és letöltöd

előbbiben a nipponsei félét szedd, nagyon jó minőség, utóbbinál a minőség nem a legjobb de simán élvezhető és nem kell annyit pöcsölni. :P

Toroco


Chronus


LuckyDingo

Quote from: Chronus on 2009-07-05, 15:41:45
14:

Ez volt az első rész amit igazán élveztem ebből az új sorozatból.

p1: http://www.youtube.com/watch?v=ZOiB_0RCy7w
p2: http://www.youtube.com/watch?v=NtW0LNigBkU
hallani látni, de fix, hogy Youtube versiont nem lesek XD Úgyis jön az eclipse nemsoká :D

Liquid Snake

Kemény rész volt nagyon a 14-es :O Sejtettem én, hogy a manga ugyanúgy EPIC csak a régi animet cseszték el. De ez a 14es... Csak így tovább. Van már am HD subos verzió régen aki még nem tudná, bár a gyűjteménybe nekem is az Eclipse féle kerül be mindig.


Member

A tempó viszont még mindig hard, asszem 36 körül volt ez a chapter a mangában. :he: A végén még pár héten belül beérik és jöhetnek a fillerek. :lol:

LuckyDingo

Egész jó volt XD
Bradley vs Greed már a mangában is jó volt, nehezen tudták volna elcseszni.

Christian

Hát eddig nem nagyon gondoltam,hogy az előző FMA anime ennyire tré volt..kezd megváltozni a véleményem. Ez viszont eléggé bejövős. Btw, ugye a manga az még mindig fut?

Bishop

Fut. de már valószínűleg a vége felé jár.

Member

Eléggé, már az enemy-k szépen döglenek ki. Tesómmal számoltuk, talán még az 52 részt sem fogja elérni a sorozat, ha így halad. Az EDt viszont így 14 magasságában cserélhették volna igazán.
[spoiler=EP spoiler]Az nagyon hard, hogy Greed-del és csapatával milyen gyorsan leszámoltak, hiába tudom, hogy[/spoiler]
[spoiler=MAIN spoiler]Greed Ling testébe újjászületik majd[/spoiler]

KeLa

A következő résztől lesz új OP. Azt meg azért kétlem h végig így haladnának, főleg most h innentől teljesen más irányba haladnak az első sorozathoz képest.

Chronus

Quote from: Christian on 2009-07-06, 20:40:00
Hát eddig nem nagyon gondoltam,hogy az előző FMA anime ennyire tré volt..kezd megváltozni a véleményem. Ez viszont eléggé bejövős. Btw, ugye a manga az még mindig fut?

Már a végső leszámolások mennek. Mire ez oda jut addigra valószínűleg vége is lesz. Just in time.

csacsa

Sztem lassulni fog a sorozat, mert lesz benne jópár dolog, amire kicsit több idő kell, meg ahol be lehet tenni egy kicsi húzást is.
"Az ördög nem alszik. Fülig csipás lehet már a rohadék. Nagy, gyulladt szemekkel bámul ki a fejéből, mindegyre azt lesve, hol árthatna."(Vavyan Fable)

chilip

OP 2 egész jó lett

Chronus

Quote from: chilip on 2009-07-12, 18:17:11
OP 2 egész jó lett

Az előző nekem jobban bejött. Az új ED viszont jobban tetszik mint az első.

Member

Quote from: Chronus on 2009-07-12, 18:32:56
Az előző nekem jobban bejött. Az új ED viszont jobban tetszik mint az első.
Mindkettő komoly visszalépés, főleg ezt az "Atyám, miért hagytál el engemminket?!" dolgot kellene már hanyagolni a "jól néz ki a hátunk is" gondolattal együtt.
Ling-ék ennyire komoly szereplők volnának? O_o

Zen

Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Chronus

Quote from: Member on 2009-07-12, 19:25:23
Ling-ék ennyire komoly szereplők volnának? O_o

Ling konstans parti tag.

Member

Felesleges volt törölnöd, tudtam, hogy mi lesz a sorsa. ;)
(Pontosan ez az, ami jobban tetszik a mangában)

Chronus

Quote from: Member on 2009-07-12, 21:57:36
Felesleges volt törölnöd, tudtam, hogy mi lesz a sorsa. ;)
(Pontosan ez az, ami jobban tetszik a mangában)

Feltételeztem. Nem is miattad töröltem, mások miatt. Ki tudja, nem mindenki olvasta.

De amúgy ja, mostantól főszereplő. Csak valamiért ilyen későn mászik be a partiba.

Titkos

Hehe, mondtam, hogy mihelyt elkezdődik teljesen a mangás szál, kb. el is felejti mindenki, hogy volt valaha egy első sorozat. :D OP&ED páros nem rossz, az előző tényleg jobb volt, de ezekben sem csalódtam, az OP animációja megint büntet, az ED-el meg ismét spóroltak, de legalább nem 5 éves gyerekek rajzolták. XD (Mondjuk szerintem Hohenheim azért van még mindig ennyit, mert hamarosan jönnek majd olyan részek, ahol végre nem csak flashbackban látjuk az öreget.)
"Look, Kodomo No Jikan fans, we know how you like to go on about how it's not Lolicon. Please justify the sheer amount of time the young girls are naked or topless without using the phrase "Fanservice". We can wait." 


Member

Quote from: Titkos on 2009-07-14, 10:30:25
Hehe, mondtam, hogy mihelyt elkezdődik teljesen a mangás szál, kb. el is felejti mindenki, hogy volt valaha egy első sorozat. :D
Szerintem a "jelen ebéd mindig finomabb, mint amit 4 éve faltunk" elv érvényesül. :) Az első sorozatban is voltak jó ötletek (pl. a homunculus-ok születése és elpusztítása), Greed csatlósai is tovább bírták, csak túlzottan is rámentek a "ti nem érthetitek meg, mennyire szenvedünk" emovámpír dumára, és megfejelték a "Kapu" című röhejheggyel.
Gondolom a második sorozat sokkal shonen-esebb lesz és inkább a konfliktusokra koncentrál.

Liquid Snake

15 is jó rész volt. Következő is az lesz. Nekem úgy tűnt hogy tényleg belassult, nem lesz itt sietés már. Új op-nál jobb ami elsőnek volt sztem. Megint lehet egy hetet várni -___-

LuckyDingo

Quote from: Liquid Snake on 2009-07-16, 10:38:56
15 is jó rész volt. Következő is az lesz. Nekem úgy tűnt hogy tényleg belassult, nem lesz itt sietés már. Új op-nál jobb ami elsőnek volt sztem. Megint lehet egy hetet várni -___-
Ha nem húzzá el az Eclipse a fordítást megint akkor csak 4-5 nap :)

Chronus