Main Menu

Urusei Yatsura

Started by NuDLy, 2006-05-17, 16:55:56

Previous topic - Next topic

NuDLy

Történetünk főszereplője Moroboshi Ataru, aki talán a legszerencsétlenebb és legperverzebb fiú a Földön (de nem kizárt, hogy az egész univerzumban ^_^). Lakóhelyén sem örvend túlzott népszerűségnek, ha bármi szerencsétlenség történik a városban, azt ő, és családja számlájára írják. Ennek persze a szülei sem örülnek túlzottan, édesanyja többször is megjegyzi, hogy mennyivel könnyebb lenne az életük, ha Ataru meg sem született volna. ^_^° Ataru azonban igyekszik ezt figyelmen kívül hagyni, éli tovább napjait, amik nagy részben nővadászatból állnak, amikor pedig ebbe már belefáradt, pihenésképpen meglátogat egy-egy étkezdét.Egy napon azonban szokásos szoknyavadász-körútját néhány gyanús külsejű alak zavarja meg, akik rövid úton a kocsijukba vágják Atarut, majd a házához ,,kísérik". Útközben kiderül, hogy komoly dologról lehet szó, hiszen egy teljes hadosztály is követi őket, a házhoz érve pedig már egy kisebb katonai védelmi állás fogadja az érkezőket. Ahogy Ataru beljebb kerül, fény derül a riadalom okára is: nem más, mint egy idegen faj, az Onik vezére, Mr. Invader látogatott el hozzájuk. Célja a Föld teljes elfoglalása, azonban úgy döntött, ad egy esélyt az emberiségnek: ha egy - a számítógépük által véletlenszerűen kiválasztott - embernek sikerül versenyben legyőznie az Onit, akkor beleegyezik a békés visszavonulásba. A gép választása pedig Atarura esett... Ő először hallani sem akar a dologról, ám miután kiderül, hogy nem a vezér, hanem annak gyönyörű lánya, Lum lesz az ellenfele, ezt a véleményét gyorsan megváltoztatja. ^_^ A verseny szabályai egyszerűek: Atarunak tíz napja van rá, hogy fogócskában elkapja Lumot, megragadja egyik szarvát, és ezzel megmentse a Földet. Azonban már az első napon kiderül, hogy Ataru alaposan alábecsülte ellenfelét. Lum ugyanis képes repülni, és ezt a képességét a versenyben maximálisan ki is használja, így Ataru számára a győzelem reménytelennek tűnik, hiába próbálkozik 9 napon át, nem sikerül elkapnia az Onit. Az utolsó előtti napon aztán barátnője, Shinobu megígéri neki: ha győz, feleségül megy hozzá. Atarut ez a lehetőség természetesen teljesen felvillanyozza, így az utolsó nap egy aljas trükkel sikerül elkapnia Lumot. A győzelem pillanatában azonban ostoba módon elkiáltja magát: ,,Végre megnősülhetek!" és ezt a kijelentést Lum magára veszi. Innentől kezdve pedig Ataru élete a feje tetejére áll, Lum ugyanis meglehetősen féltékeny természet, és ha Ataru megpróbál kikezdeni egy másik lánnyal, azt általában egy több ezer voltos villámmal "jutalmazza". ^_^° A történet tulajdonképpen itt kezdődik el, és Ataru és Lum nem mindennapi kapcsolatát mutatja be. Erőssége egyfelől kacagtató humorában, másfelől a rengeteg és sokszínű karakterben rejlik. Szinte lehetetlen, hogy valaki ne találjon magának kedvencet, a szereplőgárda ugyanis a történet előrehaladtával folyamatosan bővül, részben Lum régi ismerőseivel, akik szintén a Földre látogatnak, részben Ataru nem kevésbé hibbant földi barátaival. A szerelmi három- vagy több szögeknek köszönhetően pedig a romantikus szál sincs elhanyagolva. Az anime a sci-fi elemek mellett számos japán szokást, ünnepet, történelmi személyt és mitológia lényt is kiparodizál, úgyhogy jó hangulatban nem lesz hiány. ^_^ By:Titkos

Az 1ik kedvenc animém, szerintem érdemes vele 1próbát tenni!  :Kiraly:



Lazzaret

Már régóta rajta van a listámon de se helyem se időm nem volt még végignézni de hamarosan bepótolom :)


www.arkangyalok.uw.hu

Hiei-sama

Egy baj van Urusei Yatsuraval nincs vegig lesubolva....

Lazzaret

az nem baj már igy is kénytelen vagyok 2 sorozatott rawosan nézni. Igaz keveset értek belőlük de ez nem baj számomra.


www.arkangyalok.uw.hu

Hiei-sama

Quote from: Lazzaret on 2006-05-18, 00:41:47
az nem baj már igy is kénytelen vagyok 2 sorozatott rawosan nézni. Igaz keveset értek belőlük de ez nem baj számomra.


Oks majd szolj ha talalsz rawos Urusei Yatsurat. ;)

NuDLy

DC-n talán lehet találni rawosat!

Quote from: Lazzaret on 2006-05-17, 22:02:58
Már régóta rajta van a listámon de se helyem se időm nem volt még végignézni de hamarosan bepótolom :)
Jó döntés! :angyali:



theBalrog

#6
Quote from: Hiei-sama on 2006-05-17, 23:13:12
Egy baj van Urusei Yatsuraval nincs vegig lesubolva....

Szóval ezért nem érhető el teljes egészében.  :morci:

Pedig már csodálkoztam, hogy van egy Rumiko anime, ami befejeződik, és mégsem...  :_piszka: :angyali:

Az első 30 epizód (itt tartok kb) a szokásos, aranyos, veszett Rumiko karakterek kavalkádját vonultatja fel - eleinte kicsit csúnyácska a rajzolás, de sokat fejlődik, a sztori meg mindezért kárpótol. Aki a Ranmát szerette, valszeg ezt is kedvelni fogja. Röviden: "a must see".  :cool:

draxx

Jó hírem van az Urusei Yatsura fanoknak: nemrég fejeztem be az eddigi elérhető 159 részt és csalódott voltam hogy nincs egyetlen olyan csoport ami befejezné ezt a remek animet ezért el kezdtem keresgélni és kellemesen meglepődtem mert aug 6 és aug 9es kiadással találtam 6 uj részt.  :D Remélhetőleg folytatják jó szokásukat ha így lesz akkor linkelem továbbra is. Az "új" részekhez pedig jó szórakozást mindenkinek ;)

[LRE] Urusei Yatsura 159-162

[LRE] Urusei Yatsura 153-166

Hiei-sama

Te is levagy maradva picit...Regota fent van ftp-n de mind1 ;)

draxx

#9
És tényleg :) én meg automatikusan a legalsó fájlokat néztem csak  :oops:
szerk:Most meg kidob még1 ilyen nevű topicot pedig elötte direkt lefuttattam egy keresést
hogy ne csináljak újabb topicot neki  :mad:

Yakumo

No problem, Merged.


Hiei-sama

Egy ideje kijott mar 171-174-ig is,de sztem nemsokara ftp-n is fent lesz.

TurboK

#13
Van amúgy az Urusei Yatsurában valamiféle történetvitel? Csak a mangát olvastam, de a bevezető eredettörténet után végig ugyanaz volt a felállás minden részben, akkor is ha elvarázsolták a fél várost. Ez volt végig az első kötetben, aztán belenéztem a harmadik kötet végébe és még mindíg teljesen ugyanott tartottak. Körülbelül annyi volt a jelentősége minden rész tartalmának mint amikor Kenny meghal a South Parkban.

Emiatt nem is tetszett annyira mint az Outlanders, ahol szinta ugyanez az alapsztori (perverz srác, bikinis alien hercegnő, invázió, házasság), csak ott haladnak is valahová és nem csak a "minden rész ungyanonnan kezdődik" effektust használják.

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

NuDLy

Az OVA-kat és a múvikat látta már v.ki rajtam kívül???



Titkos

Végre az UY-nek is van topicja. :D Nekem egyértelműen ez a No. 1 anime: zseniális szereplők, ütős poénok, paródiák (ez fontos :)), egy csipetnyi romantika, szép lányok, kellemes zene, és profi, a szereplőkhöz illő seiyuuk. :)

Quote from: theBalrog on 2006-05-30, 18:31:07
Az első 30 epizód (itt tartok kb) a szokásos, aranyos, veszett Rumiko karakterek kavalkádját vonultatja fel - eleinte kicsit csúnyácska a rajzolás, de sokat fejlődik, a sztori meg mindezért kárpótol. Aki a Ranmát szerette, valszeg ezt is kedvelni fogja. Röviden: "a must see".  :cool:

Nekem a manga után nem nagyon tetszett a sorozat karakterdizájnja, de szerencsére nagyon gyorsan fejlődött. :) Nekem speciel pont a 30. rész körül kezdett el nagyon tetszeni, ahol már elég sok főszereplő megjelent, a karakterek rajzolása javulni kezdett, és végre a történetek is kezdtek jobbak lenni az elejéhez képest. :D  Először bele kelett rázódnom a sorozatba, viszont utána nagyon megtetszett, szvsz ötletesebb, mint a Ranma, és bár Rumiko mangái közül nehéz választani, mégis ezt jelölném meg a legnagyobb kedvencemnek. :)

Quote from: draxx on 2006-08-14, 11:56:43
Jó hírem van az Urusei Yatsura fanoknak: nemrég fejeztem be az eddigi elérhető 159 részt és csalódott voltam hogy nincs egyetlen olyan csoport ami befejezné ezt a remek animet ezért el kezdtem keresgélni és kellemesen meglepődtem mert aug 6 és aug 9es kiadással találtam 6 uj részt.  :D Remélhetőleg folytatják jó szokásukat ha így lesz akkor linkelem továbbra is. Az "új" részekhez pedig jó szórakozást mindenkinek ;)

Engem már csak az érdekelne, hogy van -e itt olyan ember, aki Mplayeren kívül le tudta játszani valamivel ezeket a részeket? ^^" A VLC Player is csak az opening közepéig bírta, aztán feladta. :confused: Amúgy én remélem, hogy az avi részek kiadását is fogják folytatni, nem csak azért, mert azokat könnyebb lejátszani, hanem mert tudomások szerint az angol DVD kiadásról lettek rippelve a felirattal együtt, ami azért mégis csak jobb, mint egy fansub. ;)

Quote from: TurboK on 2006-08-23, 01:50:56
Van amúgy az Urusei Yatsurában valamiféle történetvitel? Csak a mangát olvastam, de a bevezető eredettörténet után végig ugyanaz volt a felállás minden részben, akkor is ha elvarázsolták a fél várost. Ez volt végig az első kötetben, aztán belenéztem a harmadik kötet végébe és még mindíg teljesen ugyanott tartottak. Körülbelül annyi volt a jelentősége minden rész tartalmának mint amikor Kenny meghal a South Parkban.

A részek nagyon lazán kapcsolódak egymáshoz, szóval van abban valami, amit mondasz. De aki látta a Ranmát, az tudja, hogy mire számíthat. :D A részek múlását leginkább úgy lehet érzékelni, hogy egyre több főszereplő jelenik meg. (Komolyabb példát felhozva: a Cowboy Bebop-ban sem függenek nagyon össze a részek, a fősztorihoz csak a 13. és az utolsó 3-4 résznek van köze, azzal még sincs senkinek baja. :D)

Quote from: TurboK on 2006-08-23, 01:50:56
Emiatt nem is tetszett annyira mint az Outlanders, ahol szinta ugyanez az alapsztori (perverz srác, bikinis alien hercegnő, invázió, házasság), csak ott haladnak is valahová és nem csak a "minden rész ungyanonnan kezdődik" effektust használják.

Hát ha valaki lopta a sztorit, akkor az az Outlanders volt, mivel az UY manga a 70-es évek végén kezdődött, és kb. akkor fejeződött be, amikor az Outlanders indult. ;) Egyébként meg a két manga műfaja teljesen más (az Outlanders animét most nem keverem ide, eléggé silány adaptációja lett a mangának). Az UY egy (kicsit) romantikus vígjáték, ami a helyzetkomikumokra és a szereplők jelleméből adódó poénokra építkezik, az Outlanders pedig egy komolyabb sci-fi/akció sztori, amiben van egy kis romantika is, de inkább a csatákra, a misztikumra és a szereplők közti viszonyra helyezi a hangsúlyt. A szereplők sem hasonlítanak annyira egymásra: Tetsuya nem is perverz, csak zavarban van, Kahm messze brutálisabb Lum, és a kedves papa sem egy Elvis Presley utánzat, mint az UY-ben, hanem egy igen szigorú király. :D (Viszont érdekesség, hogy Lum és Kahm seiyuuja egyaránt Hirano Fumi volt. :)) Az UY-ben mindig úgy éreztem, hogy a hódítás és a házasság az elején inkább csak azért került bele a történetbe, mert valahogy el kellett kezdeni, viszont Rumiko már az elejétől kezdve az egyfejezetes epizodikus sztorikra épített, míg az Outlandersben tényleg az invázió körül forog a történet, politikusok szervezkednek és hasonlók. Nem megerősített infó szerint az UY-ben eredetileg Ataru és Shinobu lettek volna a főszereplő páros, és Lum csak mint visszatérő szereplő jelent volna meg (kb. mint Shampoo a Ranmában), ám a fanoknak annyira megtetszett Lum az első fejezet után (ezt mondjuk nagyon meg tudom érteni :hopp:), hogy Rumikonak egy picit át kellett dolgoznia a sztorit, ezzel magyarázható az is, hogy a manga második fejezetében Lum egyáltalán nem is szerepel, és a 3-ban jön vissza. Nem hivatalos infó, de lehet benne igazság. :) Jah, egyébként ha így nézzük, hogy melyik animében van szerencsétlen srác, földőnkívüli csajok, meg eljegyzés, akkor még jópár anime hasonlít az UY-re, pl. a Tenchi Muyo. ;) (Mondjuk az UY valóban egyike volt az első háremaniméknek, a Tenchi és társai meríthettek belőle.)

Quote from: NuDLy on 2006-08-24, 22:23:46
Az OVA-kat és a múvikat látta már v.ki rajtam kívül???

Mindet. :) Az OVA nem rossz, bár sajnos ahogy a részek jöttek ki, meg lehet figyelni egyfajta minőségromlást: Az első Inabás sztori még nagyon jó volt, az utána következő részek még jók voltak, viszont az utolsó 1-2 epizód már nagyon gyengére sikerült, eleve nem értem mi értelme volt egy csupa flashback részt OVA-ként kiadni. (vagyis hogyne tudnám: a pénz :ejj:) A Moviek változóak:

Movie 1: Egyfajta nagyon hosszú résznek is fel lehetne fogni, hozta a sorozat akkoriban futó részeinek színvonalát, és szerintem nagyon gyönyörű látványvilágot sikerült összehozniuk. (Külön kiemelném az űrcsatát, illetve azt a látványt, ami akkor tárul a szemünk elé, amikor a társaság megérkezik Elle bolygójára.) A karakterdizájnon ugyan még meglátszanak a sorozat korai időszakának nyomai, de szerencsére ekkor már fejlődőben volt a dolog, valamint az UY-hangulat is a helyén volt, szóval tetszett a film. :)

Movie 2: Aki a történetet hiányolja az UY-ből, az itt megkapta. :D Sikerült a filmbe érdekes filozófia mondanivalókat fűzni, pl. hogy "mi a valóság, és hol kezdődik az álom?" (picit Mátrixos utánérzés XD), avagy "kik is vagyunk és mi az álmunk?". (Lehet, hogy ma már nem tűnik nagy újdonságnak, mert sok más anime is foglalkozott ezzel, de ne feledjük, hogy ez a film a 80-as évek első felében készült.) Ezeket a gondolatokat sikerült úgy elhelyezni a filmben, hogy az nem vesztette el az UY-s hangulatát, nem vált túl komollyá, és az egészet még meg is spékelték a japán Urashima Taro legendára utaló dolgokkal. A film elején hőseinkhez hasonlóan mi sem értjük, hogy pontosan mi is történik velük és hol is vannak, aztán a végére lassan minden kiderül. :) Egyébként az első két filmet (és a TV sorozat első felét is) az az Oshii Mamoru rendezte, aki később olyan klasszikusokat készített mint pl. a GITS, szóval a minőség már garantált volt. :)  Grafika terén a készítők ismét remekeltek, sikerült felülmúlniuk az első film látványvilágát, pedig ilyen téren annak sem kell szégyenkeznie. Sokak szerint ez a legjobb UY film, nálam is csak a Movie 5 előzi meg, hogy pontosan miért, arról majd ott írok. ;) (Tényleg, valaki nem akarja a Movie 2-t is felrakni az FTP-re? ^^")

Movie 3: Ebben a filmben a készítők az érzelmi szálakra koncentráltak, a főszerepben Lum és Ataru kapcsolata van, valamint a többiek Lumhoz fűződő viszonya, egy érdekes időutazós fordulattal kőrítve. A film első fele kicsit lassan indul be, utána viszont hozza az eddigi filmek színvonalát, és a kezdeti összevisszaságból egy igen érdekfeszítő és izgalmas történet bontakozik ki. A pároson kívül a főszereplők többi része nem sokat szerepel a film második felében, szerintem ez viszont nem hiba, a történet most elsősorban Ataruról és Lumról szól. :)

Movie 4: Érdekes darabja az UY univerzumnak. Ennek a filmnek a mondanivalóját a rendezőn kívül eddig senki nem értette, ugyanis akkora összevisszaság van a történetben és az eseményekben (furcsa jelenségek, párhuzamos világok, pusztuló város, stb.), hogy ember legyen, aki összerakja a lényeget. Amit tudni érdemes róla, hogy a TV sorozat befejezése körüli időkben készült, és a rendező egy interjúban azt nyilatkozta, hogy azt próbálta ábrázolni: Túl rövid az élet ahhoz, hogy az ember az egészet egyetlen anime rendezésével töltse, mással is kell foglalkozni. A gond csak az, hogy a filmben ez nagyon hülyén jött le, az egész egy kavarás jobbra-balra, aminek még összefüggő története sem nagyon van. A humoros részekből is elég kevés volt, a 2. filmben tökéletesen sikerült eltalálni a komoly és vicces jelenetek arányát, itt ez sajnos nem sikerült, a Movie 4 messze nem adja vissza a TV sorozat és a korábbi filmek hangulatát. Az első 50-60 perc után ráadásul kezdtem unni az egészet, már ásítoztam rajta. :( Nem mondom, hogy nézhetetlen, egyszer megéri leülni és végignézni, de nekem nem nagyon jött be, legkevésbé kedvelt UY filmem. Előnye viszont, hogy itt már a karakterdizájn is gyönyörűen kidolgozottra sikerült. :)

Movie 5: A legjobb és legszebb UY film, egyben a személyes kedvenc anime mozifilmem. A manga utolsó 11 fejezetének animált változata, ami egyben a történet és a TV sorozat lezárása is. Ezért megtekintése csak akkor ajánlott, ha az ember már túl van a TV-n, és az OVA-n. A karakterdizájnban hatalmas fejlődés történt, a szereplők sokkal felnőttesebb rajzolásúak lettek, ezzel jelezve az eltelt időt, illetve igazodva a manga rajzaihoz, ugyanis Rumiko is fejlődött közben. :) A film szinte képkockáról-képkockára követi a mangát, 1-2 plusz jelenettel gazdagítva azt. Egyetlen (szerintem) fontos mondat maradt ki a filmből, ami a mangában benne volt, ám ez semmit nem von le a film élvezhetőségből, így is sikerült visszaadni az eredeti történet modanivalóját. Humorban sincs hiány, és ami nagyon tetszett, hogy az egész film végig pörgős, egy percig sem unatkoztam miközben néztem, még az olyan "üresjáratok", mint a családi vacsora is remekül elszórakoztatják az embert. :D A legvége pedig egyszerűen briliáns lett, sikerült egy olyan méltó befejezést írni, amelyben a szereplők felülmúlják önmagukat, és mégis megmaradnak olyannak, amilyennek megismertük őket. Nem írok többet, mert spoiler lenne, ez a film minden UY rajongónak kötelező darab. :)

Movie 6: Ez a film a TV sorozat 10. évfordulójának megünneplésére készült, bár a sorozatnak ekkoriban már vége volt, de pont 10 éve kezdődött '81-ben, a film pedig '91-es. Sajnos a készítők úgy döntöttek, hogy ennek örömére teljesen "felújítják" a sorozatot, és az egész eddig használt karakterterveket a szemétbe dobva egy UY-től teljesen idegen karakterdizájnt vezettek be. A lényege az lett volna, hogy a film ne lógjon ki annyira a többi akkoriban készült anime közül, viszont így sikerült az összes karaktert elrondítani. :( A szereplőkkel sem tudtak nagyon mit kezdeni, eléggé egysíkúan ábrázolták őket, a legtöbbnek csak pár mondatos szerepe volt, illetve csak azért szerepeltették őket, hogy "legyenek má' ott". :ejj: A történet is eléggé gyenge lett a többi filmhez képest, de azért elmegy. Sokak szerint ez a legrosszabb UY film, szerintem azért a 4 még gyengébb volt, a 6-ban legalább történet van. ;) Egyszer ezt is megéri megnézni, csak senki ne higyje azt, hogy ez lenne a befejezés, ugyanis történetileg szinte bármelyik két rész közé beilleszhető, és egyértelműen nem a vége (a Movie 5) után játszódik.

Amiről külön szeretnék szólni, az a filmek zenéje, ugyanis azok az összes filmben remekül sikerültek, mindig visszaadják az adott hangulatot, még a gyengébb Movie-knál is eltalálták őket. (Pl. pont a Movie 6 endingje az egyik kedvenc UY számom. :D)

Remélem ezek a kis leírások meghozták mindenki kedvét a filmekhez. :)
"Look, Kodomo No Jikan fans, we know how you like to go on about how it's not Lolicon. Please justify the sheer amount of time the young girls are naked or topless without using the phrase "Fanservice". We can wait." 


draxx

Quote from: Titkos
Engem már csak az érdekelne, hogy van -e itt olyan ember, aki Mplayeren kívül le tudta játszani valamivel ezeket a részeket?

http://www.codecguide.com/download_mega.htm

Movie 2-t honnan lehet letölteni? Egyetlen torrent linket találtam rá de az is halott volt :(

NuDLy

#17
Quote from: draxx on 2006-08-25, 16:58:00
Quote from: Titkos
Engem már csak az érdekelne, hogy van -e itt olyan ember, aki Mplayeren kívül le tudta játszani valamivel ezeket a részeket?

http://www.codecguide.com/download_mega.htm
:angyali:
Movie 2-t honnan lehet letölteni? Egyetlen torrent linket találtam rá de az is halott volt :(


Én még anno DC-ről szedtem le...

Quote from: Titkos on 2006-08-25, 09:10:51
(Tényleg, valaki nem akarja a Movie 2-t is felrakni az FTP-re? ^^")

Hogyan kell??? :angyali:



Titkos

Quote from: NuDLy on 2006-08-25, 18:50:53
Hogyan kell??? :angyali:

Jó kérdés, engem is érdekelne. ^^" Én anno torrentről szedtem le a 2. filmet, ugyan a minősége egy picit elmarad a most fent lévő DVD ripektől, de teljesen nézhető. :) Szóval szívesen feltölteném. ;)
"Look, Kodomo No Jikan fans, we know how you like to go on about how it's not Lolicon. Please justify the sheer amount of time the young girls are naked or topless without using the phrase "Fanservice". We can wait." 



Hiei-sama

Mar fent van a movie 2 akit erdekel.

draxx


Sancho

Hm lehet, hogy elkezdem nézni... Olvastam pár részt mangából és leszedtem párat animében is csak sajna elég rossz volt a minősége... Az ftp milyen a minőség? Igaz ha jó a film akkor a minőség nem lényeg annyira... :)

Titkos

Az FPT-n DVD ripben van fent. :)
"Look, Kodomo No Jikan fans, we know how you like to go on about how it's not Lolicon. Please justify the sheer amount of time the young girls are naked or topless without using the phrase "Fanservice". We can wait." 



Hiei-sama

Sztem felesleges linkelni,hamar felmegy ftpre mind : p

draxx

szerintem meg torrentre jóóóval előbb felkerül de nekem mind1 nem magamnak linkeltem...

Hiei-sama

Az lehet de masnapra vagy utana fent van ftp-n ahogy zsonak van ideje atrakni.Mondjuk nekem mind1 ha akarod linkeld tovabb XD