Kánikula és ellenszerei

Started by Flaser, 2006-06-22, 15:45:00

Previous topic - Next topic

Lythis

Quote from: Darkstar on 2006-07-07, 18:32:57
Most másztam ki a kád forróvízből (pár órát bennevoltam, mert kiolvastam egy 250 oldalas könyvet), úgyhogy épp jóidő van. :)
Épp esett, épp jóidő van :D (hehh, jah, ezt most nem tudod elolvasni :D)
Mondjuk a hőség annyira nem szűnt meg, és most ráadásul jó nagy pára is lesz..illetve már van... nem telepítünk őserdőt emberek?

kisvirag

én eddig jól bírtam a meleget, sajnos idén nyáron nagyon gonoszul bánt velem, még mindig nem vagyok teljes értékű ember. mivel semmilyen komoly elváltozást nem találtak az orvosok, valoszinű hogy a meleg okozta.
folyamatosan 90 felett volt a pulzusom (ami normál esetben örültem, ha megütötte a 60at), és már egy ablak becsukása is olyan volt, mintha másfél két órás kemény edzésen lettem volna túl.
most gyógyszert szedek, aztán majd kiderül, de még mindig nem vagyok száz %os... sokszor érem, hogy csak azért nem veri a plafont a puzusom, mert bennem van a gyógyszer.
teszem hozzá, a vérnyomásomnak semmi baja...

remélem nem lesz mostmár minden nyár ilyen, mert morcos leszek. melegben (min. 23-25fok) érzem jól magam...

Az emberek azért magányosak mert falakat építenek hidak helyett.

SpawnOfHell

Quote from: kisvirag on 2006-07-14, 22:10:15
én eddig jól bírtam a meleget, sajnos idén nyáron nagyon gonoszul bánt velem, még mindig nem vagyok teljes értékű ember. mivel semmilyen komoly elváltozást nem találtak az orvosok, valoszinű hogy a meleg okozta.
folyamatosan 90 felett volt a pulzusom (ami normál esetben örültem, ha megütötte a 60at), és már egy ablak becsukása is olyan volt, mintha másfél két órás kemény edzésen lettem volna túl.
most gyógyszert szedek, aztán majd kiderül, de még mindig nem vagyok száz %os... sokszor érem, hogy csak azért nem veri a plafont a puzusom, mert bennem van a gyógyszer.
teszem hozzá, a vérnyomásomnak semmi baja...

remélem nem lesz mostmár minden nyár ilyen, mert morcos leszek. melegben (min. 23-25fok) érzem jól magam...

Nekem ugyanez volt a problémám tavaly nyáron! Biztos, hogy a melegtől van? Nekem a dokik (3 hónap vizsgálkodás után) azt mondták, hogy idegi alapon volt... És tényleg azért volt. Miután kaptam egy gyógyszert szépen elkezdtem javulgatni, de nagyon lassan kb fél év alatt gyógyultam ki teljesen ebből az egészből. Ugyanezek voltak a tüneteim. Vérnyomás rendben, pulzus 90-150 között ülve,fekve, fáradékonyság, minden más rendben volt.  Remélem tényleg csak a melegtől vagy rosszul, mert azt a tortúrát amit tavaly átéltem nem kívánom senkinek! Min 10 dokinál és 3 kórházban jártam, és nem volt egy leányálom. Majdnem kirúgtak sulimból is annyit hiányoztam emiatt...


kisvirag

mivel vizsgaidőszak után, amikor beütött az a nagyon nagy meleg, akkor kezdődött, nemigen tudom másra fogni, főleg, hogy amikor kellemesebb a hőmérséklet, akkor kevésbé rossz.
Az emberek azért magányosak mert falakat építenek hidak helyett.

Gregory

Nah, elvileg még nincs nyár, gyakorlatilag viszont a hőmérséklet kezd olyan szintre emelkedni, ezért gondoltam ideje feltámasztani a topicot.
Személy szerint mostanában ha nagyon melegem van, akkor leveszem a bakancsom, aztán ha az se segít, akkor a pulóvert is. Egyébként itt van a gép mellett egy ilyen hősugárzó szerű cucc, ami tud hideget is fújni, nem csak meleget.

Meg a Battle Programmer Shirase-ben volt egy hasonló 5let:
[spoiler=kép][/spoiler]

Ramiz

Quote from: Gregory on 2007-05-27, 15:30:33
Személy szerint mostanában ha nagyon melegem van, akkor leveszem a bakancsom, aztán ha az se segít, akkor a pulóvert is.
Basszus, ez ütött... majdnem leestem a székről... Kánikula ellenszere: bakancs és pulóver levétele, ez baromi jóóó... a télikabátot is érdemes levenni egyébként? Gyors válasz kéne, mert mindjárt gutaütést kapok... és a sál is nagyon izzaszt... :__devil:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Gregory

Quote from: Ramiz on 2007-05-27, 15:49:46
Quote from: Gregory on 2007-05-27, 15:30:33
Személy szerint mostanában ha nagyon melegem van, akkor leveszem a bakancsom, aztán ha az se segít, akkor a pulóvert is.
Basszus, ez ütött... majdnem leestem a székről... Kánikula ellenszere: bakancs és pulóver levétele, ez baromi jóóó... a télikabátot is érdemes levenni egyébként? Gyors válasz kéne, mert mindjárt gutaütést kapok... és a sál is nagyon izzaszt... :__devil:
Azok már csak a végső esetben szükségesek. A sapkát még akkor se  :__devil:

Kuroi Tenshi

Hmm...

Hruscsov és Kennedy találkoznak - Hruscsov észrevesz Kennedy öltönyén
három gombot, rá is kérdez
- Ez, kérlek, a legújabb fejlesztésünk. Ha melegem van, csak megnyomom
a kék gombot, és hűsít az öltöny. Ha fázok, akkor a pirosat nyomom meg,
és fűteni kezd. Ha pedig elfáradtam, akkor a zöld megnyomására felfrissít.

Következő tárgyaláson Hruscsov egy Zil teherautó ajtajával jelenik meg.
Kennedy:
- Ez meg mi?
- Egy új fejlesztésünk. Ha melegem van, letekerem az ablakot. Ha fázok,
feltekerem az ablakot. És ha elfáradtam, csak eldobom a fenébe ezt a
vackot...

Selmo

Betegek vagytok, álljatok ki a napra, az gyógyítja. :hehe:

A tökéletesség unalmas.

Én

Nálunk van klíma... kár, hogy nem egy szobában a masinával :D Sebaj, néha legalább rákényszerülök hogy más csináljak :D

Baggio

úgy tűnik idén nyáron végre nálunk is lesz lékkkondi, addig meg egész nap sötétségben élek (függöny behúzva), és ez tényleg segít. na meg az, hogy max egy boxeralsó van rajtam  :D

Kvikveg

Quote from: Baggio on 2007-05-27, 17:45:44
úgy tűnik idén nyáron végre nálunk is lesz lékkkondi, addig meg egész nap sötétségben élek (függöny behúzva), és ez tényleg segít. na meg az, hogy max egy boxeralsó van rajtam  :D
A dogoljon meg a szomszed tehene szellemiseget kovetve kotelezove tennem, hogy a ferfiak is hordjanak valamilyen felsot. Pfuj. :bsd:
Szerencsere nalunk meg elviselheto. Amennyire utalom, hogy itt mindig par fokkal huvosebb van telen, annyira jol jon most. Persze azt azert nem mondanam, hogy kellemes huvos van.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Rounin

Quote from: Kvikveg on 2007-05-27, 18:45:26
A dogoljon meg a szomszed tehene szellemiseget kovetve kotelezove tennem, hogy a ferfiak is hordjanak valamilyen felsot. Pfuj. :bsd:
Szerencsere nalunk meg elviselheto. Amennyire utalom, hogy itt mindig par fokkal huvosebb van telen, annyira jol jon most. Persze azt azert nem mondanam, hogy kellemes huvos van.

Én bevállalom a pufajkát, ha te is :__devil:

Kvikveg

Nyusziszor ruszkisapka jo? (Mar megint elfelejtettem a rendes nevet.) Pufajkam nincs.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

.Attila

Quote from: Kvikveg on 2007-05-27, 18:45:26
A dogoljon meg a szomszed tehene szellemiseget kovetve kotelezove tennem, hogy a ferfiak is hordjanak valamilyen felsot. Pfuj. :bsd:

Megegyezhetünk abban, hogy a nőknek se kelljen.

Selmo

Quote from: .Attila on 2007-05-27, 19:02:36
Quote from: Kvikveg on 2007-05-27, 18:45:26
A dogoljon meg a szomszed tehene szellemiseget kovetve kotelezove tennem, hogy a ferfiak is hordjanak valamilyen felsot. Pfuj. :bsd:

Megegyezhetünk abban, hogy a nőknek se kelljen.
:tezsvir: Senki sem mondta, hogy kell. :hehe:
Quote from: Kvikveg on 2007-05-27, 18:50:46
Nyusziszor ruszkisapka jo? (Mar megint elfelejtettem a rendes nevet.) Pufajkam nincs.
Kucsma?

A tökéletesség unalmas.

.Attila

Quote from: Selmo on 2007-05-27, 19:05:20
Quote from: .Attila on 2007-05-27, 19:02:36
Quote from: Kvikveg on 2007-05-27, 18:45:26
A dogoljon meg a szomszed tehene szellemiseget kovetve kotelezove tennem, hogy a ferfiak is hordjanak valamilyen felsot. Pfuj. :bsd:

Megegyezhetünk abban, hogy a nőknek se kelljen.
:tezsvir: Senki sem mondta, hogy kell. :hehe:

Egyébként de ja vue. Mintha ezt már 1-2 évvel korábban is eljátszottuk volna.

Rounin

#107
Usánka!

Kvikveg

Quote from: Rounin on 2007-05-27, 19:13:42
Usánka!
Azaaaaz! :whoah:

Igen, deja vue reszemrol is. De nem csoda. :haha:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

sirtomi

Quote from: Baggio on 2007-05-27, 17:45:44
úgy tűnik idén nyáron végre nálunk is lesz lékkkondi, addig meg egész nap sötétségben élek (függöny behúzva), és ez tényleg segít. na meg az, hogy max egy boxeralsó van rajtam  :D
Munkahelyen egész nyáron megy a légkondi. Kár hogy fáj a fejem és a szemem tőle és tüsszögök is. Inkább a meleget választom, szerencsére nem vagyok túl izzadós és szeretem is 30 fok feletti hőmérsékletet :)

wander

nálam is dög meleg volt a mult héten. ugyhogy végre berakattam a klímát, régóta tervben volt. ment egy napot, erre tessék, kint 23 fok... igy mondjuk olcsobb az tuti  :D

Lythis

Fagyi! Nálam bevállt, igaz ma nincs olyan nagyon meleg...

thrall

Quote from: Lythis on 2007-05-30, 15:07:08
Fagyi! Nálam bevállt, igaz ma nincs olyan nagyon meleg...
főleg nálunk miskolcon :D Most állt el az eső

sirtomi

Itt csak szél van. Az is elég, hogy hűvös legyen. Nekem egy dzsekim sincs, reggel kicsit elnéztem az időt, most meg fázok :)

TurboK

Kánikula ellenszere: jéghideg sör.

end of topic

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Member

Kivétel, amikor eltellik jópár óra és dehidratáltabb leszel, mint valaha. :D

.Attila

new topic

Nem szeretem a sört. Új megoldás kell.

thrall


Member

Aztán: "Farkasordító tél és ellenszerei"

Dreamcleaver

Quote from: .Attila on 2007-06-04, 14:27:15
new topic

Nem szeretem a sört. Új megoldás kell.

Jéghideg tea + ventillátor combó egész hatásos.  :D

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS