Nem lol, de érdemes megnézni

Started by Selmo, 2006-07-05, 23:38:08

Previous topic - Next topic

Lythis

Auto Icon
szerintem egész érdekes cucc. Kíváncsi lennék, hogy mi a ti véleményetek erről (mennyire nem százas az, aki így végrendelkezik, satöbbi)

kikuchiyo

Failure is the default option

Xzone


sirtomi

Quote from: Xzone on 2008-01-11, 17:24:21
Quote from: kikuchiyo on 2008-01-11, 16:52:35
Repülőgéphordozó jégből

Őrült egy ötlet. És ezt tényleg meg lehetett volna valósítani?
Volt róla egy egész jó doku film is, talán valami Discovery-n.

Damnatus

Így van, és szerintem nem is annyira őrült ötlet...

pet


.Attila

Nálam nem történt semmi. Igaz, ha gyakorlatilag a semmit kell bámulnom, akkor rövid időn belül elveszítem a fókuszt.

pet

Quote from: .Attila on 2008-01-11, 20:56:58
Nálam nem történt semmi. Igaz, ha gyakorlatilag a semmit kell bámulnom, akkor rövid időn belül elveszítem a fókuszt.
annak kell történnie, hogy nézed a közepét és utána ha mást nézel akkor őőh hullámzik, mintha egy részét a térnek közelebb látnád míg a másikat távolinak

sirtomi

Quote from: pet on 2008-01-11, 20:59:01
Quote from: .Attila on 2008-01-11, 20:56:58
Nálam nem történt semmi. Igaz, ha gyakorlatilag a semmit kell bámulnom, akkor rövid időn belül elveszítem a fókuszt.
annak kell történnie, hogy nézed a közepét és utána ha mást nézel akkor őőh hullámzik, mintha egy részét a térnek közelebb látnád míg a másikat távolinak
A monitoron bárhova nézek az hullámzik, de más nem :)

thrall

Salad Fingers nagyon beteg, szóval saját felelősségre ajánlom (nem gusztustalan csak elvont)

minuszmiki

Köszi, jó régóta eszmbe jut néha, hogy "mi is volt a címe, megnéznék belőle néhányat". Tényleg nagyon durva cucc, de jó.  :jee:

thrall

Quote from: minuszmiki on 2008-01-13, 23:19:39
Köszi, jó régóta eszmbe jut néha, hogy "mi is volt a címe, megnéznék belőle néhányat". Tényleg nagyon durva cucc, de jó.  :jee:
énis egy hónapig gondolkoztam rajta,hogy milyen fingers lehetett aztán haverom mondta, hogy cucumber, amiről beugrott, hogy salad XD

sirtomi

Quote from: thrall on 2008-01-13, 23:13:51
Salad Fingers nagyon beteg, szóval saját felelősségre ajánlom (nem gusztustalan csak elvont)
Ez nagyon beteg. Nem szeretem az ilyeneket.

pet

#1273
Quote from: thrall on 2008-01-13, 23:13:51
Salad Fingers nagyon beteg, szóval saját felelősségre ajánlom (nem gusztustalan csak elvont)

WTF! O.o
edit: nem merem mégegyszer megnézni
edit: episode two O.o kezdek rosszul lenni

Én

Ez nagyon beteg. Szeretem az ilyeneket.

.Attila

Mi ez a kanálfétis egyébként?
rusty spoon
my spoon is too big
there is no spoon

kikuchiyo

A Bad Astronomy blogot olvasgatva találtam meg ezt a zseniális videót az evolúcióról:
http://www.youtube.com/watch?v=mcAq9bmCeR0

Röviden összefoglalva:
Az evolúció-tagadók egyik kedvenc érve, hogy egy komplex élő szervezet "magától" kifejlődése olyan lenne, mintha szétszórt óraalkatrészekből hirtelen egy tökéletesen működő óra állna elő.
A videó készítője nem tett mást, mint lemodellezte az órák evolúcióját. Vett többezer kupac óraalkatrészt (fogaskerekek, rugók, mutatók), amelyek bizonyos egyszerű szabályok szerint kapcsolódhattak egymáshoz. Azok az órakezdemények élhették túl, amik pontosabban mutatták az időt.

Az eredmény: 1000 generáció után szinte tökéletes időmérő szerkezetek jöttek létre.
Failure is the default option

Én

#1277
Bioszfakton el kellett olvasnunk Richard Dawkins: A Valószínűtlenség Hegyének meghódítása című könyvét, ahhol ő is így modelezett, csak épp (többek között) a szemmel (ugye, az szokott még a másik támadási felület lenni).
[spoiler=details]Egy svéd biológus pár, Dan Nilsson és Susanne Pelger alkotott egy számítógépes modellt, lényege a következő: a modellben a szemet 3 dolog alkotja: fényérzékelő sejtek, a mögötte lévő fényvisszaverő réteg, és üvegtest, és az üvegtest fénytörésmutatója (hogy a lencse kialakulhasson) genetikailag változhatott. A programban a kialakult egyedek "szaporodtak", úgy, hogy minden lépésben valami csak 1%-ot változhatott, és csak 1 valami. A szelekció mértékét szándékosan alacsonyra állították (majdnem annyi hagyományos verzió maradt életben, mint javított), a populáció változatosságára és arra, hogy a populáció változatosságából mennyi öröklődik át is szándékosan alacsony értéket vettek. Még ilyen pesszimista értékekkel is az jött ki, hogy pár alap fényérzékelő sejtből, mögötte pár fényvisszaverő sejtből, és előtte egy kis üvegtestből (lencse nélkül!) 364000 nemzedék alatt egy lencsével felszerelt jó halszem alakult ki. Ha pl puhatestűekről, kis halakról, ilyesmikről beszélünk, akkor szinte évente váltják egymást a nemzedékek. Így egy lencsével felszerelt halszem, kevesebb, mint félmillió év alatt kialakulhat. Evolúciós léptékekben ez nagyon kevés, és ez valószínűleg jóval több, mint ami valóban szükséges volt![/spoiler]
Bocs, ha érthetetlen.

Próféta


Kvikveg

WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Draconire


Én

Egyesek már készítik gyermekeiket a zombiraidre, mi?

Xzone


Manitu

Quote from: Draconire on 2008-01-27, 16:07:18
hawt
Ezek után merje valaki azt mondani, hogy a GSG-ben vázolt helyzet nem életszerű :D


Dreamcleaver


"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Solid Snake


Draconire

Quote from: Dreamcleaver on 2008-01-27, 18:31:15
Quote from: Draconire on 2008-01-27, 16:07:18
hawt

U really have a thing for this, don't you?  :D
You be...err...I have no idea what you are talking about, dear Sir.

sirtomi


Én

Előző oldalon leírtam... :D

Darkstar

小野寺梓のラブリーすきぴちゃん