Nem lol, de érdemes megnézni

Started by Selmo, 2006-07-05, 23:38:08

Previous topic - Next topic

noriko

#720
ehh..idegesítő egy játék. a tippedet már egy csomószor megpróbáltam eddig is, de akkor nem jó helyen kattinthattam ezek szerint.  :ejj:

pff most sem megy.  :comp:
"I wish I could, but I don't want to."

Próféta

Quote from: Manitu on 2007-06-22, 01:17:31
[spoiler]kilyuggatod a dobozt, és ráteszed a lámpára az asztal alatt. Ez még megvolt, kinyitottam a wc ajtót, és oké, hogy most le tudom mérni a golyókat, de az mire jó nekem? Szóval én is elakadtam :D[/spoiler]
[spoiler]Nyilván a rétet ábrázoló kép kinyitásakor feltáruló egyenleteket kell kielégíteni a golyókkal (súlyok összege legyen egyenlő a "=" mindkét oldalán), de nekem eggyel kevesebb színes golyóbisom van a kelleténél.
Viszont nem tudok mit kezdeni a számzáras dobozzal és a vécépapírral.[/spoiler]

Manitu

Quote from: noriko on 2007-06-22, 01:31:57
ehh..idegesítő egy játék. a tippedet már egy csomószor megpróbáltam eddig is, de akkor nem jó helyen kattinthattam ezek szerint.  :ejj:

pff most sem megy.  :comp:
[spoiler]lyukaszd ki a doboz mindkét oldalát először[/spoiler]

Quote from: Próféta on 2007-06-22, 01:33:26
[spoiler]Nyilván a rétet ábrázoló kép kinyitásakor feltáruló egyenleteket kell kielégíteni a golyókkal (súlyok összege legyen egyenlő a "=" mindkét oldalán), de nekem eggyel kevesebb színes golyóbisom van a kelleténél.
Viszont nem tudok mit kezdeni a számzáras dobozzal és a vécépapírral.[/spoiler]
[spoiler]Na de hogy nyitom ki a képet? Arra nem tudok rájönni. Golyóból megtaláltad a pirosat is?[/spoiler]


noriko

#723
Quote from: Manitu on 2007-06-22, 01:55:10
Quote from: Próféta on 2007-06-22, 01:33:26
[spoiler]Nyilván a rétet ábrázoló kép kinyitásakor feltáruló egyenleteket kell kielégíteni a golyókkal (súlyok összege legyen egyenlő a "=" mindkét oldalán), de nekem eggyel kevesebb színes golyóbisom van a kelleténél.
Viszont nem tudok mit kezdeni a számzáras dobozzal és a vécépapírral.[/spoiler]
[spoiler]Na de hogy nyitom ki a képet? Arra nem tudok rájönni. Golyóból megtaláltad a pirosat is?[/spoiler]
[spoiler=wc papír]a papírt tedd a csap alá, és keress a szobában egy bizonyos pacát. de amit a doboz rejt nekem nem volt sok segítség (najó, a golyó oké), mert már magamtól megtaláltam azt a fiókos golyót korábban... viszont a tulipános képpel én sem tudok mit kezdeni....már van egy pohárnyi barna löttyöm...az kéne hozzá? never mind...az kellett! :)[/spoiler]

szerk: juhé!! kijutottam!!  :D
"I wish I could, but I don't want to."


Selmo


A tökéletesség unalmas.

Kvikveg

#726
Jatek, megorulok.
[spoiler]Van
2 zold
3 feher
1 szurke
1 piros golyom
poharam
dobozom (piros lepke ok)
barna kismacim. Vagy nem tudom mi az az amoboid fadarab.
Latok egy szellozorcsot, de nem tudok vele mit kezdeni. A pillangot se tudom mire volt jo, ok utana talaltam meg a piros golyot, de ez nem sok logikai osszefuggest rejt.

Mi a francot csinaljak???[/spoiler]
Argh, tovabbmentem.

[spoiler]Az a munyulrajz nagyon szenya.[/spoiler]

Hogyan kell kinyitni a tulipanos kepet?

edit: argh. [spoiler]Van bekam. Es most??![/spoiler]

Argh, megvan... Jaj...

Na innentol a megfelelo informaciok birtokaban meg mar konnyu volt. Kint vagyok. :haha:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Manitu

Quote from: Kvikveg on 2007-06-22, 19:29:41
Hogyan kell kinyitni a tulipanos kepet?
Hogyan, hogyan, hogyan???


Próféta

Quote from: Manitu on 2007-06-22, 22:27:30
Quote from: Kvikveg on 2007-06-22, 19:29:41
Hogyan kell kinyitni a tulipanos kepet?
Hogyan, hogyan, hogyan???
[spoiler=1]1. Mit láttatok már máshol tulipánnal együtt?[/spoiler]
[spoiler=2]2. Milyen fajta tulipánnal milyen viszonylatban volt ez a bizonyos dolog?[/spoiler]
[spoiler=3]3. Állítsátok elő ezt a cuccost, aztán applikáljátok rá megfelelő helyzetben a képre.[/spoiler]

Quote from: noriko on 2007-06-22, 04:33:54[spoiler=wc papír]a papírt tedd a csap alá[/spoiler]
Ennyi hiányzott!  :merci:

Manitu

Feladom. Fájósra kattogtam az ujjamat, de nem nyílik az a nyamvadt tulipán.
[spoiler]Könyvben van egy béka a két piros tulipán között, meg eső.
Pohár -> check
Víz -> check
Csokibéka -> check
Kaptam valami barna lötyit. De hogy kéne ezt aplikálnom a képre?[/spoiler]
Vagy teljesen rossz nyomon vagyok? De más cuccom meg nincs, amit még nem használtam föl...


Próféta

Quote from: Manitu on 2007-06-23, 00:47:46
[spoiler]Könyvben van egy béka a két piros tulipán között, meg eső.
Pohár -> check
Víz -> check
Csokibéka -> check
Kaptam valami barna lötyit. De hogy kéne ezt aplikálnom a képre?[/spoiler]
[spoiler=erre azért illene rájönni]Miután a vízespohárban jól leoldottad a földes sarat a békuciról, talán le kéne önteni róla trutymót...[/spoiler]

Kvikveg

Quote from: Manitu on 2007-06-23, 00:47:46
Feladom. Fájósra kattogtam az ujjamat, de nem nyílik az a nyamvadt tulipán.
[spoiler]Könyvben van egy béka a két piros tulipán között, meg eső.
Pohár -> check
Víz -> check
Csokibéka -> check
Kaptam valami barna lötyit. De hogy kéne ezt aplikálnom a képre?[/spoiler]
Vagy teljesen rossz nyomon vagyok? De más cuccom meg nincs, amit még nem használtam föl...
Jo nyomon vagy.
[spoiler=hint]A poharbol a vizet kell eltavolitani.[/spoiler]
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Én

[spoiler]Az a papír amit az íroasztal oldalában találtam. Azon a kód van ami kinyitja a dobozt a fiókban? Más nem nagyon lehet de nekem nem nyitja...[/spoiler]

Próféta

Quote from: Én on 2007-06-23, 01:18:01
[spoiler]Az a papír amit az íroasztal oldalában találtam. Azon a kód van ami kinyitja a dobozt a fiókban? Más nem nagyon lehet de nekem nem nyitja...[/spoiler]
[spoiler]Az van rajta... de valami nem stimmel vele. Keresd meg, honnan van kitépve, és utána lőn világosság! [/spoiler]

Én

 :lol: tényleg... na mindegy a mrlegnek látszó tárgynál megint elakadtam, majd holnap folytatom, megyek aludni :D

noriko

Quote from: Próféta on 2007-06-23, 01:21:37
[spoiler]Az van rajta... de valami nem stimmel vele. Keresd meg, honnan van kitépve, és utána lőn világosság! [/spoiler]
én anélkül is rájöttem  :hehe:

amúgy szeretem az ilyen játékokat (már ha van aki súgjon, ha nagyon elakadnék :D ), szóval ha tud valaki még ilyesmiket, jöhetnek!
Pl. a Mist számítógépes játék hasonló. Csak hát a megfejtés után már nem izgi...
Meg volt egy DOS alapú játékom is, amivel jól elakadtam még internetes walkthrough lehetőségek kora előtt, aztán mire találam ilyen tippes oldalt hozzá, persze már nem tudtam futtatni a játékot :(
"I wish I could, but I don't want to."

kikuchiyo

Failure is the default option

Próféta

Quote from: noriko on 2007-06-23, 01:32:12
amúgy szeretem az ilyen játékokat (már ha van aki súgjon, ha nagyon elakadnék :D ), szóval ha tud valaki még ilyesmiket, jöhetnek!
A műfaj neve room escape. Kicsit tágabban escape puzzle.

A http://jayisgames.com/ oldalon számtalan különböző kis játékot gyűjtöttek össze ismertetővel, szakszerű analízissel, értékeléssel, fórumokkal, stb.; van köztük csomó room escape is. BTW, nem RE, hanem másfajta escape puzzle, de ajánlom pl. az egész hangulatos Gateway és Gateway 2 játékokat, az előbbi leginkább csak intró a másodikhoz, de még díjat is nyert egy flash game versenyen, ill. a második játék a második versenyen szintén jól szerepelt.

The Neverhood Chronicles megvolt? Műfajilag félúton van a kalandjáték és az escape puzzle közt, és nagyon nagy muri! (Nem flash, hanem feltelepítős-csomóórátjátszós gém).

Ha pedig egy magasabb metaszinten dolgozó és nagyon agytörő játékra vágysz, akkor ajánlom az Ouverture Facile-t. a név azt jelenti, hogy könnyű kezdet; ne lepődj meg, ha mindjárt az elején elakadsz :) De ha ráérzel, mennyire out-of-the-box kell gondolkodni, akkor már könnyebben fog menni. Később is lesznek majd zseniális húzások benne :)




Manitu

Quote from: Próféta on 2007-06-23, 00:54:02
[spoiler=erre azért illene rájönni]Miután a vízespohárban jól leoldottad a földes sarat a békuciról, talán le kéne önteni róla trutymót...[/spoiler]
bah, ha megőszülök, sem jöttem volna rá :D
[spoiler]Azt hittem, hogy az valami csokibéka, ami feloldódott a vízben  :lol: Nem tudtam sehogy összekombinálni a képpel :D[/spoiler]Kösz a tippeket :D


ultimecia

A legfelső fiókot az asztalnál hogya rákba tudom kinyitni??

Baggio

úgy látom megérte ide bepostolni ezt a kis escape játékot... :D a haverom ezzel a szöveggel küldte el a linket: ha tanulni akarsz ne nézd meg :D
én amúgy addig jutottam hogy felvettem minden tárgyat és kilyukasztottam a dobozt  :rotfl:

Kvikveg

Lesz hozza kulcs, csak mar meg nem mondom hol...

A The Neverhood Chronicles, az valami kegyetlenul jo! :D :D :D
Amikor jatszottam a stilusan tobbet vigyorogtam, mint magukon a feladvanyokon. Valami egeszen eldurrant agyu tarsasag lehetett aki csinalta.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

ultimecia

Quote from: Kvikveg on 2007-06-23, 10:51:13
Lesz hozza kulcs, csak mar meg nem mondom hol...

ezt úgy sejtettem miután minden egyéb kulcsos cuccot kinyitottam :D
Azon kívül és ajtón kívűl ki van nyitva minden. [spoiler]Ezt a dobozt a lyukakkal és a képpel amit kivetít nem értem. Ezzel csinálni kéne valamit?

A mérleget sem értem túlzottan. Próbálom rárakni a golyókat hogy lemérjem de nem hajlandó rárakni őket...

Legszívesebben fognám a csavarhúzót, kisavaroznám az ajtót ahogy tudom majd kifeszíteném :D

Meg a tippek rovatnál magyaráz hogy puzle... Melyik lenne az???[/spoiler]

Kvikveg

Quote from: ultimecia on 2007-06-23, 11:14:45
Quote from: Kvikveg on 2007-06-23, 10:51:13
Lesz hozza kulcs, csak mar meg nem mondom hol...

ezt úgy sejtettem miután minden egyéb kulcsos cuccot kinyitottam :D
Azon kívül és ajtón kívűl ki van nyitva minden. [spoiler]Ezt a dobozt a lyukakkal és a képpel amit kivetít nem értem. Ezzel csinálni kéne valamit?

A mérleget sem értem túlzottan. Próbálom rárakni a golyókat hogy lemérjem de nem hajlandó rárakni őket...

Legszívesebben fognám a csavarhúzót, kisavaroznám az ajtót ahogy tudom majd kifeszíteném :D

Meg a tippek rovatnál magyaráz hogy puzle... Melyik lenne az???[/spoiler]
[spoiler]A lelogo noveny meg a sarokban allo kozott a falon van. Csak zsenialis modon nem latszik. Klikkelgessel arrafele.[/spoiler]
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

ultimecia

#744
Quote from: Kvikveg on 2007-06-23, 11:26:11
Quote from: ultimecia on 2007-06-23, 11:14:45
Quote from: Kvikveg on 2007-06-23, 10:51:13
Lesz hozza kulcs, csak mar meg nem mondom hol...

ezt úgy sejtettem miután minden egyéb kulcsos cuccot kinyitottam :D
Azon kívül és ajtón kívűl ki van nyitva minden. [spoiler]Ezt a dobozt a lyukakkal és a képpel amit kivetít nem értem. Ezzel csinálni kéne valamit?

A mérleget sem értem túlzottan. Próbálom rárakni a golyókat hogy lemérjem de nem hajlandó rárakni őket...

Legszívesebben fognám a csavarhúzót, kisavaroznám az ajtót ahogy tudom majd kifeszíteném :D

Meg a tippek rovatnál magyaráz hogy puzle... Melyik lenne az???[/spoiler]
[spoiler]A lelogo noveny meg a sarokban allo kozott a falon van. Csak zsenialis modon nem latszik. Klikkelgessel arrafele.[/spoiler]

OMG, perzse nem haladtam igy:s

A puzle megoldva. Már csak egy számos box (amivel semmit nem tudok kezdeni. a régi kód nem jön be), az asztal felső fiók és egy nyomott golyó választ el attól hogy kiderüljön mi a vége.

edit, megoldva:)

Kvikveg

#745
http://www.ouverture-facile.com/riddles
Az 5. palyan mas se tudja meghallgatni/megnezni?

edit: na megvan. Meg mindig nem szoktam meg a logikajat teljesen.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Én

űkinn vagyok a szobából, yay  :lol: Miután megoldottam a golyós cuccot, még 5 percig kerestem hogy mire volt jó :D

Kvikveg

#747
Argh, 6. palya
[spoiler]
http://www.ouverture-facile.com/riddles/littlegame/97105114.htm
Close, but the answer isn't a number.
Air.htm, air.htm nem jo, ho-Lda-LLS.htm es mindenfele kombinacioi szinten nem. Ha hold all 5 akkor meg gozom nincs mire gondol.
[/spoiler]
B*zmeg. A 65.ik variacio volt jo.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Fazék

#748
Quote from: Kvikveg on 2007-06-23, 11:55:16
http://www.ouverture-facile.com/riddles
Az 5. palyan mas se tudja meghallgatni/megnezni?

edit: na megvan. Meg mindig nem szoktam meg a logikajat teljesen.
2. pályán a nyíl kirakásán kívül van valami trükk? vagy mi a franc? mikor legutóbb be lett post-olva ide, akkor túljutottam ezen, de most az istennek sem akar továbbmenni. a világból ki lehet kergetni az ilyen rohadt játékokkal...
argh de útálom. megvan

Próféta

Quote from: Kvikveg on 2007-06-23, 16:08:54
Argh, 6. palya
[spoiler]
http://www.ouverture-facile.com/riddles/littlegame/97105114.htm
Close, but the answer isn't a number.
Air.htm, air.htm nem jo, ho-Lda-LLS.htm es mindenfele kombinacioi szinten nem. Ha hold all 5 akkor meg gozom nincs mire gondol.
[/spoiler]
[spoiler=ouverture-facile 6.pálya]Ha a számok megvannak, egyszerűen olvasd össze az alattuk lévő betűket: holdalls.htm[/spoiler]

De amúgy ha kérdés van, jó lenne linket küldeni, mert a hatodik pályáig még csak-csak elrohanok, de nem fogok a tizenkilencedikik elrohanni, hogy megmondjam, mit néztetek be.