Main Menu

Full Metal Panic

Started by Zsoltika88Csepel, 2006-07-18, 16:53:39

Previous topic - Next topic

Liquid Snake

Valaki fel tudna engem világosítani, hogy akkor most hány széria lesz? Ha jól tudom 6 FMP novella van. Ehhez csinálnának 6 évadot? Vki tud vmi infot?

motifator

Semmi, de semmi infó nincs. Ha lesznek további szériák, akkor azokat valószínűleg a Kyoto Animation fogja csinálni, mivel a Fumoffut és a TSR-t ők csinálták.
A KyoAni most ugye a Lucky Star-t csinálja, és már bejelentette a CLANNAD-ot. Ez azt jelenti, hogy jövő tavasszal lesznek leghamarabb szabadok.
Nem valószínű, hogy több animét bevállalnának egyszerre, még sohasem csináltak olyat.
De még az is lehet, hogy jövő tavasszal jön egy Haruhi season 2, és csak utána lesz FMP új széria, mondjuk a Haruhi2 is ugyanolyan pletyka és találgatás még, mint a további FMP szériák. Szóval az is lehet, hogy nem lesz több sorozat, bár ennek nagyon nem örülnénk :)

Amúgy a 6 könyv <=> 6 sorozat dolognak nem sok értelme van. Alapból 8 könyv van és 10 short story gyűjteméy. Az első sorozat több könyvből készült (asszem az első háromból), a Fumoffu különböző short storykat dolgoz fel, a TSR meg egy kétkötetes novellából.
A TSR utáni első könyv, a Dancing Very Merry Christmas szerintem erős jóindulattal is 6-8 rész lehet max meganimálva(de lehet inkább 2-3), egy teljes sorozat semmiképp. A COMO is 1 (max 2) nap alatt játszódott, de abban sokminden történt, az már kitenne néhány részt. A Burning One Man Force-ot most fordítják, eddig még csak a felét olvastam, de ez már egy elég hosszú sztorinak ígérkezik. Utána jön TMMD, amiről nem tudok semmit, de asszem az lesz a befejező rész, a 3 könyvből álló történetívnek mindenképp, de az is lehet, hogy a teljes sorozatnak.
Ha tippelnem kéne, akkor azt mondanám, hogy a TSR utáni történésekből egy marha jó 26 (39) részes sorozatot lehetne csinálni. Szétdarabolni nem volna jó, mert a DVMC nagyon kevés, a többi háromnak meg csak egyben van értelme.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Liquid Snake

Quote from: motifator on 2007-07-06, 01:21:32
Semmi, de semmi infó nincs. Ha lesznek további szériák, akkor azokat valószínűleg a Kyoto Animation fogja csinálni, mivel a Fumoffut és a TSR-t ők csinálták.
A KyoAni most ugye a Lucky Star-t csinálja, és már bejelentette a CLANNAD-ot. Ez azt jelenti, hogy jövő tavasszal lesznek leghamarabb szabadok.
Nem valószínű, hogy több animét bevállalnának egyszerre, még sohasem csináltak olyat.
De még az is lehet, hogy jövő tavasszal jön egy Haruhi season 2, és csak utána lesz FMP új széria, mondjuk a Haruhi2 is ugyanolyan pletyka és találgatás még, mint a további FMP szériák. Szóval az is lehet, hogy nem lesz több sorozat, bár ennek nagyon nem örülnénk :)

Amúgy a 6 könyv <=> 6 sorozat dolognak nem sok értelme van. Alapból 8 könyv van és 10 short story gyűjteméy. Az első sorozat több könyvből készült (asszem az első háromból), a Fumoffu különböző short storykat dolgoz fel, a TSR meg egy kétkötetes novellából.
A TSR utáni első könyv, a Dancing Very Merry Christmas szerintem erős jóindulattal is 6-8 rész lehet max meganimálva(de lehet inkább 2-3), egy teljes sorozat semmiképp. A COMO is 1 (max 2) nap alatt játszódott, de abban sokminden történt, az már kitenne néhány részt. A Burning One Man Force-ot most fordítják, eddig még csak a felét olvastam, de ez már egy elég hosszú sztorinak ígérkezik. Utána jön TMMD, amiről nem tudok semmit, de asszem az lesz a befejező rész, a 3 könyvből álló történetívnek mindenképp, de az is lehet, hogy a teljes sorozatnak.
Ha tippelnem kéne, akkor azt mondanám, hogy a TSR utáni történésekből egy marha jó 26 (39) részes sorozatot lehetne csinálni. Szétdarabolni nem volna jó, mert a DVMC nagyon kevés, a többi háromnak meg csak egyben van értelme.

Uhhh. THX az infót, nagyon bő válasz volt :)

Ryxus

Remélem jó helyre írok, ha nem akkor elnézést.
Csak azt szeretném kérdezni, hogy valaki tudna -e egy linket adni egy oldalhoz, ahol le tudom tölteni a Fumoffu szinkronját, mert az animeadditct -ról leszedték.
A segítséget előre is köszönöm!
Fullmetal Alchemist and Bleach 4ever

"If you get close to the sun you just get yourself burnt" - Edward Elric

"Under the mask there is another mask" - Hatake Kakashi

"All of your opinions are rejected!" - Kurosaki Ichigo

motifator

Az animehq ftp-n fenn van (részletek itt) a request/hundub könyvtárban.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

PPePe

nekem nem nyitja meg az ftp.t :S

Liquid Snake

Quote from: motifator on 2007-07-06, 01:21:32
Semmi, de semmi infó nincs. Ha lesznek további szériák, akkor azokat valószínűleg a Kyoto Animation fogja csinálni, mivel a Fumoffut és a TSR-t ők csinálták.
A KyoAni most ugye a Lucky Star-t csinálja, és már bejelentette a CLANNAD-ot. Ez azt jelenti, hogy jövő tavasszal lesznek leghamarabb szabadok.
Nem valószínű, hogy több animét bevállalnának egyszerre, még sohasem csináltak olyat.
De még az is lehet, hogy jövő tavasszal jön egy Haruhi season 2, és csak utána lesz FMP új széria, mondjuk a Haruhi2 is ugyanolyan pletyka és találgatás még, mint a további FMP szériák. Szóval az is lehet, hogy nem lesz több sorozat, bár ennek nagyon nem örülnénk :)

Amúgy a 6 könyv <=> 6 sorozat dolognak nem sok értelme van. Alapból 8 könyv van és 10 short story gyűjteméy. Az első sorozat több könyvből készült (asszem az első háromból), a Fumoffu különböző short storykat dolgoz fel, a TSR meg egy kétkötetes novellából.
A TSR utáni első könyv, a Dancing Very Merry Christmas szerintem erős jóindulattal is 6-8 rész lehet max meganimálva(de lehet inkább 2-3), egy teljes sorozat semmiképp. A COMO is 1 (max 2) nap alatt játszódott, de abban sokminden történt, az már kitenne néhány részt. A Burning One Man Force-ot most fordítják, eddig még csak a felét olvastam, de ez már egy elég hosszú sztorinak ígérkezik. Utána jön TMMD, amiről nem tudok semmit, de asszem az lesz a befejező rész, a 3 könyvből álló történetívnek mindenképp, de az is lehet, hogy a teljes sorozatnak.
Ha tippelnem kéne, akkor azt mondanám, hogy a TSR utáni történésekből egy marha jó 26 (39) részes sorozatot lehetne csinálni. Szétdarabolni nem volna jó, mert a DVMC nagyon kevés, a többi háromnak meg csak egyben van értelme.

Uhh ez már nagyon régi post de megint elkezdtem vele foglalkozni. Valaki nem tudna adni egy linket ahonnan le tudom szedni az ÖSSZES Full Metal Panic-el kapcsolatos könyvet, ahogy motifator említette 8 könyv és 10 short story gyűjtemény. Nagyon kéne előre is thx a segítséget...  ^^

motifator

Ide nézz be: http://usteam.hu/forum/index.php?topic=1059.msg278993#msg278993

A legutolsó kijött részletet itt találod (BOMF chapter 3b preview, ne olvass bele, spoileres lehet). Nem teljes chapter, csak előzetes, de sajnos itt megállt a fordítás.
Van amúgy még 2 short story lefordítva, mindkettő valóságtól teljesen elrugaszkodott alternatív univerzumos poénkodás. Én nem olvastam őket, az egyikbe belekeztem, de nem igazán kötött le. Azok sajnos nincsenek meg.
Viszont amerikában a TOKYOPOP elkezdte előröl kiadni az egészet, szal sok-sok év múlva papír alapon beszezhető lesz az egész sorozat, ha a fanfordítást tényleg nem folytatja senki.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Liquid Snake

Quote from: motifator on 2008-05-19, 22:55:11
Ide nézz be: http://usteam.hu/forum/index.php?topic=1059.msg278993#msg278993

A legutolsó kijött részletet itt találod (BOMF chapter 3b preview, ne olvass bele, spoileres lehet). Nem teljes chapter, csak előzetes, de sajnos itt megállt a fordítás.
Van amúgy még 2 short story lefordítva, mindkettő valóságtól teljesen elrugaszkodott alternatív univerzumos poénkodás. Én nem olvastam őket, az egyikbe belekeztem, de nem igazán kötött le. Azok sajnos nincsenek meg.
Viszont amerikában a TOKYOPOP elkezdte előröl kiadni az egészet, szal sok-sok év múlva papír alapon beszezhető lesz az egész sorozat, ha a fanfordítást tényleg nem folytatja senki.

thx, hosszú lesz de remélem megéri rászánni az időmet.

motifator

Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Liquid Snake

Quote from: motifator on 2008-05-19, 23:21:31
Megéri  :jee:

Vááá már csak egy baj van, fogalmam sincs, hogy időben hogy jönnek egymás után a részek. Amit adtál link ott van a TOKYOPOP vagy mi onnan csak megvenni lehet  :muhahah: Viszont a novella topicban is volt egy másik amit te hostolsz de ott meg nemtudok rájönni. hogy mi mi, pls segíts :)

motifator

OK, nézzük csak sorban:
Fighting Boy Meets Girl, One Night Stand, Into the Blue: ebből a háromból készült az első sorozat, ezt kezdte most kiadni a TOKYOPOP, a 3. könyv nemsoká kijön. Fanfordítás sohasem készült.
Ending Day by Day 1 és 2: ebből a kettőből készült a TSR, szintén nem készűlt fanfordítás
Dancing Very Merry Christmas: a TSR utáni első könyv, megtalálható nálam a DVMC könyvtárban
Continuing On My Own: szintén nálam, COMO könyvtár
Burning One Man Force: nálam, BOMF könyvtár, nincs kész, a legutolsó elkészült rész az, amit linkeltem a fordító blogjáról
Come Make My Day: ezzel lesz vége a 3 könyvből álló történetszálnak(COMO, BOMF, CMMD), legalábbis én úgy tudom
Approaching Nick Of Time: eddig még nem is tudtam róla, most látom csak a wikipedián. Új történet? Vagy a 3 könyvből álló sztori mégis 4 könyvből áll? Nem vágom.

Van még nálam 2 FMP Sigma manga, ez gyakorlatilag a TSR mangaváltozata. Tudtommal sohasem jutott tovább a fordítás 2 fejezetnél.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Liquid Snake

Quote from: motifator on 2008-05-19, 23:39:37
OK, nézzük csak sorban:
Fighting Boy Meets Girl, One Night Stand, Into the Blue: ebből a háromból készült az első sorozat, ezt kezdte most kiadni a TOKYOPOP, a 3. könyv nemsoká kijön. Fanfordítás sohasem készült.
Ending Day by Day 1 és 2: ebből a kettőből készült a TSR, szintén nem készűlt fanfordítás
Dancing Very Merry Christmas: a TSR utáni első könyv, megtalálható nálam a DVMC könyvtárban
Continuing On My Own: szintén nálam, COMO könyvtár
Burning One Man Force: nálam, BOMF könyvtár, nincs kész, a legutolsó elkészült rész az, amit linkeltem a fordító blogjáról
Come Make My Day: ezzel lesz vége a 3 könyvből álló történetszálnak(COMO, BOMF, CMMD), legalábbis én úgy tudom
Approaching Nick Of Time: eddig még nem is tudtam róla, most látom csak a wikipedián. Új történet? Vagy a 3 könyvből álló sztori mégis 4 könyvből áll? Nem vágom.

Van még nálam 2 FMP Sigma manga, ez gyakorlatilag a TSR mangaváltozata. Tudtommal sohasem jutott tovább a fordítás 2 fejezetnél.

Ismét thx. Hozzá is kezdek szépen ahogy az időm engedi :)

SaiyaGin

Quote from: motifator on 2008-05-19, 23:39:37
Approaching Nick Of Time: eddig még nem is tudtam róla, most látom csak a wikipedián. Új történet? Vagy a 3 könyvből álló sztori mégis 4 könyvből áll? Nem vágom.

Ez a legújabb, idén jelent meg, még nem zárta le az egész történetet.

Playbahnosh

Fogalmam sincs, hogy jó helyre írom-e, de lenne egy kérdésem/kérésem:
Meg lehetne oldani, hogy a TSR-t angol szinkronnal felrakjátok a szerverre? Egyrészt, mert a FMP is angol szinkronnal van fent, másrész pedig az általánostól eltérően ennek TÉNYLEG jó az angol szinkronja. Tudom, hogy van angolul TSR mert találtam neten jó pár helyen, csak olyan netkapcsolatom van ami nem enged torrentet, így nem tudom leszedni max tőletek FTP-ről. Valaki illetékes tudna válaszolni? :confused:
"On the internet men are men, women are men, and little girls are FBI agents"

Xzone

Quote from: Playbahnosh on 2008-08-12, 04:36:22
Fogalmam sincs, hogy jó helyre írom-e, de lenne egy kérdésem/kérésem:
Meg lehetne oldani, hogy a TSR-t angol szinkronnal felrakjátok a szerverre? Egyrészt, mert a FMP is angol szinkronnal van fent, másrész pedig az általánostól eltérően ennek TÉNYLEG jó az angol szinkronja. Tudom, hogy van angolul TSR mert találtam neten jó pár helyen, csak olyan netkapcsolatom van ami nem enged torrentet, így nem tudom leszedni max tőletek FTP-ről. Valaki illetékes tudna válaszolni? :confused:

Nos...

Nem,

-nem jó helyre írsz
-az első sorozat angolul is fenn van, csak nem találtad meg a japán hangsávot
-az angol szinkron nem jó. Semmilyen angol szinkron nem jó, ebből nem engedek :)

A TSR-ből ott van a szerveren a sima és a DVD változat is, így kétlem, hogy bárkinek is eszébe jutna külön feltölteni még az angol szinkronosat is. Az angol szinkronról fentebb tömören kifejtett véleményemből kifolyólag ezt nem is bánom.

:zen:

Playbahnosh

öh, kössz, asszem :3x3:

Akkor nem számíthatok szikronra innen...
Sebaj, egy kis elszántság sokra képes  :grrr: Ideiglenesen áthidaltam a problémát:
Találtam egy oldalt, ahol online lehet nézni animéket, és nekik van angol szinkronos FMP-jük, mindegyik sorozat. Csak az a probléma, hogy iszonyat a képminőség.

Sebaj, Playbahnosh megoldja!  :lazza:
A tőletek letöltött eredeti változatot elindítottam és levettem róla a hangot, elindítottam a webes változatot és hozzászinkronizáltam a lejátszáshoz. Kitettem teljes képernyőre, és pont olyan, mintha szinkronos lenne  :jee: Egy kicsit bele kell jönni a kézzel szinkronizálásba (teker-pause-lejátszás-pause-lejátszás-pause-lejátszás) de egy idő után már könnyen megy.

Szal DIY szinkron FMP, IKE IKE!!!!
"On the internet men are men, women are men, and little girls are FBI agents"

Cobra

Találtam neked egy Lime féle verziót, ez dual audio-s, cserébe valószínűleg nagyon-nagyon lassan fog lejönni :)
http://www.mininova.org/tor/891423
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Xzone

Quote from: Cobra on 2008-08-13, 10:13:29
Találtam neked egy Lime féle verziót, ez dual audio-s, cserébe valószínűleg nagyon-nagyon lassan fog lejönni :)
http://www.mininova.org/tor/891423

Quote from: Playbahnosh on 2008-08-12, 04:36:22
olyan netkapcsolatom van ami nem enged torrentet

Ha ilyen egyszerű lenne... :)

motifator

Quote from: Playbahnosh on 2008-08-13, 02:05:19
A tőletek letöltött eredeti változatot elindítottam és levettem róla a hangot, elindítottam a webes változatot és hozzászinkronizáltam a lejátszáshoz.
:he: Minden elismerésem! :D
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Playbahnosh

Quote from: motifator on 2008-08-13, 11:58:18
Quote from: Playbahnosh on 2008-08-13, 02:05:19
A tőletek letöltött eredeti változatot elindítottam és levettem róla a hangot, elindítottam a webes változatot és hozzászinkronizáltam a lejátszáshoz.
:he: Minden elismerésem! :D
Kössz  ::)

Amúgy ha végre visszaköltözök egyetemre, ott már lesz torrent enabled net az albiban, szóval akkor már nem lesz probléma. Kössz a linket. Addig meg nézem barkács módszerrel :comp:
"On the internet men are men, women are men, and little girls are FBI agents"

NLZ

Sztem nézd inkább Japán hanggal, tök jó. ^_^  Hamar megszokja az ember és angol szinkronos animéből nagyon kevés van.
[reserved]

Playbahnosh

Általában énis jobban szeretem eredeti hanggal nézni, de a FMP kivétel. Tényleg kevés az angol szinkronos anime, és a többségük igen kritikán aluli is (a Trigun szinkronja pl), de az FMP-nek igen is hihető szinkronja, legalábbis nekem tetszik. :hehe:
"On the internet men are men, women are men, and little girls are FBI agents"

_Anime Wynter_

Nekem a Fumoffu jött be leginkább. Amúgy jó sorozat.

NLZ

Persze, hogy Fumoffu a legjobb, ez nem is volt kérdés sose. :D
[reserved]

Xzone

Quote from: NLZ on 2008-08-17, 15:34:14
Persze, hogy Fumoffu a legjobb, ez nem is volt kérdés sose. :D

I'm going to disagree with you. TSR.

Solid Snake

Szintén Fumoffu. Annyira eltérő volt, mégis szuper lett.  :jee:

Quote from: Xzone on 2008-08-17, 16:07:42
Quote from: NLZ on 2008-08-17, 15:34:14
Persze, hogy Fumoffu a legjobb, ez nem is volt kérdés sose. :D

I'm going to disagree with you. TSR.

Why so serious?  :lazza:

NLZ

TSR-nél még az első sorozat is jobb. :F
[reserved]

minuszmiki

Quote from: NLZ on 2008-08-17, 17:09:18
TSR-nél még az első sorozat is jobb. :F
Nem. Nekem is a TSR tetszett a legjobban.

Dreamcleaver

Quote from: minuszmiki on 2008-08-17, 17:21:02
Quote from: NLZ on 2008-08-17, 17:09:18
TSR-nél még az első sorozat is jobb. :F
Nem. Nekem is a TSR tetszett a legjobban.

Nem! Fumoffu! I win! De a TSR is jó! I win double time!

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS