Bleach Manga (anime-nézőkre veszélyes spoilerekkel;) )

Started by Yakumo, 2006-07-31, 16:49:43

Previous topic - Next topic

Zen

Quote from: LuckyDingo on 2010-02-26, 20:39:13
lol... az a vicces, hogy érdekesnek tűnik az a 'manga'... eddig nem ismertem, de most simán elolvasnám, hogy jobb-e mint a bleach. XD /sajnos? a lehetőség adott :D/
Egy szinte halhatatlan Revenantról szól aki dicső halált akar halni, és hall egy szervezetről akik állítólag megtalálták a módját h halandóvá váljon.
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

LuckyDingo

#6031
Hát az art bassza a csőrömet, mert elég nagyon gáz..
De röhögtem amikor a Hirako copy megjelenik Sage-mode szemekkel /naruto shit.. XD/
Nah első chapter elolvasva... vámpírstory feeling, Kenpachi-Noitra összegyúrás, egy elcseszett Alucard utánzat.. igazából nem lenne gáz, csak annyira nyilvánvaló, hogy ez az egész össze lett lopva és sajnos rosszul pakolta össze...

edit... az egészet elolvastam és OMG wtf is this random bullshit :D Nem hiába nem szenvedett Kubo azzal, hogy most pereljen vagy bármi... ez még a bleachnél is alávalóbb cucc.. XD

Chronus

Nem csak Bleach-ből lopott. Hellsing, Claymore, DeadmanWonderland, és még kismillió más manga. Plusz az egyik "költeményt" ami benne van egy kövér emós k*** DeviantArtos oldalártól lopta.

4chan-on közröhely megy már az ügyön vagy 3 napja, de olyan szinten, hogy tegnap előtt moot átnevezte /a/-t "Anime & Manga"-ról "Detergens & Magma"-ra. :lol:

Junchi

Eladási statisztika február első két hetében, tankoubonok:

1, 441,333 Bleach vol.43
2, 125,105 Nurarihyon no Mago vol.9
3, 92,004 Tegami Bachi vol.9
4, 88,709 To-LOVE-Ru vol.17
5, 84,624 Nagato Yuki-chan no Shoushitsu vol.1
6, 75,652 Beelzebub vol.4
7, 72,101 Medaka Box vol.3
8, 70,786 Sket Dance vol.12
9, 60,338 Team Medical Dragon vol.22
10, 58,549 Rosario+Vampire II vol.6

Köhömm, van még kérdés?

chilip

Quote from: Junchi on 2010-02-28, 12:50:35
...
Köhömm, van még kérdés?

mit szívnak a japánok?

[spoiler] :angyali:[/spoiler]

Zen

Quote from: Junchi on 2010-02-28, 12:50:35
Köhömm, van még kérdés?
Maga a manga szar, uh eladási statisztikákkal próbálod letömni a torkunkon h igenis jó? :angyali:
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Junchi

Quote from: Zen on 2010-02-28, 13:09:42
Quote from: Junchi on 2010-02-28, 12:50:35
Köhömm, van még kérdés?
Maga a manga szar, uh eladási statisztikákkal próbálod letömni a torkunkon h igenis jó? :angyali:

Faszt! :D Csak egy kis stat. To'od, fórum =/= többség (yeey, többség)!

LuckyDingo

Nekem van kérdésem.. mit bizonyít ez? :D Azt, hogy a bleach mangára nagyobb a kereslet mint mondjuk a Beelzebubra, vagy a To-love-ru-ra? :D Mást nagyon nem...
De mindegy.. örüljünk neki :)

Chronus

Toloverut nem cancelelték?
Vagy ez az utolsó kötet?

/OFF

Junchi

Quote from: LuckyDingo on 2010-02-28, 13:22:36
Nekem van kérdésem.. mit bizonyít ez? :D Azt, hogy a bleach mangára nagyobb a kereslet mint mondjuk a Beelzebubra, vagy a To-love-ru-ra? :D Mást nagyon nem...

Elég az. :D

>Chronus

Yupp, a 17-es vol az utolsó.

Member


Chronus

Quote from: Member on 2010-02-28, 13:48:26
Hun van a naruto meg az op?

Vagy a lista alján, vagy még nem jöttek ki az új fejezetek.

Bleach, Naruto, OP nem egyszerre jönnek ki. Ezért is nincs értelme ezeknek az összehasonlító balfaszságoknak. Ez csak önajnározás, a fanbase ön-tömjénezése, e-pénisz növelés. Az eladási lista sose jelentett se pozitív se negatív lényegi tartalmat, csak azt, hogy valaminek jó a reklámja és/vagy jól meg tud fogni egy nagy számú tömeget. Meg aztán benne vannak ilyenek is, hogy milyen régóta megy a manga, és egyéb apró cseprő tényezők.

Titkos

Meg úgy vettem észre, hogy ez kb. hetente változik, a legutóbbi hasonlóban volt Naruto, D.Gray-man, meg asszem OP is, mostaniban meg ezek egyike sem, de van pl. TLR és Rosario. Ergo mintha fognád a Jump összes címét, és egy gép random kihúzna 10 nevet lottó sílusban, hogy "ma ez lesz a heti TOP", csak helyette a japán fanok csinálják. XD
"Look, Kodomo No Jikan fans, we know how you like to go on about how it's not Lolicon. Please justify the sheer amount of time the young girls are naked or topless without using the phrase "Fanservice". We can wait." 


Chronus

Ha statisztikai alapon nézzük, és a kijövés időpontját, az egységes számú eltelt hét alatt szerzett bevételt és a listáról való lehaladás időpontjában elért maximális bevételt, akkor a sorrend OP (~1,600.000 példány), Naruto (800.000 - 1,100,000 példány), Bleach (500.000 - 800,000) szokott lenni.

Ez körülbelül azonos az említett mangák futási idejével is. OP-nak 13, Narutónak 11, Bleachnek eddig 9 éve volt arra, hogy egy adott vásárló bázist kiépítsen. Benne van a -target audience- érték is ami OP esetében 09-15, Naruto esetében 11-17, Bleach esetében 13-17. Ez funkcionálisan olyan mint game esetében az ESRB. Minél alacsonyabb ratingra teszel szert, annál hatékonyabban tejelheted majd meg a terméket, annál szélesebb skálán választhatsz a műsoridőben, annál több mamika veszi meg a szarodat a kölykének, et cetera.

Ezek ilyen grandiózus rendszerek amiben minden pillangó szárnycsapás az +1 mentőt és +2 charismát az értékeidhez. Irónikus módon a manga objektív minősége az ami legkevésbé befolyásolja az egészet. Épp ezért nincs is semmi értelme ezeken dőlni.


Ezekre a szarokra mindig azt szoktam mondani hogy a Harry Potter meg a Twilight is bestseller. George R. R. Martin nevét meg ma már senki sem ismeri. Stephen King legnagyobb életműve pedig egy fantasy sorozat, a Setét Torony, aminek 1gramm köze sincs a horrorhoz.

Az emberek hülyék. Ennyi.

chilip

ha valaki olvasta a BAKI, SON OF OGRE mangát annak itt egy kis vicc

[spoiler][/spoiler]

aki nem az meg úgyse érti :D

Junchi

Quote from: Chronus on 2010-02-28, 18:30:38
Ez körülbelül azonos az említett mangák futási idejével is. OP-nak 13, Narutónak 11, Bleachnek eddig 9 éve volt arra, hogy egy adott vásárló bázist kiépítsen. Benne van a -target audience- érték is ami OP esetében 09-15, Naruto esetében 11-17, Bleach esetében 13-17. Ez funkcionálisan olyan mint game esetében az ESRB.

Yupp, és főleg ez az egyik húzóelem. Szal megint a Doraemon/Sazae-san párossal tudnék jönni, amik már több, mint félévszázada futnak Japánban és naná, hogy ez a kettő a legnépszerűbb már évek óta. Pedig két szaros kodomo cucc, semmi több.

Szal jah, a Naruto/Bleach/One Piece "rivalizálás" kapcsán azért azt, hogy melyik, milyen régi sosem szabad elfelejteni.

Titkos

Quote from: Junchi on 2010-02-28, 19:42:57
Yupp, és főleg ez az egyik húzóelem. Szal megint a Doraemon/Sazae-san párossal tudnék jönni, amik már több, mint félévszázada futnak Japánban és naná, hogy ez a kettő a legnépszerűbb már évek óta. Pedig két szaros kodomo cucc, semmi több.

Mondjuk azért én fenntartom, hogy az ilyen "50 éve a TOP-on" cuccok tudnak valamit, nem pusztán attól sikeresek, hogy mit tudom én, 1960-ban indultak, és nem 5 éve. Egyik Conon pont a legújabb Doraemon movie-t vetítettek, és poén volt látni, hogy a "gagyi gyerekmesére" beülő sok 15-20+ éves elsőre még inkább röhögött rajta, majd a fele körül elkezdte beleélni magát, és a végére azért csönd volt a teremben, nem a röhögés ment, vagy a megkönnyebbült sóhaj, hogy végre vége van. XD Persze értem amit írtok, a Doreamon meg attól még tényleg egy kodomo cucc, de a "retro-animéket" kéretik nem leszólni, jóval több ötlet van bennük, mint pl. ma a Shounen Jump összes cuccában együttvéve. ;) A hangulatukról meg nem is írok, ahhoz látni kell őket, és az szintén egy olyan dolog, ami a mai cuccok közül igen kevésben fellelhető. Hogy hazabeszéljek: nem véletlen, hogy pl. a TTGL részben a klasszikus 80-években futó mecha show-k hangulatából merített, és Lum sem azért szexszimbólum közel 30 éve, és csinálják róla a mai napig a figurákat, mert "elég korán kezdte el Rumiko". Bocs ha off voltam, ez kijött belőlem. ;)

Quote from: Junchi on 2010-02-28, 19:42:57
Szal jah, a Naruto/Bleach/One Piece "rivalizálás" kapcsán azért azt, hogy melyik, milyen régi sosem szabad elfelejteni.

Ettől még ez igaz, meg ma már amúgy is olyan mértékben felgyorsult a gyártás, hogy tényleg sokat számít, hogy mi mikor indul, mennyi idő alatt lesz képes sikeressé válni, stb., mert egy évad múlva jön egy tucat másik sorozat (mangánál meg bármikor jöhet...), és ha addig nem szerzett elegendő számú fant, akkor az új cucc lazán kigolyózza a helyéről.
"Look, Kodomo No Jikan fans, we know how you like to go on about how it's not Lolicon. Please justify the sheer amount of time the young girls are naked or topless without using the phrase "Fanservice". We can wait." 


Chronus

De. Erről van szó.

40 év távlatából meg Bleach és mondjuk.. Fairy Tail, meg Reborn lesz az ős-shounen és az akkori újak meg a szarok. Itt most nem arról van szó, hogy kinek mi tetszik, mert én se az alapján sortálok, hogy melyik sorozat mikori, meg a többiek se itt.

Alapvető tömegpszichológiáról van szó. A tömeg által elfogadott érték a köztudatban szereplő érték rád eső ösztönösen elfogadott része. És ha mangában és animében nem is, mert ott tudatos vagy, akkor te is megveszed a Colgate fogkrémet, mert "ismered a nevét", aztán mondhatnám én neked, hogy szakmámból kifolyólag tudom, hogy milyen mérgeket raksz a szádba, és hogy használd inkább a Forever-es természetes cuccot, mert lehet hogy 2x annyiba kerül, de a fogorvos meg 20x annyiba. Ez most csak egy exaggerált példa volt, de az agyad így működik. Az emberek kevésbé élnek tudatosan, mint amennyire azt magukról hiszik vagy állítják.

Hasonló eset ha odaraknak az utcán az ember elé egy szavazási listát amin mondjuk szerepel a Star Wars és egy mostani újabb film. Megkérdezik, hogy szerinted melyik a jobb. A Star Wars-ra fog szavazni, akkor is, ha azt a másik filmet nem ismeri, azért mert a köztudatban felső kategóriás franchishe-nek tekinthető, függetlenül attól, hogy objektíven nézve már a megjelenése napján is csak technikai megvalósításban volt kiemelkedő.

Az emberek nem objektívek, csak azt hiszik. Lényegében ez a médiamanipuláció veleje és magja.



Na de eltértünk a témától keményen. /OFF

Kit érdekel Kubo twitter-je? Translated.
http://bleachasylum.com/threads/14520-Kubo-Twitter-and-Bleach?p=2146543#post2146543

Member

Quote from: Chronus on 2010-03-01, 10:10:24
Az emberek nem objektívek, csak azt hiszik. Lényegében ez a médiamanipuláció veleje és magja.
Éppen objektív dolgokról írsz, miközben ezzel a mondattal magadat is szubjektívnek nyilvánítod? :)
(btw. életemben nem vettem még Colgate-t. Minek, ha van ócsóér még kakább és akkor nem döglök éhen a hónapban? ^^)

Chronus

Quote from: Member on 2010-03-01, 12:30:39Éppen objektív dolgokról írsz, miközben ezzel a mondattal magadat is szubjektívnek nyilvánítod? :)

Aham. Ha valamilyen ponton ez meghazudtolja azt, amit mondtam, nyogodtan add tudtomra kérlek. : P Mikor legutóbb néztem, az hogy én is a sorban állok nem zárja ki azt, hogy lexikális tudással rendelkezzek a sor felépítéséről. : P

Titkos

Quote from: Chronus on 2010-03-01, 10:10:24
40 év távlatából meg Bleach és mondjuk.. Fairy Tail, meg Reborn lesz az ős-shounen és az akkori újak meg a szarok.

Szerintem nem feltétlenül, amikről én írtam (az ilyen "30 éves mangák/animék"), azok azért számítanak klasszikusnak, mert szinte a műfaj megteremtői voltak. Persze, ma már a Lum-sztori egy dögunalmas tucatizé lenne, ami szerintem olyan 26 epizódot érne meg, de anno innen indult az egész "hárem/űrcsaj/fanservice" vonulat, meg lehet számolni, hogy minimum évente csinálnak egy ilyet. (To Love Ru így hirtelen...) Persze, ebben az is benne volt, hogy "ő elsőként kezdte", de az is, hogy valami olyat talált ki, amit őelőtte más senki. Bleach, Fairy Tail és Reborn meg messze nem annyira eredetiek, hogy valami klasszikussá váljanak szvsz, nincs is körülöttük akkora hisztéria. A most futó cuccok közül talán az OP, Detective Conan (ez a kettő gyakorlatilag már az...), és esetleg a Naruto vagy FMA olyanok, amik körül Japánban akkora "hisztéria" alakult ki, hogy majd talán 10 év múlva is lesznek még fanjaik, miután rég véget értek. Persze megjósolni nem lehet.

Quote from: Chronus on 2010-03-01, 10:10:24
Hasonló eset ha odaraknak az utcán az ember elé egy szavazási listát amin mondjuk szerepel a Star Wars és egy mostani újabb film. Megkérdezik, hogy szerinted melyik a jobb. A Star Wars-ra fog szavazni, akkor is, ha azt a másik filmet nem ismeri, azért mert a köztudatban felső kategóriás franchishe-nek tekinthető, függetlenül attól, hogy objektíven nézve már a megjelenése napján is csak technikai megvalósításban volt kiemelkedő.

Akkor az ilyen ember hülye, ez olyan, mintha én mondjuk lepontoznám a Gurren Lagann-t a Naruto ellenében, mert mondjuk a Gurrent még nem láttam, de a Narutónak láthatóan több a fanja, szóval "biztos az a jobb". Az én szememben ez egy baromság, az említett esetben meg egyszerűen vagy nem szavaznék, amíg nem láttam a másik filmet, vagy nyomnék egy "nem tudom"-ot. :) Nem csak animében lehet tudatosnak lenni. Persze értem mit írsz, de ez kb. ilyen "Győzikesós" hozzáállás, azok reagálnak így, akiknek a média már jól kimosta az agyát. Mondjuk írod is:

Quote from: Chronus on 2010-03-01, 10:10:24
Az emberek nem objektívek, csak azt hiszik. Lényegében ez a médiamanipuláció veleje és magja.

De akkor asszem én is befejeztem, mielőtt sz*rráoffolom a topicot. ^^" (Btw, a fogkrémes példád azért sem jött rosszul, mivel erről a Forever termékről még nem is hallottam, szal ja, abban tényleg jobban otthon vagy, én meg utána fogok nézni. XD)
"Look, Kodomo No Jikan fans, we know how you like to go on about how it's not Lolicon. Please justify the sheer amount of time the young girls are naked or topless without using the phrase "Fanservice". We can wait." 


Junchi

Quote from: Titkos on 2010-03-01, 17:20:57
Bleach, Fairy Tail és Reborn meg messze nem annyira eredetiek, hogy valami klasszikussá váljanak szvsz, nincs is körülöttük akkora hisztéria.

Őszintén szólva én egyáltalán nem bánom, hogy Japánban nincs a Bleach A legnépszerűbbek legnépszerűbbe listáján, legalább elkerüli azt a kellemetlenül sok idiótát és otakut, akik a többire vannak rácuppanva. Na jó, persze nem azt mondom, hogy nem népszerű, mert az nyilván hülyeség, meg azzal kvázi megcáfolnám a valóságot, de nekem tetszik ez az egész úgy, ahogy van. Biztos harmadik pozíció a Jumpnál, néha kicsit rosszabb (volt már rá példa), néha kicsit jobb (erre is, lásd Soifon-Hacchi v Barragan), mint a többi, de egy kellemesen kellemes eredmény, kellemes rajongói táborral (nem, nem a BA-s bandára gondolok), esatöbbi.

(A Reborn meg egy tipikus, nyálasképű bishi-fest, amit többnyire a fangörljei tartanak életben + a véleményem is megvan arról a mangáról, de ez persze off. :D)

Zen

Én még hiszek abban h nem mindig a habzószájú vadmarhák tesznek vmit klasszikussá. ^^"
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Titkos

Quote from: Zen on 2010-03-01, 17:53:38
Én még hiszek abban h nem mindig a habzószájú vadmarhák tesznek vmit klasszikussá. ^^"

Az igaz, hogy nem mindig, és én is szeretnék hinni ebben (Fox Mulder: I want to beleive), de sajnos nem egy példát láttunk rá pont Japánból, hogy esetenkén kizárólag miattuk lesz egy cucc felkapva. ^^" (Meg most mindenféle "animepolitikai" hozzállástól függetlenül: az, hogy pl. a DBZ-nek egy teljes remake sorozatot csináltak, nyilván elsősorban a 12 éves fanboyoknak köszönhető, anno ők tették naggyá.)
"Look, Kodomo No Jikan fans, we know how you like to go on about how it's not Lolicon. Please justify the sheer amount of time the young girls are naked or topless without using the phrase "Fanservice". We can wait." 


Junchi

Quote from: Titkos on 2010-03-01, 17:59:07
Az igaz, hogy nem mindig, és én is szeretnék hinni ebben (Fox Mulder: I want to beleive), de sajnos nem egy példát láttunk rá pont Japánból, hogy esetenkén kizárólag miattuk lesz egy cucc felkapva. ^^"

OFF~
[spoiler=ACK, YOU'VE FOUND US!][/spoiler]

(Bár iirc az EL Japánban pont, hogy nem volt soha sem népszerű, szal ez most inkább a nyugati közönségnek szólt. Nah, de off off, mára lelőttem magam... ^^")

LuckyDingo

Quote from: Chronus on 2010-03-01, 10:10:24
Kit érdekel Kubo twitter-je? Translated.
http://bleachasylum.com/threads/14520-Kubo-Twitter-and-Bleach?p=2146543#post2146543
Jó kérdés.. kit?  :angyali:

BA-n az első reakcióból leszűrtem, hogy tényleg eldobták az ottaniak az agyukat. :D
"Kubo is soooo awesome! Im glad he has a twitter!"
::)

Chronus


Titkos

Quote from: Junchi on 2010-03-01, 18:03:40
(Bár iirc az EL Japánban pont, hogy nem volt soha sem népszerű, szal ez most inkább a nyugati közönségnek szólt. Nah, de off off, mára lelőttem magam... ^^")

Pontosan, de amúgy stimmel. :)

Quote from: LuckyDingo on 2010-03-01, 18:20:35
BA-n az első reakcióból leszűrtem, hogy tényleg eldobták az ottaniak az agyukat. :D
"Kubo is soooo awesome! Im glad he has a twitter!"
::)

1. Amúgy biztos lassú vagyok, meg minden, de mi az a twitter? Olyasmi, mint egy blog, vagy...?
2. BA-ra most először néztem rá, annyit megért, hogy rögtön az első postolónak Kaminás volt az avája/aláírása, de úgy 2-3 post után nekem is elég volt asszem ennyi. XD
"Look, Kodomo No Jikan fans, we know how you like to go on about how it's not Lolicon. Please justify the sheer amount of time the young girls are naked or topless without using the phrase "Fanservice". We can wait." 


NLZ

Jah, a Twitter egy miniblog, ahova percenként lehet egy soros böffenéseket összehozni.
[reserved]

Chronus