Bleach Manga (anime-nézőkre veszélyes spoilerekkel;) )

Started by Yakumo, 2006-07-31, 16:49:43

Previous topic - Next topic

Member

Quote from: Chronus on 2010-10-07, 11:41:50
Quote from: Pr3d4k1ng on 2010-10-07, 10:50:30
A Rukia kivégzést nem az Aizen által befolyásit vagy megölt 47-t tanácsa adta ki?
De, csak megint mindenki hülye.
Szerintem erre mindenki emlékszik (tisztelet a kivételnek), ámde gondolom van SS-nek is valami törvénykezése, amiben leírják, mi milyen szankciókkal jár, és nem azon áll a döntés, hogy a delegált tagok rántottáját elsózta-e reggel az asszony vagy sem. Most vagy gyanút kellett volna fogniuk anno Rukiá-nál, vagy SS-nek van az univerzum legenyhébb ítélőtáblája a mostani eset kapcsán.

Dirk

Vagy csak Kubo nem akarja kivégezni Aizen-t mert ő fasza fő gonosz. Én alapból azt hittem hogy már ichigo és urohara végzett vele. Igazából semmit nem tudunk mi lesz a köv részekben azt kétlem hogy csak flashback-ek lennének 2 arc-on keresztül. De ez a 2 arc is növekedhet még, én nem ismerem a nézettségi/olvasói számokat de biztos hogy sikeres. Meg igazából ichigo nélkül nem tudom elképzelni a bleach-et és ha ichigo nincs ott akkor a többi sincs ami megint nagy minusz a bleach szempontjából ha annyira kiszolgálják a fanokat amennyire ti emlegetni szoktátok.

Member

Végülis Ishin és Uryuu-papa a fiaik személyiségét erősen viselik, ha velük lesz flashback, szerintem nem buknak annyit. Legrosszabb esetben Hitsugaya apja is megjelenik. :p

Junchi

Mintha Kubo elfeljetette volna, hogyan kell normálisan lezárni egy arc-ot...

Felejthető, semmitmondó ch volt, egyetlen jó pont az egészben kábé az eleje, meg a vége.

Hitsugay barlangos jelenetnek értelme nem volt, Yama és kirohanása a haorik miatt WTF, valami kis flashback simán lehetett volna a sérült karik összekaparásáról, meg nem is volt benne mindnenki a ch-ban...

Olyan érzésem volt a fejezet olvasása közben, mintha kimaradt volna ~2ch-nyi történés... Fail.

És most két hétig nem is lesz semmi...

Chronus

Quote from: Member on 2010-10-07, 12:02:57
Szerintem erre mindenki emlékszik (tisztelet a kivételnek), ámde gondolom van SS-nek is valami törvénykezése, amiben leírják, mi milyen szankciókkal jár, és nem azon áll a döntés, hogy a delegált tagok rántottáját elsózta-e reggel az asszony vagy sem. Most vagy gyanút kellett volna fogniuk anno Rukiá-nál, vagy SS-nek van az univerzum legenyhébb ítélőtáblája a mostani eset kapcsán.

Gyanút is fogtak. Vicces módon Aizen maga lampshadelte, hogy mennyire furcsa az ítélet drasztikussága, a legelső jelenete az volt, hogy ezt felvezette Renjinek, ha emlékszel. De Kyouraku és Ukitake is mozgolódtak már a vége fele. A tény, hogy ettől függetlenül a Central 46 ezt mondta, ergo, be kell tartatni, az már más kérdés. Pont emiatt került a végén Kyouraku és Ukitake is összetűzésbe Yamával. A megint más, hogy a más kapitányok ezt leszarták, pl Soifon, vagy Mayuri, értelemszerűen, vagy Komamura aki csak azt teszi amit Yama mond, Hitsugaya pedig az Aizen gyilkossága körüli furcsaságokkal volt elfoglalva. Unohana szintén gyanút fogott, és a végén fel is tűnt a Central 46 alatt, miszerint gondolta, hogy ha Aizen lemészárolta a Central 46-ot, akkor ott kell lennie.

Quote from: Dirk on 2010-10-07, 12:43:10Vagy csak Kubo nem akarja kivégezni Aizen-t mert ő fasza fő gonosz.

Ez több mint egyértelmű.

Dreamcleaver

LOL! Hülye japcsik meg a számaik! 18,800 év. Kíváncsi vagyok ezt milyen büntetésjogi törvénykönyv szerint számolták ki. Aztán meg hozzáadnak +200 évet büntiből!!!  :rotfl: :rotfl: :rotfl: Rég nevettem ekkorát mangán.

Mellesleg megint az van, mint eddig. Kubo-nak fingja sincs, hogy mit akar kezdeni a sztorival meg a karakterekkel. Szal most elrakja hűvösre Aizen-t, ahonnan bármikor előrángathatja, de akár örökre feledésbe is merülhet.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

LuckyDingo

Quote from: Dreamcleaver on 2010-10-07, 13:46:12
Mellesleg megint az van, mint eddig. Kubo-nak fingja sincs, hogy mit akar kezdeni a sztorival meg a karakterekkel. Szal most elrakja hűvösre Aizen-t, ahonnan bármikor előrángathatja, de akár örökre feledésbe is merülhet.
Legközelebb, amikor a Soul King ellen megy Ichigo.. Aizen lesz a haverja, aki majd segít neki XD Szal ez már két arc.. 1. szabadítsuk ki Aizent 2. csapjuk le a királyt..

Dreamcleaver

Btw akkor most Gin él?

Jah és végül is a jófiúk közük nem halt meg megint senki ugye?  :D

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Dirk

Hát hogy halt volna meg bárki is? :D
Orihime miért nem gyógyította meg yamma-t?
HM-ben a 0-ás espadát hogy nem ölték meg? :D
és a legfurcsább hogy aizen ellen semmit nem tudtak tenni. 3 volt SS kapitány vagy mi próbált meg vmit kezdeni vele de nekik se volt sok esélye. De persze van olyan börtön ami lefogja... hát hogy van ez ? :D

Junchi

>Dirk

Még kihagytad a "Honnan szedték össze az új central 46-ot?" kérdést. :D

LuckyDingo

Quote from: Dreamcleaver on 2010-10-07, 14:19:58
Btw akkor most Gin él?

Jah és végül is a jófiúk közük nem halt meg megint senki ugye?  :D

Gin meghalt, mint egyetlen jófiú XD

Dirk

Hát sztem 1 oldalra se férnének ki a kérdések, Lost-os beütése van ennek.
Elvileg egy csomó bankai-t is csak azért nem láthattunk hogy majd később... de persze így a nagy csatában Aizen ellen senki nem használt bankai-t, mert minek? :D
A másik dolog ami tényleg nagyon érdekes hogy míg a TBTP-ben 1 nap után már volt kapitány választva az üres helyre, míg most fél év alatt nem lett betöltve a pozíció.

Member

Aizen ereje elment azzal, hogy a hyongoku megtagadta és a zanpaktou-ja is lebomlott. Szerintem az ő shinigami ereje is elment.
Gin halott. Kellett a "dráma". Kár, hogy ez a szerep sehogyan sem illett hozzá.
Yammi halott. (Nnotra frakciójának halálát sem láttuk, csak a haldoklását)
Yama szerinted hagyná, hogy Orihime meggyógyítsa?

Prof. William

#6853
"Yama szerinted hagyná, hogy Orihime meggyógyítsa?"

Törvénybe ütköző lenne szóval nem. :)

A 46-oat Aizen manipulálta de pl Yama amikor látta hogy egy tisztje részt vesz a Rukia szöktetésben akkor egy laza "Nem baj kivégezzük és kész" -el intézte el a dolgot...

Tényleg elég egyértelmű hogy Aizent talonba rakták aztán majd jöhet egy "JAJ AIZEN MEGSZÖKÖTT!" - kezdetű arc vagy majd mehetnek hozzá tanácsot kérni.

Junchi

Hát, végülis Aizennek maradt még egy bankai nevű ütőkártyája is, szal fenntartom a lehetőségét annak, hogy látjuk még.

Zen

Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Prof. William

#6856
Quote from: Zen on 2010-10-07, 18:57:14
Nem Aizen került dutyiba. :D

Hirtelen mutatják ahogy a börtönben Hitsu rázza s rácsokat mint egy őrült hogy "ÉRTSÉTEK MÁR MEG HOGY NEM ÉN VAGYOK AIZEN A ROHADT ÉLETBEEEE!" Miközben Aizen magában röhögve ott ül a 46-ok tanácsadói székében ahonnan EL SEM MOZDULT AZ EGÉSZ ARC ALATT!  :lol:

Chronus

Quote from: Junchi on 2010-10-07, 18:55:29
Hát, végülis Aizennek maradt még egy bankai nevű ütőkártyája is, szal fenntartom a lehetőségét annak, hogy látjuk még.

A Hogyouku már lebontotta a Zanpakutoját. Aztán elvette a maradék erejét is amit eddig adott neki. Ezek szerint minden ami maradt belőle csak egy erőtlen - bár halhatatlan - test ami nagyon már be se kategorizálható shinigami/hollow/ember/zanpakuto vagy más kategóriába.

Pont ugyanúgy járt, mint Ichigo.
Ez a Kubo-féle irónia ami mindig ott volt köztük.

Kalapomat rá, hogy az erejüket is ugyanazon a ponton fogják visszaszerezni.

Member

Ha a H játékok logikáját vesszük, egy vad keffentés egymással és ismét erejük teljében lesznek. ::)

Junchi

Quote from: Chronus on 2010-10-07, 19:46:18
Kalapomat rá, hogy az erejüket is ugyanazon a ponton fogják visszaszerezni.

Nah, hát pont ez itt a kulcs. :)

Szal az oké, hogy a hógolyó felemésztette a zanpáját, de ha visszatér majd az ereje, gondolom azt is visszakapja valahogy, vagy dunno, de én simán eltudom képzelni, hogy ha Aizen visszajönne a képbe, akkor most inkább a shinigami erőire támaszkodna. KS továbbra is az egyik leghaxxabb dolog ebben a mangában, ezt meg még bankai-ra is kitolni overkill. Amondó vagyok, hogy ha Aizen végig a shinigami erőire támaszkodott volna és nem próbált volna meg mindenféle hollow-szarokkal, meg evolúcióval tökölni, akkor talán még nagyobb esélye lett volna (teszem azt akár) Ichigo ellen is.

Btw erről a "köv arc 6-8 hónapos lesz, az azutáni meg ~2 év"-ről tudsz valamit? (Most olvastam az egyik hazai fórumon, de most nincs kedvem feltúrni BA-n a megfelelő threadot, hogy melyik anon is mondhatta milyen source alapján...)

Chronus

Egyik se. Bullshit.
Kubo nem mondott időtartamot, csak azt, hogy egy rövidebb Arc jön, aztán egy hosszabb.
A rövidebb Karakurában játszódik, és egy új karakter is megjelenik aki idősebb, mint Ichgo.
A hosszabban pedig nagy szerepe lesz majd Isshinnek, és a két testnek amit Mayuri Szayel laborjában talált.

Ennyi.
A többi "detail" csak a szokásos szájról-szájra történő információterjedés során elkerülhetetlen információ-ferdülés miatt adódhatott hozzá. :) tl;dr, somebody was making shit up.

Member

Quote from: Chronus on 2010-10-07, 20:36:53
és a két testnek amit Mayuri Szayel laborjában talált.
Ha valami Adam/Eve project lesz, én becsinálok. :haha:

Junchi

Quote from: Chronus on 2010-10-07, 20:36:53
A többi "detail" csak a szokásos szájról-szájra történő információterjedés során elkerülhetetlen információ-ferdülés miatt adódhatott hozzá. :) tl;dr, somebody was making shit up.

Jó, nem is vettem készpénznek, azért is kérdeztem rá. :)

Chronus

Én azon fogok röhögni, hogy ha a karakter aki "idősebb mint Ichigo", az Ichigo lesz, csak idősebb, mert hogy timeskip lesz.

kubotrollface.gif

fema

Quote from: Junchi on 2010-10-07, 20:25:12
Szal az oké, hogy a hógolyó felemésztette a zanpáját, de ha visszatér majd az ereje, gondolom azt is visszakapja valahogy, vagy dunno, de én simán eltudom képzelni, hogy ha Aizen visszajönne a képbe, akkor most inkább a shinigami erőire támaszkodna. KS továbbra is az egyik leghaxxabb dolog ebben a mangában, ezt meg még bankai-ra is kitolni overkill. Amondó vagyok, hogy ha Aizen végig a shinigami erőire támaszkodott volna és nem próbált volna meg mindenféle hollow-szarokkal, meg evolúcióval tökölni, akkor talán még nagyobb esélye lett volna (teszem azt akár) Ichigo ellen is.

Az egészben pont az a jó, hogy Aizen-nek két "képessége" is van, amit arra is lehet használni, hogy ha gáz van a story alakulásával, például nincs ötlet, hogy hogyan tovább, akkor nem elég, hogy lehet az is, hogy az egész, hogy Aizen kardja és ereje eltűnt csak egy illúzió volt, amit a kardjával csinált. Ha pedig ez már valahogy mégse lenne lehetőség valami előzőleg meghozott döntés miatt, akkor még mindig lehet azt is mondani, hogy a Hogyoku-tól azt kívánta, hogy bárcsak ez és az történjen.

Szerintem ez a Kubo egy nagyon rafinált ember, mivel az egész Bleach története bárhogy és bármikor változtatható Aizen képességeivel. :D


Más:
Lusta vagyok megint megkeresni, de azt hiszem, olvastam olyat, hogy Aizen ellen nem használtak bankai-t. Ez tök logikus, mivel Aizen ismerte őket, ezért manipulálni is tudta volna őket és pl Urahara bankai-a, ha jól emlékszek, eléggé erősen területre hat, amivel pár mp alatt megölhette volna az összes földön fetrengő sérültet.


Még másabb:
Mikor lesz kinn a kövi chapter? Jövő héten vagy utána héten? Kerestem neten, de feladtam, mert vagy fake találatokat kaptam vagy idióta spoilereket a részről.  :Eztneked:

Member

Jövő héten sem lesz. Tudom, szokatlan az ilyen hosszú szünet, de ki kell bírni. :ejnye:

EDIT:
-Aizen zanpaktou-ja eltűnt, ennyire azért ő sem jó színész. Már totál nem akart shinigami lenni, többet akart.
-Shinji shiká-ját sem ismerte Aizen, nem hogy a bankai-t. Ugyanaz a felállás, mint eddig, Kubo máskor akarja bemutatni őket (már ha tudja most, kinek mi :D).
-Urahara bankai-járól csak annyit tudunk, hogy "nem harcra való".

Chronus

Quote from: Member on 2010-10-17, 09:21:56Már ha tudja most, kinek mi :D).

Azt tudja. Shikai-okat bankai-okat már karaktergeneráláskor kitalálja, ezt már mondta is, de amúgy vannak helyzetek ahol foreshadowolva is van egy-kettő (Soifoné pl a volume poem-jébe), illetve a legutóbbi jumpbang-ban mikor egy fan megkérdezte levélben, hogy Kyouraku miért nem használta a bankai-ját Aizen ellen, akkor az válaszolta, hogy "Kyouraku szerepe nem az volt a sztoriban, hogy legyőzze Aizent." Ebből lehet következtetni annak az imbaságára is asszem...

Member


Junchi

Quote from: Member on 2010-10-17, 11:55:59
Akkor Yamamotó-éra rá sem kérdeznék. ::)

Olyasmi lehet gondolom, mint a soukyoku madárka, csak még annál is IMBÁBB. :3

LuckyDingo

Quote from: Chronus on 2010-10-17, 11:52:09
"Kyouraku szerepe nem az volt a sztoriban, hogy legyőzze Aizent." Ebből lehet következtetni annak az imbaságára is asszem...

Áúúú ez fáj XD Ha olyan bankaia van bármelyik kapitánynak, ami képes lett volna legyőzni Aizent, akkor logikus lett volna ellőni. Na mindegy ez bleach..XD