Main Menu

Chobits

Started by Calmild, 2006-09-23, 21:55:03

Previous topic - Next topic

Calmild

Hello!

Többször is végigböngésztem a lapot, de nem találtam ezt a témát, pedig erről is lehet beszélgetni  :smile:
Szóval ide lehet írni a véleményeket   :haha:

Yakumo

#1
Valóban nincs külön Topic-ja, meglátjuk, hogy mekkora lesz az "érdeklődés".

Én láttam és olvastam is a Chobits-ot.

Szerintem egy aranyos kis történet, amit ugyan nem nagyon szoktak emlegetni úgy, mint a "felnőtt és komoly" kategóriájú anime-t (sok kisgyerek kedvence Chii, anélkül, hogy a történet mélyebb értelmét is vizsgálták volna. Igen, azért az is van neki. ;) ) ennek ellenére/emellett nekem tetszett.

Kicsit elgondolkoztat a mesterséges intelligencia és az emberi tudat közötti különbségekről, aminek határai az anime-ben igen közel kerülnek egymáshoz.
De most eszembe is jutott egy mondat, amit akkor láttam postolva itt, amikor regisztráltam a fórumon. A "Mit tanultam a legutóbbi animé-böl?" c. topicban volt.
Azt írta valaki: "Hogy az igaz szerelem mindent legyőz. (Chobits)" Ez már akkor tetszett, mert aranyos megnyilvánulás volt, tehát ilyenre számítson aki megnézi. ^^

Edit: közben meg is találtam a postot: http://usteam.hu/forum/index.php?topic=182.msg110149#msg110149 (nehogy plágiummal legyek gyanusítva.)

RE@L

Tényleg nagyon jó kis gyöngyszem, igazán aranyos és igazán perverz poénokkal.

"The past is the past... and the future is the future. A man is a man, and a woman is a woman. I am who I am, and you are who you are. Like it really matters anyway....
" - Faye Valentine (Cowboy Bebop)
Van ami kell van ami nem / újra itt, újra ott  remélem nem elkapkodott.

Selmo

Na igen, jó kis anime. A bugyivásárlós rész pedig... :lul:
"Hideki hentai!" :rotfl:

A tökéletesség unalmas.

Sancho

Tényleg jó anime!!! Aranyos, sok ecchi poénnnal és azért van kicsi romantikus szál is... Kicsit hasonlit a Dears-re... :)
De szerintem annál azért jobb! :)

Rounin

"Vígjátékhoz" képest elég erősen kiütközik rajta egy sötét hangulatú szál, holmi meseköny álcája alá rejtve. Kifejezetten nyomasztó tud lenni a Chobits a későbbi részek során.

Alkyra

A Chobits magasan veri a DearS-t. Majd meglátod. Csak a dolgok mögé kell nézni.Meg a későbbi részekben is felmutat pár
durva dolgot.Bár én a DearSt is szeretem.(mindig megveszem a mangáját mikor megjelenik a kövi rész.A manga sokkal jobb s normálisabb főszála van.^^)

Sancho

Azért irtam hogy jobb mint a Dears... :)

Calmild

Nekem családi okok miatt csak 15 rész van meg, ebben még csak utalva jön a nyomasztó szál, bár elég aggasztó pl. amikor Chii beszélget a "másik Chiivel". Szóval alig várom hogy legyen lehetőségem végignézni  :smile:

smash++

Én a postok lapján most akarom elkezdeni:D!!!!Pont most akartam letölteni,de ezek után tuti,hogy holnapra leszedem.Ha már hasonlít a Dears-re akkor ok :appl:!Tom azt mondtátok,hogy jobb.Bízok benne.

Akit érdekel a leírás: http://animeaddicts.hu/animecontent.php?id.35

Alkyra

hmm..azon gondolkozom h elolvasom a mangáját.:)
Remélem abban van több jelenet Chiivel:)

Calmild

Ha akarjátok, olvassátok el Chii kedvenc könyvét! (Angol nyelvű)

Itt a link:
http://www.animeyume.com/chobits/chobook.html

Elora

Én még csak a feléig jutottam el, de nagyon tetszik! ^_^ Eredetileg később akartam megnézni, mert túl sok tetszett meg hirtelen és előbb inkább a shounenekkel akartam végezni, de amikor a húgom nézte, valahogy mindig odaragadtam mellé... XD Úgyhogy végül úgy döntöttem elkezdem nézni. ^_^

De legalább így megismerhettem a Ningyo Hime-t, és el tudtam énekelni karaoke-n...  :hopp:
"Mindenki olyan könnyedén használja azt a szót, hogy 'szeretni'". (Aoyagi Ritsuka - Loveless)

smash++

Én is tegnap kezdtem el és a felénél vagyok kb.Nagyon tetszik.Csakhát egy picit belegondoltam,hogy Chii mégis csak egy robot vagy nem??Emlitették a Dears-t amit láttam is,de azzal igy nehéz összehasonlitani,mert ott ugyebár nem gépek voltak hanem egy más faj mint az ember?Vagy nem...Valaki világositson fel...
A Dearsben eltudtam képzelni,hogy vmi fizikai dolgot ios összehozhatnak a főszereplők:D,de itt kicsit nehéz elképzelni.
Nagyon tetszik az alapötlet.Nekem is kéne egy mobil tipus...

Elora

De igen, Chii is egy "persocom"... bár én még nem láttam végig, de a húgom sokat spoilerezett kérésemre, és valami olyasmit mesélt hogy [spoiler]Chii valami nagyon különleges, egyedi persocom, meg hogy valahol a többi felett áll, de már nem emlékszem túl jól... ^^;.[/spoiler] Mindesetre én is nehezen tudom elképzelni, hogy valami bensőségesebb fizikai viszony alakuljon ki mondjuk közte meg Hideki között... Főleg tudva hogy Chii-t hol kell bekapcsolni...  :hehe:
"Mindenki olyan könnyedén használja azt a szót, hogy 'szeretni'". (Aoyagi Ritsuka - Loveless)

smash++

Igen az nekem is lejött,hogy vmi nagyon különleges és nem utolsó sorban egyedi.Amikor először elment "dolgozni" és az a vadbarom megpróbálta bootolni->de mérgessss lettem.NA mind1 akkor lehetett tudni,hogy minden persocom felett áll ahogyan te is mondtad.De a sorozat alatt is lehet látni,hogy mennyire is különbözik társaitól->mint egy igazi ember.Nagyon kiváncsi vagyok mi lesz a vége,mert az intro lényege hogy egymásba szeretnek...

Selmo

Türelem, lesz még itt fordulat bőven. :redface: Meg romantika is. :smile:

A tökéletesség unalmas.

Calmild

Végül is végignéztem... És hát... Azt hiszem nem is a vége a lényeg hanem az, ahogyan odáig eljutottak.

Elora, nekem is nagyon tetszik a Ningyo-Hime c. szám, most is az megy  :haha:

Yakumo

Quote from: Elora on 2006-10-12, 17:24:07
Mindesetre én is nehezen tudom elképzelni, hogy valami bensőségesebb fizikai viszony alakuljon ki mondjuk közte meg Hideki között... Főleg tudva hogy Chii-t hol kell bekapcsolni...  :hehe:
Pont itt jön az a dolog, ami a Chobits-ot kiemeli a vígjáték és az "ez csak egy aranyos ecchi" kategóriából. Persze más melléktörténetek is megerősítik ezt az anime-ben.

Soldier

Napokban fejeztem be , hát mit mondjak .. kedvenceim egyike. Én megtalaltam benne azt amire nekem "szüksegem" van .A szerelmi szal engem igen erösen
megfogott,es persze a 2 "jelentes" réteg is telleg megtalalhato madjnem az összes resz alatt.  Csatlakozom azokhoz akik azt álittotak hogy jobb mint a Dears.De persze azt is szivesen megnezem akármikor:) Hasonlo stilusu animek javaslatat várom =)

I.N.K.A.

Szerintem a Dears inka'bb egy  :rotfl: :lul: :rotfl: :D :muhahah: :hopp: ,
a hangulata a le'nyeg, e'n ve'gig ro:ho:gtem o:cse'mmel az 1-6 ik re'szt a to:bbi me'g nincs meg :bruhuhu:
A chobits pedig sokkal komolyabb amikor e'rzelmekre terelo^dik a te'ma....szoval nem szivesen va'lasztane'k ko:zuluk
mindketto: :Kiraly:
Szeretem a fánkot...

smash++

Én se szivesen választok,mert nekem különböző "stilus" a kettő(a dears inkább full vígjáték-ecchi,a chobitsban pedig több a romantika),ahogyan előttem már szóltak  :tezsvir:.Én is nemrég fejeztem be a chobits-ot és nagyon tetszett, a vége is
[spoiler] Na most akor mi van?Chi-ből ember lett vagy legalábbis ahoz a végén már közelebb állt vagy mi?Mert végülis elsírta magát és a gépek nehezen tudnak sírni mégha van érzelmük is?Hiszen a könnyeket előkell állitani valahonnan és vizet nem iszik:P... Ki tudja lehet az utolsó "átváltozása" óta másra is képes lesz:D :whoah:...  [/spoiler]

I.N.K.A.

Nekem az tetszett hogy az e'rzelmek a ve'gen la'tszolag az osszes persocomra a'tterjedtek...
pl (nemtomhogyhivjak) aki ki akarta su:tni chi-t elvorosodik, pedig o csak egy persocom, ahogyan el is elhangzott. :jee:
Szeretem a fánkot...

Soldier

Quote from: White SeeD on 2006-10-27, 15:08:50
Chi persocom, de jóval fejletebb mint a többi, így szerintem mindíg is voltak könycsatornái :smile:
A végén attól pláne a dolog, hogy képes érzelmekre, és ezt lefordítva átadja az összes többi persocomnak.
Nem válik emberré ettől, hiszen továbbra is mesterséges marad de ugyanolyan mértékben él mint egy ember. :lazza:

pontosan^^

Laloba

Vicces a zenéje, és jól kifejezi a szituációk hangulatát pl.-  Hideki, amikor kevetlen, vagy amikor izgul/zavarban van. Most nem a híres bugyi vásárlásos részre gondolok!  :lul: De pl. amikor a strandon vannak és jól érzik magukat. Szóval nekem a zenéje is bejön. :hopp:

Nagyon aranyos Chii, amikor kérdez vagy érdeklődik = Chii? v. Chiiiiii????  :jee: Ahogy mondja...
Hideki, pedig olyan pofákat tud vágni, mint sok anime szereplő (persze), de nekem ez is tetszik. Ahogy ledöbben például. Vicces.

Az egész sorozat nagyon kedves és aranyos. Az ember végig drukkol a szereplőknek.  :appl: Viszont be kell vallanom, hogy amikor Chii végülis összejön Hidekivel, az nekem nem annyira hiteles. De ez csak a magán véleményem. Addigra Hideki, mintha kifáradt volna. Mással volt elfoglalva. Lehet, hogy rosszul érzem....



I.N.K.A.

Ha belegondolsz volt is dolga....chi elrablása...."a beleszeretttem egy gépbe" ( :comp:)gondolat...a világa a fejetetejére áll
Szóval nem gáz hogy azt se tudta a végére hogy most eszik e vagy isszák :D!
Szeretem a fánkot...

Laloba

Igazad van, de szeretem a csöpögős szerelmes jeleneteket.  :angyali: És olyan szép lett volna, ha....  :appl: A lényeg, a lényeg összejöttek.  :appl:

I.N.K.A.

Szerintem pont így lett életszagúbb... Pozitív értelemben.
Szeretem a fánkot...

Laloba

Fene tudja....ez a Becketti-megoldás, akkor sem tetszett. De a modern színházba ez bejött. Áldásom rá!

Soldier

Quote from: Laloba on 2006-10-31, 19:45:56
Igazad van, de szeretem a csöpögős szerelmes jeleneteket.  :angyali: És olyan szép lett volna, ha....  :appl: A lényeg, a lényeg összejöttek.  :appl:

nekem is jobban bejöt volna ugy de igy sem vagyok elégedetlen :) nekem teljesen JO volt igy is :jee: