Main Menu

Death Note /Spoiler!/

Started by Sancho, 2006-10-08, 02:19:09

Previous topic - Next topic

Relunx

Végre! Death Note animében kijött! Már régebben átbeszéltük haverral a mangát mikor még nem volt anime és csak reménykedtünk hogy valamikor megcsinálják. Nagyon tetszik a története, Higu stílusát hozza (az a misztikus) - legalábbis számomra. Mit mondjak még: nagoyn király, és valóban van némi filózófikus mondanivalója is, ami miatt még érdekesebb és komolyabá teszi ezt a műremeket. Egynelőre mégcsak töltöm a TW verziójú torrenteket, 1-3 lent van 4-7 most jön lefele. (jó ávlasztás volt a TW?) Mad egyszerre aakor megnézi egy jó kis teliholdas estén a 7 részt hogy a feelingje is meglegyen, mint ahogy a higuval is tettem  :angyali: :D

Relunx

Solid Snake

Quote from: Relunx on 2006-11-20, 17:52:28
Egynelőre mégcsak töltöm a TW verziójú torrenteket, 1-3 lent van 4-7 most jön lefele. (jó ávlasztás volt a TW?)

Jó választás volt a TW. Meglepően tetszik a csapat munkássága, a minőség is jobb, mint a Live-Evil.

Necrid^

Quote from: SolidSnakeGH on 2006-11-20, 20:09:34
Quote from: Relunx on 2006-11-20, 17:52:28
Egynelőre mégcsak töltöm a TW verziójú torrenteket, 1-3 lent van 4-7 most jön lefele. (jó ávlasztás volt a TW?)

Jó választás volt a TW. Meglepően tetszik a csapat munkássága, a minőség is jobb, mint a Live-Evil.
kétlem  + Live-Evil gyorsabban dolgozik :)
Sry For my Bad Hungarian. I'm Not Magyar!

Relunx

#124
Nos, megnéztem mind a 7 részt (TW) ami eddig kijött s íme az átfogó véleményem, s kérdéseim:
Nagyon tetszett, grafikailag a toppon van, hozza a 2006-os színvonalat. A zene fantasztikusan lettek eltalálva az egyes jelenetekhez, főleg mikor csoportosan irkál a naplóba :). Az opening tetszett nagyon, az ending se rossz, de az op-ot mindig végignézem. Egész jól megcsinálták Light jellemét, a kis tisztítósdi, tiszta mint Slayers Try-ban Valgaav. No de térjünk vissza Death Notehoz. A Shinigami is tetszik tökre jól megrajzolták. Az 5.dik és 7.dik rész kissé érzékenyen érintett mikor a leendő házaspár (az FBI ügynök a buszról és hitvese) meghal. Vhogy bírtam őket, kár értük. BÁR szerény véleményem szerint a csaj még nem biztos hogy meghalt, mivel egy ügynök épp mellettük sétált el az esőben, szal lehet hogy még sikerült megmentenie. S így a csaj értékes infókkal szolgálhat még L-nek és csapatának, de ez csak spekuláció. Egy valamit viszont nem értettem az 5.dik vagy 6.dik részben említ Light valami olyasmit hogy ha a név fölé írunk vmit akkor valami lesz (ezt még a shinigami se tuddta) vhogy nem bírtam kihámozni, vki lécci magyarázza el.
Jah és még arra leszek kiváncsi mikor fogja Light rászánni magát hogy odaadja a fél életét cserébe a shinigami szemért. Egyenlőre ennyit, már alig várom a folytatást!  :jee:


Relunx

Calintz

Quote from: Relunx on 2006-11-21, 16:28:24
Nos, megnéztem mind a 7 részt (TW) ami eddig kijött s íme az átfogó véleményem, s kérdéseim:
Nagyon tetszett, grafikailag a toppon van, hozza a 2006-os színvonalat. A zene fantasztikusan lettek eltalálva az egyes jelenetekhez, főleg mikor csoportosan irkál a naplóba :). Az opening tetszett nagyon, az ending se rossz, de az op-ot mindig végignézem. Egész jól megcsinálták Light jellemét, a kis tisztítósdi, tiszta mint Slayers Try-ban Valgaav. No de térjünk vissza Death Notehoz. A Shinigami is tetszik tökre jól megrajzolták. Az 5.dik és 7.dik rész kissé érzékenyen érintett mikor a leendő házaspár (az FBI ügynök a buszról és hitvese) meghal. Vhogy bírtam őket, kár értük. BÁR szerény véleményem szerint a csaj még nem biztos hogy meghalt, mivel egy ügynök épp mellettük sétált el az esőben, szal lehet hogy még sikerült megmentenie. S így a csaj értékes infókkal szolgálhat még L-nek és csapatának, de ez csak spekuláció. Egy valamit viszont nem értettem az 5.dik vagy 6.dik részben említ Light valami olyasmit hogy ha a név fölé írunk vmit akkor valami lesz (ezt még a shinigami se tuddta) vhogy nem bírtam kihámozni, vki lécci magyarázza el.
Jah és még arra leszek kiváncsi mikor fogja Light rászánni magát hogy odaadja a fél életét cserébe a shinigami szemért. Egyenlőre ennyit, már alig várom a folytatást!  :jee:


Relunx
Mint mondotta, szerintem sose...nem éri meg, "nem tud tükéletes világot csinálni" az alatt az idő alattXD Egyébént szerintem ez nagy hülyeség volt kinyírni a csajt...hisz ismeri L-t látta már...tudja, h néz ki, vagy legalább dolgozott vele, igy tudja, talán h néz ki "megkérhette" volna, h rajzolja leXD És nem hiszem, h meg lesz mentve, az ügynök szerintem csak azért volt ott, h az a gondolat legyen benned ami van...de nem tudja megmenteni, ha az vagyon leírva a könyvbe, h meghalXD Én már csak az új szereplőket várom. Bár szerintem ez egy tökéletes alakom lett volna Lightnak L kiírtásában. A csajt elengedi, az L-el lesz és leírja "Kill L before you kill yourself", hát ezt lekésteXD
I just don't belong to this World...lets create a new one.

Kadaj

Which Advent Children character are you? Find out here!

Manitu

Quote from: Calintz on 2006-11-21, 16:35:44Bár szerintem ez egy tökéletes alakom lett volna Lightnak L kiírtásában. A csajt elengedi, az L-el lesz és leírja "Kill L before you kill yourself", hát ezt lekésteXD
Nem tudta volna a csajjal kinyíratni L-t, mert ad egy [spoiler]a deat note csak azt öli meg, akinek a neve bele lett írva, és az áldozat halálával nem rövidítheti meg mások életét. Mondjuk ez az animében csak később kerül szóba, bár szerintem ez olyan egyértelmű, hogy Raito kérdés nélkül is tudja már.[/spoiler]
Ad kettő, az egy dolog, hogy dolgozott már L-el, ami azt jelenti, hogy hallotta a torzított hangot, és látta az L-betűt a laptop monitorán. A rendőrségi jelentésekből Raito nagyon jól tudja, hogy senki nem tudja, hogy néz ki L. Még Watari sem.
De ha ismerné is L arcát a csaj, attól még egy rajz nem segít, kell a név is, amit egy rajzról még Ryuuku sem tud megmondani a shinigami szemével.
Plusz, L-nek elég csak annyi, hogy valaki megemlítse, mi van, ha Kira máshogy is tud ölni a szívrohamon kívül? Elkezd agyalni, feltünkik neki a buszbaleset, és már el is jutott Raitohoz.


Necrid^

Amugy Ez tők hülyeség csak azok halnak meg akik a nevük irja be Light a Death noteban most Pl ha bele irja hogy kovács Gergő akkor a note honnan tudja hogy ez a kovács Gergő aki épp light gondolt? elég sok kovács gergő van.. akkor mivan az összes meghal?
Sry For my Bad Hungarian. I'm Not Magyar!

Prof. William

Épp ez az. Tudniukkell at his hogy néz ki a gergő. Ha csak beírom hogy Kovácsgergő akkor nem fog negyven másodpercen belül 500 000 kovácsgergő meghalni. De ha mondjuk a sorozatgyilkos kovácsgergőre gondolok akiknek mutatták a képét a TV-ben és a NÉV BEÍRÁSA KÖZBEN AZ Ő KÉPÉRE GONDOLOK, akkor az a Kovács Gergő fog meghalni.

Ez a Death Note eggyik alapszabája. L ezért is nem a nevét hanem a képét rejtegeti Light elől. Mert ha Light valahogy rájön hogy néz ki L akkor L-nek már reszeltek.   :angyali:

Alkyra

nyah meg a halál típusát is le kell írnia. ha nem ír semmit, akkor automatán szívroham.
viszont beírhatja előbb a halál okát s csak után a nevet.^^(meg a szeméy arcát hozzá: lásd az FBI ügynök)

Necrid^

#130
Quote from: Prof. William on 2006-11-21, 20:08:38
a NÉV BEÍRÁSA KÖZBEN AZ Ő KÉPÉRE GONDOLOK.
Szal akkor vélgülis nem elég a név, kép is kell. értem..
Sry For my Bad Hungarian. I'm Not Magyar!

Relunx

Valaki megválaszolná kérdésemet, hogy mi volt az amit még a shinigami sem tudott a death nottal kapcsolatban (amit light fedezett fel? (ha vmit a vmi fölé írunk akkor lesz vmi...)

Relunx

kikuchiyo

Asszem az, hogy be lehet előre írni egy részletes halálnemet, és a nevet később is mellé lehet biggyeszteni, úgy is működik a rendszer.
Failure is the default option

Manitu

Quote from: Relunx on 2006-11-21, 23:52:39
Valaki megválaszolná kérdésemet, hogy mi volt az amit még a shinigami sem tudott a death nottal kapcsolatban (amit light fedezett fel? (ha vmit a vmi fölé írunk akkor lesz vmi...)

Relunx
Finoman szólva minden, szegény Ryuuku sík hülye a témában, azon kívül, amit a használati utasításban leírt (és az nem sok) semmit nem tud a death noteról, mindenre magától kell rájönnie Raitonak :D
De a konkrét kérdésed esetében a válasz az, amit kikuchiyo írt. Használta is, az FBI ügynököket nem ő írta bele a füzetbe, hanem Panberrel töltette ki a neveket.


Calintz

Quote from: Manitu on 2006-11-22, 01:51:41
Quote from: Relunx on 2006-11-21, 23:52:39
Valaki megválaszolná kérdésemet, hogy mi volt az amit még a shinigami sem tudott a death nottal kapcsolatban (amit light fedezett fel? (ha vmit a vmi fölé írunk akkor lesz vmi...)

Relunx
Finoman szólva minden, szegény Ryuuku sík hülye a témában, azon kívül, amit a használati utasításban leírt (és az nem sok) semmit nem tud a death noteról, mindenre magától kell rájönnie Raitonak :D
De a konkrét kérdésed esetében a válasz az, amit kikuchiyo írt. Használta is, az FBI ügynököket nem ő írta bele a füzetbe, hanem Panberrel töltette ki a neveket.
TE magás vagy igy nem fearXXXD
De akkor is fennt állt a B verzióm, h találkozik majd L-el mert ez volt a terve...Na mind1 lehet h téves, de szerintem ez is lehetet volna. Egyébként meg Watari már, h ne látta volna ott volt vele a szobában az ügynökökkel, szerintem máskor is látta már ha nem lepödött meg. És egyébként L tudja h nem csak szívrohammal tud ölni ezt mondta is a 6os részben ha jól tudom, vagy valamelyikben már mondta, h na de mivan ha...szóval sejti...
I just don't belong to this World...lets create a new one.

Kadaj

Which Advent Children character are you? Find out here!

Manitu

Watari egy faarc. Szerintem azon sem lepődne meg, ha elétoppanna Ryuuku balettruhában, és nekiállna csárdást táncsolni :D Ő is most látta először L-t, amikor a rendőrök.
A csaj terve nem az volt, hogy találkozik L-el, hanem hogy beszél vele. Nem ugyan az. A Kira csoport egy megbízható tagjával akart találkozni, hogy elmondja az elméletét. Ezért ment a rendőrségre. De ebből Raito sehogy nem tudott volna profitálni. Se a csaj, se Raito nem tudja, hogy a rendőrök találkoztak L-el.

Ami pedig a 6. részt illeti, ott Raito említette, hogy neki is eszébe jutott, hogy "mi van, ha Kira máshogy is tud ölni", hogy a csaj bizalmába férkőzzön. L-nek még nem jututt eszébe ez a lehetőség. Vagyis inkább még nincs oka komolyan foglalkozni vele, és még nem mondta ki hangosan. Elég nagy koponya, kétlem hogy lenne olyan lehetőség, ami ne jutott volna eszébe :D


noriko

Quote from: Prof. William on 2006-11-21, 20:08:38
L ezért is nem a nevét hanem a képét rejtegeti Light elől. Mert ha Light valahogy rájön hogy néz ki L akkor L-nek már reszeltek.   :angyali:
Attól még nem "reszeltek" neki. Mert nem L-nek hívják ugye. A rendes nevét meg rajta kívül senki sem tudja.
Tehát Lightnak még szüksége van L nevére és képére, hogy meg tudja ölni.
Persze, ha a kép már meg lenne, és megszerezné a shinigami szemet, akkor már nyert.
"I wish I could, but I don't want to."

Prof. William

Na de ott a hátrány! Megértem miért húzózkodik tőlle Light. Mert hát kafa meg minden, de a fél élet oda! Teszem azt meghal 90 éves korában. Az máris csak 45 év! ÉS ugyebár én is jó sokáig szeretnék  élni hogy kiélvezessem a szép tökéletes világot amiben én vagyok az isten. + talán tudat alatt ott van a "aki használja a DN-t az se a meynbe se a pokolba nem jut." Talán e miatt is van egy kis fész Lightben és próbálja minnél jobban kitolni.

A szemnek akkor lenne értelme, ha a DN úgy működne mint a Shinigamiknál értsd. a megölt hátralévő életét hozzáadja a tiédhez. Úgy én is bevállanám. Akkor aztán már tényleg Isten lenne Light addig él ameddig akar + szemek + DN.

Na de valamit valamiért barátom. :)

Manitu

Quote from: Prof. William on 2006-11-22, 18:48:27+ talán tudat alatt ott van a "aki használja a DN-t az se a meynbe se a pokolba nem jut."
Cough, cough[spoiler]Mondta valaki, hogy aki nem használja a death noteot, az bejut valamelyikbe? :__devil:[/spoiler]


Bishop

Mivel senki se teszi fel elkeztem letölteni torrenten

valaki seed-elné nekem live-evil ep 3-4-et? ip-t majd pm-be ha valaki  megtenné nekem

Prof. William

A vigyori mondta még az elején. Ryuk. :)

Solid Snake

Quote from: Relunx on 2006-11-21, 16:28:24
BÁR szerény véleményem szerint a csaj még nem biztos hogy meghalt, mivel egy ügynök épp mellettük sétált el az esőben, szal lehet hogy még sikerült megmentenie. S így a csaj értékes infókkal szolgálhat még L-nek és csapatának, de ez csak spekuláció.

A csaj 100%, hogy öngyilkosságot követ el. Az akasztófa-metafóra egyértelművé tette. Az ügynök megjelenése pedig a drámaiságot fokozta - éppen ott sétált el, de már késő volt -- remek, szomorú jelenet. Egyik kedvencem eddig. A lány sorsát én is sajnáltam, éppen egyenesben ment volna az élete vőlegényével, erre mindkettejükkel végez egy világmegjavító-istenségi hatalomra törő kamasz srác.

Prof. William

#142
Ha meg valahogy meagakadájozza a csajt akkor is mindenképen próbálkozni fog, ha meg mégsem sikerül akkor is meghal, mert ugye ha nem tudja teljesíteni a halál feltételeit akkor teljesítetlenül hal meg. Persze ez Light főistenségnek kicsit több gondot okozott volna.

Ha beírják a neved a DN-be akkor mindenképpen halott vagy. Akkor van esélyed túlélni, ha Shinigami vagy vagy csak simán úgy hjvnak hogy Isten. :)


Solid Snake

Quote from: Prof. William on 2006-11-22, 20:01:38
Ha beírják a neved a DN-be akkor mindenképpen halott vagy. Akkor van esélyed túlélni, ha Shinigami vagy vagy csak simán úgy hjvnak hogy Isten. :)

Vagy ha szépen megkéred Light-ot, hogy 40 másodpercen belül égesse el a nevedet tartalmazó oldalt. Akkor TALÁN megúszhatod.  :smile:

Relunx

Úgy értesültem hogy 34 részes lesz. Bele fog férni az egész? Mármit ahogy szokták amit lehet a mangából azt bele is tudják tenni? Nem kevés az a 34 rész? (Mangát totál régen olvastam, és már nem naon emléxem belőle siznte semmire).

Relunx

Manitu

Quote from: Prof. William on 2006-11-22, 19:35:09
A vigyori mondta még az elején. Ryuk. :)
[spoiler]Ryuuku azt mondta, aki használja a Death Noteot, az nem jut be se a mennybe, se a pokolba. Azt egy szóval sem mondta, hogy bárki más bejuthat valamelyikbe is.[/spoiler] Túl nagy jelentőséget tulajdonítasz annak a mondatnak ;)
Quote from: Relunx on 2006-11-22, 22:03:00
Úgy értesültem hogy 34 részes lesz. Bele fog férni az egész? Mármit ahogy szokták amit lehet a mangából azt bele is tudják tenni? Nem kevés az a 34 rész? (Mangát totál régen olvastam, és már nem naon emléxem belőle siznte semmire).

Relunx
De. Valahol azt olvastam, hogy az anime csak a manga első felét dolgozza majd fel, és az eddigi tempó alapján ez elég valószínű.

[spoiler=:D][/spoiler]


Necrid^

Quote from: Manitu on 2006-11-22, 23:40:16
Quote from: Prof. William on 2006-11-22, 19:35:09
A vigyori mondta még az elején. Ryuk. :)
[spoiler]Ryuuku azt mondta, aki használja a Death Noteot, az nem jut be se a mennybe, se a pokolba. Azt egy szóval sem mondta, hogy bárki más bejuthat valamelyikbe is.[/spoiler]
akkor hova megy? belóle is lesz shinigami? amugy mondanék vmi minek hasznájátok a spoiler gomb? a topic cime "Death note /spoiler!/ "
Sry For my Bad Hungarian. I'm Not Magyar!

Manitu

Quote from: Necrid^ on 2006-11-22, 23:42:54
akkor hova megy? belóle is lesz shinigami? amugy mondanék vmi minek hasznájátok a spoiler gomb? a topic cime "Death note /spoiler!/ "
Sehova. Megszünik létezni, ennyi volt, konyec, vége. Ryuuku csak finoman célzott arra, hogy a túlvilág nem létezik :D


Necrid^

Quote from: Manitu on 2006-11-22, 23:57:51
Sehova. Megszünik létezni, ennyi volt, konyec, vége. Ryuuku csak finoman célzott arra, hogy a túlvilág nem létezik :D
[/quote]
:DD
Sry For my Bad Hungarian. I'm Not Magyar!

Prof. William

A mangában kicsit máshogy mondta és lessz majd egy pont (a mangában legalábis) amikor Light ismételten elgondolkozik ezen. Szóval sztem a DN használójára van ilyen kitétel.

A megoldás nagyon egyszerű. Meg kell kérni Lightet hogy írja be a nevünket a DN-ne és legkésőbb 40 mp múlva kiderül az igazság.  :angyali:

"Megkérni hogy 40 mp-n belül égesse el."

Mire Light kedvesen mosolyogva : "Persze haver érted mindent" és elégeti. A nevedet is csak poénból írta be. :)