Main Menu

Death Note /Spoiler!/

Started by Sancho, 2006-10-08, 02:19:09

Previous topic - Next topic

Lythis


noriko

 :D :D
thx! this made my day!


ui:[spoiler]mint "fangirl", én is L-t bírtam jobban amúgy... :haha:[/spoiler]
"I wish I could, but I don't want to."

Bishop

megnéztem végre én is azokat amik eddig kijötek részek és egyre kiváncsibb vagyok a következő részre :Kiraly:

Light elég idegesítő,de már kiváncsi vagyok Ryuk mikor kezdi ell a saját tervét,mert nem hiszem hogy csak simán unatkozik
már amikor felajánlotta a Shinigami szemet akkor is látszott

manga olvasó biztos tudják de ha igen akkor se mondják hogy nem igaz így izgalmasabb :ejnye:

Sancho

Nekem eddig a kamerás résznél 1 dolog nem tetszett. Mikor a chips zacsiban van a DN darabja és arra irja fel a neveket miközben a kiszakitott zacsi másik oldalán megy a tv... Most ott a tv az oké de 1 nem hiszem el hogy nem látszik a vilodzása a tvnek sehol, pláne hogy 1 chips zacsi belseje jól vissza veri a fényeket... :)
Lehet hogy tul kötekedő vagyok ezen a téren... :)

Draconire

Quote from: Sancho on 2006-11-25, 13:04:16
Nekem eddig a kamerás résznél 1 dolog nem tetszett. Mikor a chips zacsiban van a DN darabja és arra irja fel a neveket miközben a kiszakitott zacsi másik oldalán megy a tv... Most ott a tv az oké de 1 nem hiszem el hogy nem látszik a vilodzása a tvnek sehol, pláne hogy 1 chips zacsi belseje jól vissza veri a fényeket... :)
Lehet hogy tul kötekedő vagyok ezen a téren... :)
Annak a zacskónak nem olyan volt az anyaga, nézd meg jobban, hogy szinte semmi gyűrődés nincs a belsejében.
btw: Ilyen látványos chips evést még nem láttam XD

Bishop

nem tudom de nekem látszott a kamerán,és ha még kicsit ki is nagyították volna,ezenkvül kipróbáltam ithon és eléggé lekéne hajolnom hogy lássam,de az már feltünő lenne

jah és egy olyan félhomályos szobában anny fény akárhol van simán látszik

Draconire

Quote from: carfanatic on 2006-11-26, 22:22:21
nem tudom de nekem látszott a kamerán,és ha még kicsit ki is nagyították volna,ezenkvül kipróbáltam ithon és eléggé lekéne hajolnom hogy lássam,de az már feltünő lenne
Ha a kezeddel belenyúlsz, akkor egy kicsit felemelheted a tetejét úgy, hogy ne tűnjön fel és már be is látsz, csak jól kell felbontani, illetve elhelyezni. (leteszteltem én is :P)

Quote from: carfanatic on 2006-11-26, 22:22:21
jah és egy olyan félhomályos szobában anny fény akárhol van simán látszik
Egy asztali lámpa pont ott volt felette.
+a bögre ami előtte volt az még takarta is valamennyire.

Lokids

Nektek van otthon LCD tévétek, hogy le tudtátok tesztelni? :)

Bishop

Quote from: Gmer on 2006-11-26, 22:32:13
Quote from: carfanatic on 2006-11-26, 22:22:21
nem tudom de nekem látszott a kamerán,és ha még kicsit ki is nagyították volna,ezenkvül kipróbáltam ithon és eléggé lekéne hajolnom hogy lássam,de az már feltünő lenne
Ha a kezeddel belenyúlsz, akkor egy kicsit felemelheted a tetejét úgy, hogy ne tűnjön fel és már be is látsz, csak jól kell felbontani, illetve elhelyezni. (leteszteltem én is :P)

Quote from: carfanatic on 2006-11-26, 22:22:21
jah és egy olyan félhomályos szobában anny fény akárhol van simán látszik
Egy asztali lámpa pont ott volt felette.
+a bögre ami előtte volt az még takarta is valamennyire.


az utóbbi nekem kicsit eröltetettnek tűnik,mert ha ott is van a fény akkor is felkéne tünnie főleg egy olyannak mint L

van olyan kis tv-d hogy ki tudtad próbálni,mert nem sok olyan formályú kistv lehet it szerintem kapni és ha még a zacko valami extra nagy verzió akkor is problémás lenne

csak azt nem értem miért nem volt olyan értelmes hogy a legegyszerűbb megoldást válassza,én pl azt csináltam volna hogy egy mp3 lejátszón vagy valami máson halgattam volna rádiót.olcsóbb is lett volna és kevésbé kockázatos

Christian

carfanatic: nem rossz ötlet, az arcát meg a fantáziádra bízod :P

Egyébként meg sztem L ott rontotta el a kamerázás dolgot,hogy visszatette a papírt a helyére, sokkal egyszerűbb lett volna ha úgy tesz mintha az anyja vagy az apja ment volna be Light szobájába, és mondjuk ott hagy egy cetlit,hogy mittom én... Akkor kevésbé lett volna feltűnő a kamerás dolog. A kis TV-ről meg annyit,hogy marha jó ötlet volt de nem hiszem,hogy nem tűnt fel senkinek,hogy mikor Light kiment a szobából akkor nem gyűrte össze a zacskót v. ,hogy valami súly van benne...

Draconire

#160
Quote from: carfanatic on 2006-11-26, 22:58:19
az utóbbi nekem kicsit eröltetettnek tűnik,mert ha ott is van a fény akkor is felkéne tünnie főleg egy olyannak mint L
Hát azokon a minőségi kamerákon amikkel telerakták a szobáját nem hiszem. Meg miért lenne erőltetett, amikor ha közvetlenül fölötte világít egy asztali lámpa akkor egy kicsi lcd kijelző nehogymár túlvilágítsa.

Quote from: carfanatic on 2006-11-26, 22:58:19
van olyan kis tv-d hogy ki tudtad próbálni,mert nem sok olyan formályú kistv lehet it szerintem kapni és ha még a zacko valami extra nagy verzió akkor is problémás lenne
Tv-m nincs de mobilom igen.

Quote from: Christian on 2006-11-27, 00:32:52
A kis TV-ről meg annyit,hogy marha jó ötlet volt de nem hiszem,hogy nem tűnt fel senkinek,hogy mikor Light kiment a szobából akkor nem gyűrte össze a zacskót v. ,hogy valami súly van benne...
Összegyűrte, és mivel nem ejtette, hanem dobta a zacskót, így a súly se tűnhetett fel, és már valószínűleg volt szemét a kukában ami felfogta az esés hangját.

Christian

A kis TV-t összegyűrte?:D Hát azt azért nem hiszem :)

Draconire

Quote from: Christian on 2006-11-27, 18:20:48
A kis TV-t összegyűrte?:D Hát azt azért nem hiszem :)
Nem a tv-t hanem a zacskót, csak nem kis gombóccá gyűrte, hanem úgy csinálta, hogy ne legyen feltűnő. (19:20 <-nézd meg)

Bishop

Quote from: Christian on 2006-11-27, 00:32:52
carfanatic: nem rossz ötlet, az arcát meg a fantáziádra bízod :P

nem tudom de én nem emlékszem hogy Light-nak kéne az arca,mert csak a név kell,ezt csak L találta ki
igaz a legtöbb esetbe látta az arcot de akkor is csak a név kell,Ryuk-nak kéne az arc hogy megtudja a nevét de Light ugye hiába bámulja egyenlőre nem látja a nevet a feje felett

Draconire

Quote from: carfanatic on 2006-11-27, 19:17:48
nem tudom de én nem emlékszem hogy Light-nak kéne az arca,mert csak a név kell,ezt csak L találta ki
igaz a legtöbb esetbe látta az arcot de akkor is csak a név kell,Ryuk-nak kéne az arc hogy megtudja a nevét de Light ugye hiába bámulja egyenlőre nem látja a nevet a feje felett

Kell az arca a megölni kívánt személynek, és ezt nem L találta ki.

Bishop

Quote from: Gmer on 2006-11-27, 20:00:58
Quote from: carfanatic on 2006-11-27, 19:17:48
nem tudom de én nem emlékszem hogy Light-nak kéne az arca,mert csak a név kell,ezt csak L találta ki
igaz a legtöbb esetbe látta az arcot de akkor is csak a név kell,Ryuk-nak kéne az arc hogy megtudja a nevét de Light ugye hiába bámulja egyenlőre nem látja a nevet a feje felett

Kell az arca a megölni kívánt személynek, és ezt nem L találta ki.
ok,nem vitatkozom,én ezen ezekszerint átsiklottam :oops:

Calintz

Quote from: Gmer on 2006-11-27, 20:00:58
Quote from: carfanatic on 2006-11-27, 19:17:48
nem tudom de én nem emlékszem hogy Light-nak kéne az arca,mert csak a név kell,ezt csak L találta ki
igaz a legtöbb esetbe látta az arcot de akkor is csak a név kell,Ryuk-nak kéne az arc hogy megtudja a nevét de Light ugye hiába bámulja egyenlőre nem látja a nevet a feje felett

Kell az arca a megölni kívánt személynek, és ezt nem L találta ki.
Javaslom az első rész végignézését ujra
Csak akkor ölheted meg ha rá gondolsz ezért nem hal meg az összes BeVíz Elek ha pl leírod az ő nevét hanem csak az akit te akarsz
I just don't belong to this World...lets create a new one.

Kadaj

Which Advent Children character are you? Find out here!

Bishop

ahaaa,ezen gondolkoztam is,de félredobtam mert más anime-be is jellemző hogy mindenkinek olyan egyedi neve van hogy olyan név még egy nincs

Dreamcleaver

#168
Megnéztem én is a 8-ik részig, úgyhogy leírnám eddigi gondolataimat.
Nagyon tetszik a sorozat eddig. A karakterek szépen rajzoltak és animáltak, a zene is passzol. Elsőre nem is gondoltam, hogy egy ilyen izgalmas és csavaros krimi kerekedik ki belőle. Pláne , hogy belenéztem a manga későbbi részeibe..szóval lesz itt még csavar.

Na de sohasem szeretek nagyon dícsérni egy sorozatot.  :D Eddig két kivetnivalót találtam.
1. L-t elcseszték. Én tudom ,hogy az animélban nagyon szeretnek fiatal, boy-genius-okat szerepeltetni, ez valami fóbia a japcsiknál (jó a csajszik meg már 15 évesen profin nyomják a szexet  :D) , de azért az már tényleg túlzás, hogy a világ elsőszámú detektíve, aki már az évek során több kiemelkedően nehéz ügyet megoldott, az világ bűnüldüző szerveinek aduásza egy cirka 17 éves srác.  :wtf: Hány évesen kezdte? 12-13 lol sokkal szimpibb lenne, ha L egy 30-as éveiben járó férfi lenne, de akkor ugye nem lehetne hypolni a fangirlöket. -_-

2. Szerintem a Naomi Misora-s résznél ( az elhunyt FBI-os jegyese) van egy nagy logikai baki. Cáfoljatok meg. Naomi bemegy a rendőrségre, de nincs ott senki a Kira részlegnél. Erre jön egy fiatal srác, aki hozza az apja ruháit és mikor halja, hogy nincsenek ott. leadja a recepción. Utána eldumcsizik a csajjal, közben sűrűn nézegeti az óráját, hosszasan elhallgat időközönként, gyanúsan tapad a csajra, még visszafelé is követi. Amikor a csaj végre megkérdezi, mert már neki is gyanús, hogy honnan tud ennyit a Kira ügyről, "Raito"  :D előáll az évszázad marhaságával: Há vazze mert ám én is rész veszek a nyomozásban, yeah! -_- Oké szóval 1. Ha ő is tagja a nyomozó csoportnak, akkor miért adta le a ruhákat a recepción, fel is vihette volna őket. 2. Ja 17 éves gyerek együtt nyomoz a rendőrséggel. 3. Ugyan csak részleges tag, félmunkaidőbe, de ő majd szeméjesen elintézi, hogy Naomit is felvegyék a csapatba. 4. Ekkor már Raito tényleg nagyon gyanús, egyszerűen nem hagyja békén a csajt.
Ezek alapján , ha Naomi valóban annyira profi FBI-os, és elővigyázatos, nem adhatta vona ki az igazi adatait. Max megkérte volna Raitot , hogy akkor járjon közben az apjánál, aztán visszament volna a rendőrségre megnézni, hogy ott vannak e. És akkor még a hóesésről minek hatására az arra jövő nyomozó kinyitja az ernyőtjét és ezért nem látja meg Raito-t, még nem is beszéltünk. Kami-sama loves Raito-kun! ^^
Sztem ezt a rész továb is húzhatták volna. Tény, hohy Naominak valahogy meg kell halnia, különben Raito lelepleződik és vége a sorozatnak. De ennél az is valóságszagúbb lett volna, ha Naomi előbb visszaér a rendőrségre, minr a nyomouó, nem talál ott senkit és hazamegy, ezzel időt adva Raito-nak, hogy a rendőrségi adatbázisból a Death Note ssegítségével kiszűrje Naomi valósi ID-jét. (ahogy csinálta azt a 12 FBI-sal).

Egyelőre ennyit. Amúgy tényleg nagyon jó sorozat, odeszegez a monitor elé. Eddig 9/10.  :smile:

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Manitu

Quote from: Dreamcleaver on 2006-11-27, 23:34:53Hány évesen kezdte? 12-13 lol sokkal szimpibb lenne, ha L egy 30-as éveiben járó férfi lenne, de akkor ugye nem lehetne hypolni a fangirlöket. -_-
Eltaláltad :D Bár valóban, igazándiból fanserviceről van szó. Ki kíváncsi egy 40-es, kopaszodó, szemüveges, pattanásos zseni agymenéseire? Ezt nem lehetne eladni :)


QuoteCáfoljatok meg.
Megpróbálom.

1. A meséje szerint valójában fönt volt az egész nyomozócsoport, csak biztonsági okokból mondják a recepción, hogy nincs. Viszont azért felszólnak, hogy valaki keresi őket, erre lejön Raito, hogy megnézze ki az és mit akar. A ruha csak álca. Kicsit nyakatekert, de akár valami ilyesmire is gondolhatott. Raito sármos fiú, könnyen az ujja köré csavarja a nőket, most is ez történt. De ezernyi más magyarázatot is ki lehet találni, mért nem volt gyanus a csajnak, vagy mit mondhatott volna Raito, ha mégis gyanus lesz, és rákérdez.
2. Igen. Hihetetlen, de Raito egy zseni, és itt csak abban hazdott, hogy a nyomozócsoport tagja. A múltban már valóban megoldott két bonyolult ügyet a rendőrségnek.
3. Itt nem arról van szó, hogy félmunkaidő vagy sem. Ha L a maga közelébe engedi, akkor megbízik benne. És talán el tudja intézni, hogy bekerüljön a csoportba. Ha feltesszük, hogy Naomi bevette a mese eddigi részét, márpedig bevette, akkor ez már nem egy nagy ugrás. Kevés embere van a csoportnak, kellenek a megbízható új tagok. És különben is, már teljesen bedőlt Raito stílusának. Nem olyan nehéz ezt is megetetni vele.
4. Itt is csak azt tudom mondani, mint az előbb, Raito már teljesen az ujja köré csavarta, nem gondolkodik. Elvakult a lehetőségtől, hogy még egyszer hasznos lehet, hogy bosszút állhat. Hibázott. De ha ott nem mutatja meg az igazolványát Raitonak, akkor a srác tovább nyomult volna. Nem hagyhatta, hogy visszamenjen a csaj. Egyrészt, nem tudhatta, hogy van-e már valaki bent a csoportból. Mi tudjuk, hogy volt, Aizawa (aszem őt küldték vissza) megelőzte őket. A másik, hogy így még nem említik a recepciósok Yagaminak, hogy egy nő kereste, hiszen hallották, hogy Raito felajánlotta, hogy felhívja neki, meg különben is, csak egyszer kérdezősködött. De ha megint visszamegy, akkor az már szemetszúr. Visszanézik a kamerák felvételeit, hopp, ki volt ez a csaj, csak nem Pamber menyasszonya, na akkor nézzünk csak utánna ennek a Pamber gyereknek... és máris szorul a hurok.
Itt nem is annyira az a lényeg, hogy az első próbálkozásra bedőlt a csaj, hanem hogy Raito addig próbálkozott volna, amíg nem sikerül. De semmiképpen nem engedte volna vissza.
A havazás pedig mellékes. Ha Aizawa észre is veszi Raitot, maximum köszön neki, és megy tovább. Dolga van, nem áll le beszélgetni, különösen, hogy látja, hogy Raito csajozik. Naomi viszont nem tudja, hogy Aizawa tagja a nyomozócsoportnak, valószínűleg figyelemre sem méltatná. Elkönyveli mint Raito egy ismerősét és kész. Ebben nincs semmi gyanus.


Prof. William

Mi a fangörködés L-ban? Aranyos meg minden de inkább egy tág pupillájú benarkózott csimpánzra emlékeztet. :)  Bár az tetszett hogy amikor a mangát ovlastam én is valami jó harmincas Sherlock Holmes típusú nyomozógéniuszt vártam erre jött Jack Sparrow kisöccse.

Az meg hogy nyomozógéniusz és max 18 nem baj. Emlékeztek Conan ra?  :whoah:

A japán fiatalokkal úgyis 16-21 éves kor között történik a legtöbb dolog. Mechavezetés, szupererő, Death Note találás stb.

25 felett már csak az idegesítő/mindig üzleti úton lévő/halott szülő kategóriában indulhatnak.

chilip

Quote from: Prof. William on 2006-11-28, 10:01:48
Mi a fangörködés L-ban? Aranyos meg minden de inkább egy tág pupillájú benarkózott csimpánzra emlékeztet. :)  Bár az tetszett hogy amikor a mangát ovlastam én is valami jó harmincas Sherlock Holmes típusú nyomozógéniuszt vártam erre jött Jack Sparrow kisöccse.

Az meg hogy nyomozógéniusz és max 18 nem baj. Emlékeztek Conan ra?  :whoah:

A japán fiatalokkal úgyis 16-21 éves kor között történik a legtöbb dolog. Mechavezetés, szupererő, Death Note találás stb.

25 felett már csak az idegesítő/mindig üzleti úton lévő/halott szülő kategóriában indulhatnak.

:lol: :rotfl: :appl: :lul: :lol: :rotfl: :appl: :lul: :lol: :lul: :appl: :rotfl: :lol: :lul: :appl: :rotfl: :lol:

Manitu



chilip


Sancho

Eddig olvastam a mangát... Szerintem ez a csavarás jót tett a storinak ami a 9ik részben volt... :)

Solid Snake

Quote from: chilip on 2006-12-01, 10:42:26
9. rész

Az igen!  :appl:
Toriyamáék a múlt heti késlekedést most rendesen behozták! Éjszakai műsor meg is van a szalagavató utánra!

Nimlot

Ez hihetetlen! Rángattam az asztalt mikor [spoiler]megláttam  L-t a vizsgán és kiborultam mikor be is mutatkozott[/spoiler]
Hihetetlen ez az anime. Nem emlékszem mikor izgultam ennyire animén ha egyáltalán volt már ilyen. :whoah:
"Being too kind is also... cruel!"

Necrid^

Innentől egyre érdekesebb lesz az anime :)
Sry For my Bad Hungarian. I'm Not Magyar!

Prof. William

[spoiler] Jah... I'm L!  [/spoiler]

Vannnak idegei a csávónak...

Solid Snake

[spoiler]Az biztos, hogy megdöbbentő volt L lépése. Bár Light a hibás ezért, L akkor figyelt fel rá, amikor Light megjegyezte a TV-s hirdetésről a véleményét. Ha csendben maradt volna, akkor L talán nem száll rá. Viszont a sok elit öltönyös diák között a görbehátú, mezítlábú L eléggé kitűnő jelenség volt.  :D[/spoiler]