Main Menu

Death Note /Spoiler!/

Started by Sancho, 2006-10-08, 02:19:09

Previous topic - Next topic

Dreamcleaver

Megnéztem a 17-18-t. Nem tudom mi a bajotok vele. A 18 pl az egyik kedvenc részem ideáig. Raito és L bunyóján jőt nevettem, és kiváncsi vagyok mi lesz Aizawa-sannal. Sőt szinte felüdülés, hogy nem kell Raito "evil grin"-jét bámulnom, gondolom úgyis látom még eleget később.  :smile:

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Solid Snake

Quote from: Dreamcleaver on 2007-02-22, 04:17:42
Megnéztem a 17-18-t. Nem tudom mi a bajotok vele. A 18 pl az egyik kedvenc részem ideáig. Raito és L bunyóján jőt nevettem, és kiváncsi vagyok mi lesz Aizawa-sannal.

Pont ez a lényeg. A Death Note-on nem nevetni kell, hanem töprengeni, ledöbbeni a csavarokon, élvezni a karakterek okfejtéseit. Számomra ezt jelentette a DN mindig is. Ha nevetni akarok, akkor belökök egy kis Nodame Cantablie-t. Azon valóban lehet nevetni.  :D

Aizawa-san távozik. Szerintem az ő szerepének vége lett azzal, hogy visszatért a rendőrörsre. A család-momentum ezt megerősíti.

Light és L verekedése különösen gyerekes volt. Két vérbeli ellenfél, 16 részen (na jó, 15, L nem volt EP1-ben) keresztül egymásra vadásztak, egymásnak tettek keresztbe meglehetősen izgalmas módon. Erre leállnak verekedni azért, mert [spoiler]L depresszióssá vált, hogy a Light=Kira teóriája megdőlhet. A világ legjobb nyomozója nem viselkedhet így, kérem szépen!  :lazza:[/spoiler]

Tehát arra akarok kilyukadni, hogy az eddigi részek alapján ezek a viccelődő, gyerekes momentumok egyáltalán nem tesznek jót a DN-nek.

Alappillérek:
-Shinigami-k
- Izgalmas, döbbenetes csavarok
- Gonosz Light vs. higgadt, precíz L

Az utóbbi másfél részben (mert aláírom, a 17. rész első fele még igenis döbbenetesen jó volt) mi lett ezekkel az alappillérekkel? Elvesztek.  :ejj:
Csupán abban reménykedek, hogy előbb-utóbb visszatér Light emlékezete, aztán mehet tovább az őrült hajsza.  :morci:

Soul

Quote from: SolidSnakeGH on 2007-02-22, 07:55:52
Alappillérek:
-Shinigami-k
- Izgalmas, döbbenetes csavarok
- Gonosz Light vs. higgadt, precíz L

Tök igazad van :smile:.Ezeknek az új részeknek olyan filler szaga van nem?

KeLa

Quote from: SolidSnakeGH on 2007-02-22, 07:55:52
Tehát arra akarok kilyukadni, hogy az eddigi részek alapján ezek a viccelődő, gyerekes momentumok egyáltalán nem tesznek jót a DN-nek.

Alappillérek:
-Shinigami-k
- Izgalmas, döbbenetes csavarok
- Gonosz Light vs. higgadt, precíz L

Az utóbbi másfél részben (mert aláírom, a 17. rész első fele még igenis döbbenetesen jó volt) mi lett ezekkel az alappillérekkel? Elvesztek.  :ejj:
Csupán abban reménykedek, hogy előbb-utóbb visszatér Light emlékezete, aztán mehet tovább az őrült hajsza.  :morci:
Ez mind igaz, DE:
- Mivel Light-nál és Misa-nál sincs DN, ezért nincsenek Shinigamik sem.
- Az izgalmas, döbbenetes csavarok sztem most folytatódnak...
- Light nem emlékszik semmire, így gonosz sem lehet (annyira :smile:)

Most az egész dolog nem is Light-ról szól meg Misa-ról, most a 3. Kira van a középpontban.

Dreamcleaver

SSGH csak épp azt felejted ki, hogy a Death Note nélkül már Raito is egy "normális" srác, és mind Raito, mind L még elég fiatalok, 18 évesek. Szal szerintem mikor bunyóztak, akkor viselkedtek tök természetesen, mert pl Raito joggal kapta fel a vizet, hiszen jelenlegi állapotában ő tényleg el akarja kapni Kirát, hogy tisztázza magát, és abba maradjanak a gyilkosságok. Mellesleg a 18. rész második felében pedig már beindult megint a nyomozás. Ha könnyedén elkapják az új DN tulajdonost, abból fog majd csak igazán látszani, mennyire nagy zseni is volt Kira. De amúgy meg nem kötelező nézni a sorozatot. ;)

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

minuszmiki

Quotea Death Note nélkül már Raito is egy "normális" srác, és mind Raito, mind L még elég fiatalok, 18 évesek. Szal szerintem mikor bunyóztak, akkor viselkedtek tök természetesen, mert pl Raito joggal kapta fel a vizet, hiszen jelenlegi állapotában ő tényleg el akarja kapni Kirát, hogy tisztázza magát, és abba maradjanak a gyilkosságok.

Ezzel csak az a baj, hogy Raito már mielőtt megkapta volna a DN-t is eléggé életunt és borult figura volt, most meg hogy feladja, átmegy átlagosba? A jellemének nem kéne megválzonia.

KeLa

Quote from: minuszmiki on 2007-02-22, 23:16:10
Ezzel csak az a baj, hogy Raito már mielőtt megkapta volna a DN-t is eléggé életunt és borult figura volt, most meg hogy feladja, átmegy átlagosba? A jellemének nem kéne megválzonia.
Az volt a srác fő baja h a szar kis élete unalmas volt, most viszont ott van neki a Kira ügy, gondolom valamivel lelkesebb, mint volt.

Liquid Snake

Jó anime, nincs semmi hibája, ez a lényeg  :smile:

Solid Snake

Quote from: KeLa on 2007-02-22, 23:19:02
Quote from: minuszmiki on 2007-02-22, 23:16:10
Ezzel csak az a baj, hogy Raito már mielőtt megkapta volna a DN-t is eléggé életunt és borult figura volt, most meg hogy feladja, átmegy átlagosba? A jellemének nem kéne megválzonia.
Az volt a srác fő baja h a szar kis élete unalmas volt, most viszont ott van neki a Kira ügy, gondolom valamivel lelkesebb, mint volt.

Egy dolgon töprengek még. Mikor ugye Light feladta a birtoklási jogot a 16.-ban, akkor elveszítette minden emlékét a Death Note-tal kapcsolatban. Akkor azonban honnan tudhatta, hogy ő kérte a bebörtönzését, illetve honnan tudhatott Kiráról? Vagy a feladás KIZÁRÓLAG a könyv emlékét törli ki, az eltelt időt, az addig megismert személyeket, cselekedeteket nem? A 17. második felében L faggatja Misa-t, hogy hogyan ismerte meg Light-ot, Misa pedig nem tud épkézláb válaszokat adni. Azt mondja, hogy nem emlékszik rá. Ha a második feltevés igaz, akkor Misának tudnia kellett volna, hogy ő bizony Kirát ment aznap megkeresni Aoyoma-ban, csupán a könyv és Rem emlékét felejtette el. Ráadásul ő a Shinigami-szemmel látta a világot, így elvileg még mindig tudnia kellene L igazi nevét. A feladás után minden egyes Shinigami-szemmel látott emlék törlődik, vagy csupán úgy alakul át az egész, mintha normális szemmel látott volna mindent? Áhh, egyre jobban összekuszálódok.  :muhahah:

Quote from: Dreamcleaver on 2007-02-22, 16:12:59
SSGH
You can call me Solid, D.  :lazza: :smile:

Quote from: Dreamcleaver on 2007-02-22, 16:12:59csak épp azt felejted ki, hogy a Death Note nélkül már Raito is egy "normális" srác, és mind Raito, mind L még elég fiatalok, 18 évesek. Szal szerintem mikor bunyóztak, akkor viselkedtek tök természetesen, mert pl Raito joggal kapta fel a vizet, hiszen jelenlegi állapotában ő tényleg el akarja kapni Kirát, hogy tisztázza magát, és abba maradjanak a gyilkosságok. Mellesleg a 18. rész második felében pedig már beindult megint a nyomozás. Ha könnyedén elkapják az új DN tulajdonost, abból fog majd csak igazán látszani, mennyire nagy zseni is volt Kira.

Valóban igazad van azzal kapcsolatban, hogy még fiatalok. Azonban L-t a világ leghíresebb nyomozójának tartják számon, ennek megfelelően az eddigi részek során láthattuk, hogy a jelleme jóval túlmutat egy 18 évesénél. Light-nak nem, ő "helyesen" viselkedett DN tulajdonosként is (jómagam is hamarosan 18 leszek, és bizony néha-néha eljátszottam a gondolattal, hogy milyenné formálhatnám a világot, ha lehetne befolyásos hatalmam, ebben a korban az ember gyakran szentimentális bizonyos fokon).

A gond az volt, hogy lazára vették a figurát. Ha már mindenáron bunyó, akkor egy csipetnyi drámaiság jobban növelhette volna értékét. Dehát mindegy, így csinálták meg, el kell fogadni és kész. Most, hogy -- te is kifejtetted -- folytatódik a nyomozás, innentől újra izgalmas momentumoknak lehetünk majd tanúi.

Quote from: Dreamcleaver on 2007-02-22, 16:12:59
De amúgy meg nem kötelező nézni a sorozatot. ;)
Dehogynem. Kedvenc animém, a világért se mondanék le róla (azért meg pláne nem, mert volt egy-két nekem nem tetsző jelenet).  :jee:

Shali

#489
Igen, már mondtam korábban is, hogy elég para, hogy nem egyértelmű, hogy mire emlékeznek a DN elvesztése után az arcok és mire nem. Azt hiszem ez nem is fog már tisztázódni... lehet, hogy a készítők sem tudják ((((=
Mindenesetre most nekiesek a 19. résznek ^^

szerk.: no, alakul-alakul, ez a rész már érdekes volt (=
when in trouble, when in doubt, run in circles, SCREAM and SHOUT!!

Draconire



KeLa

A 20. részben új OP/EN!   :3x3:
Még nem láttam, csak olvastam róla (viszont van már raw :rolleyes: )

chilip

Quote from: KeLa on 2007-02-27, 22:29:38
A 20. részben új OP/EN!   :3x3:
Még nem láttam, csak olvastam róla (viszont van már raw :rolleyes: )

bármikor feltolhatják youtube-ra az új op/ed-et ... kiváncsi leszek az ed-re. az op az sztem kurva szar (a zenéje)

Darkstar

#494
Már fentvannak.

Op
Az endinget épp nem találom az előzmények között
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

chilip

elolvastátok a hozzászólásokat az új op-hoz? ^^

-"EPIC"
-"I love crazy shit! Death metal fits well with Death Note ^^"
-"Reminds me of the German Naruto opening."
-"LOL RANDOM. I thought this was an AMV at first. XD"
-"this so called 'music' is nothing more then senseless screaming, it's terrible."
-"i'm scared, and not in a good way"
-"Does this even classify as music? o_o"
-"WTF? O_O!!!"

asszem ennyi elég lesz  :D
mintha egy paródiát nézne az ember...

Darkstar

#496
Ed

Vonatkozó 4chan thread
(Ahogy a threadben benne is van, az az op az /a/-nak készült, annyi meme meg shoppolnivaló van benne :D)
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Manitu

[spoiler=Muhaha!!!4!][/spoiler]

Az op már majdhogynem tetszik :D

Mello és Near :eek: Ezekszerint végigviszik a történetetet... Lassan ideje lenne behoznom a lemaradásomat, megint jönnek a jó részek :D


Dreamcleaver

Quote from: Darkstar on 2007-02-28, 00:59:17
Ed

Vonatkozó 4chan thread
(Ahogy a threadben benne is van, az az op az /a/-nak készült, annyi meme meg shoppolnivaló van benne :D)

meme? nem érteni 4chan intarnet retard nyelvet.  :smile:

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Solid Snake

Quote from: KeLa on 2007-02-27, 22:29:38
A 20. részben új OP/EN!   :3x3:
Még nem láttam, csak olvastam róla (viszont van már raw :rolleyes: )

Argh. Nem tudom megnézni ezen a fránya sulis gépen, nem támogatja a Java-t.  :Eztneked:

Azonban kb. tudom, mire számíthatok:
- remek vágások
- borzalmas zene, eszméletlen hörgés

btw: 19.-es C1 részt a népnek!  :hehe:

minuszmiki

Elsőre néztem egy butát, :eek: de tetszik mindkettő, nagyon jó vágások/képek, kellően dark hangulat, nekem spec a zenével sincs bajom. Csak már látnám...  :jee:

KeLa

Quote from: SolidSnakeGH on 2007-02-28, 10:54:54
btw: 19.-es C1 részt a népnek!  :hehe:
Könyörgésed meghallgatásra talált :D

Darkstar

小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Soul

Quote from: SolidSnakeGH on 2007-02-28, 10:54:54

Argh. Nem tudom megnézni ezen a fránya sulis gépen, nem támogatja a Java-t.  :Eztneked:



Nálam a suliba meg hang nincs ^^.Sztem jó lesz a zene, bár látatlanban írom ezt.Na már csak ezért is haza megyek ma :smile:.

zedin

Hát ide se fogok járni fórumot olvasni, ha ilyeneket írtok a Death Note-ról!
Méghogy gyerekes, meg unalmas rész!  A Death Note-ban olyan nincs! Amúgy meg itt senki sem olvasta mangát!  :mad: Akkor másként vélekednétek ezekről a részekről!
Mindegy, még két rész és visszasírjátok ezeket a részeket! Hogy is mondjam, olyan vihar előtti csend! Az új op meg end nekem nagyon tetszik, már több számot is leszedtem a Maximum the Hormontól!

KeLa

Quote from: zedin on 2007-02-28, 14:52:04
Hát ide se fogok járni fórumot olvasni, ha ilyeneket írtok a Death Note-ról!
Méghogy gyerekes, meg unalmas rész!  A Death Note-ban olyan nincs! Amúgy meg itt senki sem olvasta mangát!  :mad: Akkor másként vélekednétek ezekről a részekről!
Mindegy, még két rész és visszasírjátok ezeket a részeket! Hogy is mondjam, olyan vihar előtti csend! Az új op meg end nekem nagyon tetszik, már több számot is leszedtem a Maximum the Hormontól!
:wtf:
Figy, más véleményét tiszteletben kéne tartanod, ugyanis nem vagyunk egyformák  :_piszka:
QuoteAmúgy meg itt senki sem olvasta mangát!
Ezt meg honnan veszed, abból h visszaolvastál 10 hsz-t? :rolleyes:
QuoteAz új op meg end nekem nagyon tetszik, már több számot is leszedtem a Maximum the Hormontól!
Jól mondod, NEKED tetszik, nekem/nekünk meg nem :hehe:

Draconire

zedin: Senki se mondta, hogy muszáj itt lenned...

Az új OP/ED meg lol, hogy lehetett ennyire _nem_ hozzáillő zenét választani...?

Manitu

 :lol: Nem kötelező ám olvasni a fórumot ;)

Quote from: zedin on 2007-02-28, 14:52:04Amúgy meg itt senki sem olvasta mangát!  :mad: Akkor másként vélekednétek ezekről a részekről!
Nem-e? A mangában is ugyanúgy voltak unalmas részek a közepe táján. Kicsit visszavehetnél a fanboy-szintből :lazza:


Soul

#508
Quote from: zedin on 2007-02-28, 14:52:04
Hát ide se fogok járni fórumot olvasni, ha ilyeneket írtok a Death Note-ról!

Akárhogy is nézzük amióta Light megszabadult a death notetól azóta minőség romlás következett be.
Persze mindenki tudja jó lesz újra minden, csak kérdés mikor.
De ha ez a véleményed egyáltalán ne járj semmilyen fórumra, mert mindíg lesz olyan ember aki máshogy gondolkodik mint te, és ha ennyitől borul a bili kíváncsi vagyok később mi lesz  :smile:.

U.i:látom már megy az oltás, amit meg is értek :smile:.

zedin

#509
Bocsi, nem szoktam fórumon leordítani embereket, de ma ilyen napom van!
Meg nem szeretem, ha rosszat írnak vmiről! Én csak jókat írok fórumba, hogy ne bánsak meg mást. Ha vmi nem tetszik, azt megtartom magamnak!

Amúgy meg fangirl! :D

Ja más!!!

Ma 2007 február 28. van.  Light ma 21 éves!

Nagyon Sok Boldog Születésnapot Neki!

Omedeto, Omedeto, Omedeto :P