Main Menu

Death Note /Spoiler!/

Started by Sancho, 2006-10-08, 02:19:09

Previous topic - Next topic

Solid Snake

Kezdek aggódni, C1 Anime még mindig nem ad életjelet a 20.-21. felvonás subbolását illetően (így érthető, hogy ezen részeket még nem tekintettem meg, a véleményetek alapján azonban aggodalomra nem vagyok hajlamos, örülök, hogy kezdenek újra komolyodni az események).


Bottom line: C1 verzsönt akajok!  :Eztneked: :ejnye:

minuszmiki

#541
Quote from: SolidSnakeGH on 2007-03-09, 23:17:01
a véleményetek alapján azonban aggodalomra nem vagyok hajlamos, örülök, hogy kezdenek újra komolyodni az események).

Bottom line: C1 verzsönt akajok!  :Eztneked: :ejnye:

Így is van, aggodalomra semmi ok  :smile:. C1 egyébként miért jobb, mint az Animanda?  :confused: Én azt szoktam kivárni, és semmi bajom vele. (A speedsubokban viszont nem nagyon bízom, bár mondjuk se Kuro-Hana-, se Kubusubs-féle verziót nem láttam még...)

Edit: Késő van, typo

motifator

A legutóbbi kuro-hanában volt néhány typo, de nem helyesírási hibák, csak 1-2 félreütött szóköz. Japánul nem igazán tudok, szal a fordítás minőségéről nem mondanék véleményt, de nagy baromság nincs benne amit észrevettem volna.
A betűtípus mondjuk lehetne egy fokkal olvashatóbb, de én túl türelmetlen vagyok, hogy várjak jobb subokra(amik nem is biztos, hogy annyival jobbak).
Kubusubsot még nem láttam, arról nem tudok nyilatkozni.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

minuszmiki

Türelmem szerencsére van (mivel már elolvastam a mangát egy ideje  :ejj: :D), így hát inkább kivárom az úgymond minőségi subot. (Arra meg nem pazarlom az energiámat, hogy összehasonlítgassam őket) Ja, azért kösz az infot :smile:

Solid Snake

Quote from: minuszmiki on 2007-03-10, 02:46:44
C1 egyébként miért jobb, mint az Animanda?  :confused:

C1-nél a betűtípus szebb, a gondolkodásoknál másfajta szín van, OP/ED karaoke-ja ötletes és szuper (bár most mivel 20-tól új OP/ED van, így nekik is új karaoke-val kell előrukkolniuk...lehet, hogy ezért késnek most többet?  :ejnye:). Valamint a C1-es sub valamennyivel "külföldibarátabb": úgy vettem észre, hogy viszonylag úgy fogalmazzák meg a feliratot, hogy azt könnyen lehessen olvasni/felfogni/megérteni, s eközben az eredeti mangapárbeszédeket sem változtatják meg ezzel (eddig egy-két kisebb eltéréssel találkoztam -- a mangát az animével együtt párhuzamosan olvasom --, de egyáltalán nem lett belőle irgum-burgum). Tehát nekem valamennyivel könnyebb követni a C1-féle Death Note-ot, nem kell 3 percenként megállítanom az animét, hogy egy-egy hosszabb mondatot v. következtetést átbogarásszak és lefordítsam magamban.

Animandánál a betűtípus egyszerű, a fogalmazás kicsit nyakatekertebb, itt már néha-néha kell a Pause gomb néhány hosszabb mondatnál. Az OP karaoke-ját már majdnem nagyítóval kell olvasni, annyira pici, valamint mintha a képminőség egy kicsit sötétebb tónusú lenne.

KeLa

Quote from: SolidSnakeGH on 2007-03-10, 07:51:15
Animandánál a betűtípus egyszerű, a fogalmazás kicsit nyakatekertebb, itt már néha-néha kell a Pause gomb néhány hosszabb mondatnál. Az OP karaoke-ját már majdnem nagyítóval kell olvasni, annyira pici, valamint mintha a képminőség egy kicsit sötétebb tónusú lenne.
A pause gomb használata elvileg csak az angol tudástól függ :smile:

minuszmiki

No, ez elég meggyőző volt  :jee:. Asszem a 21-essel megvárom a C1-et én is, aztán majd meglátom. Thx

Relunx

Nekem csak 1 hozzáfűznivalóm lenne, mégpedig az hogy L nevét nem a sajátjával írják hanem csak egy szimpla nyomtatott nagy L betűvel...igazán megcsinálhatták volna mint a TW-s verzióban is.

Relunx

Solid Snake

Quote from: KeLa on 2007-03-10, 11:27:53
Quote from: SolidSnakeGH on 2007-03-10, 07:51:15
Animandánál a betűtípus egyszerű, a fogalmazás kicsit nyakatekertebb, itt már néha-néha kell a Pause gomb néhány hosszabb mondatnál. Az OP karaoke-ját már majdnem nagyítóval kell olvasni, annyira pici, valamint mintha a képminőség egy kicsit sötétebb tónusú lenne.
A pause gomb használata elvileg csak az angol tudástól függ :smile:

Ebben tökéletesen igazad van, azonban ha jobban átgondoljuk: egy tömör, lényegre törő, jól megfogalmazott mondatot jóval hamarabb "fordít le" az agy real-time-ban, mint egy tartalmilag ugyanolyan mondatot egy másik fansub-nál, amit azonban túlbonyolítanak grammatikailag.

Quote from: Relunx on 2007-03-10, 15:38:12
Nekem csak 1 hozzáfűznivalóm lenne, mégpedig az hogy L nevét nem a sajátjával írják hanem csak egy szimpla nyomtatott nagy L betűvel...igazán megcsinálhatták volna mint a TW-s verzióban is.

Ezzel is egyetértek, jó lett volna L nevének külön betűtípust adni, akár a nagy elődnél, a TW-nél (hiába, TW nagy kedvenc volt, külön Shinigami font, L font, pörgő OP karaoke, stb., stb...  :whoah:).

Quote from: minuszmiki on 2007-03-10, 13:41:58
No, ez elég meggyőző volt  :jee:. Asszem a 21-essel megvárom a C1-et én is, aztán majd meglátom. Thx

:tezsvir:

Várjuk hát türelemmel a C1-es fiúk ügyködésének gyümölcsét (remélem, hogy a 20-21-et egyszerre dobják majd ki, mint anno a 16-17-nél)!  :appl:

KeLa

Quote from: SolidSnakeGH on 2007-03-10, 20:33:02
ben tökéletesen igazad van, azonban ha jobban átgondoljuk: egy tömör, lényegre törő, jól megfogalmazott mondatot jóval hamarabb "fordít le" az agy real-time-ban, mint egy tartalmilag ugyanolyan mondatot egy másik fansub-nál, amit azonban túlbonyolítanak grammatikailag.
Persze világos, egyszerűen kéne fogalmazniuk hiszen nem mindenki perfekt angolból...

Manitu

Quote from: KeLa on 2007-03-10, 21:19:07
Persze világos, egyszerűen kéne fogalmazniuk hiszen nem mindenki perfekt angolból...
Az agyonbonyolított nyelvtani szerkezetek általában annak tudhatók be, hogy a fordító sem ;) Btw, angol fansubnál magasról tesznek azokra, akik nem tudnak angolul. Vagy megtanulnak, vagy fogják be a szájukat.


minuszmiki

torrent link a 22es Kuro-Hana release-hez,  (Én továbbra is várom a C1-t  :smile:)

edit: typo

Dreamcleaver

Na meguntam a várakozást a C1-re, és úgy látom, hogy az Animanda is leállt ,szal megnéztem a KubuSubs-féle 20-21-t. A videóminőség jó, a fordítás teljesen érthető, a betűtípus nagyon egyszerű, szal a C1 verzióig ennél maradok.

Misa-chan nagyot alakított a 21-ben!  :jee: De L már gyanít valamit (megint).

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

chilip

jó volt a 22. visszatértek a régi kerékvágásbaés ennek az arc-nak is mingyá vége... [spoiler=csak animés ne nézze meg ezt]és nemsoká kinyírják L-t is. sztem 2-3 rész max[/spoiler]

minuszmiki

Quote from: chilip on 2007-03-14, 23:28:15
jó volt a 22. visszatértek a régi kerékvágásbaés ennek az arc-nak is mingyá vége... [spoiler=csak animés ne nézze meg ezt]és nemsoká kinyírják L-t is. sztem 2-3 rész max[/spoiler]
[spoiler]Alig várom már...  :hopp: Akkor lenne/lett volna az igazi az anime meg a manga is, ha ott véget ér.  :D :__devil:  [/spoiler]

Soul

Én is megnéztem a 22-t és tökre boldog vagyok hogy minden kezd vissza állni a  megfelelő vágányra.Amúgy sztem a  Kuro-Hanáék meg fejlődnek jó irányba, jó a betű típus, a megfogalmazások is kezdenek tűrhetőek lenni.De én is aggódok a C1 miatt mert ez már kezd nagyon hosszú szünet lenni.

Shali

Az új részből miért van kettő Kuro-Hana verzió? A v2-t kezdtem el szedni, mivel gondolom az az újabb és a jobb, de wtf. Az elsőben valami olyan lényegit szúrtak volna el, hogy kiadtak egy javított verziót? Vagy csak más a betütípus, vagy valami hasonló? o.O
when in trouble, when in doubt, run in circles, SCREAM and SHOUT!!

kikuchiyo

Tipikusan akkor szoktak v2-t kiadni, ha az elsőre égetett feliratban súlyos hiba van, pl. kimaradt egy mondat, bennmaradt egy belsős "f*szom ezzel a mondattal mi legyen" jellegű megjegyzés, vagy mondjuk elfelejtették QC-zni.
Failure is the default option

Prof. William

Ez alapján akkor lehet hogy 37 rész alatt tényleg be lessz fejezve. :)

Bishop

ez a rész nagyon jó volt :whoah: :whoah: :whoah: :whoah: :whoah:

neeeeeeeee reflex szerűen megnyitottam egy spoiler-t amit nem kellet volna :bruhuhu:
megyek is verem a fejem amig el nem felejtem :muhahah:

Prof. William

#560
Íme egy igazi súlyos arc...

Samuel L. :) Jackson



Ő majd elbánik a Muthafucka Lightokkal meg a Muthafucka Sinigamikkal. :)


ÉS persze Naomi sem halt meg és megmutatja Light -nek hol lakik a magyarok istene .:) Ez után Light nem hogy írni de  még ülni sem fog tudni egy hétig. :)


kelvor

 :lol: Samuel L. Jackson :hopp:  Képzeljétek el, ahogy gugolva ül a széken :lul:

Naomi meg...hát ja...ez a nem mindegy :D

minuszmiki

 :muhahah: olol Samuel L Jackson :muhahah: (DO WANT Naomi btw :D)

Soul

#563
Hmmm jól néz ki Naomi abba a cuccba  :smile:, és biztos azt mondja Lightnak "sikííícs, mond a nevem!!"  :angyali:


U.i:"de még egyszer le nem írhatod"  :smile:

Solid Snake

21. rész

[spoiler]Ismét Animanda, C1-re most sem volt türelmem várni. Tegnap este a Rozen Maiden befejezése után estem neki, s meg kell mondjam: kezd komolyra fordulni a szituáció, a.k.a. Light gonosz kis tervecskéje kezd kirajzolódni!  :jee:

Nem gondoltam volna ilyen fordulatra, hogy Misa-t beavatja Rem (mivel elvileg a 3. Kirához tartozik, így más emberekkel egyáltalán nem kerülhetne kapcsolatba, bár az is igaz, hogy Rem nem éppen egy szabálytartó egyéniség  :lazza:). Apropó Shinigami-szál: Ryuk még mindig nagyon hiányzik, így Rem után meg már pláne!  :ejnye:

A 3. Kira kiléte is kiderült, aminek személy szerint egyáltalán nem örültem. Annyira beleéltem magam, hogy Namikawa Reiji az (a hosszú, fekete hajú tag, akit Light felhív a 20. részben -- már a Yotsuba-arc kezdetén is rá gyanakodtam), erre a lehető legsunyibb, legvisszataszítóbb pofa a keresett egyén. Erre nem számítottam, bár lehetséges, hogy Light tudatosan ezt a tenyérbemászó alakot jelöltette ki Remmel (ha valóban így van, akkor taps jár hősünknek, mert ezt az ürgét valóban el kellene tenni láb alól  :Eztneked:).

Szóval az események kezdenek visszavágni az eredeti DN-hangulathoz, L kománkat pedig nem lehet majd egykönnyen átejteni (eléggé gyanúsan nézett a rész végén...  :morci:).
[/spoiler]


Prof.William: LOL :lol: Ha már Samuel L. Jackson alakított egyszer egy törékeny Elijah "Porcelán-Man" Price-t a Shyamalan-féle Unbreakable-ben, akkor itt visszavághat! Sam-et kérjük a 3. DN live action-be!  :__devil:

"Domina" Naomi pedig valószínűleg valami hentai art-ból lehetett kivágva, mert én speciel nem emlékszem ilyen jelenetre sem a mangában, sem az animében. :haha:

KeLa

Quote from: SolidSnakeGH on 2007-03-16, 13:55:43
21. rész

[spoiler]Ismét Animanda, C1-re most sem volt türelmem várni. Tegnap este a Rozen Maiden befejezése után estem neki, s meg kell mondjam: kezd komolyra fordulni a szituáció, a.k.a. Light gonosz kis tervecskéje kezd kirajzolódni!  :jee:

Nem gondoltam volna ilyen fordulatra, hogy Misa-t beavatja Rem (mivel elvileg a 3. Kirához tartozik, így más emberekkel egyáltalán nem kerülhetne kapcsolatba, bár az is igaz, hogy Rem nem éppen egy szabálytartó egyéniség  :lazza:). Apropó Shinigami-szál: Ryuk még mindig nagyon hiányzik, így Rem után meg már pláne!  :ejnye:

A 3. Kira kiléte is kiderült, aminek személy szerint egyáltalán nem örültem. Annyira beleéltem magam, hogy Namikawa Reiji az (a hosszú, fekete hajú tag, akit Light felhív a 20. részben -- már a Yotsuba-arc kezdetén is rá gyanakodtam), erre a lehető legsunyibb, legvisszataszítóbb pofa a keresett egyén. Erre nem számítottam, bár lehetséges, hogy Light tudatosan ezt a tenyérbemászó alakot jelöltette ki Remmel (ha valóban így van, akkor taps jár hősünknek, mert ezt az ürgét valóban el kellene tenni láb alól  :Eztneked:).

Szóval az események kezdenek visszavágni az eredeti DN-hangulathoz, L kománkat pedig nem lehet majd egykönnyen átejteni (eléggé gyanúsan nézett a rész végén...  :morci:).
[/spoiler]
Hát ha majd a 22. megnézed, jól meg fogsz lepődni :smile:

Soul

Nem bírtam magammal és beletúrkáltam.

És ezek után csak Naomi úrnő  :smile:.

kelvor

Soul, jó lett :lol:

Közben én is megelégeltem C1-re a várakozást, húzom le a másik verziót. 2 rész DN...hmhm, yupi \o/

Soul

Quote from: kelvor on 2007-03-16, 16:04:59
Soul, jó lett :lol:

Közben én is megelégeltem C1-re a várakozást, húzom le a másik verziót. 2 rész DN...hmhm, yupi \o/

Köszi.
Én ajánlom a Kuro-Hanát, ha meg lesz C1 lecserélem  :smile:.

kelvor

#569
Köszi, rákeresek, amit én találtam verziót, azt nagyon nem akarja szedni :comp:

szerk: na ez szépen jön :tezsvir: