Main Menu

Death Note /Spoiler!/

Started by Sancho, 2006-10-08, 02:19:09

Previous topic - Next topic

motifator

Nekem nagyon tetszik az új op. Igaz, kicsit SOAD lopás szaga van, de marha jól van a kép is vágva rá.
Pedig egyáltalán nem vagyok egy nagy metálkutya, de a System-et pl. szeretem.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Member

Eddig azt hittem, hogy több metál arc van a fórumon... Na mind1, még egy kicsit gyomrosabban küldhette volna a srác a hörgést, kicsit vadabb dobpüföléssel és akkor királyság lenne full. :Kiraly:
Nekem meg pont az előző nem tetszik, tök átlagos, az új közelébe sem ér... :rolleyes:

Manitu

Quote from: motifator on 2007-03-19, 11:50:55de marha jól van a kép is vágva rá.
Valóban marha jól van vágva a kép, csak az a baj, hogy nem a zenére. A váltások hót máshol vannak, mint ahogy azt zene ritmusa diktálná.


kelvor

Quote from: Manitu on 2007-03-19, 17:53:49
Quote from: motifator on 2007-03-19, 11:50:55de marha jól van a kép is vágva rá.
Valóban marha jól van vágva a kép, csak az a baj, hogy nem a zenére. A váltások hót máshol vannak, mint ahogy azt zene ritmusa diktálná.

Megelőztél, pont ezt akartam írni. 

kada

#604
Csak engem zavar hogy Light
[spoiler]iszonyat elszolta magát a telefonban? :ejj:
A szokásos hangeltorzítósdi is elmaradt[/spoiler]
Annyira hogy ebből lett az első postom, pedig néhány éve kisértek már errefele.

kada

#605
Quote from: kelvor on 2007-03-17, 16:05:22
Szinte látom magam előtt L töprengő arcát..."hmhm...itt valami nem stimmel, lebegő almák? Lebeg....alma...alma az piros...piros....vér....halál...lehetséges lenne?....KIRA!!!"
[spoiler=15ös részig]
Még jó rég Kira a börtönben iratott L-nek három üzenetet, azokban is shinigami meg alma volt.
Elsőre is hogy kiakadt amikor komolyan belegondot a shinigami-k létezésébe (Sakura TV-s üzenetek), most vajon hogy reagálná le? :hopp:
(btw amikor Misanak megigazitotta Rem a haját... Azt is észrevette, de csak egy "Hmm" lett belőle)
[/spoiler]

kikuchiyo

Failure is the default option

kelvor

Quote from: kada on 2007-03-20, 02:14:09
Csak engem zavar hogy Light
[spoiler]iszonyat elszolta magát a telefonban? :ejj:
A szokásos hangeltorzítósdi is elmaradt[/spoiler]
Annyira hogy ebből lett az első postom, pedig néhány éve kisértek már errefele.

[spoiler]Elszólta magát a telefonban? Ez valahogy most nem ugrik be. Egyre emlékszem, de az a 15. rész után van. Egyébként üdv a fórumon :tezsvir:[/spoiler]


Quote from: kikuchiyo on 2007-03-20, 02:43:06
Desu Note

:lol: Jó kép

Más:
Egyik nap azon gondolkoztam, mi lenne ha L-hez kerülne egy Death Note, használná? Szerintetek? :smile:

Solid Snake

Quote from: kikuchiyo on 2007-03-20, 02:43:06
Desu Note

:appl: :appl:

Quote from: kelvor on 2007-03-20, 03:42:58
Egyik nap azon gondolkoztam, mi lenne ha L-hez kerülne egy Death Note, használná? Szerintetek? :smile:

Ez lenne!  :haha:


Komolyra fordítva a szót: véleményem szerint ugyanúgy járna el, mint Light, mivel a két srác jellemileg szinte teljesen megegyeznek. Legjobban a gondolkodásmódjukban hasonlítanak, így nem kizárható, hogy L is "egy igaz ügyért" használná fel a DN-t (plusz nem mellékes, hogy Ryuk-kel is egész jól kijönnének  :D).

LuckyDingo

Quote from: SolidSnakeGH on 2007-03-20, 08:36:23
Komolyra fordítva a szót: véleményem szerint ugyanúgy járna el, mint Light, mivel a két srác jellemileg szinte teljesen megegyeznek. Legjobban a gondolkodásmódjukban hasonlítanak, így nem kizárható, hogy L is "egy igaz ügyért" használná fel a DN-t (plusz nem mellékes, hogy Ryuk-kel is egész jól kijönnének  :D).
Hmm sztem L sokkal okosabb, mint Light, csak L nagy hátránya az információhiány a Death Noteról :D De azért még így is Lightot gyanúsítja végig  :) /ha meglenne az a kis darabka info, ami a DN, akkor simán elkapná Kirát =)/

Manitu

Quote from: kelvor on 2007-03-20, 03:42:58
Egyik nap azon gondolkoztam, mi lenne ha L-hez kerülne egy Death Note, használná? Szerintetek? :smile:
[spoiler=manga]Majd meglátjátok ;)[/spoiler]

Btw, ha két hónapos részről beszéltek, akkor minek spoilertag?


Soul

Quote from: LuckyDingo on 2007-03-20, 08:42:45
Quote from: SolidSnakeGH on 2007-03-20, 08:36:23
Komolyra fordítva a szót: véleményem szerint ugyanúgy járna el, mint Light, mivel a két srác jellemileg szinte teljesen megegyeznek. Legjobban a gondolkodásmódjukban hasonlítanak, így nem kizárható, hogy L is "egy igaz ügyért" használná fel a DN-t (plusz nem mellékes, hogy Ryuk-kel is egész jól kijönnének  :D).
Hmm sztem L sokkal okosabb, mint Light, csak L nagy hátránya az információhiány a Death Noteról :D De azért még így is Lightot gyanúsítja végig  :) /ha meglenne az a kis darabka info, ami a DN, akkor simán elkapná Kirát =)/

Azé azt nem mondanám hogy L sokkal okosabb...A mostani Light-nál biztos de ha vissza kapja Kira énjét Light lesz nemulass  :smile:.

KeLa

Quote from: Soul on 2007-03-20, 13:19:26
Azé azt nem mondanám hogy L sokkal okosabb...A mostani Light-nál biztos de ha vissza kapja Kira énjét Light lesz nemulass  :smile:.
Sztem neki nincs olyan h "Kira énje" ugyanolyan mint eddig, csak nincsenek emlékei a Death Note-ról...
Az h ilyen elvetemült őrült lett csak a DN miatt volt. A legtöbb ember így viselkedne ha kézhez kapna egyet :smile:
(Én biztos, rengeteg nevet tudnék beleírni ;) )

Member

Tippem sincs, hogy mi lesz a vége, de én L-nek drukkolok. ;)
(Ami persze nem azt jelenti, hogy hű de nagy fanja vagyok :ejnye: )

Prof. William

Quote from: SolidSnakeGH on 2007-03-20, 08:36:23
Quote from: kikuchiyo on 2007-03-20, 02:43:06
Desu Note

:appl: :appl:

Quote from: kelvor on 2007-03-20, 03:42:58
Egyik nap azon gondolkoztam, mi lenne ha L-hez kerülne egy Death Note, használná? Szerintetek? :smile:

Ez lenne!  :haha:


Komolyra fordítva a szót: véleményem szerint ugyanúgy járna el, mint Light, mivel a két srác jellemileg szinte teljesen megegyeznek. Legjobban a gondolkodásmódjukban hasonlítanak, így nem kizárható, hogy L is "egy igaz ügyért" használná fel a DN-t (plusz nem mellékes, hogy Ryuk-kel is egész jól kijönnének  :D).

Képzelem ahogy L és Ryuk hasonló pózban űlve a széken sütit, illetve almát esznek miközben megvitatják kit ölnek meg legközelebb. :)

Soul

Quote from: KeLa on 2007-03-20, 13:53:08
Sztem neki nincs olyan h "Kira énje" ugyanolyan mint eddig, csak nincsenek emlékei a Death Note-ról...

Nem arra akartam célozni hogy skizo  :smile:.

kelvor

#616
Quote from: SolidSnakeGH on 2007-03-20, 08:36:23
Quote from: kikuchiyo on 2007-03-20, 02:43:06
Desu Note

:appl: :appl:

Quote from: kelvor on 2007-03-20, 03:42:58
Egyik nap azon gondolkoztam, mi lenne ha L-hez kerülne egy Death Note, használná? Szerintetek? :smile:

Ez lenne!  :haha:


Komolyra fordítva a szót: véleményem szerint ugyanúgy járna el, mint Light, mivel a két srác jellemileg szinte teljesen megegyeznek. Legjobban a gondolkodásmódjukban hasonlítanak, így nem kizárható, hogy L is "egy igaz ügyért" használná fel a DN-t (plusz nem mellékes, hogy Ryuk-kel is egész jól kijönnének  :D).

Király ez a kép, L, mint shinigami... :lul: Save.

Én is erre a következtetésre jutottam, lényegében nagyon hasonló a két személy, jellemileg és gondolkodás módban egyaránt. El tudnám képzelni, hogy L is használná. Arra, hogy ki az okosabb, L vagy Light, azt nem tudom megmondani, de nekem L valahogy megfontoltabbnak tűnik.

Lightnak voltak cetliei, amit a Death Note-ból tépett ki és egy borítékban voltak nála, azokkal mi lett? Azokat is elásta? Vagy ez tök lényegtelen? :smile:


Solid Snake

Quote from: kelvor on 2007-03-20, 16:50:07
Lightnak voltak cetliei, amit a Death Note-ból tépett ki és egy borítékban voltak nála, azokkal mi lett? Azokat is elásta? Vagy ez tök lényegtelen? :smile:

Nem borítékban, a tárcájában voltak cetlik. Valószínűleg megsemmisítette őket, mielőtt elment feladni magát. Legalábbis ez tűnik a legésszerűbb megoldásnak. Maguk a cetlik azért voltak mindig nála, hogy akkor is tudjon gyilkolászni, amikor nincs nála a DN/vészhelyzet van, ne tűnjön úgy, hogy Kira csak bizonyos időszakaszban tud ölni (amit az első pár részben kiderített L, hogy Kira csak x és y közötti időpontban gyilkolt), szóval a folyamatosság elve is bejátszott a pakliba.

kelvor

#618
Igazad van, tényleg a tárcájában voltak :smile: 

Lassan jöhetne már az új DN rész, kíváncsi vagyok már rá nagyon. Egyébként most szedem a DN filmet, pár óra és lenn van. szép minőség..

Ryukot is egész jól megcsinálták.

Edit: Esetleg anime OST-t, vagy film zenét talált már valaki?

Solid Snake

Quote from: kelvor on 2007-03-21, 05:11:48
Egyébként most szedem a DN filmet, pár óra és lenn van.

Melyiket szeded? az 1-et, vagy a folytatást, a The Last Name-t?
Csak mert hogyha az 1-et szeded, akkor egy linkkel megkínálhatnál PM-ben.   :lazza: :smile:

kelvor

Korán keltél ma Snake :lul: Én le se feküdtem. PM ment :lazza:

Solid Snake

Quote from: kelvor on 2007-03-21, 08:11:26
Korán keltél ma Snake :lul: Én le se feküdtem. PM ment :lazza:

Muszáj, nekem még 2 hónapig suli (aztán érettségi, jáj.).  :szemuveges:
Köszi a linket.  :tezsvir:

kelvor

Quote from: SolidSnakeGH on 2007-03-21, 08:15:24
Quote from: kelvor on 2007-03-21, 08:11:26
Korán keltél ma Snake :lul: Én le se feküdtem. PM ment :lazza:

Muszáj, nekem még 2 hónapig suli (aztán érettségi, jáj.).  :szemuveges:
Köszi a linket.  :tezsvir:

Szívesen. Közben dobtam még1 PM-et, mert az előzőböl kifelejtettem valamit.

2 hónapot már fél lábbal is kibírsz, kitartás! :szemuveges:

Prof. William

Fura dolog jutott eszembe.

Teszem azt megszületek és Kovács Taligás Józsinak nekevnek a szüleim. Aztán úgy 1 éves korom körül rájönnak hogy ez nagyon sz*r név éstánevetnek Hammersmith (L)ipótra. Telnek az évek nekem gőöm nincs myilen csíra nevet adtak nekem anno és mindenki az új nevemet használja. Szüleim meghaltak rég a legutóbbi démonivázióban szóval ő sem tudják megmondani.

Aztán L-néven híres nyomozó leszek. Na... Ha Ligth megtudja a nevem (mármint a később afdottat) aés beírja akkor meghalok? Vagy csak akkor ha a rég adott alig 1 évig viselt nevemet írja be? Ha nem akkkor megtaláltam a tökéletes védelmet a DN ellen.  :) (A Sinigamiszemet kivéve persze. :) )

Gregory

Quote from: Prof. William on 2007-03-21, 14:09:28
Fura dolog jutott eszembe.

Teszem azt megszületek és Kovács Taligás Józsinak nekevnek a szüleim. Aztán úgy 1 éves korom körül rájönnak hogy ez nagyon sz*r név éstánevetnek Hammersmith (L)ipótra. Telnek az évek nekem gőöm nincs myilen csíra nevet adtak nekem anno és mindenki az új nevemet használja. Szüleim meghaltak rég a legutóbbi démonivázióban szóval ő sem tudják megmondani.

Aztán L-néven híres nyomozó leszek. Na... Ha Ligth megtudja a nevem (mármint a később afdottat) aés beírja akkor meghalok? Vagy csak akkor ha a rég adott alig 1 évig viselt nevemet írja be? Ha nem akkkor megtaláltam a tökéletes védelmet a DN ellen.  :) (A Sinigamiszemet kivéve persze. :) )

Ezen már én is gondolkodtam, h az alapján ölik le az embert, h milyen nevet adnak neki a szülei [ha sorozatszám lenne a fejük fölött néve helyett az jobb lenne  :D].

Az 1. filmet én láttam. Hát... fanoknak funból meg lehet nézni, de úgy különálló filmként elég  :lol:

[spoiler=1.film]Néhány dolgot hiányoltam(pl. azt, mikor bekamerázzák Light-ék házát, és akkor a látszat kedvéért 16+(vagy volt az 18+ is?) újságot olvas), de pl. a Naomi-s megoldás itt jobban tetszett, mint az animében.[/spoiler]

minuszmiki

Quote from: Gregory on 2007-03-21, 14:21:14
Az 1. filmet én láttam. Hát... fanoknak funból meg lehet nézni, de úgy különálló filmként elég  :lol:

[spoiler=1.film]Néhány dolgot hiányoltam(pl. azt, mikor bekamerázzák Light-ék házát, és akkor a látszat kedvéért 16+(vagy volt az 18+ is?) újságot olvas), de pl. a Naomi-s megoldás itt jobban tetszett, mint az animében.[/spoiler]

A filmet nem láttam (még), de[spoiler]Az a jelenet, amelyikben Naomi elindul az akasztófa felé, egész egyszerűen zseniális, az egész animében az egyik kedvencem. Kicsit shoppoltam rajta, csomó ideig volt a hátterem is.

[/spoiler]

Manitu

Quote from: Gregory on 2007-03-21, 14:21:14
[spoiler=1.film]de pl. a Naomi-s megoldás itt jobban tetszett, mint az animében.[/spoiler]
:tezsvir: Abban űberelte az eredetit.

@Prof: Látod ez jó kérdés, sokfele olvastam már, és értelmes választ még nem sikerült rá találnom. A mangából sem derül ki, és ha jól emlékszem a mangaka is csak a vállát vonogatta rá, hogy gőze sincs.
De tovább megyek, huszoniksz éves fejjel úgy döntök, hogy megváltoztatom a nevemet. Lehet ilyet csinálni, de utánna mi van? Még mindig a régi nevemmel működik csak a DN?
Sőt, mi van, ha egy nő mondjuk férjhez megy? Ilyenkor általában fel szokta venni a férje nevét, akkor most melyikkel működik a DN?


Gregory

Hmm... kijött a #23 Raw. Remélhetőleg holnap már lehet a subbolt részt nézni.
Egyébként most néztem csak meg, h én a Kuro-Hana subbolással nézem a sorozatot.

KeLa

Quote from: Gregory on 2007-03-21, 17:05:07
Hmm... kijött a #23 Raw. Remélhetőleg holnap már lehet a subbolt részt nézni.
Egyébként most néztem csak meg, h én a Kuro-Hana subbolással nézem a sorozatot.
[spoiler=raw]Szegény Higuchi-t elkapták... pedig olyan szimpatikus fickó volt :smile: :rotfl:
(Watari jól tud célozni :whoah:)[/spoiler]

Prof. William

"Ilyenkor általában fel szokta venni a férje nevét, akkor most melyikkel működik a DN?"

Aztán emiatt kiderül hogy Naomi mégsem halt meg és valóra válik a korbácsos dominás vízió! :)

Monjuk ezt ki lehtne játszani azzal hogy mondjuk minden léleknek van egy egyedi neve ami változatlan akárhányszor születik meg, de ez nem illeszthető be a DN menetébe.