Main Menu

Death Note /Spoiler!/

Started by Sancho, 2006-10-08, 02:19:09

Previous topic - Next topic

Gregory

Ahogy emléxem sehol sem említik meg, h Misa tudna arról, h tulajdonképpen Light jóvoltából halt meg Rem. Szerintem nem is tudja, de mint már írtátok, nem is érdekli, hiszen ez az ő célját/annak véghezvitelét nem befolyásolja

Dreamcleaver

Nagyon remélem ,hogy a rendezők hosszan, több részen fogják szenvedtetni Misát. Megérdemelné. Amúgy is teljesen irreális karakter. Az oké, hogy hülye mint a tök és csak úgy, egy szempillantás alatt belezúgott Raitóba, mert igenis a kinézetébe zúgott bele, nem abba, hogy Kira bosszútáll a bűnözőkön a családjáért blablabla. De olyan nő nincs, aki észre sem veszi, hogy egy pasi le sem sz@rja. Én lennék a legboldogabb, ha egy nőnek elég lenne, ha néha elvinném vacsizni, meg összebútoroznék vele. Misa meg eljátsza itt a tökéletesen boldog barátnőt, miközben ráadásul egy elvetemült gyilkos is + divatp*csa. Ha százszor megölnék, az sem lenne elég.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Soul

#902
Quote from: Dreamcleaver on 2007-04-19, 23:05:59
Nagyon remélem ,hogy a rendezők hosszan, több részen fogják szenvedtetni Misát. Megérdemelné. Amúgy is teljesen irreális karakter. Az oké, hogy hülye mint a tök és csak úgy, egy szempillantás alatt belezúgott Raitóba, mert igenis a kinézetébe zúgott bele, nem abba, hogy Kira bosszútáll a bűnözőkön a családjáért blablabla. De olyan nő nincs, aki észre sem veszi, hogy egy pasi le sem sz@rja. Én lennék a legboldogabb, ha egy nőnek elég lenne, ha néha elvinném vacsizni, meg összebútoroznék vele. Misa meg eljátsza itt a tökéletesen boldog barátnőt, miközben ráadásul egy elvetemült gyilkos is + divatp*csa. Ha százszor megölnék, az sem lenne elég.

Nyugi nyugi ennyire miért hergeled magad? Csak kitalált szereplők nem a szomszédod  :smile:

Csak 2 napig nem nézek ide és van mit olvasni  :smile:.

Sztem se kell előre eltemetni Light felcseperedett hugicáját, bár az előzetesből az jön le hogy, de sztem sokszor volt már a DN-ben hogy és aztaaa de zsír lett a vége sztem  :smile:.

Mello és Near én komolyan azt hittem ketten egy ellen mennek csatába, meglepődtem. Tényleg Mello inkább Kira, Near meg kopra L  :smile:.

Megint 1 hét várakozás :(...

A Maximum The Hormone album hallatán nekem az Alvin és a Mókusok jutott eszembe(de mintha sokat hallgattak volna SoaD-ot)  :smile:, főleg mikor megszólalt a csaj.Hát nemtudom egyenlőre azt mondom vannak jó részek benne meg találtam nem tetsző részleteket, hallgatom még 1 darabig és majd kiderül mi lesz a sorsa.

Member

Elég sok ember Kirás arrafelé... Bár szerintem egy Death Note birtokában nincs, aki nem vadulna el... :/

Shali

[spoiler=hmpf]Ez az új rész csalódás volt a számomra. A két új szereplő egyáltalán nem szimpatikus )= A családi idilles jelenet kb förtelmes volt, az új felállásból érdekes dolgok lesznek, de valahogy nem mozgatott nagyon meg. A régi szereplők megtartását már egy kicsit nehézkesnek találom. A régi kutatócsoport nem csinál semmit, a vicces rendőrkétől a falra mászom, Light-ot továbbra sem bírom, Misának meg be kellene tömni a száját. Bármennyire is szeressem a cuki gót csajokat, ha Misa szerepel egy jelenetben, az már fél garancia arra, hogy a jelenet rossz lesz.
Persze kíváncsi vagyok, hogy mit fognak kihozni ebből a sorozatból, de L halálával eléggé elvesztettem az érdeklődésem, amit az új szereplők nem tudtak visszahozni, már csak azért nézem, hogy megtudjam, hogy hogyan fogják megölni Lightot. (legalábbis remélem, hogy ki fogják nyírni, lassan [=  )
Amúgy Light tényleg nem érez semmit? Szóval, legyek bármilyen elvetemült vadállat, ha folyton ott van velem egy sipákoló, ámde baromi jól kinéző csajszi, aki szerelmes belém, akkor vagy jól meghágom, vagy elküldöm a francba, de hogy nem tudnék ott ülni mellette, mint egy tuskó, az biztos o.O[/spoiler]
when in trouble, when in doubt, run in circles, SCREAM and SHOUT!!

Gregory

Quote from: Shali on 2007-04-20, 12:13:01
[spoiler=hmpf] Szóval, legyek bármilyen elvetemült vadállat, ha folyton ott van velem egy sipákoló, ámde baromi jól kinéző csajszi, aki szerelmes belém, akkor vagy jól meghágom, vagy elküldöm a francba, de hogy nem tudnék ott ülni mellette, mint egy tuskó, az biztos o.O[/spoiler]
Elképzelhető, hogy az első verzió megtörtént ;), hisz összeköltöztek, meg hasonlók...

Member

Light-ban kétféle érzelem van: Imádat (önmaga iránt) és Gyűlölet (mindenki más felé).
Amilyen fapofával nézte az ero-magazint, hogy műsort adjon L-éknek, el tudom képzelni, hogy még egy ágyhoz dörgölőző mezítelen Misa-nak is képes lenne egy "Ne itt hemperegj, munkára, láttam 25 új felmentett elítéltet!" mondatot idézni. :)

Solid Snake

Signature frissítés történt.  :lazza:

Gregory

Quote from: Solid Snake on 2007-04-22, 16:07:25
Signature frissítés történt.  :lazza:
Hümm... nice... Meg ahogy látom avatar frissítés is...
Quote from: Member on 2007-04-20, 15:25:21
Light-ban kétféle érzelem van: Imádat (önmaga iránt) és Gyűlölet (mindenki más felé).
Szerintem az átlagemberek felé inkább közömbösség, a gyűlölet pedig a "bűnösök" felé irányul

KeLa

Quote from: Gregory on 2007-04-22, 16:31:29
Szerintem az átlagemberek felé inkább közömbösség, a gyűlölet pedig a "bűnösök" felé irányul
Naja, de Light szerint mindenki bűnös aki nem úgy gondolkodik mint ő, meg azok is akik valamilyen módon akadályozzák vagy veszélyeztetik az "új világ" megalkotását... :smile:

Solid Snake

Quote from: KeLa on 2007-04-22, 17:12:39
Quote from: Gregory on 2007-04-22, 16:31:29
Szerintem az átlagemberek felé inkább közömbösség, a gyűlölet pedig a "bűnösök" felé irányul
Naja, de Light szerint mindenki bűnös aki nem úgy gondolkodik mint ő.

Ez az elmélet azért hibádzik. Ha valóban így lenne, akkor miért nem szabadult meg a nyomozócsoport tagjaitól, vagy a tökkel egyenlő intelligenciájú Misa-tól? :P

Member

Misa-ra szükség van egy B-tervhez, hogy legyőzze azokat, akik őt le akarják buktatni. Egyfajta csali.
A nyomozócsoport meg gondolom továbbra is a Kira ügyet tolja, meg kell hagyni a látszatot, hogy minden úgy megy tovább, ahogyan L is szerette volna.

Gregory

Akkor pl. az anyját is megölhette volna, mert sztem ő se ért egyet Kira módszereivel...

Member

Azért elég érdekes változást idézne elő a rajongótáborban, ha Kira leöletné az egész családját, nem gondolod? :)
Nameg nem kicsit gyanús lenne, ha "véletlenül" csak ő maradna életben, a többieket meg elvisz a szívinfarktus (Kira szvsz nem nagyon variált a halálmódokon).

Gregory

Abból, h meghal az anyja, még nem derül ki, h Light lenne Kira.
Kira nem rajongótábort akar, hanem egy új világot, ahol nincs bűn, és ő az isten.

Quote from: Member on 2007-04-22, 19:57:07
Nameg nem kicsit gyanús lenne, ha "véletlenül" csak ő maradna életben, a többieket meg elvisz a szívinfarktus (Kira szvsz nem nagyon variált a halálmódokon).
Akkor vonatkoztassunk el a családjától... leölhetné a rendőrség nagy részét, mert ők is üldözik. Nem feltétlenül derülne ki, h "véletlenül" csak ő marad életben, mert nem mindenkit ölne le, vagy hasonlók. Egyébként még az elején variált a halálmódokkal...

Member

Nem az animebeli, hanem a valós rajongótáborról beszéltem. :D Már most is sokan imádják, hogy "Meghalt L, oda az igazság", nem hogyha még be is kombinál.
Ha a rendőrséget teljesen kiirtja, akkor már ugyanolyanná válik, mint akiket megöl a börtönökben (bár sztem már most is túl sok a hasonlóság), és egy bűntől mocskos kezű arc hogyan lehetne isten?

Shali

Light azt szeretné, hogy az emberek Kirát jótevőnek gondolják, és ebbe a rendőrség, meg a családja lemészárlása sztem nem nagyon férne bele (=
when in trouble, when in doubt, run in circles, SCREAM and SHOUT!!

Gregory

#917
Quote from: Member on 2007-04-22, 20:08:46
Nem az animebeli, hanem a valós rajongótáborról beszéltem. :D Már most is sokan imádják, hogy "Meghalt L, oda az igazság", nem hogyha még be is kombinál.
Az az anime menetének szempontjából végülis mindegy, hogy bírják-e a real world-ben, vagy sem, nem?
Egyébként nem utálják akart lenni az az imádják? :)

Quote from: Member on 2007-04-22, 20:08:46
Ha a rendőrséget teljesen kiirtja, akkor már ugyanolyanná válik, mint akiket megöl a börtönökben (bár sztem már most is túl sok a hasonlóság), és egy bűntől mocskos kezű arc hogyan lehetne isten?
Death Note ;)

Egyébként direkt sarkítottam, nyilván nem tenne ilyet, arra próbáltam rávilágítani, hogy azért nem mindenkit ölne/öl le, akik nem osztják a nézeteit


Quote from: Shali on 2007-04-22, 20:12:52
Light azt szeretné, hogy az emberek Kirát jótevőnek gondolják, és ebbe a rendőrség, meg a családja lemészárlása sztem nem nagyon férne bele (=
Az egész nem úgy indult el, hogy "akkor engem most jótevőnek kell gondolni", hanem hogy kreáljon egy új, "tökéletes" világot, ahol nincs bűnözés...

Member

Quote from: Gregory on 2007-04-22, 20:13:42
Egyébként nem utálják akart lenni az az imádják? :)
Call that irónia. ;)
QuoteEgyébként direkt sarkítottam, nyilván nem tenne ilyet, arra próbáltam rávilágítani, hogy azért nem mindenkit ölne/öl le, akik nem osztják a nézeteit
Aki jelenleg nem elég erős ahhoz, hogy szembeszálljon vele, azt felesleges leölni, a nép meg amúgyis idővel talán még azonosulna is a gondolataival. Elvégre egyszer ott is bevált a fasizmus. A rendőrség visszamondta az eljárást, szóval ők nem nevezhetőek méltó ellenségnek. :)

Solid Snake

#919
Quote from: Member on 2007-04-22, 19:57:07
Nameg nem kicsit gyanús lenne, ha "véletlenül" csak ő maradna életben, a többieket meg elvisz a szívinfarktus (Kira szvsz nem nagyon variált a halálmódokon).

Megtehette volna akár azt is a 4 év alatt, hogy a nyomozócsoport tagjait nem szívinfarktussal, hanem egyedi, balesetnek tűnő halálnemekkel irtja ki (akár Wendy-t és Aber-t a 26-ban) fokozatosan. Így nem kelthetett volna feltűnést, pláne mivel a rendőrségtől elszigetelten dolgoznak a Kira-ügyön (habár Higuchi elfogása után a rendőri szerv szintén együttműködött L-ékkel...hmm, egyre csavarosabb az ügy... :P).

Quote from: Shali on 2007-04-22, 20:12:52
Light azt szeretné, hogy az emberek Kirát jótevőnek gondolják, és ebbe a rendőrség, meg a családja lemészárlása sztem nem nagyon férne bele (=

Ennek ellenére simán kiirtotta az FBI-os ügynököket az első pár részben.  :morci:

Quote from: Solid Snake on 2007-04-22, 16:07:25
Signature frissítés történt.  :lazza:
Fixed. N-esebb dizájn.  :whoah:

Shali

A az animének elvész a rajongótábora, akkor nem lesz ki nézze. Bár igazad van, az anime szempontjából tökmindegy, egy könyvnél se számít, hogy mi a vége, ha senki se olvassa ((=

A legutóbbi részben, amikor Light Kira mellett érvelt, magában valami olyasmit dörmögött, hogy elöbb-utóbb így fogja mindenki gondolni. Végülis igaza van, egyszerűbb úgy egy új világot teremteni, hogy a lakosok veled vannak (=
when in trouble, when in doubt, run in circles, SCREAM and SHOUT!!

Member

Quote from: Solid Snake on 2007-04-22, 20:18:49
Megtehette volna akár azt is a 4 év alatt, hogy a nyomozócsoport tagjait nem szívinfarktussal, hanem egyedi, balesetnek tűnő halálnemekkel irtja ki (akár Wendy-t és Aber-t a 26-ban) fokozatosan. Így nem kelthetett volna feltűnést, pláne mivel a rendőrségtől elszigetelten dolgoznak a Kira-ügyön
Nem szokása, szerintem L-t is szimpla színifarktussal küldte volna a halálba, akár csak Higuchi-val tette (mondjuk ott kevés volt az idő). Csak az FBI-os csaj kombinálta bele egy öngyilkosságba.
Quote(habár Higuchi elfogása után a rendőri szerv szintén együttműködött L-ékkel...hmm, egyre csavarosabb az ügy... :P).
Ott volt az az arc, akinek nem tudom a nevét, de L tanácsára kiszállt az ügyből. Sztem elintézhetett egy-két dolgot kapcsolatok révén.
Quote from: Shali on 2007-04-22, 20:12:52
Ennek ellenére simán kiiratotta az FBI-os ügynököket az első pár részben.  :morci:
A rendőrség könnyen a pártjára állhat, ha a népet már megnyerte, az FBI külön kategória, egy liberális nemzet kémcsapata neki. :ejnye:
Quote from: Solid Snake on 2007-04-22, 16:07:25
Fixed. N-esebb dizájn.  :whoah:
L kómás feje nekem jobban bejön, azt a tekintetet magamnak is szívesen megcsinálnám. :)

Gregory

Quote from: Member on 2007-04-22, 20:17:08
Quote from: Gregory on 2007-04-22, 20:13:42
Egyébként nem utálják akart lenni az az imádják? :)
Call that irónia. ;)
Sorry, i'm a bit dull today...

Quote from: Shali on 2007-04-22, 20:19:31
A az animének elvész a rajongótábora, akkor nem lesz ki nézze. Bár igazad van, az anime szempontjából tökmindegy, egy könyvnél se számít, hogy mi a vége, ha senki se olvassa ((=
Én úgy vettem le, h Kira rajongótáboráról beszéltünk... Elnézést, ha nem...
Abban az esetben, ha tévedtem volna: L halála után tényleg sokaknak megcsappant a kedve a tovább nézéshez

Quote from: Member on 2007-04-22, 20:25:54
Quote from: Solid Snake on 2007-04-22, 20:18:49
Megtehette volna akár azt is a 4 év alatt, hogy a nyomozócsoport tagjait nem szívinfarktussal, hanem egyedi, balesetnek tűnő halálnemekkel irtja ki (akár Wendy-t és Aber-t a 26-ban) fokozatosan. Így nem kelthetett volna feltűnést, pláne mivel a rendőrségtől elszigetelten dolgoznak a Kira-ügyön
Nem szokása, szerintem L-t is szimpla színifarktussal küldte volna a halálba, akár csak Higuchi-val tette (mondjuk ott kevés volt az idő). Csak az FBI-os csaj kombinálta bele egy öngyilkosságba.
És mikor Ray Penbar nevét derítette ki? Vagy mikor a lehetőségeit próbálgatta, a bűnüzők halál előtti cselekedeteivel?

Quote from: Member on 2007-04-22, 20:25:54
Ott volt az az arc, akinek nem tudom a nevét, de L tanácsára kiszállt az ügyből. Sztem elintézhetett egy-két dolgot kapcsolatok révén.
A nevét én se tudom, de ha kilépett a Kira investigation teamből, akkor hogy jutottak el hozzá az információk, h mikor és hol akarják Higuchit elkapni?

Darkstar

小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Gregory


Solid Snake

#925
Quote from: Gregory on 2007-04-22, 20:31:15
Quote from: Member on 2007-04-22, 20:25:54
Ott volt az az arc, akinek nem tudom a nevét, de L tanácsára kiszállt az ügyből. Sztem elintézhetett egy-két dolgot kapcsolatok révén.
A nevét én se tudom, de ha kilépett a Kira investigation teamből, akkor hogy jutottak el hozzá az információk, h mikor és hol akarják Higuchit elkapni?

Aizawa-sanról van szó, kedves kollégák.  :tezsvir:
Mikor L-ék rájöttek, hogy Higuchi megkötötte a Shinigami eye-dealt, akkor értesítették a rendőrséget is, hogy minél előbb el kell kapni Higuchi-t, mivel már nem biztonságos a lassú becserkészés. Aizawa pedig nem csupán az értesítés miatt lehetett frontvonalban: valószínűleg ő is láthatta Matsuda vallomását és felbukkanását a TV-ben, amivel Higuchi-t becserkészték, így hamarabb tájékozódhatott az esetről. Mivel pedig ő is a csapat tagja volt, ezért kötelességének érezte, hogy viszatérjen és segédkezzen az elfogásban. ;)

Quote from: Darkstar on 2007-04-22, 21:41:23
http://www.veoh.com/videos/v377828feQdRs9N

Remek munka. :muhahah:

minuszmiki

#926
Quote from: Solid Snake on 2007-04-22, 22:10:19
Aizawa-sanról van szó, kedves kollégák.  :tezsvir:
Mikor L-ék rájöttek, hogy Higuchi megkötötte a Shinigami eye-dealt, akkor értesítették a rendőrséget is, hogy minél előbb el kell kapni Higuchi-t, mivel már nem biztonságos a lassú becserkészés. Aizawa pedig nem csupán az értesítés miatt lehetett frontvonalban: valószínűleg ő is láthatta Matsuda vallomását és felbukkanását a TV-ben, amivel Higuchi-t becserkészték, így hamarabb tájékozódhatott az esetről. Mivel pedig ő is a csapat tagja volt, ezért kötelességének érezte, hogy viszatérjen és segédkezzen az elfogásban. ;)

A mangából kiderül, hogy nem L-ék értesítették a rendőrséget, hanem Aizawa haverja, Ide, aki még a legelején nem volt hajlandó L-lel dolgozni, folytatta a nyomozást a rendőrségen belül. Aztán ahogy mondtad, Matsuda felbukkanása miatt indultak el.

[spoiler= Vonatkozó lapok a mangából:] és [/spoiler]

edit:
Quote from: Darkstar on 2007-04-22, 21:41:23
http://www.veoh.com/videos/v377828feQdRs9N
:lol: This shit is awesome. It's made of WIN and GOD.  :muhahah:

Solid Snake

Quote from: minuszmiki on 2007-04-22, 23:29:30
[spoiler= Vonatkozó lapok a mangából:] és [/spoiler]

A második képen éppen Ide az, aki azt mondja, hogy "And that order, telling us to stay away from the Porsche... When I heard it, I was touched."
Tehát valakinek mégiscsak értesítenie kellett a rendőri szervet, hogy vigyázzanak Higuchi-val. A parancsot kiadó személy kiléte pedig véleményem szerint teljesen egyértelmű. ;)

Liquid Snake

Quote from: LuckyDingo on 2007-04-19, 18:17:30
Ejnye már, N nem fogja kicsinálni Lightot.. [spoiler=nagyon]azaz nem ő fogja, hanem egy rendes fickó XDDDDD[/spoiler]

Én [spoiler]Matsuda-ra tippelek. Ugye így hívják azt a fiatal nyomozót aki megjátszota a saját halálát mikor "kiesett" az erkélyről a Yotsubások szeme láttára? Nem olvastam a mangát, ez csak tipp![/spoiler]

LuckyDingo

Közelében sem jársz :D De nem is baj az :D Majd mindenki jól meglepődik és happy end ^^