Main Menu

Death Note /Spoiler!/

Started by Sancho, 2006-10-08, 02:19:09

Previous topic - Next topic

Rage

My shounen-cliché detector says:

[spoiler]Az apja öli meg. Ugye nem találtam el? :/[/spoiler]
痛みを感じる方向に、出口がある!

minuszmiki

#931
Quote from: Rage on 2007-04-23, 18:03:16
My shounen-cliché detector says:

[spoiler]Az apja öli meg. Ugye nem találtam el? :/[/spoiler]
[spoiler= Ha szeretnéd tudni a választ : ) (mangából)]Your shounen-cliché detector seems to be malfunctioning. (Nem bizony) :tezsvir:[/spoiler]

Liquid Snake

ÁÁÁÁÁ. Alig bírom ki h ne üljek neki a mangának :)

Manitu

Quote from: Solid Snake on 2007-04-23, 07:46:57
A második képen éppen Ide az, aki azt mondja, hogy "And that order, telling us to stay away from the Porsche... When I heard it, I was touched."
Tehát valakinek mégiscsak értesítenie kellett a rendőri szervet, hogy vigyázzanak Higuchi-val. A parancsot kiadó személy kiléte pedig véleményem szerint teljesen egyértelmű. ;)
L hívta fel a rendőrfőnököt a helikopterből, hogy Kira egy Porcheval menekül az autópályán, mindenki tartsa távol tőle magát, amíg elkapják. Nem figyeltél eléggé, az animében is benne volt.


Dreamcleaver

De azon L-ék is meglepődtek, hogy a rendőrkocsik lefedett üveggel jelentek meg. Az beletelik egy ksi időbe, szal Aizawa valahogy felkészült a dologra.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Manitu

Azon is meglepődtek, hogy egyáltalán ott voltak a rendőrkocsik, mivel ők direkt azt kérték, hogy maradjon ki a dologból a rendőrség. Akik ott voltak, gyakorlatilag mind parancsot szegtek. Aizawa nyilván titokban folytatta a nyomozást a rendőrségen bellül, miután elvált L-éktől.

btw, jó a siged :D


minuszmiki

Quote from: Manitu on 2007-04-23, 18:43:29
Quote from: Solid Snake on 2007-04-23, 07:46:57
A második képen éppen Ide az, aki azt mondja, hogy "And that order, telling us to stay away from the Porsche... When I heard it, I was touched."
Tehát valakinek mégiscsak értesítenie kellett a rendőri szervet, hogy vigyázzanak Higuchi-val. A parancsot kiadó személy kiléte pedig véleményem szerint teljesen egyértelmű. ;)
L hívta fel a rendőrfőnököt a helikopterből, hogy Kira egy Porcheval menekül az autópályán, mindenki tartsa távol tőle magát, amíg elkapják. Nem figyeltél eléggé, az animében is benne volt.

Tényleg nem figyeltem eléggé.  :redface:

Quote from: Manitu on 2007-04-23, 18:49:13
Azon is meglepődtek, hogy egyáltalán ott voltak a rendőrkocsik, mivel ők direkt azt kérték, hogy maradjon ki a dologból a rendőrség. Akik ott voltak, gyakorlatilag mind parancsot szegtek. Aizawa nyilván titokban folytatta a nyomozást a rendőrségen bellül, miután elvált L-éktől.

Quote from: minuszmiki on 2007-04-22, 23:29:30
Aizawa haverja, Ide, aki még a legelején nem volt hajlandó L-lel dolgozni, folytatta a nyomozást a rendőrségen belül.

Member

#937
Azok OP második felében, amikor Light sétál és mindenki áll vmi fal mögött, a 2. kicsoda? Mert az elsőt, a 3.-at és a 4.-et tudom. Nem ő öli meg Kira-t végül? (Eddig azt hittem, hogy a lépcsőknél az Matsuda)
[spoiler=Tippek]Esetleg Misa vagy Ryuk? :)[/spoiler]

kelvor

Ha a rövid hajú csajra gondolsz...passz...lehet, Misa parókában.

LuckyDingo

A gyilkosról nem áriulok el semmit, mert azzal egy kiba nagy hatalmas poént lőnék le és nem szeretném azt a maradék pár részt elcseszni nektek :) ha érdekel olvassatok manát :P

KeLa

#940
Quote from: Member on 2007-04-23, 19:12:56
Azok OP második felében, amikor Light sétál és mindenki áll vmi fal mögött, a 2. kicsoda?
[spoiler=Manga spoiler]Elvileg ő Kiyomi Takada, ha érdekel ki az, olvass mangát, vagy nézd meg wikipedián. Harmadik lehetőség h megvárod amíg újra felbukkan az animében ;)[/spoiler]

Member

Akkor inkább megvárom, amíg vége lesz az animének, de már most tudni akarom, hogy ki lesz az új kedvenc szereplőm (a gyilkos). :D
(Na jó, nem :haha: )

Rage

#942
Na, elég durva volt ez a rész, valamint kiderült az is, amiről korábban mentek itt a találgatások - mármint, hogy hogyan lehet megölni Death Note-tal egy olyan embert, akinek születési anyakönyvi kivonata sincs.
[spoiler]Nekem lett igazam. :Kiraly:[/spoiler]
痛みを感じる方向に、出口がある!

Solid Snake

Quote from: Rage on 2007-04-25, 03:32:03
Na, elég durva volt ez a rész, valamint kiderült az is, amiről korábban mentek itt a találgatások - mármint, hogy hogyan lehet megölni Death Note-tal egy olyan embert, akinek születési anyakönyvi kivonata sincs.
[spoiler]Nekem lett igazam. :Kiraly:[/spoiler]

:tezsvir:

Mellesleg az új részben felcsendülő melódiák igencsak arra engednek következtetni, hogy várhatunk egy OST III-ra.  :hopp:
(OMG, alig várom az N's Theme-t, a 27. rész végén felcsendülő muzsikát!  :cool:)

Soul

Félek lehet nem lesz, mert akkor kéne még1szer uj op és ed és sztem a maradék "pár" részhez lehet nem fognak készíteni.De remélem tévedek mert volt pár ismeretlen atom jó zenei aláfestés az biztos  :smile:, amint valaki megtud valamit az ost3-ról jelezzen  :smile:.

Member

Mostantól új szabályokat mutatnak meg, vagy mi a szösz?

Dreamcleaver

Eddig is folyton új szabályokat mutogattak, ahogy a sztori alakult, szóval mi a megleppő ebben?

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Member

Egy idő után átmentek ismétlődésbe, azt hittem, hogy nincs több. Meg mintha azon a képen a háttér is szebb lenne.



Manitu

Quote from: Soul on 2007-04-25, 14:24:15
Félek lehet nem lesz, mert akkor kéne még1szer uj op és ed és sztem a maradék "pár" részhez lehet nem fognak készíteni.
Mért kéne minden ost-re új op? Sok ost-n egyáltalán nincs is rajta az op/ed, azért adják ki külön (meg hogy több pénz legyen belőle :D). Meg mért ne tehetnék rá arra is azt, amit egyszer már kiadtak? Vagy mibe kerül csinálni valami remixet? Lásd Haruhi, a Hare Hare Yukai-t legalább 10 lemezen adták ki eddig...


Member

Legalább L képeit ne rakták volna bele ennyiszer, ez így olyan elszomorító. :frown:
Viszont az OP 2. része, a sétás az egész OPben a legjobb. :D

Solid Snake

[spoiler=28. rész]
Huhú, de adrenalinpumpáló hatása volt ennek a felvonásnak! Történt néhány váratlan fordulat a történetben, amitől ismét beindulnak a fogaskerekek az agyamban. Dehát végül is ez a DN igazi varázsa: minden egyes rész után (kivéve persze Youtsuba-arc) olyan fordulatokkal hagyják az embert lógva a tisztelt alkotók, hogy míg az elkövetkezendő részig az alany felépíti magában a saját kis elméleteit és elképzeléseit (tegyük fel, hogy az illető nem szándékozik elolvasni a mangát :P), úgy azok az új rész megtekintése után alapjaiban dőlnek meg és ezáltal újabb kérdések és elméleti találgatások keletkeznek. Remek munka, na.  :jee:

Light dühkitörései imponáltak, végre jó volt látni egy olyan helyzetben, amikor nincs a helyzet magaslatán (L óta nem volt szellemi szint szempontjából méltó ellenfele, így mondhatni "berozsdásodott"). Úgyis untam az eddigi magabiztosságát.  :ejnye:

N viszont brillírozott, neki legalább van alapja a magabiztosságra, a kockatornya pedig  :wtf: (hogy intelligenciában üti L-t, az már most bizonyos. Érdekes párosítás lesz a Light & N párosítás, feltéve ha nem történik megint valami beszámíthatatlan fordulat).

Mello-t még mindig rühellem (maffiózókkal paktálni, hogy szert tegyen a DN-re? Fúj.), habár kalapot kell emelni előtte, szépen és elővigyázatosan kivitelezte a cserét.

Végre kiderült, hogy Ryuk pontosan hogyan is "tette lóvá" a Shinigami királyt. A kis tolvaj.  :__devil: Az új Shinigami egyelőre unszimpatikus, nekem első látásra azok a hatalmas férgek ugrottak be a Peter Jackson-féle King Kong-remake-ből.  :haha: Az a halálfejes, gyémántoktól hemzsegő, trónszerűségen ücsörgő Shinigami pedig maga lenne a Shinigami király?  :eek:

Összességében remek rész volt, ékes példa arra, hogy a színvonal bizony marad s később biztosan emelkedni fog.  :hopp:[/spoiler]

Dreamcleaver

A 28-as rész sz@r volt. Semmi érdekfeszítő nem történt benne. Gyak odament a fater és kicserélta a note-t a csajra, miközben Raito és N nézett ki a fejéből.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Soul

Quote from: Manitu on 2007-04-25, 18:20:18
Mért kéne minden ost-re új op? Sok ost-n egyáltalán nincs is rajta az op/ed, azért adják ki külön (meg hogy több pénz legyen belőle :D). Meg mért ne tehetnék rá arra is azt, amit egyszer már kiadtak? Vagy mibe kerül csinálni valami remixet? Lásd Haruhi, a Hare Hare Yukai-t legalább 10 lemezen adták ki eddig...

Legyen neked igazad  :smile:.Igaz nem volt még túl sok anime osthez szerencsém mert amit leszedtem és hallgatom is az  Berserk, FLCL, Death Note, FMP, ja és a Bleach 2.openingjének a zenéje, aminek a címét  mindíg elfelejtem.

Jaj estig még átkell ugranom az ep 28ról a spoileres hozzászólásaitokat mert csak akkor tom megnézni  :smile:.

Solid Snake

Animanda - 26. rész
Animanda - 27. rész

Dreamcleaver: Nagyon tömören foglaltad össze a tartalmat.  :ejnye:
Ennyire csalódtál?

Gregory

[spoiler=28. rész]
Nah, végre sikerült letölteni és megnézni[tegnap este valaki kinyomta a letöltéseimet, így etgnap nem tudtam megnézni  :morci:].
Ahogy az várható volt, Light előáll egy tervvel. Szerintem túlságosan "sablonos" lett: valakit beküldünk, közben megfigyeljük és reménykedünk, hogy a megfelelő pillanatban közbe tudunk lépni. Úgy tűnik Light túl sok időt töltött el a Rendőrség soraiban, átlagos szellemi képességekkel rendelkezőkkel "harcolva". A terve befuccsol, pedig szerintem lehetett várni egy hasonló fordulatra.
Mello úgy tűnik mégse lesz olyan könnyű menet, alábecsültem, meg sztem Light és N is. Ettől függetlenül ugyanúgy unszimpatikus, amikor a tábla csokit eszi, kelt bennem egy olyan 'This is SPARTAAA'megtaposós fílinget.
N úgy tűnik megint elszórakoztatta magát. Ahogy láttam az se különösebben lepte meg/keserítette el, hogy megölték majdnem a teljes csapatát. Így legalább "egyesítették az erőiket" Lighttal[mondjuk szvsz ez se olyan teljes bizalmon alapuló munka lesz, N érez valamiféle ellenszenvet second L miatt, hogy hogy van képe eljátszani L-t, vagy ilyesmi, szerintem azt gondolja, h 'x% az esélye annak, h second L=Kira]

Hümm... Maybe we will be able to see some Shinigami Fight?  :cool:
[/spoiler]

Dreamcleaver

Quote from: Solid Snake on 2007-04-26, 12:16:58

Dreamcleaver: Nagyon tömören foglaltad össze a tartalmat.  :ejnye:
Ennyire csalódtál?

Se N, se Raito nem produkáltak semmit. Mondjuk gondoltam, hogy Raito nem lesz képes kinyírni a húgát...egyelőre. Nem tetszett a 28, de várom a 29-t.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Solid Snake

Quote from: Dreamcleaver on 2007-04-26, 19:05:24
Se N, se Raito nem produkáltak semmit.

Igazad van, valóban csak sodródtak az árral. Ám míg Light teljesen ledöbbent és felhúzta magát Mello merészségén és ravaszságán, addig N-en valamiféle "hm, igen, ez Mello-ra vall, mást nem is vártam tőle"-hangulat érződött. Innentől már csak jobb lehet a folytatás.

Azonban a kérdésem mindig fenn áll: az a trónszerűségen csücsülő, díszes-gyémántos-koponyafej-Shinigami lenne a Shinigami király? Vagy csupán ő is egy Shinigami, aki azonban durva nagyzási mániában szenved?  :rotfl:

Dreamcleaver

Nem tudom, hogy ő e a shinigami király, de jók a szemei.  :D Valami öreg csávóról is beszéltek , akinél érdeklődtek az elveszett note után.

A 28-as ban volt egy jó dolog viszont, az ahogy Raito bánt Misával, öröm volt nézni.  :D

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS